Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz Aszpirin #39161 üzenetére

    Az a baj az aptX Losslessel, hogy a sajat fejlesztoi/implementacios speckojuk, is near losslesst emleget, illetve azt is irjak, hogy ennek az allapotnak az eleresehez teljesen idealis radios atvitelre van szukseg (tehat, laboratoriumon kivul, ilyen nem lesz soha, ha van a kornyeken barmi, ami 2.4GHz-n megy). Amikor utoljara foglalkoztam ezzel (kb 1 eve volt nalam egy Qualcomm Smart Headset a hozzavalo deceloper boarddal), akkor nezegettem az aptX kepessegeit, de csak a "kozel lossless"-re talaltam "bizonyitekot". De 500-600 kbps-nel mar az AAC-vel sincs semmi problema szerintem. Raadasul az AAC 500-600kbps mellett teljesen szabvanyos atvitelt hasznal, addig az aptX ezzel a kozel lossless megoldassal meg akarja celozni az 1Mbps ativtelt, ami specifikacio szerint, tul van az A2DP-vel hasznalhato BT profil parameterein.

    Egyebkent, ezert egy kicsit pipa vagyok rajuk, marmint a specko teljes nyitasa miatt. Egy ilyen developer board sokba kerul, eddig kotottek az ebet a karohoz, hogy milyen specifikaciokkal adnak sw licenset az epitett hardverhez, majd most tavasszal jott a teljes palfordulas es a komplett nyitas. (bar teny, igy egyszer talan, az Apple is berakhatja, mert nem kell HW-t vennie toluk)

Új hozzászólás Aktív témák