Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz Rowon #89 üzenetére

    Igazából meglepően simán ment a dolog, a gépeket egyesével állítottam át, egyik helyen van 4 gép, a másikon 8.

    Első lépésben MSO-t cseréltem LO+thunderbird kombóra még windows alatt, így ment a tesztüzem mindenkinél pár hetet hogy minden okés-e.

    Következő lépésben az átállított gépeket úgy oldottam meg hogy az egész korábbi windowsos állapotot leimageltem, beraktam virtualbox alá és csináltam egy host-al közös mappát az asztalon hogy tudjanak fájlokat dobálni köztük. Ez a backup megoldás még mindig ott van fallbacknek, de elmondás alapján csak a helyet foglalja, nem használják, amíg elfér marad, ha kelleni fog a hely akkor majd kirakjuk az imageket egy külső HDD-re és eltesszük a fiókba.

    SW fronton kb nulla hiba volt, jóformán mindent böngészőben csinálnak, MSO kompatibilitással se volt gond, bár tény hogy csak nagyon egyszerű dokumentumok jönnek-mennek, semmi makró magic meg ilyenek, nem kritikus az MSO kompatibilitás.
    Számlázós szoftver valami javás cucc, az pöccre indult mindkét helyen, annyi hogy csinálni kellett neki egy parancsikont az asztalra.

    +bónusz: LO-nak nagyon örült mindenki mert akik használják még office 97-2003-at tanultak és azt ismerik, mondták is hogy végre megtalálnak mindent amit a ribbonos felületen nem vagy csak nyögvenyelősen tudtak elővarázsolni.

    Illetve a tempót mindenki dicsérte hogy hatalmas előrelépés a korábbi állapothoz képest ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák