Aktív témák

  • BigBadPlaYeR

    senior tag

    Üdv!

    Jó egy hete XP SP2 + Ubuntu 7.10 Dual-Boot-al működök. A Pidgin elég érdekes dolgot produkál: Az ICQ-n át küldött fájlok mind hibásak lesznek. A képekre azt írja, hogy nem JPG fájl, a RAR fájlok megnyithatók, de a bennük lévő tartalomnak kb. a fele hibás, stb. MSN protokollon keresztül nincs gond. Portokat az ICQ-nak megnyitottam a routeren, de ha egyáltalán elindul a fájlküldés, akkor az elvileg már nem szólhat közbe... Próbáltam a fájlokat EXT3-as és NTFS partícióra is menteni, hibás volt mind. A Proxy beállításokat is már mindenféle kombinációval próbáltam. Találkozott már esetleg valaki ilyesmivel?

    Csak kíváncsiságból: Az XP leállás közben beadta a kulcsot, reseteltem. Ez után az Ubuntuban eltüntek a meghajtó csatolások. Kézzel akartam csatolni a mount parancsal, erre felkínált két lehetőséget: Ha van Windosw a gépen, akkot ott válasszam le "biztonságosan" a meghajtókat, vagy valami ilyesmi, illetve "erőltethetem" a csatolást. Újraindítottam az XP-t, de leállni megint nem volt hajlandó. Acronissal visszahúztam egy korábbi állapotot, ez után szépen elindult és leállt. Ekkor már az Ubuntuban újra lehetett látni az NTFS-s partíciókat is. Szóval sikerült megoldani, csak nem értem, hogy mi történt pontosan. Valaki el tudná magyarázni?

    "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Aktív témák