Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #242 üzenetére

    Röhej az hogy mined egyes szavaddal támadási felületet keresel ezen a dolgon. Nincs kedvem vitatkozni elvakult fanatikusokkal, mert egyáltalán Semmiben nem látom,, hogy igazad lenne. Teljesen eltérően látjuk ezt a dolgot és szerintem a világot is. Nem hogy elgondolkodtatni nem tudtál a váltáson, hanem amúgy meg ezzel a pár hozzászólással inkább csak megerősödött bennem az az érzés hogy Inkább fizetek közvetve egy jó minőségű ingyenes programcsomagért .
    A cikk lényege hogy DIÁKOKNAK ingyenes. Nekik Windows kell, meg Office, ami elterjedt, könnyen használható. Nekik a hétköznapokon, 3 klikkel bármit felteszek rá és telepítek, frissítek. oprendszer kell, meg olyan Word és Excel , amit bármikor bárhol elfogadnak, fogadni tudnak , megnézni tudnak. mert a diákok jó része nem informatikusnak tanul, hanem általános iskolába jár, vagy éppen teljesen más irányba kíván elhelyezkedni. Nekik van ingyen ez a programcsomag. Aki meg informatikusnak tanul, vagy lázad az ország és Microsoft kapcsolata ellen, evidens, hogy több irányban kell fejlődnie és több mindenhez kell értenie mint egy hétköznapi, nem informatikus diáknak. Ezt nehéz felfognod és megértened. Az pedig hogy kinek mennyi pénzt ad az állam nem érdekel, mert ebből legalább a fiam kap vissza valamennyit meg a lányom, meg még közvetve én is.És már többen leírták hogy jelenleg nem fizetett érte az állam, sőt nálunk sokkal gazdagabb országok kormányzata sem , akiknél szintén világszerte be lett vezetve ez a lehetőség.( persze tudom, termékcsapda stb.. )
    Részemről nem kívánom veled folytatni Erről a témáról a társalgást. Persze ez nem emberi mivoltodnak szól, hanem annak, hogy ezt a dolgot teljesen másképp látjuk. és úgy sem tudjuk egymást meggyőzni egymás igazáról valamint nem is akarlak, inkább csak az lenne a jó, hogy megpróbálnád látni a világot egy olyan gyerek szemével, aki nem szopni akar a Linuxon meg parancs sorozni, meg nem szívni azzal, hogy ha valamin dolgozik, az vagy el indul más gépén , vagy nem. részemről kiléptem ebből, további jó lázadást.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • kaszaking

    tag

    Hát nagyon gyerekes viselkedés folyik itt. Ha a tanár/diák ingyen megkapja akkor miért kell jönni a LibreOffice és társaival?

    A legtöbb iskolában úgy is MS Office van Windows rendszerrel. És miért kell mindenben a hibát keresni?

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    Hát ez egy röhej, komolyan mondom.

    Én is leírom a véleményem, ne vegye személyesnek senki, csak úgy általánosságban.

    Most megkapjátok a mso-t ingyé. De amikor már nem lesztek diákok, akkor meg fogjátok kapni az újat is? Pont erről van szó... Egy bazinagy csapdába esnek az emberek ezzel a win és mso kényszerűséggel/fanatizmussal. Ha először ingyé van, akkor majd kijön az új verzió ami már nem lesz ingyen, vagy ha nem tudsz szerezni ingyen akkor meg majd fizethetsz érte. Tisztaszoftver, mi?

    A hosszú évtizedeken keresztül, ami alatt megtanulhatnátok más platform kezelését IS, maradtok egy fizetősön, ráadásul egy olyanén ami hiába változtat a kezelésén és/vagy kinézetén, maga az eszköz formálja az ízléseteket, és kénytelenek lesztek alkalmazkodni – mindezt egy életen keresztül.

    Mert arra fogadni mernék, hogy most akármennyire is tetszik a jelenlegi állapot, és a MS fogná, és jól belelépne az egészbe, ti akkor sem váltanátok, ugyanúgy fizetnétek mint a katonatiszt.

    Ez egy dolog, de emiatt egy komplett társadalom szív, mert senki nem képes felfogni, hogy igen, van ingyenes alternatíva. Az is egy dolog, hogy neked, meg XY-nak ez nem alternatíva, de azt nem mondhatod, hogy a többségnek sem az.

    Ugyanúgy, ahogy most az általános iskolákban, ahol windowson tanítják a diákokat az informatikára, és otthon, fakultatív módon meg tud tanulni kezelni más, nyílt forráskódú rendszereket és programokat, úgy ez működik vice versa.

    Egy általános iskolás, de még középiskolábs gyereknek is mi szüksége van tulajdonképpen fizetős windowsra? Mihez kezd az ott megszerzett tudással, ha ezt ugyanúgy otthon is megtehetné? Miért kell az iskoláknak >kizárólag< fizetős OS-t és (ha nem most, de később) fizetős office-t használniuk?

    Na és mi lenne akkor, ha egyre több olyan munkahely lenne, ahol nem windowst, hanem linux/bsd tapasztalatot kérnek, semmi szükség windows és mso tudásra? Ugyanis a cégek elég komoly összegeket spórolnának meg a nyílt forráskódú/ingyenes szoftverek használatával.
    Itt meg pont az lenne a baj, hogy a többség csak a windowst ismeri, semmilyen más platformot nem, mert ha csak közvetetten is, de nem adták meg a lehetőséget, hogy megtanulja.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz kaszaking #252 üzenetére

    Ez mind azért van, hogy azt szokd meg és később fizess érte, olyan mint a beetetés a drognál.

    A másik meg amiért nem szokták szeretni az emberek az ilyen cuccok "ingyenességét", az az mikor állami szinten kötött szerződés keretében van ingyenesnek hirdetve, ahogy korábban történtek ezek a dolgok nálunk.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • beleszólok

    senior tag

    válasz #40553216 #245 üzenetére

    Enyém windowsos és egy vagy két verzióval régebbi a most letölthetőnél.
    (Víruskereső nem akarta engedni az upgrade-et, én meg nem erőltettem, mivel írásra 4-5 évente egyszer használom.)

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • beleszólok

    senior tag

    válasz kaszaking #252 üzenetére

    Lásd az előttem már említett drogos analógiát!

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • netpeti98

    addikt

    Ez nem sok mindenen fog nem fog változtatni, mivel a korosztály Vérpistái úgyis lewarezolta a Windowssal együtt az első verziót amit kidobott elé. Az iskolákban meg eddig is ott volt a Win 7 és az Office 2010. Kb annyi változik, hogy a jobban értesültek most letöltik ingyen.
    De ezt máshol is észrevettem, sokan letöltik a PS-t is pár alapdogért, az hogy ott a GIMP és a Paint.net ingyen az már senkit nem érdekel.

    Én eddig csak LibreOffice használtam, nem jelent problémát, hogy kicsit máshol kell keresni egyes dolgokat. Viszont a formátumokkal már szívtam, a LibreOffice-al mentett pptxet az MSO meg se volt hajlandó nyitni. :(
    Szóval lehet kénytelen leszek igénybe venni én is az akciót.

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz Apollyon #253 üzenetére

    Elméletben mindez nagyon szépen hangzik, lássuk a gyakorlati problémákat.
    1. Amikor összehasonlításra kerül a Win és a Linux, mindig jöttök az ingyenességgel. Aztán meg hogy Linuxra is vannak supported alternatívák. Hja, pénzér'... Kettős mérce rulez.
    2. Igen nehéz összehasonlítani a két platform valós költséghányadosát (pl. a szükséges képzésekkel együtt). A mértéktartó elemzések szerint, messze nem olyan egyértelmű a helyzet (még akkor is, ha összességében valamivel olcsóbb lehet a Linuxos platform).
    3. Egy a nulláról induló cég esetében van értelme és relevanciája megfontolni az MS platformoktól való eltérést. De egy MS-alapokon működő cég esetében (márpedig a zöm ilyen), rendkívül nehéz lenne a váltást kivitelezni. Ugyanis van X db rendszere (programja), az eszköznyilvántartón kezdve a a bérszámfejtésen át a jelenléti ívet kiváltó minialkalmazásig, amit Win-re fejlesztettek. Ezek kiváltása akkora összeget emésztene fel, hogy súlyos évtizedekben lenne mérhető a megtérülés - ha megtérülne egyáltalán.
    4. Az egyes cégek vonatkozásában, az esetleges platformváltás jobbára semmilyen közvetlen ráhatással nincs a partnerekre, beszállítókra, kiszervezett tevékenységeket folytatókra stb. - akik jó eséllyel maradnak MS vonalon. Ezzel sok esetben komoly kompatibilitási gondok lehetnek az egymásnak átadott doksik tekintetében.
    5. A fentiekre való tekintettel, bár én is úgy gondolom, hogy legalább a közszférában jó lenne részlegesen kiváltani az MS termékeket, a gyakorlatban igen nehezen kivitelezhető, óriási szervezői feladatot és megfontoltságot igénylő, rövid távon k. drága projectnek tűnik. Innentől kezdve pedig az oktatásban leginkább az MS progiknak van relevanciája - bár mindenképp érdemes lenne legalább az órák 10%-ában bemutatni a konkurenciát...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz netpeti98 #257 üzenetére

    Hahaha! Látod? Itt a kész csapda: egy nyílt formátumot nem kezel a nagy és tökéletes MSO, de te (és az összes többi) nem az MS-t külditek el a faszba, letörölve az utolsó bitig minden szemetét a gépetekről, hanem megveszitek. Ez még akkor is igaz, ha te esetleg mások (a bégető birka tömeg) nyomása miatt vagy kénytelen így dönteni.
    Ráadásul ebben a helyzetben a bégető birka tömeg nagy részének nem az fog az eszébe jutni, hogy az MSO szar, hanem hogy a LO szarul mentette el, mert még az MSO sem tudja megnyitni. Tehát a részrehajlás is megvan.
    A warez miértjére pedig ott van magyarázatként a 127. hozzászólás.

    (#255) beleszólok
    Ez nem kellene, hogy ilyet okozzon. Bár ha ennyit használod, akkor valóban mindegy. :DDD

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Egon #258 üzenetére

    1. MINDENKI (cég és magánember) használhatja ingyen a Linuxokat. Szuppottért nem kell fizetni. Csak lehetőség. Ha nem fizetsz, a frissítéseket attól még megkapod. Az MS nem szívjóságból adja ingyen. Hol van kettős mérce?
    2. 12 évvel ezelőtt Ballmer szerint egyértelmű volt: a Linux olcsóbb.
    3. Igen. Münchennek is 10 évébe került.
    4. Egy profitorientált cég eldönti maga, milyen formában viszi az IT-t. De a közigazgatás más. Bár ipari kémkedésre így is felhasználják a Windowst. De ez mindenkinek a maga baja.
    5. München példáján látszik, hogy nagyobb részben ki lehet váltani, és csak a legszükségesebb minimumot meghagyni.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Egon #258 üzenetére

    Sajnos nem értetted meg a hozzászólásom :(

    Ezt az egész cserét az iskolákban kéne elkezdeni, hogy a következő felnövő generáció már ne úgy üljön le a gép elé, hogy szívrohamot kap ha nem windowst lát az asztalon.

    Az átképzés téma meg irreleváns, tekintve hogy egy népszerűbb linux disztrónak sokkal egyértelműbb és könnyebb telepítési metodikája van, mint egy windowsénak.

    A telepítés után meg egy kulcsrakész rendszert kapsz, amire jóval nagyobb eséllyel nem kell semmit telepíteni, legalábbis biztos hogy a nagyon töredékét ellentétben a windows-zal, amin van egy internet explorer meg egy média player.

    De ha egyszer fizetni is kéne az "átképzésre" hogy az iskolákban MS termékek helyett linux platform legyen, akkor viszont soha többé nem kellene már operációs rendszerért sem fizetni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • bambano

    titán

    válasz Khan13 #249 üzenetére

    jó, hogy utoljára írtad le, mert nem releváns.
    attól, hogy egy hosszú folyamatban egy lépést most kivételesen ingyenessé tettek, az egész még nem lett az.

    egyébként meg komolyan hiszem, hogyha az ms nem hinné valós fenyegetésnek a linuxot, most ez sem lenne ingyen.

    (#258) Egon:
    1. valójában a winfanok jönnek azzal, hogy nincs rá support. Minden alkalommal el kell nekik mondani, hogy de, van.
    2. "Igen nehéz összehasonlítani a két platform valós költséghányadosát": amely költséghányadosban jelentős torzítást okoz, hogy gyakorlatilag mindenki azt hiszi, ért a windowshoz, tehát a windows betanulási költségeit, bevezetési költségeit nullának tekintik (mert ez a szerencsétlen hülye állam kifizette ezeket a költségeket a közoktatásban), miközben a linux hasonló tételeire meg jó nagy számokat képzel el. Ha nem windowst oktatnának, akkor a két platform költséghányadosa teljesen más eredményt hozna: tovább javulna a linux. az ilyen és hasonló praktikák, mint amiről a topicnyitó szól, rontják el a tényleges költséget az ms javára.
    3. "De egy MS-alapokon működő cég esetében (márpedig a zöm ilyen), rendkívül nehéz lenne a váltást kivitelezni.": ha beleestünk a gödörbe, ne is próbáljunk meg kimászni, jó ott az alján? Oké, most nem egyszerű, ezt elfogadom. De ahhoz, hogy 10 év múlva ugyanerre a kérdésre más válasz születhessen, az oktatást most kell megreformálni. Egyébként meg nem olyan lehetetlen küldetés platformfüggetlenül programozni.
    4. "Az egyes cégek vonatkozásában": ez se valós probléma. Csak annyit kellene csinálni, hogy komolyan venni azt a kijelentést, miszerint az állammal nyílt, szabad formátumokban lehet levelezni. Tudtommal volt ilyen határozat, csak tesznek rá magasról. És ha az állammal már úgyis megtanul nyílt módon levelezni, akkor egymás között is menni fog.
    5. Két választási lehetőség van: örökre maradsz a gödörben és fizeted tovább az ms adót, vagy egyszer végre lenyeled a békát és a költségeket, és megszabadulsz az egésztől. Egyértelmű, hogy melyik az olcsóbb hosszú távon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ericssonfan2

    tag

    válasz #40553216 #260 üzenetére

    szóval szerinted support = frissítések? :C

    na most váltál komolytalanná / hiteltelenné...

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #241 üzenetére

    És ki fogja megírja, ha a gyártó nem, talán én? Mert az általánosságban nagyon is igaz és én programra gondoltam, h megveszek egy profi fizetős szoftvert, ami Win+Mac futtatható, másik rendszerrel nem, v csak felemás sikerű mókolással. Ezt nem lehet vitetni, h szoftveres téren elég gyenge a támogatottsága. Pl. MS Office van OS X-re is, de különféle Linux disztrókra nincs...max Play On, Wine és társai féle mókolás, ha müxik rendesen...
    Amúgy meg amit leírt a kolléga, az mér szélsőséges, pusztán vázolta a száraz tényeket, amikkel nagyon is egyet lehet érteni?? Eleve a "ti" szófosásotok, megnyilvánulásaitok a nagyon szélsőségesek ebben a topikban, lázadtok erővel, egy államilag eldöntött, mellesleg sokaknak előnyös dolog ellen...ennyi erővel kivonulhatnátok a térre transzparansekkel... :D

    (#242) tomtyi: MS-termékcsapda...a másik, open source termékek tömkelege Windowsra csapdája, h fizetős szoftvereket ellehetetlenítsék, akkor...? Na de meg persze előbbi legalább minőségi, széles körben használt terméket kínál, utóbbi meg fapados, szűk rétegben elterjedt megoldásokat.
    Nem hogy teljes, de részleges funkcionaitást sem használják ki egyik Office-nál se igazán. Viszont számítanak olyan tényezők, minthogy melyik kezelőfelülete kényelmesebb, áll jobban kézre, főleg, ha eddig is azt tanulta és használta. Na meg elérhetők cuccai akár egy böngészőből is, 1 TB online tárhely, 5 gépre---> 5*1 TB....hol tudnak ezzel versenyezni a másik fél, SEHOL, itt a lényeg. :K Nem képesek összedobni egy megfelelő prémium szoftvert, amivel fel tudnál venni a versenyt, akkor mégis mire számítanak ugye...
    Office 365 ingyen vs LO/OO stb. ingyen —► egyértelmű, h lakosság inkább előbbit választja.
    Ja, meg bekerül a munkahelyre, legtöbb helyen MSO lesz elétéve és azon kell majd dolgoznia és "ha mindenki LO-t használ" feltétel, ahogy ezidáig sem, úgy vsz jövőben sem fog teljesülni.
    Mi is van formátumokkal? Eleve megnyitja a új szoftver a régieket is, ha néha akad is némi kicsi "pontatlanság", közel sem olyan orbitális, mint az LO és társai esetében. Gyereke nem használhatja? Vsz lesz annak is ingyenes Office, a jövőben méginkább elképzelhető, h elterjednek ezen megoldások. De, ha netán nem, akkor is inkább felrak egy virágboltit, minthogy a többivel szívassa magát...
    ODF? Hát az se nagyon megy, hiába volt előbb szbvány, mint az OOXML és hogy nem terjedt el, nem csak az utóbbit kell okolni, mert maga a szoftver se nagyon. Sőt olyan gyártó, mint a Kingsoft/ WPS meglép egy olyan merészet, h alapból ki is veszi az ODF támogatást a programból, mert szerintük se égető a hiánya különösebben, nem elterjedtebb sokkal, mint a saját noname .wps, .et .dps formátumai. :D

    Itt arról van szó, h MS meglépett megint egy ügyes üzleti húzást, ami nem tiltott, és ezzel beverte az újabb szöget a Libre és társai koporsójába. Ezután, mivel globális lépésről van szó, még úgyse fognak terjedni a szabad megoldások. Ez ennyire fáj, ennyire nehéz megemészteni? Ha beírsz ide még 15-20 db hszt, akkor sem fogod tudni ráerőltetni az eszméidet másokra.
    Illetve ebben a topikban is minek ténykedtek, azt nem tudom, mikor a regisztrációval nyilván egyikőtök se él, ha lehetne akkor se, ismerősöket is gondolom lebeszélitek róla, MS Office-t, v ezt a 365-öt életekben, v most bizos nem használjátok, csak Librés screenshotokra telik, akkor meg :F :DDD
    Itt volt fentebb az apuka, akinek másodikos kisfia van és ők bizony regisztráltak, vsz majd fia gépére is felteszi. Őket is talán majd erővel lebeszélnéd, h ne éljenek a nagyszerű lehetőséggel, inkább rakjanak fel egy Librét és szívjanak vele...? :U

    (#253) Iscariah: tisztaszoftver lényege amúgy a tiszta, nem kalóz verziók használatára nevelés.
    Ha már nem lesz diák, lesz a családban olyan, aki az lesz, tudod 5 db licensz. Meg eleve normális ember elmegy dolgozni, keres pénzt, ha akar, van rá igénye, megveszi pénzért a Windowst és az Office-t, v utóbbira akár elő is fizethet kedvezményesen. Egy minőségi termékért hajlandóak azért néhányan, + ameddig ott lesz a warez, addig az ár, beszerzés soha nem fog problémát jelenteni. Sőt ez vhol minősít egyes open sporce megoldásokat, h még, ha tud is róla, a user, h van LO, inkább felrak egy virágbolti MSO-t, mert nem akar előbbi hátrányai miatt feleslegesen szívni, v csak nem tetszik neki, kényelemetlen a fapados felület... ;)
    Látom nem sikerült felfogni a korábban sokak által mondottak, h legtöbb iskolában egyszerűen nincs rá lehetőség, h Windows + Linux is oktassanak masszívan, vagy egyik, vagy másik. De mire is mennének a diákok Linux, LO stb. ismeretekkel, meg a nagy "cserével", mikor elmegy dolgozni és szinte sehol sem azt kérik, akkor mi értelme is van :F Illetve, ha speciális szoftvereket tanul, amiknek NINCS meg rá a támogatása, akkor majd középsuliban Linux alatt Virtualbox-szal Windows-t futtatnak??? Mert ez az, h nem lesz egyre több ilyen munkahely...mutass nekem egy olyan "általános" álláshirdetést, nem speciális területű IT-sat, ahol Linux ismereteket kérnek??
    Aki ilyen pályára készül, az fog vele jobban fakultatív módon megismerkedni, nem az átlagemberek többsége, akiknek az irodában Windows és MS Office van elétéve...

    (#248) palacsa: :W

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #264 üzenetére

    "mellesleg sokaknak előnyös dolog ellen...": most esett le, miért vette meg a nokiát... házon belül gyártható a nokiás doboz... :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #261 üzenetére

    A probléma továbbra is az, hogy nincs idő egymás mellett több szoftver használatát is megnézni/kipróbálni. Azt viszont nem lehet megtenni, hogy mondjuk a következő tanévtől minden iskola átáll másik szoftver csomagra, mert a munkahelyek ezt az átállást csak évekkel később fogják megkezdeni. HA feltételezzük, hogy lesz egyáltalán ilyen hatása. Ennek pedig az lesz az eredménye, hogy éveken keresztül diákok ezrei érettségiznek le úgy, hogy mondjuk Linux×LO kombón tanultak, a munkahelyek meg még mindig Windowsos környezetet használnak. Szerintem ha a te gyerekedről lenne szó, te se akarnád, hogy ilyen hátrányba kerüljön.

    Egyébként abban egyetértünk, hogy az iskolákban kéne elkezdeni az egészet, csak nem úgy, hogy kidobjuk a jelenlegi környezetet, és felteszünk egy másikat. Tanárként én örülnék neki a legjobban, ha több szoftvert is tudnánk használni ugyanarra a célra, mert akkor talán még arra is lenne idő, hogy a gyerekből valami kreativitás kikívánkozzon. De a jelenlegi körülmények között más szoftverek használatának erőltetése több problémát okozna, mint amennyit megold.

    Másik téma:
    Nem tudom, hogy figyeltétek-e, de az MS már ma is kínál ingyen olyan office csomagot, ami az átlagfelhasználó igényeit teljesen kielégíti. Csak egy outlook regisztráció kell hozzá, és ott a cucc a onedrive-ban. Ráadásul a szolgáltatások köre folyamatosan bővül. Tehát az az utópisztikus képzet, hogy az iskolából kikerülve hirtelen fizetni kell az office-ért, így nem igaz. Akinek meg professzionális használatra kell, az úgyis IT-s területen dolgozik, és meg tud tanulni másik szoftvert is kezelni.

  • bambano

    titán

    válasz Nekomajin #266 üzenetére

    nem, a probléma továbbra is az, hogy amióta például itt fórumozok, 2-3 évente előkerül, hogy fizettünk 20-25 milliárdot az ms-nek, és soha, egyetlen egyszer sem került elő kormányzati szinten, hogy ezzel a problémával ideje lenne kezdeni valamit. és ezt a vitát legritkábban 2-3 évente megismételjük, és nem változik semmi.

    Ha meg véletlenül van valami kis kezdeményezés, az ms rögtön jön a keresztfinanszírozásával és megfojtja.

    Te például elmentél linuxos konferenciára? Miért nem? Tudomásom szerint a tanároknak időnként el kell menniük továbbképzésekre, pontokat kell szerezniük, erre is alkalmas lehetne.

    "az MS már ma is kínál ingyen olyan office csomagot, ami az átlagfelhasználó igényeit teljesen kielégíti.": ingyen??? az, hogy minden fontos adatod feltolod a nagy kémszervezet diszkjeire, hogy még annyi energiát se kelljen belefeccölnie, hogy ellopja, az mióta van ingyen?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Nekomajin #266 üzenetére

    "Ennek pedig az lesz az eredménye, hogy éveken keresztül diákok ezrei érettségiznek le úgy, hogy mondjuk Linux×LO kombón tanultak, a munkahelyek meg még mindig Windowsos környezetet használnak."

    vs.

    "Akinek meg professzionális használatra kell, az úgyis IT-s területen dolgozik, és meg tud tanulni másik szoftvert is kezelni."

    Szóval, gyerekként meg tud tanulni windowst használni, és felnőttként linuxot.

    Fordítva viszont, gyerekként meg tud tanulni linuxot használni, és felnőttként windowst meg nem?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #264 üzenetére

    Akkor még egyszer. Arról beszéltem, hogy ha nem használ egy program DirectX-et, akkor különösebben nincs akadálya megcsinálni multiplatformra, például most már a .NET is multiplatform és nyílt lett, lehet .NET-es cuccokat Linuxra is fordítani.

    A kolléga meg nem száraz tényeket vázolt, hanem egy litániát írt olyan dolgokról, amik nem igazán úgy vannak, ahogy azt írta. Összeszedtem hogy miért, ott van abban a hozzászólásban.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz ericssonfan2 #263 üzenetére

    Ha te így értetted, akkor neked az.
    Mindenki másnak azt írtam, hogy a frissítés ingyen van, a szupportért lehet fizetni. Linux és Windows esetében is. Annyi a különbség, hogy a Linux esetében az OS-ért és a disztribúció adta szoftverekért sem kell fizetni. A Windows esetében meg kell.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #267 üzenetére

    Nem, a probléma továbbra is az, hogy vallási vitát csinálsz a problémából, miközben soha nem tanítottál a közoktatásban, és nem tudod, hogy milyen körülmények vannak. És ne gyere a felsőoktatási tapasztalataiddal, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz.

    Teljesen egyetértünk abban, hogy másra is lehetne költeni azt a pénzt. Abban is egyetértünk, hogy úgy kéne tanítani a gyereket, hogy ne okozzon neki problémát egy másik szoftverre való átállás. De ha holnaptól minden gépteremben kis pingvines oltár épülne a tábla mellett, az nem oldaná meg a problémát, mert a gyerek nem attól fogja jobban érteni az informatikát, hogy Linuxot használ, hanem attól, ha több ideje van gyakorolni, és ugyanazt a problémát több szempontból is meg tudja közelíteni. Ezen pedig nem segít az, hogy kicseréljük a Windowst Linuxra, mert attól nem lesz nagyobb az óraszám.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #268 üzenetére

    Elmagyarázzam, hogy mi a különbség az átlagfelhasználó és a profi között, vagy inkább elfelejtjük ezt a kommentedet?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Nekomajin #266 üzenetére

    Egy dolgozó mennyit is használ Windowsból? Elindítja az asztalra kirakott vagy a menüből kikeresett ikonokat, oszt annyi. Ha
    1. megtanul szöveget szerkeszteni, akkor azt nagyon kis rugalmassággal akármelyik Office szoftverben meg tudja tenni;
    2. ha csak azt tanulta meg, hogy ............................-kal, szóközszóközszóközszóközszóközszóközszóközszóközszóközzel és tabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabbal "formázzon", azt szintén meg tudja tenni bármely Officeban, és még annyi rugalmasság sem kell hozzá, mint az első pontban említett eszesebb társának.

    Táblázatkezelés dettó: ha a patásördög makrókezelést megtanulja, akkor az adott szoftverben annak lehetőségeivel élve tudja alkalmazni a megtanultakat. Ha meg kész makrókkal teli fájlokat kap, akkor meg csak kattintgatnia kell.

    Hol a probléma?

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Nekomajin #272 üzenetére

    Inkább azt kéne elfelejteni, hogy a windowst sokkal könnyebb megtanítani, mint más, nem ms cuccot. Minden platformon meg van adva mit hova kell írni és mikor hová kell kattintani.

    Meg azt is el kéne felejteni, hogy a linux = terminálban szenvedéssel, holott már réges régen nem az.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • beleszólok

    senior tag

    válasz #40553216 #273 üzenetére

    A probléma ott van, hogy az IT-s "kollégák" iszonyatosan beképzeltek.
    Az átlagos office használó közel sem olyan hülye, mint egyes bolti pénztárosok, akiknek az f1, f2 stb. billentyűk megkülönböztetése is gondot okoz.
    Utolsó munkahelyemen az irodisták aktívan használták az office-t és a Windows-t, megkockáztatom, némelyik többet értett az általa használt szoftverekhez, mint a windowsos rendszergazdák többsége.

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #265 üzenetére

    És...ez, hogy jön most ide? Üzleti világban egyes gyártók, cégek néha felvásárolják a másikat különféle okokból, ez benne van. Csak ott a különbség, h egyik megfelelő tőke és döntések révén gyakrabban megteheti.

    Lehet egy kis gödörben benne "vannak", de legalább van megfelelő support, szoftveres és hardveres támogatottság stb. Meg lehet próbálni erővel kimászni, függetlenedni, csak épp az lesz a helyzet, h beleesnek egy másik gödörbe...Még, ha közhivatalokban menne is, de azt ugye nem gondolod komolyan, h speciális szoftvereket használó vállalatok, v akár oktatási intézmények, majd Virtualbox, Play On, Wine és társaival, meg semmire való, sehol nem elterjedt, v használatos nagy szabad alternatív programokkal fognak szórakozni...? :U
    És mivel sok helyütt, sokszor az állam is tesz rá (pl. nálunk), így előbbi helyeken sem terjedt el igazán és kérdés jövőben fog-e, mert lehet nem...?

    (#269) CPT.Pirk : de ha már a gyártó sem csinálja meg, akkor ki fogja, mjad magam nekiállok tákolni, v bízom benne más megtette helyettem, v nem? A lényegen nem változtat ez, mert sok olyan programot lehetne mondani, ami natívan nincs rá megcsinálva és nem feltétlenül használ mindegyik DirectX-et. Persze mókolni lehet felemás eredményekkel, de az, hogy gyártói oldalon sincsenek meg ezekre az adott rendszerre a telepítők, szoftverközpontban se, az azért lelomboz sokakat.

    (#268) Iscariah: hiába csűrüd, csavarod, attól még nem lesz több munkahely, ahol Linuxos gépeken kéne dolgozni, az lesz az első számú követelmény... ;)

    Nem azért írkáltok ti ide, v más hasonló MS topikba, mert annyira szíveteken viselitek a (Win) userek sorsát, hanem azért mert nem bírjátok elviselni, lenyelni a békát, h az imádott rendszer, szoftverei kevésbé sikeresek és bizonyos területeken nem kellenek senkinek. Csak éppen nem kéne ezzel offolni, hanem hoznátok létre logouton egy külön bejegyzést neki és ott elmélkednétek, szidnátok az MS-t. Mert itt erre senki nem kíváncsi és aki idetéved, kérdezni szeretne a 365 regisztrációjával kapcsolatban, csak összezavarjátok vele...de vsz nem fog nem élni a lehetőséggel. :DDD

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #274 üzenetére

    Ki mondta azt, hogy a Windowst könnyebb megtanítani?

    Neked szokásod olyan dolgokra reagálni, ami nincs leírva?

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #270 üzenetére

    Nem kell, de adott területeken meg is issza a user ennek a levét...mert nem hiába fizetős a másik.
    Igen, ha egy Office-t megtanul jól kezelni, akkor az ottani ismeretekkel a többiben is egy szinten elboldogul.
    Csak éppen a formátumkompatibilitás miatt nem fog szopni az ingyenes megoldásokkal, mert hiába ODF, ha nem használják jobbára "sehol"...ezeknél VBA makrókezelés se éppen a legtökéletesebb... Meg, ha órán Excelbe tanítják a makrót, meg vizsgán is abban kell, akkor majd én külön erősködök, h nekem rakjanak fel Librét, v hívjanak külön tanárt, mert én abban akarom csinálni, ja persze. :D Vagy majd órán egyszerre tanítják mind2-ben, ja biztos.

    Amúgy hova, meddig akarod még ezt erőltetni, főleg, h most mki kap ingyen fullos MSO-t, oktatási intézmények ezután pláne nem fognak átállni a másikra, akkor meg??? :))
    Ha ennyire szívügyed, nyissatok új magániskolát, aztán ott térítsétek, oktassátok a nebulókat a másikra.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz beleszólok #275 üzenetére

    Ez végtelenül szomorú kép a rendszergazdákról.
    Amúgy nyilván sarkítottam, de sajnos rengeteg ilyen dokumentum kering. A Fedex is ilyeneket küld pl. import vámkezelésre. Eredetileg ..............-kal formázott .doc volt, de ebből csináltak valószínűleg képernyőmentést, amiből aztán pdf-et, így egy elektronikus úton elvégezhető feladatból gyártottak egy olyat, hogy vagy én megcsinálom magamnak, és azontúl azt küldözgetem vissza, vagy kinyomtatom, kitöltöm, beszkennelem, és így lesz újra elektronikus forma.

    Különben meg amikor én 19 évvel ezelőtt egy irodába kerültem pont nulla számítástechnikai ismeretekkel, pár hónap múlva már hozzám jöttek kollégák, hogy segítsek ezt vagy azt megoldani. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Nekomajin #271 üzenetére

    nagyon súlyos tévedésben vagy, ha szerinted a költségalapú vitatkozás az vallási vita.
    nem az. itt szigorúan pénzről van szó.

    "De ha holnaptól minden gépteremben kis pingvines oltár épülne a tábla mellett, az nem oldaná meg a problémát": miért, az megoldja a problémát, hogy semmi előrelépés nem történik az ügyben? megint újratermelitek az ms vevőkörét? kis túlzással ti a microsoft magyarország sales ügynökei vagytok, vegyétek már észre. legalább egy évtizede megy a siránkozás a tanárok részéről, ahol mindig elmondják, hogy valamit miért nem lehet megcsinálni. és pár jó tanáron kívül, akik komoly eredményeket értek el ezen a területen, senki nem beszél arról, hogy akkor hogyan lehetne megcsinálni. nektek sokkal egyszerűbb kifogást keresni, mint lépni. senki nem várja el tőletek, hogy holnaptól óriási ugrás legyen, csak annyi az elvárás, hogy a változásfüggvény ne konstans nulla legyen. valamit, valami apróságot léphetnétek már, ennyi dolgotok nektek is van a gazdasági rabiga csökkentésében.

    másik hszre: azt soha nem hittem volna, hogy valakinek ilyen szövegkörnyezetben el kell magyarázni a nokiás doboz jelentését. azt láthattuk, hogy a linuxszal kapcsolatos kérdésekben erős alultájékozottság van, de hogy ebben is...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #276 üzenetére

    Ez így van, ha nem csinálják meg, akkor csak a kerülő megoldások vannak. Viszont MSO van már androidra is, igazán nem lenne nagy dolog kiadni belőle Linuxos verziót is, max nem venné meg túl sok ember. Ez az ingyenes iskolai MSO bejelentés ezzel lett volna igazán érdekes, ha elérhetővé teszik Linuxon is.

    Ha visszagondolok a középiskolai éveimre, akkoriban kb csak annyi hátrány ért volna egy Linuxos gépen, hogy nem futott volna a Quake3 demo meg az UT. :) Ezeken kívül leginkább csak az MSO 2003 ment az "info" órákon (ami nagyon jó program csomag volt akkoriban olyan fasza cuccokkal mint a beépített netes probléma megoldó kereső) meg programozás, de ez utóbbi meg nem Windows függő.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #276 üzenetére

    Én nem csűrök csavarok semmit, igazából ti magyarázkodtok, hogy miért jó nektek az, hogy fizettek valamiért pénzt (a warezt most hagyjuk), ugyanazért, amit én meg legálisan, ingyen használok.

    "Nem azért írkáltok ti ide, v más hasonló MS topikba, mert annyira szíveteken viselitek a (Win) userek sorsát, hanem azért mert nem bírjátok elviselni, lenyelni a békát, h az imádott rendszer, szoftverei kevésbé sikeresek és bizonyos területeken nem kellenek senkinek"

    Na tudod ez a probléma, hogy egyből rosszindulatot feltételezel a másikról ismeretlenül. Ami egyrészt nem szép dolog, másrészt meg elég nagy tévedés is, ilyet sehol senki nem írt.

    A probléma továbbra is azzal van, hogy állami szinten támogatják azt, hogy fizetős rendszert, fizetős programokat használjatok életetek végéig, és nem adnak lehetőséget másra MÁR az iskolában sem. Ezért aztán később a cégek is kénytelenek lesznek fizetni érte. Ennyi a történet.

    Amúgy meg a vallási vitáról a következő jutott eszembe. A munkahelyemen minden gépen windows 7 van. Minden gépen adobe reader van, mert ugye az "a PDF megnyitó program". Kivéve az enyémen, mert nekem foxit reader van. A többiek erre azt mondták hogy ez mi, ez nem jó, nekik adobe reader kell. Gyakorlatilag ugyanaz a két program, csak a foxit readerrel sokkal gyorsabban meg lehet csinálni ugyanazt mint az adobe readerrel: megnyitni a pdf-et. De ők inkább szívnak az adóbbal, meg malmoznak amíg dolgozik (szenved) a program, mert csak azt ismerik.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • beleszólok

    senior tag

    válasz #40553216 #279 üzenetére

    Miért? Rendszergazdának viszonylag ritkán kell excel makrókat írniuk.

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

  • buherton

    őstag

    válasz #58000384 #102 üzenetére

    Ezt elmondhatnád annak a cégnek is ahol dolgozok. Élvonalbeli fejlesztőcég több 100k-s alkalmazottal. Már elkezdődött az Ubuntu-ra való átállás a kliens gépeken. Igen vannak problémák, amiket meg kell oldani, de szépen halad előre és közben folyamatosan cserélik le a zárt kódú szoftvereket open-re.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #280 üzenetére

    Szerintem én konkrét megoldási javaslatokat írtam ide többször is. Csak hogy ne kelljen visszaolvasnod:
    - Nagyobb óraszámra van szükség.
    - Normálisan felszerelt informatika termekre van szükség.
    - Képzettebb más szakos kollégákra van szükség, hogy tudjunk együttműködni.

    Tessék, nézd meg a jelenleg érvényes óraszámokat: https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=http://kerettanterv.ofi.hu/03_melleklet_9-12/3.2.16_informat_9-12.doc

    Nálunk a legjobb eset az a tagozat, akik 4 évig heti 2 órában tanulják az informatikát. Nekik ezeket az óraszámokat 4-es szorzóval kell venni. Tehát elvileg az összes alkalmazói ismeretre van 120 órám. De ebben nem csak a komplett office van benne adatbáziskezeléssel együtt, hanem még weblap-, kép-, hang- és videószerkesztés is. A 120 tanóra heti 2 órával szűk 2 tanév. Ha mondjuk a hang- és videószerkesztést kihagyjuk a technikai felszereltség hiánya miatt, akkor is ~20 óra jut egy-egy témakörre. Nyilván lehet súlyozni, de most számoljunk ezzel a 20 órával. Kell legalább egy dolgozat, de jobb, ha kettő van. Kell néhány óra egyéni gyakorlás, amikor újat nem mutathatok, mert az eddig megtanultakat kell készség szintre fejleszteni. Marad mondjuk 15 órám arra, hogy bármi újat mutassak a diákoknak. És akkor még nem számoltunk azzal, hogy félévente legalább egy óra elmarad ilyen-olyan okokból. Mivel a heti 2 óra duplaóra, máris csak 13 órám van.
    És ez volt a legjobb eset. Van olyan (mezőgazdász) tagozat, ahol ugyanezt kellene megtanítanom egy évig heti 1, majd egy évig heti 2 órában. Az előző 4-es szorzóval szemben most másfeles szorzóról van szó. A teljes office témakörre jut 45(!!!) óra.

    Érted már, hogy mi a probléma? Teljesen mindegy, hogy milyen szoftvert használunk addig, amíg nincs elég idő a tanulásra. Igen, kiszórunk tízmilliárdokat az ablakon évente, amit lehetne másra is költeni. De ez a problémának csak egy egészen kicsi szelete. És nem mondhatod azt, hogy legalább ezt meg kéne lépni, ha érdemi változások nem is történnek, mert egy ilyen váltás rengeteg problémát generálna sok éven keresztül.
    Az a tetszőleges szakközépiskolás diák, aki nem MSO-n tanulna, úgy lépne ki az iskolából, hogy hátrányban van azokkal, akik néhány évvel korábban végeztek, mert a munkahelyen, ha számítógép elé kell ülni, MSO-t kell használni. És ez a gyerek nem fogja magát egyedül továbbképezni, mert őt nem a számítástechnika érdekli, hanem valami egészen más.
    De nem kell a munkahelyig se menni. Azt a sok éve a pályán lévő magyar- meg töritanárt, aki nagynehezen megtanulta alapszinten kattintgatni a Wordöt, szintén át kéne képezni, hogy egyáltalán el tudja olvasni a diák LO-ban vagy akármi másban írt beadandóját.

    Az MS pénzelését csak akkor szabad abbahagyni, ha már kineveltünk legalább egy olyan generációt, aki érti is, hogy mit csinál a számítógépen, nem csak kattintgat. Ahhoz pedig a fenti feltételeknek kell előbb teljesülni.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Nekomajin #285 üzenetére

    Amúgy melyik MSO verziót tanítják nálatok?

    Mi még a 2003 alatt tanultunk, ez alatt tettünk ECDL-t is, így már eléggé idegenül hatott anno a 2007-es ribbonos MSO, én spec ekkor átmentem OOo-ra, mert az azt hozta amihez hozzászoktam és nem vitt el több GB helyet.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #281 üzenetére

    Tudom, h van Androidra, de desktop disztrókra meg nincs, ellenben OS X-re igen.
    Láttam neten leírásokat, h vki kísérletezett Play On által MSO felrakásával, de még nem próbáltam és ha fel is menne, megfelelően működne-e, az is kérdéses?
    Tudom, h nem Windows függő, lehet máson is tanulni, v akár oktatni, csak ha egyszer ennyire az előbbi terjedt el legtöbb suliban, elvárt későbbi munkahelyeken, akkor sok mindent nem csinálhat az ember. Megtanulni, elsajátítani a dolgokat is éppen elég egy rendszerre, nem hogy kettőre, igaz a másikon is lehet az előzőn tanult ismeretekből ezt-azt hasznosítani.

    (#282) Iscariah: csak épp az a helyzet, h most nem fizetünk. Illetve mai fogyasztói társadalomban, amúgy is fizetésre, vásárlásra ösztönöznek mindenhol. Laptopot is pénzért veszem, kiegészítőit is, fizetek érte, akkor már, ha dolgozom, belefér az OS ára is, ami alapból benne a noti árában, v egy külön 25-3xk x évre belefér, v egy alap Office. Nem beszélve a különféle potyázási lehetőségekről, mint ez a 365, v MSDNAA, ezeket mért ne vehetné vki igénybe? Sokszor jó az ingyenes program is, de nem mindenkinek és nem minden területre.
    Na igen...azt a részt, akinek nem inge, ne vegye magára, de sok ilyen vitán és topikon túl, merem állítani, h egyesek kicsit túlzásba viszik a dolgot, amiért már modik is figyelmeztették. Ha még az lenne a topik címe, h "MS Office vs. LibreOffice és egyéb nyílt szoftverek harca/ Magyar oktatásban szavazzuk meg milyen Office csomag legyen", akkor még azt mondanám elmegy. De ez a lehetőség egy alapból pozitív hír és meg, ha előbbi címre épített gondolatok ellőhetők részben itt is, azért nem kéne ennyire túlzásba vinni.
    Értem a gondolatmenetet a rákényszerítéssel kapcsolatban, csak ezzel az a helyzet, h nem igazán lehet változtatni rajta. Sok területen előfordul az, h a több létezőből, csak egy bizonyos megoldást használnak, azt amelyik a leginkább elterjedtebb stb. Vagy éppen nincs idő, kapacitás mindet végigpróbálgatni és dönteni kell gyorsan melyiket használja. Eleve azt fogják, amit a többség is. MS anno nagyon jól meglátta a lehetőséget, h a gyökerénél kell megragadni a dolgot és már oktatásban el kell terjeszteni a termékeket, ugyanezt megcsinálta pl. az AutoDesk is. De ehhez kellett párat lépniük és a másik tábornak is kellett volna idejében. Csak az a helyzet, h elbukták a csatát és alulmaradtak. TV-be is annak a cégnek, terméknek a reklámja kerül be, aki meg tudja fizetni, v éppen a hirdetőtáblák stb. Befolyásolják ezzel a vásárlókat, de nem tiltott dolog. Lehet van hasonló termék, máshol olcsóbban, de ha a vásárló nem is tud róla, akkor nem azt fogja azt választani.
    Amit meg sok év alatt kiépített a másik, beette magát a oktatásba, cégekhez a terméke, azt nem lehet csak úgy kiírtani, pláne, h hardver és szoftvergyártók többsége is őket támogatja + az állam is asszisztál sok helyütt ehhez, hisz fogyasztói társadalomban ösztönözni kell az embereket a vásárlásra, attól pörög a gazdaság.

  • bambano

    titán

    válasz Nekomajin #285 üzenetére

    a tanárok mindig ügyesen a pénzre terelik a témát, ha nem akarnak változtatni.
    hogy nekik ez meg az kellene pluszban ahhoz, hogy valami történjen. vagyishát nem csak a tanárok, hanem mindenki.

    projektmenedzserként az első dolog, amit meg kellett tanulnom, hogy szét tudjam válogatni a valós érveket, amik ténylegesen megoldandó problémákról szólnak, a kamuzástól, amik csak arra jók, hogy elkaszálják a projektet.

    a plusz óra meg rendesen felszerelt tanterem meg a többi az csak linkelés.

    "Az a tetszőleges szakközépiskolás diák, aki nem MSO-n tanulna, úgy lépne ki az iskolából, hogy hátrányban van azokkal, akik néhány évvel korábban végeztek, mert a munkahelyen, ha számítógép elé kell ülni, MSO-t kell használni. És ez a gyerek nem fogja magát egyedül továbbképezni, mert őt nem a számítástechnika érdekli, hanem valami egészen más.": bla bla bla... számtalanszor leírtam már ebben a topicban, hogy miért fals érvelés ez. lepereg rólatok.

    "Az MS pénzelését csak akkor szabad abbahagyni, ha már kineveltünk legalább egy olyan generációt, aki érti is, hogy mit csinál a számítógépen, nem csak kattintgat. Ahhoz pedig a fenti feltételeknek kell előbb teljesülni.": nem. ahhoz legelőször annak kellene teljesülni (de ezt is leírtam már), hogy legalább a tanárokban legyen igény arra, hogy mást is tanítsanak. Amíg a tanároknak a linux azt jelenti, hogy lehet fél oldalas kifogáslistát gyártani arról, hogy miért nem, addig maradunk a vendor lock-inben.

    Tudod, mi lehetne az első lépés? például az, hogy megígéred, hogy elmész a következő lok-ra. nem jól felszerelt terem, meg blalba, hanem ennyi. és utána el is mész. mivel tudomásom szerint a lok a továbbképzés-keretedbe beszámítható, nem is lenne akkora extra erőfeszítés (úgyis el kell menned továbbképzésre valamire, tehát időben nem követel pluszt).

    majd ha ezt megtetted, akkor utána beszélünk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #287 üzenetére

    Idén frissítettünk 2007-re. Nem kérdeztem a rendszergazdákat, de a 2010-es valószínűleg nem fért volna el mindegyik gépen.

    Én azt tapasztalom, hogy a diákok hamar megszokják a ribbont. Főleg azoknál fontos ez ugye, akik tavaly még 2003-mast használtak. Akik most jöttek kilencedikesként, azok általános iskolában már szinte mind a ribbonnal dolgoztak.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz bambano #289 üzenetére

    Rendszeresen járok továbbképzésre, pont a múlt héten voltam legutóbb. Linuxosra majd akkor megyek, ha lesz rá esély, hogy Linuxot tudjak tanítani. Addig teljesen felesleges és időpazarlás.

    Neked viszont hiába beszél az ember, mert csak okoskodsz úgy, hogy egy órát nem tartottál még meg egy random középiskolában. Fogalmad sincs a valós viszonyokról, csak annyira rühelled a MS-ot, hogy bármit beáldoznál azért, hogy csökkenjen a piaci részesedésük.
    Gyanítom, hogy te lennél a legjobban felháborodva, ha a te gyereked kerülne hátrányba a munkaerőpiacon egy elhanyagolható méretű, de annál hangosabb csoport mániája miatt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #287 üzenetére

    Elképzeltem az általános és középiskolákban a sok bleeding edge up-to-date PC-t a legújabb MS-szoftverekhez. Aztán felébredtem, mert a kezem a bilibe lógott.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Nekomajin #290 üzenetére

    Uhh, na ezzel most megleptél, igen régen volt már mikor a 2003-at kiadták, nem gondoltam volna, hogy ennyire sokáig húzta. Ezek után gondolom még mindig XP-n megy az oktatás. o.O

    Ez is egy indok arra, hogy miért lenne érdemesebb pl. LO-n szöveget szerkeszteni, mert vajon mennyire aktuális az a tudás 2013-2014-ben, amit egy 10 éves programcsomagon szereztek a diákok? Igaz, a legtöbb office feladat kimerül egyszerű dokumentum szerkesztésben, az meg egyszerű...

    King Unique: ez mondjuk állás kérdése. Jellemzően pl. fejlesztői munkakörben gyakoribb, hogy nem MSO-t várnak el, meg nem Windowst, mint ahogy a beágyazott rendszerek többségén sem Windows fut.

    tomtyi: amikor én jártam középsuliba, akkor rendes HT-s P4-es gépek voltak, XP futott rajtuk, normális gépparkok voltak több teremben. Egy egyszerű, akkor még saját névvel nem is rendelkező kertvárosi szakközépben. Később még digitális táblákat is szereztek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Nekomajin #291 üzenetére

    q.e.d.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Polesz

    addikt

    válasz CPT.Pirk #246 üzenetére

    Betűtípus: Liberation Sans
    Rendszer: Slackware 14.1/current (32bit)
    LibreOffice: SlackBuild for 4.3.4 by Eric Hameleers

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz CPT.Pirk #293 üzenetére

    Hát szerintem aki 2003-ban megtanul szerkeszteni, annak 2013-ban is fog menni, csak máshogy néz ki a kettő. Vagy az MS elbutítja a gyerekeket, hogy ne menjen nekik?

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz gyurkikrisz #296 üzenetére

    Nyilván nem. Csak arra akartam rámutatni, hogy mi a jobb? Egy 9-10 éves program, vagy az ingyenes friss alternatíva tanítása, amit kevesebb helyen használnak.

    Polesz: nincs azokkal a betűkkel semmi gond. :N

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Polesz

    addikt

    válasz CPT.Pirk #297 üzenetére

    Nincs hát, csak van akinek minden csúnya... (mert ingyé van és sz@r)

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #293 üzenetére

    Állás bizony és a legtöbb nem ilyen...valamint nem csak speci IT-sak léteznek a világon, ahova oprendszer és szövegszerkesztő kell.

    (#296) gyurkikrisz: +1 ez igaz, aki megtanult egy 2003-as Office-t rendesen kezelni, az kis ismerkedés után a 2013-asban sem fog elveszni. LO-n hiába hasonló elrendezésre a menürendszer, de a sok hülye elnevezés (tündérek és társai), vmelyest más menü, azért ott se könnyíti meg annyira a user dolgát, aki nem azt tanulta.

    (#291) Nekomajin: :C ne foglalkozz vele, te tapasztalod naponta, van róla fogalmad, ő meg elmélkedik, próbálja rád erőltetni a nézeteit. Ha elmennél arra a Linux tanfolyamra, diákoknak stikába azt oktatnád órán, akkor vennének "itt" emberszámba. :DDD Csak ugye az igaz, h addig, amíg állam sem támogatja az ötletet, ennyire nem elterjedt, nincs is akkora értelme, addig minek is tennéd, csak hogy megfelelj egy IT-s fórum anonim, szűk közösségének... :N

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #293 üzenetére

    Lehet, azóta is azok vannak. :DDD
    Digitális táblákat anyósoméknál is vettek a TÁMOP keretében. Ő is kapott notebookok, olyna nyolc éve, amit most vettek vissza. Egy wifi nélküli NEC-t (mi vettünk bele pcmcia wifi kártyát), 512 MB RAM-mal (amit mi cseréltünk 1 GB-ra), 1,6 GHz-s Celeron procival.

    (#295) Polesz
    No, ez tényleg csúf. :DDD
    Liberation Sans-nal nekem is csúfabb.

    (#297) CPT.Pirk
    Pedig tényleg csúnyább. Nézd meg: az l-ek sokhelyen balra vannak tapadva, polesznél az "office"-ban is az ffi távolabb van az o-tól, a c-hez tapad. Meg még jó pár más. Olyan szétszórt.
    Nálam a Sans ilyen (Debian Jessie+LO 4.3.3.2:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák