Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Nekomajin #285 üzenetére

    Amúgy melyik MSO verziót tanítják nálatok?

    Mi még a 2003 alatt tanultunk, ez alatt tettünk ECDL-t is, így már eléggé idegenül hatott anno a 2007-es ribbonos MSO, én spec ekkor átmentem OOo-ra, mert az azt hozta amihez hozzászoktam és nem vitt el több GB helyet.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Nekomajin #285 üzenetére

    a tanárok mindig ügyesen a pénzre terelik a témát, ha nem akarnak változtatni.
    hogy nekik ez meg az kellene pluszban ahhoz, hogy valami történjen. vagyishát nem csak a tanárok, hanem mindenki.

    projektmenedzserként az első dolog, amit meg kellett tanulnom, hogy szét tudjam válogatni a valós érveket, amik ténylegesen megoldandó problémákról szólnak, a kamuzástól, amik csak arra jók, hogy elkaszálják a projektet.

    a plusz óra meg rendesen felszerelt tanterem meg a többi az csak linkelés.

    "Az a tetszőleges szakközépiskolás diák, aki nem MSO-n tanulna, úgy lépne ki az iskolából, hogy hátrányban van azokkal, akik néhány évvel korábban végeztek, mert a munkahelyen, ha számítógép elé kell ülni, MSO-t kell használni. És ez a gyerek nem fogja magát egyedül továbbképezni, mert őt nem a számítástechnika érdekli, hanem valami egészen más.": bla bla bla... számtalanszor leírtam már ebben a topicban, hogy miért fals érvelés ez. lepereg rólatok.

    "Az MS pénzelését csak akkor szabad abbahagyni, ha már kineveltünk legalább egy olyan generációt, aki érti is, hogy mit csinál a számítógépen, nem csak kattintgat. Ahhoz pedig a fenti feltételeknek kell előbb teljesülni.": nem. ahhoz legelőször annak kellene teljesülni (de ezt is leírtam már), hogy legalább a tanárokban legyen igény arra, hogy mást is tanítsanak. Amíg a tanároknak a linux azt jelenti, hogy lehet fél oldalas kifogáslistát gyártani arról, hogy miért nem, addig maradunk a vendor lock-inben.

    Tudod, mi lehetne az első lépés? például az, hogy megígéred, hogy elmész a következő lok-ra. nem jól felszerelt terem, meg blalba, hanem ennyi. és utána el is mész. mivel tudomásom szerint a lok a továbbképzés-keretedbe beszámítható, nem is lenne akkora extra erőfeszítés (úgyis el kell menned továbbképzésre valamire, tehát időben nem követel pluszt).

    majd ha ezt megtetted, akkor utána beszélünk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák