Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    Ez egy jó dolog szerintem. Nem kívánok bekapcsolódni a beszélgetésbe, mert nagyon nagy vita megy.
    Viszont: Sok munkahelyen MS Office az elvárás amit az embereknek tudni kell használni, nincs mese. Aki ingyenes programokat tanul, annak meg kell tanulnia az MS termékeit is használni, ha azt kérik. Ha nem, akkor lesz majd valaki más. Ez fordítva is igaz.
    Én grafikusként tanultam Adobe termékek használatát (CS3) és volt olyan munka, ahol Corel volt az elvárás, mert a cég nem használt Adobe-ot. Ez van. Választhattam, hogy vagy megtanulom magamnak otthon, vagy inkább elfelejtem azt a munkát. A lényeg az önképzés. Ha valakinek szüksége van a különböző cégek által kiadott, de mégis hasonló programok használatára, akkor bizony neki kell feküdni és meg kell tanulni.
    Egy iskolától nem várhatjuk el, (főleg egy államitól) hogy minden létező programot megtanítson a gyerekeknek. Persze akik középiskolába mentek és bizonyos irányba szakosodnak azok elvárhatják ezt az intézménytől, mert azért van.
    Lehet egyet nem érteni, de én így gondolom. K
    icsit kiborít ez a kurv@ sok picsogás meg civakodás ami egy sz@ros cikk alatt megy. Tiszta röhej és gáz amit itt egyesek művelnek.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #83 üzenetére

    Látom egyáltalán nem sikerült a példámon tovább látni. A példa helyes, másodszor is az volt, erre nem tudsz semmit érvelni és belekötsz megint abba, hogy a PS a grafikusoknak van. Segítek: példa. De lehet akármilyen szoftver amire a vállalatnak szüksége van és nincs Linuxra. Ilyen bizony sok van. Értsd már meg, hogy ami eddig működött, amit megtanultak az alkalmazottak, amire az egész rendszer épül, azt nem fogják a kísérletezés kedvéért egy ingyenes akármire cserélni, mert az is qrva nagy baj, ha csak egyszer is szétcsúszik véletlenül az az 1100 oldalas fájl, vagy eltűnik belőle akár csak egy apró ábra. Pdf... ja, csak éppen szerkeszteni ne kelljen, ugye? A prezentációkról már írtam. És azt is fogd fel, hogy ha a Lázadó Kft. mindent lecserél ingyenesre, attól még a világ többi része nem fog, így a mi kis cégünk szopni fog, mint a kismalac, mert rengeteg kompatibilitási gondja lesz, és ez garantált.

    "ezt is csak olyan mondja, aki egyrészt nem ért hozzá"
    Nyilvánvalóan nem értenek semmihez az Adobe nevű garázscégnél a fejlesztők.

    Igen, nagyvállalati szinten sok Linux van, és azok szépen futkároznak a szervereken, de az alkalmazottaknak nem ilyen rendszer kell. Nekik alkalmazások kellenek, és hogy értsenek hozzá annyira, hogy ne kelljen informatikus minden gondhoz. Szerinted az IBM, Google, HP és társai mennyi pénzt költenek erre? Az alkalmazottnak az is elég, ha új a felület, vagy valamiért a terminált kell megnyitni, ami jelenleg a szarul frissített tárolók vagy egyéb hiányosságok miatt elkerülhetetlen.
    Egyébként tényleg marha jó ötlet kis cégeknek Linuxot felrakni, ha egy AMD drivert szétbarmol egy kernel update, aztán jön az ocsmány keret nélküli ablak, hogy baj van, vagy éppen csak a háttérkép jelenik meg. Erre aztán nem mondhatod, hogy ritkán fordul elő, tele a net meg minden fórum ezzel (mielőtt belekötsz, ami Linuxszal foglalkozik).
    És de, az open source megoldások nagyrészt olyan emberektől származnak, akik szabadidejükben fejlesztik az adott programot, tekintve hogy a nagy cégek sokszor magasról tesznek az egészre, ott a mindenki által használt Windows vagy éppen az OS X.

    Akkor most már mindenképpen maradok a grafikus témánál. Mivel a Dreamworks és a Disney is Linuxot használ (RHEL) a munkára és a renderelésre, ez azt jelenti, hogy az a rendszer nekem is tökéletesen megfelel és minden igényemet kielégíti? Mert ez pont annyira releváns, mint a Google vagy a Facebook példának. Ha én egy olyan számlázóprogramot használok, ami csak Windowsra van, akkor nem fogok nekiállni lemondani a támogatást (ha előfizetéses), meg Wine alatt szerencsétlenkedni azzal, hogy egyáltalán a menüsor működjön.

    "ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ?"
    Teljes. Két kattintás az egész, aztán beírom a kódot meg aktiválom, és készen is vagyok. Levelező is van benne.

    "ugyanez egy normális, elterjedtebb linux disztrónál hogy is van?"

    Hát van egy 2 hónapos Libreoffice, egy Pidgin, meg egy marhára ismert mail kliens (marhára ismert az 1% körében). Persze fel lehet rakni másikat is, de Windowson is. Ha meg Thunderbird van telepítve, azzal mi is a gondod Windowson? Ja, hogy telepíteni kell? Ha ez is gondot okoz, akkor miért is akarsz Linuxot?

    "mer az office se pakolja át a menüsorokat"
    Hát menüsorokat éppen nem, max. elemeket, de 30-as IQ felett nagyon hamar megtalálja az ember, vagy ott a súgó. Én arról beszélek, hogy a felületek közötti eltérés lehet nagyon nagy, lehet tök más névvel teljesen máshol ugyanaz a funkció, vagy a franc tudja, lehet hogy nem is tudja ugyanazt. A KDE legendás a bonyolultságáról (igen, a testreszabhatóságáról...).

    Az XP-ről meg szép számmal váltottak 7-re, ahol meg tökmindegy, ott fut az MS Office 2007, ami gond nélkül megnyitja a fájlokat, ellenben egy 2 hónapos LO-val, aminél várni kell az új frissítéseket, hogy hátha megoldja ezt meg azt a kompatibilitási gondot.

    Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy "történelmi" adatok alapján mondanék bármit. 12.04-es verzió óta használok Ubuntut (13.04 óta csak virtuális gépen figyelem, hogy nem fejlődik, de addig egyedüli rendszer volt a gépemen), de használtam Mintet, SuSe-t, Puppy-t, meg többféle felületet ezeken (KDE, XFCE, LXDE, Unity).

    Porthoszx: Én is pont ezt kérdeztem, de erre nincs válasz. Vannak az ötletek meg elméletek, meg a szép jövőkép, de megoldási javaslat (ami működne is), az nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • nubreed

    veterán

    válasz #82729984 #98 üzenetére

    +1

    Jól megfogalmaztad, nekem is naggyából hasonlók jutottak eszembe.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • pigster

    senior tag

    válasz #58000384 #67 üzenetére

    Oké, tanítanak Linuxon. Melyik felülettel?
    Nem a felületet, meg a Linuxot tanítanák, hanem a koncepciót! :K

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz pigster #104 üzenetére

    De könyörgöm, hogy tanítanak bármilyen irodai szoftverből vagy oprendszerből koncepciót anélkül, hogy ismerné az ember az adott felületet? :) Azt mutatni is kell. Min mutassák? Logikus, hogy azon, amivel a kinti életben találkozni fog 99%-ban.

  • pigster

    senior tag

    válasz #58000384 #105 üzenetére

    Lehet, hogy rossz smileyt tettem?
    ... a koncepciót ;] :O :P

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • BatchMan

    senior tag

    Negatív hír +1:
    Sok bejegyzésre szeretnék reagálni, ezért konkrétan egyikre sem hivatkozok.
    Amit gondolok:
    - előre elköltötték a pénzünket, és nem hagytak választási lehetőséget (Akarsz MS-t? Biztonság kedvéért veszünk egyet a pénzedből)
    - egyértelműen reklám, promóció az egész az MS részéről. Egy petákhoz sem jutna, ha nem a kormánnyal fizettetné meg.
    - ezzel nem a magyar informatikát fejlesztjük, hanem az amerikait
    - sajnos (két kölköm is van) látom mi megy informatika oktatás címén az iskolákban. Pl. a 23. paint rajzot csinálja a gyerek, hülyébbnél hülyébb értékelési szempontok szerint osztályozva, de fél év múlva sem tudja, mi az a fájl, mentés, könyvtár, mappa stb..
    - házifeladatként "ppt"-t kér a tanár és nem "bemutató"-t. És így égetik bele a gyerek agyába az MS környezetet

    Megj: miután a cég utánam vágja a céges laptopot MS környezettel, így nekem sincs választási lehetőségem a munka során. El kell ismerjem, hogy az MS formátuma de facto világszabvány, de nem nyílt szabvány, így a versenytársaknak esélyük sincs versenyezni. Az MS formátumú fájlokat az MS különböző szoftverei sem mindig olvassák egyformán, bár javulási tendencia megfigyelhető. Viszont a kezelő felülete saját megítélésem szerint egyre rosszabb (pl a ribbon már nem alakítható, de legalább vastag) és az előre beépített sémákat tolja, míg a saját stílusdefiníciók kialakításához pilótavizsga kell, mert eldugták. Kifagyasztani MS szoftvert is lehet, igaz egyre nehezebb.

  • pigster

    senior tag

    válasz BatchMan #108 üzenetére

    ezzel nem a magyar informatikát fejlesztjük, hanem az amerikait
    Írd le légy szíves, hogy szerinted melyik magyar fejlesztésű operációs rendszert és irodai programcsomagot kellene használni. :K Csak hogy a magyar informatikát tudjam támogatni.

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • GEPESZ66

    veterán

    A PC-n a dokumentumot jelszóval védtem le, s ezt az Android-os verzió nem tudja megnyitni, az Office Suite símán.
    Jó lenne, ha ezen módosítanának!

  • BatchMan

    senior tag

    válasz pigster #109 üzenetére

    Ha ugyanezen a pénzen valódi informatikát oktató tanárokat képeznénk, akiknek a maradékból használható tárgyi eszközöket adnánk a kezébe, azáltal a magyar informatika fejlődne.
    Op.rendszer, irodai csomag van ingyen, ellenben magyar cég vállalhatná az iskolai gépek hw/sw karbantartását, fejlesztését. Persze nagy része elmenne mutyiba, de talán még így is jobban hasznosulna. És nem léptem ki az országhatáron kívül.
    Megjegyzem Linuxon felnőtt gyerek hamar otthon van egy Win gépen is, bár csalódott lesz egykét dolog miatt (pl. desktop= csak egy képernyő)

  • BatchMan

    senior tag

    válasz GEPESZ66 #110 üzenetére

    Docx-en belül jelszót használni kényelmes, de nem célravezető. Lehet külső sw-t használni, pl zip, jelszó van, és Android is kezeli - de nem kényelmes.
    Sokszor azt gondolom, hogy a mai oprendszerek túllőnek a feladatukon (integrált médiaplayer vagy böngésző) miközben az alapfeladatok nem fejlődnek mint pl. hordozható fájltitkosítás.

  • Khan13

    senior tag

    válasz BatchMan #108 üzenetére

    Itt nem költöttek el pénzt, mert ez most USA-only után világszerte adja ingyen. Ha emellett a kormányunk fizetett érte, az kellemetlen, hiszen itt nem arról van szó, hogy Windows licenszeket vesznek, hogy bizonyos jogosultak megkapják, hanem kapja minden jogosult általános iskolástól egyetemistáig + oktatók.

    Megnéztem közben az educatio oldalát. Kellemeset csalódtam, diákszám, születési dátum és egy tetszőleges email címet kér csak, semmi túlbonyolítás vagy hasonló.

  • BatchMan

    senior tag

    válasz Khan13 #113 üzenetére

    "A megállapodás alapján a licenszek beszerzése éves bérleti konstrukcióban, igen kedvező áron történik – emlékeztetett az államtitkár"
    Ez a mondat nem azt jelenti, hogy fizetünk az MS-nek?

  • anulu

    félisten

    válasz Khan13 #113 üzenetére

    sikerült az oktatásban az egyetlen úgy-ahogy érvet kihúzni az LO alól. ügyes és helyes! :K

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • GEPESZ66

    veterán

    válasz BatchMan #112 üzenetére

    A mem.kártyán van egy dokumentumom, amin van egy-két bizalmas adat, ezt védeném.
    Melyik alkalmazást javaslod androidon, ill. PC-n a titkosításra?

  • BatchMan

    senior tag

    válasz GEPESZ66 #116 üzenetére

    WinZip / AndroZip - még nem próbáltam, de szerintem ismerik egymás titkosítását

  • camillus

    tag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Egyébként meg a megoldás elég nyilvánvalóan az, hogy nem programokat kell megtanulni, hanem koncepciókat. Matekórán se azt tanulja a gyerek, hogy mennyi 94+32, hanem azt, hogy hogyan kell összeadni a számokat.

    +1 Mondjuk akkor gondolkodni is kéne, az meg büdös sokaknak.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • camillus

    tag

    válasz anulu #115 üzenetére

    Legfeljebb a Google Apps alól, persze csak ha sikerül. ;]
    Off de...
    [link] ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • spammer

    veterán

    válasz Khan13 #113 üzenetére

    "Ingyen"

    :DD

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • #58000384

    törölt tag

    válasz BatchMan #111 üzenetére

    Amiatt nem kell csalódnia, a Win10 tudja azt is. Bár nem hiszem, hogy tömegesen használnák a többasztalos módot, legalábbis neten nem sűrűn botlok ilyen emberekbe. Persze ez lehet véletlen is, nyilván okkal került abba is bele.

    camillus: Oké, akkor Te, kinek nem büdös gondolkodni, kérlek mondd meg, hogy heti 1-2 óra informatikába hogyan zsúfolják bele az elméletet a szövegszerkesztésről, miegymásról úgy, hogy aztán a tanuló onnantól a kisujjából tudja az összes office-t kezelni? Főleg, ha kiderül, hogy ami függvény az Excelben így megy, az a Calc-ban úgy (szóval nem a faék egyszerűségű =A1*C1 függvényekre gondolok), mert pl. más a neve, vagy máshogy kezeli az adatokat. Nem rosszul, máshogy. A hardvereket lehet tanítani konkrét példa nélkül, szoftvereket nem. Márpedig szerintem pl. egy Windows nem úgy működik egészen, mint egy OS X.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #58000384 #105 üzenetére

    A koncepció ugyanaz mind mögött, a fájlrendszer is ugyanaz, a dolgok is ugyanott vannak bennük. Maga a felüle nem azonos ezen felül, de egy átlagos diáknak nem jelenthet problémát megtalálni a kívánt alkalmazást. Ha csak KDE-t láttál eddig, akkor is könnyen eligazodsz a többiben, mert érelmes módon vannak megcsinálva.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #122 üzenetére

    Ebben nem értek egyet. Mindig is Windows-t használtam, a 8-ra váltáskor sem volt semmi problémám, ellenben nagyon nehezen igazodtam ki egy Gnome alatt Fedora-n, főleg a más nevek miatt. Még asztali ikont sem tudtam kirakni, arról nem is beszélve, hogy a touchpad-es kattintás le is volt tiltva, és az egér beállításainál nem volt erre kapcsoló. Ha akartam használni az 5.1-et rendesen, akkor alsamixert meg pulseaudio-t kellett terminálból indítanom, mert ikon nem létezett hozzá, aztán végül kézzel kellett parancsokat beírnom egy fájlba a netről. Ilyen Windowson nincs, ott a hangvezérlés is egy helyen van megoldva. A hibaelhárításról ne is beszéljünk, ugye már említettem az AMD driveres gondokat, amit nem lehet csak egy uninstall-ra kattintással megoldani. Nem azt mondom, hogy lehetetlen eligazodni, mert nem az. Egyszerűen csak jóval több a meló vele, mint egy olyan rendszerrel, amit az ember már jól ismer, és ez lehet Linux vagy OS X is. A különbség, hogy előbbire van a legkisebb igény a piacon.

  • attila9988

    őstag

    Látszik, hogy ma már van konkurenciája az ms -nek gyakorlatilag minden téren... így rákényszerülnek a "jótékonyságra" is....

    Ez olyan, mint az ingyen drog, az utcán... addig van ingyen, amíg bele nem szoksz...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • adrian360

    őstag

    lehet sirni akkor is az a helyzet hogy világszinten kb 80%-ban windows alapú rendszert használnak. és linuxot 5%-ban. tehát oktassunk inkább 5%-ra és ne 80%-ra. logikus. ha elmész autósiskolába botváltós autóra tanítanak, és nem kormányváltósra, hiába van az is, ha egyszer a másik ezerszer fejlettebb.
    És a linux nem azért nem terjedt el mert új, évek óta stagnál a terjedése, jöhet akármilyen új unity kde gnome xfce felület, meg havonta új kernel, hullára nem az kell a népnek. amit mi használuk könyvelő szoftver windowsos, 10-15 évnyi anyag van learchiválva benne, mi az istennek váltsunk másik platformra.

  • attila9988

    őstag

    válasz adrian360 #4 üzenetére

    Nekem nem szokott összeomlani, csak ha extrém nagy táblát akarok vele kezelni, vagy ha valami speckó makrós táblát, amit excel -re írtak, ezt meg ugye nem tekinthetjük hibának, hiszen ha én írok libre -re egy a saját eljárásaival egy pár makrót, akkor kenheted a hajadra az ms excel -t...

    Szóval stabilitás problémáim nem szoktak lenni vele.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz b. #10 üzenetére

    A cikkben ott a link a korábbi cikkre. Érdemes elolvasni. És ennek nyomán kutakodni vendor lock-in, szabványok (ODF vs OOXML) és ezek megvalósítása és hasonló témában. Hogy te a dokumentumaidat nem tudtad rendesen kezelni LO-ban, az sokkal inkább az MS technikája a versenytársak "versenyből" való kizárására.
    "nem lesznek rajta elveszve"
    Majd el lesznek minden máson, amihez nem idomították. Ugyanúgy, ahogy a szüleik, azok a 30 évesek, akiket előbb említettél. Mert nem gondolkodni tanulnak meg, hanem egy speciális eszközt használni.
    A középiskoláknak pl. feladatuk lenne megtanítani a diákokat tanulni.

    Azért 5000 forint Windows+Office kombóért 10 éve sem vágta földhöz az embereket.

    Budapest lakói, cégei sokkal több adóval járulnak hozzá a költségvetéshez, mint amennyit Budapest visszakap. Csak szólok. És ha már: én miért fizessek azért adót, hogy a te gyereked "ingyen" használhasson MS-terméket?

    "Milyen gáz lenne ha mondjuk az ország egyik felében informatikán OpenOffice-t tanulnának, a másik felében pedig libret nem?"
    Nem lenne gáz. A kettő (vagyis inkább a LibreOffice és az ApacheOffice, hiszen utóbbi van már az OpenOffice helyett) nagyon hasonló.

    "Amúgy nem kényszerít senkit semmire ez a dolog, egy lehetőség, amit vagy igénybe vesz a diák, vagy nem."
    Ezt majd beszéld meg a már bejelentkezett elvakult MS-szekértáborral. Amikor a gyerekednek középiskolában vagy egyetemen MS-formátumban kell beadnia a cuccait, az szerinted mi?

    "Ha ezek a diákok megtanulnak mondjuk open Office-t használni, vagy mondjuk Libret utána mihez kezdenek egy Ms Office-szal? Ugyan ez a helyzet visszájára fordítva."
    Így van. Emiatt kellene megváltoztatni az oktatási rendszert is, hogy a tanárok is ismerjenek mást, legyen képességük, és nem mellékesen idejük is sok minden megtanítására. De elsősorban gondolkodni, problémát megoldani kellene megtanítani a gyerekeket. Ha most az "ajándék" MS-termékek kapcsán ugyanaz megy tovább mint eddig, miért lesz jó?

    "egyik legfejlettebb...szövegszerkesztő szoftver"
    Hát persze! Különösen a ........................................................................................................ és a (tabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtab) funkciójában, meg (szóközszóközszóközszóközszóközszóközszóközszóközszóköz) ebben. Ki ne hagyjuk a bekezdés végi rövid sort!

    "a Libre ahol csak ebben az évben 25 ezer felhasználói hibabejelentés érkezett"
    Szerinted MSO-ra mennyi érkezhetett? A hibajelentés != tényleges hiba. Ha megnézed az általad linkelt cikket, abban is láthattad volna. A felhasználói tábor meg simán veri már a százmilliót.

    (#20) gyurkikrisz
    Ez az "ingyen", "ajándék" ugyanaz, amit Gates annak idején így fogalmazott meg: "Ha már lopják, lopják a miénket!". A használóknak így is, úgy is ingyen van, az MS meg -- Gates alapján -- nem veszít, sőt, nyer, éppen a rászokás miatt.

    "Someday they will, though. As long as they are going to steal it, we want them to steal ours. They'll get sort of addicted, and then we'll somehow figure out how to collect sometime in the next decade."

    "Ha ugyanezt csinálná valaki Linux vonalon, biztos ujjonganál,"
    De nem csinálja... Ahogy nem is csinálhatná.

    (#41) mrhitoshi
    "Próbáltam használni Prezit pl.: és nem fogott meg, maradok a PP-nél."
    vs
    A Microsoft megijedt a Prezitől?
    "„Nem emlékszünk rá, mikor láttunk utoljára 30 év alatti előadót PowerPointot használni Prezi helyett” – így vezette fel a Business Insider azt a hírt, hogy tegnap megkezdődött a Microsoft új prezentációkészítő szoftverének tesztje."

    " Mondjuk nem hinném, hogy mindenkinek szüksége van arra, hogy oldalas egyenleteket gépeljen be, de ez a Word-ben nagyon gyors."
    Lehet, gyors, de ronda.

    (#46) karak_22
    "mégis a méregdrága PS megy mindenhol"
    Kevésbé méregdrága formában, ugyebár.

    "A harmadik az, hogy nincs egységes színkezelés sem"
    A színkezelést majd beállítja a júzer maga.

    "Aztán lehet mókolni magyar nyelvet bele"
    Bazz! Ha a telepítéskor a magyar nyelvet választod ki, akkor magyar nyelvű lesz, mert közben letölti a nyelvi fájlokat.
    Tényleg, ha már: magyar nyelvű MS Office-hoz külön vásárolni csomagot, hogy mondjuk orosz tudjam használni. Összesen, pénzért is csak 40 nyelvet támogat, míg a LibreOffice 110-et.
    Ugyanez Linuxon (mondjuk Debian):
    apt-get install calligra-l10n-ru (vagy koffice-l10n-ru, libreoffice-help-ru, libreoffice-l10n-be, libreoffice-l10n-ru, libreoffice-lightproof-ru-ru, hunspell-ru, hyphen-ru...)
    Ingyé', 110 nyelvre.

    Nem igazodtál ki Gnome alatt? Pedig rém egyszerű, nem kell hozzá agysebésznek lenni. Menü három fő kategóriával: Alkalmazások, Helyek, Rendszer. És láss csodát: az Alkalmazások alatt az alkalmazásokat találod, ráadásul nem egybehányva mint az alap Windows megközelítésben, hanem kategóriákra osztva. A Helyek meg különböző távoli és közeli helyekre visz, de tényleg. Képzeld: itt találod a fájlkezelőt legyen szó helyi vagy távoli fájlok eléréséről. Jó, mi? Rendszer: óóó! Csak nem a rendszer beállításait, kezelését szedték egy csokorba? Hogy is van ez Windowson alapértelmezetten?

    (#88) malnabokor
    "És ez furcsán fog hangzani, de nekem magánvéleményem, hogy ne terjedjen a linux (és társai) felhasználói körökben"
    Nos, ezzel kb. azt az áldásos helyzetet érnéd el mint ami az IE6 miatt alakult ki: nem volt verseny, az MS így beleszart. És pont az IE6-ot szarta bele. :C

    (#93) anulu
    Tényleg? Helyesírás ellenőrzés? Small caps?

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #58000384 #123 üzenetére

    Sajnos a Gnome azoknak készül, akik nem akarnak semmit sem átállítani, így alig van benne lehetőség. A többi felület nem ilyen ebből a szempontból.

    Egyébként én meg Win alatt szívok az 5.1-el, mert az Audigy-m már nem igazán támogatott Win7 alatt, így a WU egy olyan drivert rakna fel rá, ami csak sztereóban működik. Persze van rá megoldás "renegát" driver telepítésével, de nekem meg az megy sokkal egyszerűbben Linux alatt, ott semmit nem kell telepítenem hozzá.

    Amit írtam azzal csak arra akartam reflektálni, hogy ha használtál már egy disztrót, mondjuk a suliban láttad, akkor nem nagy kihívás egy másik elé leülni. Jó persze a Gnome egy más tészta, mint ahogy azt te is tapasztaltad. :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Csak ugye, amit itt sokan leírtak, iskolákban se óraszám, se tanári kapacitás nincs rá, h mind2-t megtanítsák nekik...de eleve minek is tennék, mikor az életben, sok munkahelyen úgyis többnyire az MS ismerete az elvárt?? Oktatás színvonala megint más dolog, mert sok helyütt gondolkodni eleve nem tanítják meg őket...az inkább külföldön, bizonyos más szisztémájú oktatási rendszereknél divatosabb.
    Fogsz te is fizetni, ez már eldöntött dolog, ahogy az is cikk alapján, h mki az államtól megkapja ingyen, csak szólok. :) MS formátumokban kell beadni a cuccait...eddig és ezután is majd abban kell sok helyütt, de már legalább a szoftveres háttér biztosítása nem lehet akadály.
    De ezt a témát már kellően kitárgyaltátok, illetve szétoffoltátok a másik topikot is, az, h ide is beírogatjátok ugyanezeket, eposzi terjedelmű hsz-ekben, attól még a tényleges helyzet nem fog megváltozni és nem fognak iskolák Linux + LO kombóra átállni... :N

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    "Kevésbé méregdrága formában, ugyebár."
    Az senkit sem érdekel, amíg a munkáltató megköveteli, akár egy bulvármagazinhoz is, szóval teljesen irreleváns, hogy a fizetős szoftver az ki lett-e fizetve, vagy sumákolnak. Ez más tészta.

    A színkezelést úgy állítja a júzer, ahogy akarja, csak a gond az, hogy ehhez támogatást kellene adnia a cégnek. Aztán lehet órákon át fejet vakarni, hogy miért olyan ronda a nyomtatott kép, ami tök más az ügyfélnél is, meg a segítő ügyfélszolgálatosnál is, és hogy miként lehet ezt megoldani az X. verziójú Ubuntura épülő Körte OS-en.

    A magyar nyelvről annyit, hogy elég sok disztrót próbáltam, de még az Ubuntu sem volt képes letölteni a 4-es LO-t annak idején, amit kézzel megtettem terminálból, és annak ellenére, hogy letöltettem vele a magyar nyelvet is, full angol volt az egész, ráadásul a rendszerben mindenhol a 3.5-ös verzió látszott. Aztán netes leírások alapján felraktam újra a magyar nyelvet hozzá, és az átállítás után nem volt menüsorom, nem jelent meg szöveg. Máshol magyar volt, de ez így egy rakás ... volt. És tökmindegy, hogy mi volt a gond, ha ennyire egyszerű elcseszni valamit, akkor az nem jó.

    Az Office meg nem érdekel, hogy nincs XY nyelven, mert nekem magyarul kell, azt veszem meg. A többit meg magasról. LO-n sem szórakoztam volna a nyelvekkel, ha jó lett volna.

    Ajánlom a mondandóm többi részét is olvasásra a Gnome-ról, meg arról, hogy minden beállítást el kell rejteni, meg Gnome Tweak Tool kell alap dolgokhoz, nincsenek asztali ikonok, stb. Engem az sem érdekel, hogy átrendezgeti az alkalmazásokat a listájában, meg berakja az Alkalmazások alá azt, amit telepítek, ahhoz sem kell ugyanis agysebésznek lenni, hogy Windowson megtaláld 2 kattintással amit keresel. Windowson alapértelmezetten (7 és előtte) a gyártó/program neve alapján megtaláltad amit kerestél (az ábécé ismeretében), 8 alatt szintén, csak jobban szem előtt van. A rendszer beállításaira és kezelésére meg van Vezérlőpult. Egyébként a hangnemből vissza, ne nézz légy szíves hülyének.

    CPT.Pirk: Sajnos ha a gyártó nem támogatja a hardvert, akkor nem sokat lehet tenni, bár azért a 8 (és a 7 is) visszafelé többségében kompatibilis a régi driverekkel. Nekem is kellett még Vistás driver is anno 8-ra, amíg nem sikerült beszereznem a legújabbat, de azzal sem volt bajom. Mondjuk hangkártyáknál szokott ilyen gond lenni, de van ismerősöm, akinek valamilyen régi Sound Blaster kártyája van, és XP-s drivert erőltetett fel Win7-re, és még működik is neki.

    A Gnome-nak az egyenes ellentéte a KDE. De mondjuk egy OS X vagy Win8 után a Unity nem vészes, szerintem az a legbarátságosabb ilyen téren.

    szerk. Amúgy abba mióta tudunk beleszólni, hogy mire megy el az adó? Mert akkor én is megyek toporzékolni a stadionok miatt, mert nem szeretem a focit :D

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz King Unique #129 üzenetére

    +1 :) Amúgy le sem írtam, amit szerettem volna, hogy ez ugye általános és középiskolásoknak szól, a felsőoktatásban elvileg a Dreamspark van. Na az nem érhető el minden egyetemen, vagy csak részben, az ingyenes programokkal, vagy régebbi Office-szal, legalábbis ha jól tudom, mert a tartalom az intézménytől is függ.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz b. #12 üzenetére

    Én is oda jártam, de én semmilyen 5000HUF-ról nem tudok. Mi ingyen kaptuk. Te valahová máshová jártál?

    Egyébként csak azt nem értem ebben az egészben, hogy az online office totál ingyenes csak egy MS account kell hozzá. Net meg már kb a sírban is van. (jó tudom ez kicsit túlzás) Akkor miért fizettünk a telepíthető verzióért milliárdokat??? Hmmm, biztos nem járt jól ezzel senki sem a kormányból.

    Továbbá pont az lenne a lényeg, hogy minél szélesebb körű IT tapasztalatot, és nem MS tapasztalatot kapjanak a nebulók. Nos ha csak csak MS szoftvert használnak, akkor pont az a gond, hogy nem fognak tudni mást használni. Van olyan ismerősöm aki linuxszal jól boldogul és otthon azt használ (persze ezt is én telepítettem neki), viszont a munkahelyén a Totalcommanderrel nem igazán boldogul, de az office nem okoz gondot, nyilván mert otthon a libre-t használja.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #130 üzenetére

    Mindenhol vs grfikusoknál, ugyebár. De ez a kör már megvolt.

    Magyar: érdekes, nekem 2007-óta magyarul volt az OO.o, és magyarul van az LO.

    Én is magyarul írok, többnyire. Aztán amikor nem magyarul kell, akkor váltok. Mert LO-t használok.

    Amúgy érdekes sokatok logikája: ha az LO nem tud valami periférikus fícsört (most ne gyere a zárt és a nyitottnak hazudott formátumok kezelésének problémáival), akkor hulladék, ha az MSO nem tud ennél jóval kevésbé periférikusat (merthogy pl. egyre inkább soknyelvű környezetben élünk), akkor az nem számít, mert az adott illetőnek éppen nem kell.

    "ne nézz légy szíves hülyének"
    OK.

    A gyorskeresés itt nem játszik, hiszen egyrészt Linux desktopokon is van, másrészt gyorskeresőben nem kell tudni eligazodni.

    "Windowson megtaláld 2 kattintással amit keresel"
    Őőőő. Igen. Csak közben kicsit többet kell csúszkálni a menüpontok között, és sokszor konkrétan azt is tudnod kell, mi a neve az adott program gyártójának.

    Az adót b. kolléga vetette fel Budapest vs vidék relációban.

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #131 üzenetére

    Na igen....egyetemeken DreamSpark van, de az csak műszaki karon tanulóknak érhető el, mármint veheti igénybe a szolgáltatást. Illetve azt nem tudom, h ennél hogyan van, hiszen eleve nem az Office 2013-at adják, ami drágább lett volna, mert DreamSpark általában külön, termékkulcsos retail verziókat ad időkorlát nélkül (2 gépre), mint ahogy Windows esetében is, + néhány Office komponenst (Visio, Project stb.). Office esetben ez túl kedvező lett volna... :D Felsőoktatásban általános esetben normál rendszereknél ott van a helyi Campuson használható, illetve tanároknak, dolgozóknak otthon is elérhető, KMS szerveres verzió. 365-re egyelőre külön bejelentkezési felületet se láttam, nem tudom felsőoktatásban ez hogyan lesz megvalósítva, de szerintem nem DS-en keresztül??
    Továbbá Office 365-öt adja az állam, aminél a licensz időkorláthoz van kötve, ha megszűnik a hallgatói jogviszony, akkor egyúttal az előfizetés is, ha csak meg nem hosszabbítja...bár 365-ből eddig is volt kedvezményes 4 éves student verzió, illetve havi 3k se annyira sok érte. Igaz többség jobban szereti birtokolni, mint bérelni az adott terméket, de külföldön ez már bejáratottabb dolog.
    Illetve 365 által könnyen tudják szabályozni meddig használhatja a diák, mert elvileg tanulmányaihoz kapja ingyen, utána már megoldja máshogy. Ha dolgozik, majd vesz magának olyan Office-t, amilyet akar. Diákigazolvány kedvezményei sem örökérvényűek.

    (#132) llaszlo: azt kell, igyekeznek célirányosan iskolák is tanítani, amit később munkahelyen is használni fog a diák. Ha másik lenne elterjedtebb, akkor azt tanítanák. Szerintem ez logikus és fel lehet fogni.
    CAD-re is van rakás szoftver, mégis legtöbb középsuli, egyetem AutoDesk termékeit oktatja...mivel utána elmegy dolgozni, ott is azt kell használnia. Álláshirdetésekben is mikor mérnököt keresnek, nem xy free, v más alternatív szoftvert, hanem AutoCAD-et írják elő követelménynek, akkor meg?
    Tanulni lehet/ kell más platformot, szoftvert is, de azt majd, aki akarja, megoldja otthon, v egy külön tanfolyam keretében, esetleg olyan helyre jelentkezik, ahol azt tanítják.

    [ Szerkesztve ]

  • ericssonfan2

    tag

    válasz llaszlo #132 üzenetére

    Akkor fuss neki még néhányszor.
    Az egész világon ugyanilyen feltételekkel adja az Office-t az MS, nem csak Magyarországon.
    Én itt Angliában ugyanúgy ingyen kapom, a Windows-t és az Office-t is.
    Ennyit arról, hogy mit kap érte a kormány...

    "A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #102 üzenetére

    "A példa helyes, másodszor is az volt, erre nem tudsz semmit érvelni és belekötsz megint abba, hogy a PS a grafikusoknak van": miért, a ps nem a grafikusoknak van? elmondom, mibe kötöttem bele: kevered az egzisztenciális és az univerzális kvantort és/vagy nem tudod leírni, amit gondolsz, úgy, hogy más is ugyanazt értse belőle.

    "Értsd már meg, hogy ami eddig működött, amit megtanultak az alkalmazottak, amire az egész rendszer épül, azt nem fogják a kísérletezés kedvéért egy ingyenes akármire cserélni,": és miért nem fogják lecserélni? mert az egész világ egyenszilárdságúan beállt az ms mögé. erről szól az egész topic. a desktop szoftverek windowsosak, az átlag dolgozó windowsos, az it windowshoz ért, stb. Gatya meg olyan széles mosollyal röhög a markába, hogy azt elképzelni sem tudod, és amikor meglátja a negyedéves mérleget, akkor ez átmegy fokozhatatlan könnyesre röhögésbe. Ott röhög, hogy majd' megszakad azon, hogy látja a vendor lock-in pénzügyi eredményét, gyakorlatilag adó jelleggel fizet mindenki az ms-nek, és azt is látja, hogy ez még jóóó sokáig így marad, mert a következő generációt is sikerül beterelni az ms karámba.

    Te meg azt nem látod, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én csak minimálisan vitatkozom minden olyan kijelentéssel, ami arról szól, hogy most mi van. Igen, az van (többnyire), amit leírtál. Én arról vitatkozom, hogy ezen hogy lehetne változtatni. A franc se akarja állandóan fizetni az ms adót. És ezen úgy lehet változtatni, hogy felmenő rendszerben megtörjük az egy-gyártó mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen... helyzetet.

    egyébként meg: blablabla... olyan embernek magyarázod, hogy nem lehet linuxot használni, aki elérte már, hogy cég linuxot használjon. Desktopra is. és nincs belőle semmi baj, pontosabban: mióta linuxot hasznának, azóta semmi baj sincs.

    "Az alkalmazottnak az is elég, ha új a felület, vagy valamiért a terminált kell megnyitni, ami jelenleg a szarul frissített tárolók vagy egyéb hiányosságok miatt elkerülhetetlen.": súlyos tévedésben vagy, nagyvállalati környezetben alkalmazott nem piszkál tárolókat, terminált, stb. egyrészt nincs hozzá joga, másrészt a felügyeleti rendszer riasztaná az adminokat, akik levernék a derekát, ha egy gondosan összeállított rendszerbe belerondítana. de ez nem linux specialitás, a windows adminok is harapnak, ha júzer belebarmol a rendszerbe. tehát nincs olyan, hogy elrontott amd driver, nincs olyan, hogy nem indul, nincs olyan, hogy az alkalmazott nem tudja telepíteni, stb.

    "de megoldási javaslat (ami működne is), az nincs.": valójában millió javaslat volt már, csak a winfanok féltik az állásukat, így figyelembe sem veszik semmilyen szinten.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #96 üzenetére

    "mondom, nem vagyok expert ebben a kérdésben, de ezt nem tartom valószínűnek.": tudod, én már csak olyan hülye vagyok, hogy beírom a gugliba (lol:P) és utána elolvasom a webet. elhiheted, én még annyira sem vagyok expert ms licenszelés ügyben, mert ördögnek a szenteltvíz nálam, tehát ha valamit is írtam, azt hivatalos weben fellelhető infók alapján írtam. de itt van, ismét kikerestem: "CALs are required for every user or device accessing a server. "

    (#98) Porthoszx: az autós példád tök jó, csak pont nem téged igazol, hanem az eredeti véleményt. Kreszt sem konkrét autón tanulsz, vezetési ismereteket sem konkrét autóra kapsz, hanem autóra. Én ladán tanultam és azzal a jogsival vezethetek opelt is. persze ezt pont a buta amcsiknak nehéz lesz elmagyarázni, ahol külön kell vizsgázni kéziváltós autóra, mert az alap vizsga csak automatára jó...

    Mondok egy rossz példát is: van, ahol úgy tanítanak informatikát, hogy dolgozatra be kell magolni a word menüjét, a menü tételeket és azok sorrendjét is.

    (#109) pigster: pl. vehetnél rendszertámogatást az ulx-től.

    (#123) karak_22: "végül kézzel kellett parancsokat beírnom egy fájlba a netről. Ilyen Windowson nincs": tehát nincs olyan windowson, hogy kézzel kell valamit barkácsolni? nincs olyan soha, hogy a neten kell megkeresd, hogy regedittel mit kell belebarkácsolni vagy kitörölni a registryből? és nincsenek hiperszuper toolok se a telerámolt registry takarítására?? ahha, én meg katolikus szent vagyok...

    (#125) adrian360: "És a linux nem azért nem terjedt el mert új, évek óta stagnál a terjedése": a linux azért nem terjedt el, mert az elmúlt 20 évben hasonló praktikákkal küzdött ellene az ms és a desktopon sikerült megvédenie a saját oprendszerét. telefonon meg nem. szerencsére.

    "amit mi használuk könyvelő szoftver windowsos, 10-15 évnyi anyag van learchiválva benne, mi az istennek váltsunk másik platformra.": amit mi használunk, integrált könyvviteli és provisioning rendszert, az meg linuxos. minek váltanánk más platformra?

    (#130) karak_22: "a fizetős szoftver az ki lett-e fizetve, vagy sumákolnak. Ez más tészta.": egyáltalán nem más tészta, mert ha komolyan vennék a szoftverlopást, hirtelen nagyon sok linux kerülne a desktopokra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #136 üzenetére

    "mert az egész világ egyenszilárdságúan beállt az ms mögé. erről szól az egész topic. a desktop szoftverek windowsosak, az átlag dolgozó windowsos, az it windowshoz ért"
    Erről van szó és ez tény, amin nem igazán lehet változtatni hosszú évek kialakult szokásait nézve, ezt kéne végre megérteni és felfogni. Lehet jót tenne, ha mki tudná másik rendszert, szoftvereit kezelni, v adott, eddig nem használt területeken csak azt használni, de ez nem így van és vsz továbbra sem lesz így, itt a pont.
    Illetve ennek az egésznek volt egy kezdete, folyamata, amíg eljutott oda, ahova. Már megbocsásson mki, de egy gyártónak is kell egy megfelelő stratégia, valag pénz, bizonyos húzások, h eljusson idáig, kiépítse a maga hálózatát, nem magától alakul így. Ha a másik fél, versenytárs, ezt nem tudta/ tudja megtenni, azért nehogy már csak az előzőt hibáztassuk mindenért, mert ez ugyanúgy a másik sara, alkalmatlansága is...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #138 üzenetére

    "amin nem igazán lehet változtatni": de, lehet, és kell is.

    ja, nehogy már a linuxosokat hibáztassuk azért, mert nem követték az ms piacellenes stratégiáját. az ms nem azért lett piacvezető, mert olyan nagy durranás dolgokat talált fel, hanem azért, mert mocsok módon csinálta az üzletet. nem is tudom, volt-e egyáltalán valami fontos, amit ők találtak fel. gyakorlatilag mindennel azt csinálták, hogy meglátták, lenyúlták, kicsit átalakították, hogy ne legyen kompatibilis, majd elkezdték árulni. néha nem is ebben a sorrendben (az ms-dost pl. előbb eladták, majd utána vették meg szemét módon fillérekért).

    "de egy gyártónak is kell egy megfelelő stratégia, valag pénz, bizonyos húzások, h eljusson idáig, kiépítse a maga hálózatát, nem magától alakul így.": linuxnál nincs "egy gyártó". eredetileg nem volt benne pénz. ahhoz képest, hogy mekkora szembeszélben versenyez, elég szép eredményt ért el.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Csontoshun

    tag

    nincs benne access :C és nem hiszem hogy a 1.3 milliárd diák közül egyik se infós márpedig nekem kell az access is :K (mondjuk eddig is meg tudtam szerezni az officet szal nem tudom hogy ez mennyire kell hogy zavarjon)

    "->, *, & "

  • anulu

    félisten

    válasz King Unique #138 üzenetére

    ill hozzátenném, h látják, h mi vezetett a böngészős piac átalakulásához. nem gondolom, h önszántukból hajlandóak lennének ugyanazokat a hibákat mégegyszer elkövetni.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Aham. Szóval azért használjak pp helyett egy olyan programot, aminek a koncepciója szar, mert a hype ezt diktálja, és nem is tetszik. Oké, értem én.

    A wordre visszatérve, nem volt a szépséggel semmi gond, elég réteg igény, és nem is állandóan használom a word-öt, de ezt tudta, jól és gyorsan. Nem mondom, hogy a latex nem jobb, de abban a szituációban teljesen megfelelt, és az átlagnak megfelelhet a word. Ha kifizeti, akkor fizesse. Nem tök mindegy, mit használ majd?

    PS4

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #133 üzenetére

    De könyörgöm, szerinted egy PS-t hol használnak? Ahol van grafikai munka. Alapból nem értem mit problémáztok ezen, nagyon erősen kell koncentrálni, hogy ezt félre lehessen érteni, de nektek folyamatosan sikerül.

    Nekem is magyar volt az LO, miután azt adták az új kiadáshoz. Az egész hercehurca akkor volt, mikor megjelent a 4.0, és nem lehetett rendesen frissíteni. Azt sem mondtam, hogy ez a lehetőség az LO-ban hülyeség vagy felesleges, főleg, ha ingyenes. De azért ez elég gyenge érv pl. a kompatibilitással szemben.
    Nem a gyorskeresésről beszélek, hanem a start menüről és a kezdőképernyőről. A Vezérlőpult sem gyorskereső.
    A gyártós probléma a 8-as kezdőképernyővel meg van oldva, vagy éppen azzal, hogy tudod milyen programot telepítettél. Még ki is emeli az elején. Ha nem tudod, hogy mit keresel, akkor átfutod a szemeddel és megvan, de szerintem ez nem igényel magyarázatot.

    King Unique: Hát igen... és azért valljuk be, az esetleges érettségit leszámítva komolyabb igény a felsőoktatásban van egy megfelelő Office-ra.
    Elméletileg licenckorlát mindennél van, ami Tisztaszoftveres, MSDNA-s vagy Dreamsparkos, a jogviszony megszűnésével törölni kell a szoftvereket, de a 365-nél ezt folyamatosan lehet ellenőrizni.

    bambano: Arról volt szó, hogy egy ingyenes programmal is lehet helyettesíteni a vállalatoknál a szoftvereket. Erre mondtam példát, hogy hiába tud rengeteg dolgot egy GIMP, ha a vállalatnál PS van (ami a támogatástól kezdve mindenben jobb). Most hogy ebbe mit képzeltek bele, azt nem tudom, de kissé zavaró, hogy folyton ezen megy a rugózás.

    Gates biztosan jókat röhög otthon a markába (aminek a felét legalább jótékonyságra fordítja, másokkal ellentétben), és igen, monopólium van, satöbbi. De az nem megoldás, hogy csettintünk, és akkor ez meg ez meg ez a cég mostantól teljesen open source programokra áll át. Ez nem megoldás.

    Tudom, hogy nincs joguk telepíteni semmit, de ugye az volt a kérdésed, hogy mi van alapból Windowson, és mi van Linuxon. Na most pl. egy Thunderbird telepítése nem okozhat nagy problémát a gépeken. Elhiszem, hogy meggyőztél egy céget, és ha jól figyeltél, korábban írtam is, hogy van, ahol jobban bevált. De te az összes cégre ezt rá akarod húzni, pusztán abból a két dologból, hogy ingyenes és nem Microsoftos. De ez nem elég érv, ezermillió más dolog is van.

    Hol az a sok javaslat? "Legyen Linux, tanítsanak elveket, ne programokat", hát ezek közül egyik sem működik a mai világban, márpedig most kellene működnie a megváltó megoldásnak.

    #137: Hogyne, előfordulhat, hogy registry-be kell nyúlni, csak éppen baromi ritka, és nem alapfunkciók működésre bírása miatt, hanem pl. a Win8 ablakszegélyének zsugorítása miatt, amire amúgy programok is vannak. Ismétlem: azért kellett hosszasan a netet bújnom és imádkoznom, hogy ne kapjak valami hibaüzenetet, hogy működjön a többi csatorna az elsők mellett. A másik meg a friss telepítésre AMD driver telepítése. Jött a kernelfrissítés, hopp, pánikoltunk következő indításnál, aztán tty1-ből lehetett újra telepíteni a drivert.

    Azok a cégek, amik nem 10 fős Bt-k, azok hidd el, hogy megveszik azt a Windows-t, mert esetleg a farkukra lépnek. Én a programokról beszéltem, nem a rendszerről, hiszen a LO volt szembeállítva a fizetős MSO-val.

    Egyébként (miután Ti dobálóztok Winfanboy-os és hasonló jelzőkkel), el kéne gondolkozni, hogy talán nem az MS sara egészen, hogy a Linux desktopon hosszú évek óta nem tudja átlépni az 1%-ot. Talán valami nem jól működik, vagy rossz az eszme.

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #139 üzenetére

    de a legismertebb desktopos gyártó (Canonical) is masszívan veszteséges. kíváncsi leszek a 2014-es számokra.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • King Unique

    titán

    Egy dolgot még nem vetett fel senki: szülő-gyerek kapcsolatát eme kérdésben
    Nyilván akadnak itt többen, akiknek családja, gyereke is van már. Otthon, h most meglett a nagy ingyen Office döntés, hogyan fog ez lecsengeni? Aki itt fanatikusan támadja, elítéli, szidja ezen megoldást, egész MS-t, az otthon netán a gyerekét is lebeszéli róla, nehogy regisztrálni merjen, nehogy Windowst + MSO-t merjen használni, mert akkor nagy bünti lesz...?? :U Holott a szülő is tudja, h emellett manapság nem lehet elmenni, ő is éppenséggel munkahelyén azt kell, h használja nap, mint nap és tudja, h ha majd a fia/lánya odakerül, nekik is vsz ezt kell.
    Akkor majd erővel otthon is megpróbálja az ellenkező irányba terelni, h csak open source szoftvereket használjon, amit az iskolában tanítanak felejtse el, tanárnak is reklamál, h ha az ő gyerekének nem tanítanak "mást", akkor feljelenti, beperli az adott iskolát netán??
    A jó szülő nem ilyen. A jó szülő ebben a kérdésben átlátja a helyzetet és nem fordítja erővel szembe a gyerekét a meglévő elvárásokkal, nehezíti meg a későbbi boldogulását a saját maga fanatikus nézetei miatt. Viszont otthon, v egy külön óra/ tanfolyam által megmutathatja neki a másik világot is, ha már az iskolában nem teszik. Átadhatja neki a tudását, ismeretét Linux terén, megmutathatja neki, milyen más alternatív lehetőségek is vannak. Ez mondhatni, aki ért az IT-hoz, vhol ez a fajta felvilágosítás egyfajta "kötelessége" is a csemetéi felé. De sohasem csak öncélúan, egyoldalúan, h csak az adott rendszert használja, a másikat teljesen felejtse el, mert ő is pontosan tudja, h a mai világban ez már nem igazán kivitelezhető.

    Amúgy vsz sok család örül ennek a lehetőségnek, 5 gépre telepítés otthoni kihasználhatóságának, h otthon is tudjon gyakorolni a gyerek, nem kell külön a drága Office-t is megvennie neki karácsonyra, az ajándék windowsos notebook mellé. :K

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #143 üzenetére

    Az 57-es hsz-edben ez volt az a mondat, ami ps ügyben kiverte a biztosítékot:
    "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni."

    ez a mondat azt állítja, hogy minden komolyabb álláshoz ps kell. tévedés. nem azt írtad, hogy minden komolyabb grafikusi munkához ps kell, ami bár nem igaz, itt elment volna, hanem hogy minden álláshoz ps kell. nem igaz. rendszergazdának se kell ps, könyvelőnek se, és még hosszasan sorolhatnám.

    tedd már meg a kedvemért, hogy megpróbálod megérteni azt, amit saját magad írtál. amíg ezt nem teszed meg, addig itt fogják ütni a fejedet emiatt és igazuk lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #82729984

    törölt tag

    válasz bambano #137 üzenetére

    Tévedsz, eléggé konkrét autón tanitanak vezetni. 99%-ban balkormányos, kézi váltos autón.

    De te azt szeretnéd hogy ehelyett egy jobb kormányos automata váltos autón tanitsanak meg vezetni. Jah hogy amúgy a következő 50 évben nem fogsz ilyen autóban ülni magyarországon...

    (amúgy ez csak egy példa volt, kéretik nem részletekbe menni)

  • pigster

    senior tag

    válasz bambano #146 üzenetére

    Aki direkt félre akarja érteni, annak sikerül is.

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #146 üzenetére

    Na, akkor ne csak egy részét próbáljuk megérteni annak, amit írtam, hanem lássuk az összefüggéseket (mert ez sajnos nem nekem nem megy):

    "Amúgy a GIMP is ingyenes, tökéletes, fotórealisztikus rajzot lehet alkotni vele, meg fotókat manipulálni, mégis a méregdrága PS megy mindenhol. A munkáltató meg mondja, hogy otthon azt használsz amit akarsz, de itt PS van. Pont. Akkor melyiket jobb megtanulni?"
    Válaszod: "no, megint az ultimate érv, miszerint ember nem létezhet a földön ps nélkül..."
    Én: "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni."

    Most komolyan kezdjem el vastagon kiemelgetni, hogy mi mire vonatkozik, vagy most már menni fog? Arról ne is beszéljünk, hogy ahhoz tehetség kell, hogy ezt ráértsd a mosogatókra meg a könyvelőkre is akár. Ja, nem,csak valamibe kötelezően bele kell kötni.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #139 üzenetére

    Lehet, h kéne, csak az a helyzet, h nem nagyon fog.
    Ki mást hibáztassunk, márpedig csak részben lehet a másik félre kenni a dolgot, az, h az open source megoldások nem elterjedtek el, negatív a megítélése stb., mégis kinek a hibája is egyúttal, ha nem a gyártóké?? Akiknek épp nincs elég pénze fejlesztésekre, marketingre, nem tudja magát megvetni egy adott piacon, az márpedig az ő saruk is nagyban. Ez szerintem nem vita tárgya. Más területeken is eltapossa az erős a gyengét, bevet bizonyos praktikákat, ez nem újdonság. Igen, ahhoz képest nem rossz eredményeket értek el, amivel meg is lehet elégedni és a kevésbé sikeres nemterjeszkedés miatt nem csak a másikat okolni.

    (#143) karak_22: DreamSparknál jogviszony megszűnése után, csak újratelepíteni, v másik gépre átvinni nem szabad tudtommal, de az egyszer "megvásárolt" termék lejárat után is tovább használható. És előbbi 2 pont utána is kivitelezhető, nem korlátoz rajta semmit.
    365 eleve más, gondolom kedvezőbb ár mellett, nem hiába esett erre a választás, a hatékonyabb ellenőrzés, kontrollálhatóság végett. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák