Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz antikomcsi #54 üzenetére

    Meg ne haragudj, de miért kell kétségbe vonni mást?

    Mert irreálisan magas az érték, és nehéz elhinni. Ott valami gond lehet.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #100 üzenetére

    Nem szar, egyik sem. Bár gondolom az fel sem merül abban az okos fejedben, hogy a lapost kevésbé kell hűteni lévén h az összes áramkör teljes terhelés melletti hődisszipációja alacsonyabb az asztali gép idle állapotában malmozó cpujáénál. Bár kétségtelen, hogy a prociventi lehetett volna kicsit halkabb, ha nagyon elkezdek válogatni anno, de vehettem volna brand gépet lapos árában is, de akkor megint csak miről beszélünk.

    A legforrófejűbb cpu család a prescott magos p4 -ek voltak, és azokat is lehetett hűteni, még notiban is. Igazad van abban, hogy a mobil cpu -k általában kevesebb hőt adnak le, de azt se feledd hogy egy asztali gép házban, sokkal több hely van, ami sokkal könnyebbé teszi a hőelvezetést is. Egyszerű fizika. A mai cpu -k pedig asztali fronton sem nagyon fogyasztanak ami azt illeti. Továbbra is azt mondom hogy a zaj kérdésében nem az a döntő, hogy laposat használsz, vagy asztalit.

    A brand gépnek meg szerintem nem sok értelme van, kivéve ha céges vásárlásról van szó, mert ott egyszerűsödik az ügyintézés.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #56 üzenetére

    roppant egyszerűen megoldottam: mail-t akarsz olvasni? itt a belépési neved és jelszavad, "erre" ha kattintasz, akkor tudsz netes oldalakat nézni, ha mer "arra", akkor ott lesznek a leveleid.

    Teljesen igazad van. Egy windows/akármi asztalon 3, 4 féle ikon közül válogatni semmivel sem megterhelőbb, mint mondjuk egy tabletet simogatni. SŐT, a normális billentyűzet miatt írni pl sokkalta egyszerűbb, mint a kis kütyükön.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Jim Tonic #64 üzenetére

    Esküszöm, szinte ugyanilyen értelmes elemzéseket lehetett olvasni, amikor megjelentek a netbookok.

    Vissza kéne keresni miket írtak a népek.. Én akkor is mondtam mindenkinek, hogy ennek vége lesz elég hamar. De nem, "mertazembereknekeziselég", meg ez a jövő, meg olcsó notebook (persze egyáltalán nem volt olcsó csak a reklámban :) ) Sokan már temették a notebook -okat is. Aztán most hol vannak a netbook -ok? Sehol. Ugyanez van most is a tabletekkel. Mindenki ilyet kezd gyártani, és jön a mantra hogy ez a jövő... 2 év múlva vajon mivel jönnek majd ki? Már olyasmit is olvastam hogy levegőbe hadonászós mobil gépeken is gondolkodnak, bár azt még nem tudtam igazán elképzelni hogy is kellene működnie.. de majd meglátjuk. :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #103 üzenetére

    Megint elmondom: akiknek erre van szükségük, azoknak a kevesebb bizony több, hiába kardoskodsz állandóan.

    Egy tablet még a kisebb subotiknál vagy netbookoknál is jóval mobilisabb. Egy olyan embernek, akinek az elsődleges funkció a netezés (mondok egy tipikus példát: anyám, akinek a számítógép nem gépelni, fórumozni, msn-ezni, videószerkeszteni meg játszani kell, hanem kizárólag internetezni), annak az utimate gadget.

    A billentyűzet meg felesleges példa. Minimális összegért lehet venni BT-s billentyűzetet, ha valakinek néha szüksége van arra, hogy nagyobb mennyiséget gépeljen vagy IM-ezzen. Dokkolók is vannak.

    Nyilván regényt nem ezen kell írni, de aki konkrétan ilyen céllal veszi, az hülye. Ahogyan az is hülye, aki fenntart egy feleslegesen nagy teljesítményű eszközt, amikor vannak az igényeihez jobban illő lehetőségek is.

    Már fentebb írtam, és te tipikusan az vagy, aki ezt nem hajlandó megérteni (nem bántásból): az emberek nem azért cserélik le teszem azt a desktopjukat notebookra, vagy vesznek egy tabletet, mert ezek általánosan, minden tekintetben jobb eszközök lennének, hanem azért, mert az ő konkrét céljaiknak jobban megfelelnek.

    Miért fáj az neked, ha valakinek nem kell a 150W-s asztali gép?

    (#102) attila9988: Itt ugyan érdemes lenne kicsit jobban belemenni a brandekbe, mert erős színvonalbeli különbség van közöttük, de remélem azt nem akarod állítani, hogy egy átlagember, vagy még jobb egy átlagos kisker dolgozója áltálnos szinten hozza azt a minőséget, amit egy normálisabb brand gyártó? Itt most nem az árról vitatkozunk, utóbbiban szinte mindig a dzsunka nyer.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz Dany007 #66 üzenetére

    Teljesen igazad van abban amit leírsz. Ám a pc gyártóknak az a kényelmes helyzet, ha te egyben veszel valami cuccot, majd 2 év múlva kidobod, és veszel másikat. Még jobb ha valamilyen szolgáltatási rendszerben hozzá is vagy láncolva valami nagyobb vállalathoz...

    Az asztali gép azért lett olyan amilyen, mert a gyökerei nagyon régre nyúlnak vissza, amikor az volt az előny, hogy mindenki gyárthatott mindent, amit bele lehet szerelni a pc -be. Ma erről akarnak leszoktatni. Platformosítással, mobil sz*rokkal, meg a húde divatos "felhős" alkalmazásokkal, a még nagyobb profit érdekében. Nyilván ettől még egy rendes számítógépnek elvitathatathatatlan előnyei vannak, ám a nagyobb gyártók az "analfabeta" réteget le akarja beszélni ezek használatáról, és inkább méregdrága, rendkívül korlátos kütyüket akarnak adni nekik, mindenféle előfizetéses vackokkal. Meglesz az a vásárlóréteg akinek erre szüksége lesz, ám nincs itt semmi forradalom, ahogy m a netbook -oknál sem volt. (bár azok azért mindenképpen használhatóbbak mint egy tablet)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Depression

    veterán

    válasz Polllen #80 üzenetére

    Ezt már eljátszották egy párszor itt a fórumozók, hogy egy vásárlásokkal foglalkozó jóslatot a használattal keverik össze. Szinte mindenkinek van otthon PC-je, és ez a kimuatás egyáltalán nem arról szól, hogy lecserélik a PC-t valami másra, hanem arról, hogy inkább nem a gépet fejlesztik, hanem vesznek mellé egy tabletet is.

    wxppro: irígylem az álomvilágodat. Bár kisgyerekként is inkább lementem a parkba, és ott olvastam a könyveket, semmint otthon begubózva. Most meg netet olvasok szintúgy, nekem az internet tartalma egyáltalán nem függ össze egy számítógéppel.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #105 üzenetére

    Nincs semmi bajom azzal, sőt támogatom hogy mindenki az igényeinek megfelelőt vegye. Nekem azzal van bajom, ha valaki nem tudja hogy neki mi is kell, és nem az igényei határozzák meg hogy mit vesz. A bt billentyűzetnek nem sok értelmét látom egy asztalra fektetett, vagy térden egyensúlyozott tablet esetében. Vagy vegyek hozzá tartót is? Meg akkor már dokkolót? Meg monitort? Még mit kell hozzá venni vagyonokért hogy pc -t faragjunk belőle? ;]

    "hozza azt a minőséget, amit egy normálisabb brand gyártó?"

    Egyrészt ÉN hozom azt a minőséget amit a brand gyártó, ugyanolyan jól, ha nem jobban összeszerelem nagyobb odafigyeléssel. Másrészt láttam már egy csomó gányolt brand gépet is. Nem ez a jellemző, de azért van rá példa.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Depression #107 üzenetére

    Ezt már eljátszották egy párszor itt a fórumozók, hogy egy vásárlásokkal foglalkozó jóslatot a használattal keverik össze.

    Bocsánat, nem egypárszor játszották el, hanem mindig ezt játszák. Az IT tech híreket egybites kockák módjára akarják megmagyarázni a saját beszűkült látásmódjuk mentén. A Gartner csupán annyit írt, hogy ezek az eszközök egymás elől viszik a piacot, és ha a tablet trend felfut, annak a többi issza meg a levét.

    x gon' give it to ya

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #108 üzenetére

    Nekem azzal van bajom, ha valaki nem tudja hogy neki mi is kell, és nem az igényei határozzák meg hogy mit vesz.

    Nem értem, azt állítod, hogy a desktop PC vásárlók körében ilyen nincsen?

    A bt billentyűzetnek nem sok értelmét látom egy asztalra fektetett, vagy térden egyensúlyozott tablet esetében.

    Lefekteted magad elé és pá, vagy nekitámasztod a párnának, esetleg egy könyvnek. Hiába vagy szarkasztikus, a nagy büdös helyzet az, hogy a dolgok, amiket te abnormálisnak próbálsz beállítani, nagyon is könnyen használhatóvá, sőt mitöbb, magától értetődővé válnak akkor, amikor az ember használja őket.
    Ez megint nem a desktop ellen szól.

    Egyrészt ÉN hozom azt a minőséget

    Én ezt megértem, és az autószerelőm meg nyilván nem jár szervizbe, a fodrászom gyerekeinek meg az anyjuk vág frizkót. A tiedhez hasonlóan remek példák, amikor a globális piacot próbálja valaki leképezni :)

    Másrészt láttam már egy csomó gányolt brand gépet is.

    Ez tuti igaz, ezért is mondtam, hogy brand és "brand" között óriási különbség van. Viszont átfordítva a te mondatodat: én meg alig láttam olyan dzsunkát, ami nem gányolt lett volna. Nyilván van nem olyan is :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #110 üzenetére

    Most már túlságosan álmos vagyok ahhoz hogy mindenre válaszoljak, de erre egy megjegyzésedre még muszáj.

    Lefekteted magad elé és pá, vagy nekitámasztod a párnának, esetleg egy könyvnek

    Kissé nehéz elképzelnem mi ebben a nagyon kényelmes.. Mármint az ágyon fekszel hason, és felállsz hogy a szekrényről levedd a bt billentyűzetet. Felkonfigolod a tabletedet hogy lássa a billentyűt, majd meg akarod nyitni a programot. Támaszkodsz balkönyökkel, megemeled, összetapizod, program elindul. Vissza a párnára, majd elé a bill, és mehet.. Ez röpke negyed óra, 20 perc kínlódás, és még nem csináltál semmit. :D

    Aztán gépelés közben ki kellene választani valamit a menüből, ezért odanyúlsz, és ahogy tapogatod, imbolyog a párnán a cucc, ezért inkább megfogod kézzel, és felemeled. Ez megint tök kényelmes lehet. ;] Utána vissza, majd beállítod a dőlésszöget. Ezután rájössz, hogy jó lenne ha picit rá lehetne még közelíteni az alkalmazásra, ezért megint megemeled, vagy szerencsétlenkedsz félkézzel.... majd elfárad a könyököd, és egy fél mondatnál nem gépeltél többet, de egy csomót tököltél vele... Aztán ha a hátadra fordulsz, akkor meg nem tudod letenni a billentyűzetet csak a hasadra, úgy gépelni meg nem lehet... ha meg odaülsz az íróasztalhoz és a könyvkupacodból építgetsz tablet támasztékot, az megint piszkosul kényelmes lehet... én ezt komolyan nem értem, de biztos jó... :D

    A többit holnap. Jó éjt..

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Morden24 #110 üzenetére

    Azért ez a párnának támasztás engem is megmosolyogtatott... :DD

    Én is gondolkodom pl. tablet vásárláson, lenne egy legalább 7"-s gps-m a kocsiba, meg akkor talán lebeszélném magam a kindle-ről, de ott bukott el a dolog egyelőre, hogy hiányozna a netbook-m billentyűzete az ágyból gépelgetéshez...(mert mindkettőt fenntartani túl nagy luxus lenne nekem)
    most is az ágyban fetrengek és elképzelve tényleg macera lenne, hogy arra figyeljek minek támasztom (estleg ha van lába azon normálisan álljon a puha takarón), miközben írok...

    Persze az egészt off-ba tettem, mert semmi köze a topikhoz... :DDD

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #106 üzenetére

    Az biztos, hogy a pénz nagyobb szempont jelen helyzetben, mint bármikor.
    Persze mindezt a "mindenki igényeit kiszolgálandó" eszközök mögé bújtatva.
    Ugye nem kell sorolnom... mp3 lejátszó, mp4 lejátszó, okostelefon, GPS, netbook, notebook, PC, X-Box / PS, Nintendo DS és persze tablet. Persze mindezt úgy adják elő, hogy "neked" minderre szükséged van. Holott ha ésszerűen optimalizáljuk az igényeket, a valós igényeket, akkor azokat voltaképp a felsoroltak közül kettő teljes egészében kielégíti.

    Amúgy összességében egyetértek azzal amiket írsz. Furcsa vagy sem de én is hasonlóan látom. Sőt, ugyan azokat tapasztalom ismerősi körökben. Tőlem is sokan kértek már tanácsot számítógép ügyben. Az elmúlt 1-2 évben úgy jönnek hozzám, hogy milyen notebookot vegyenek? Nekem is első kérdésem az, hogy mennyit akarod cipelni? Válasz 90%-ban meglepett képpel az, hogy "hova cipelném?" Puff. Itt jön a fejbeverős szmájli : )

    Abban is teljesen egyetértek, hogy minden az igényektől függ. Van aki tényleg igényli a mobilitást, viszont nagyon sokan vannak, akik csak trendből vesznek laptopot.
    Szal ha felderítjük a valós igényt és asztali gép mellé esik a választás, akkor - sok más előny mellett - az sokkal jobban skálázható, mint egy előre összerakott notebook.

    Egyébként ágyon fekve nem lehet normálisan, de kényelmesen semmiképpen sem gépet használni. Rengeteget próbáltam ~ 10-15 percenként forgolódnom kellett - egyik oldalamról a másikra - mert az egyik kezem mindig elgémberedett. Hason fekve se túl kényelmes gépelni. Ölben fogva is csak meghatározott ideig. Arról nem beszélve, hogy az egér sem megy tökéletesen minden felületen.
    Összességében tehát - hogy ne ragozzam túl, pedig lenne még mit - egy laptop használatának kényelme közelébe sem ér egy asztali PC (~ 22-es monitor, billentyűzet, egér, + karosszék) nyújtotta kényelméhez. Nyilván nem a kényelem a szempont egy laptopnál!
    És ahogy írtad is, lehet venni a laptophoz is monitort, egeret, billentyűzetet, meg fel lehet tenni az asztalra stb... de akkor megint ugyanott vagyunk...

    Asztali gép fogyasztásával kapcsolatban Arpee kollegámat - IRL kolléga :) - ajánlom figyelmedbe. [link]
    Nincsen gagyi gépe, és idle 65Wattot fogyaszt, játék közben pedig alig több, mint 110Wattot. És, ez egy olyan gép amint netezik, HD filmeket néz, TDU szintű játékokkal játszik, Photoshopban, Corelben, Illustratorban grafikákat tervez, valamint InDesignban kiadványt szerkeszt, nyomdai előkészít. TV néz gépről, valamint filmeket rögzít.
    Ja, és mindezt egy olyan kis házban, olyan ventikkel és passzív hűtéssel, hogy a vinyómozgáson kívül semmi hangja nincsen!

    Szóval ő nagyon jó példa arra, hogy ha valaki akarja akkor ki lehet hozni egy minden területre alkalmas asztali PC-t is úgy, hogy keveset fogyasszon és mocskosul halk legyen.
    (persze ehhe azért érteni is kell. Árpi nagyon sokat foglalkozott azzal, hogy megtalálja a megfelelő teljesítmény / fogyasztás arányú alkatrészt, ugyanezt a hűtéssel is)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #111 üzenetére

    Mint mondtam, nem szarkasztikus képzelgéseket kell írni, ahol mindig mindenben a leginkább negatívat találod meg, hanem ki kell próbálni. Ha meg nem akarod/tudod kipróbálni, akkor fogadd el a lehetőségét annak, hogy bizony nem mindenki kínlódik, szenved és vágyakozik egy desktop után, aki éppen tabletet vett ;)

    (#112) Polllen:

    A párnának támasztós, illetve magad elé fektetős dolgot csak azért mondtam, mert én konkrétan gépeltem iPhone-on ezzel az említett pozíciókban :)

    Én személy szerint jelenleg nem gondolkodom táblán, mert nekem a notebook és a smartphone jelenleg teljesen elég, szóval csak brahiból lenne jó - már ha lenne olyan, amit megvennék, de most még nincs.
    Viszont azon erősen gondolkodtam, hogy anyámnak a korosodó subnotija helyett vennék egyet, de iPad-en nincsen Flash, Tab meg nem gyerebe, egyéb kínai androidos dzsunkákkal meg "kíméljenek" viszonyban vagyok. Majd eccer esetleg :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #113 üzenetére

    Összességében tehát - hogy ne ragozzam túl, pedig lenne még mit - egy laptop használatának kényelme közelébe sem ér egy asztali PC (~ 22-es monitor, billentyűzet, egér, + karosszék) nyújtotta kényelméhez. Nyilván nem a kényelem a szempont egy laptopnál!

    Izé, ezt most úgy mondod, mintha laptopot nem lehetne asztalnál, karosszékből használni. Csak asztal, meg karosszék kell hozzá.
    Értsd meg, hogy nem vagy ugyanott attól még, hogy az asztalra teszed a notebookot, mégpedig azért, mert utána elviheted az asztalról.

    Aki meg ágyon meg kanapén akar egerészni, az vegyen egy Bluetrack-es vagy Darkfield-es egeret, és úgy fog siklani, mintha valami 10K-s gamepad lenne alatta. De megjegyzem, használtam a notebookomat egy 1.1a-s IntelliPointtal, ami egérként igazi matuzsálem, de annak sem volt sok baja a lepedőn.

    Csak pislogok, de tényleg.
    Nem mondom, teljesen igazatok van abban, hogy sok ember nincsen tisztában a preferenciáival, esetleg van anyagilag annyira szerencsés, hogy megengedheti magának puszta szeszélyből a divat ilyetén követését.
    De azt szerintem be lehet látni, hogy az ilyen ember semmit nem biztos és önálló megfontolásból vesz, egy desktop géppel max. ugyanúgy mázlival vagy külső segítséggel találja el a preferenciáit, mint bármi mással.

    Az egész összehasonlítás ott téves, hogy kizárólag egyéni igények alapján lehet állást foglalni abban, hogy kinek mire mi a fasza.

    Sectumsempra - For Enemies

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Depression #107 üzenetére

    Az az álomvilág, amit Te írsz. Megkérdezhetem, manapság milyen parkba mész le? Már ha éppen nem Alaszkában élsz egy olyan helyen, ahova havonta egyszer jár repülő, és 500km-es körzetben nincs egy autó sem.
    Amit Te parknak gondolsz, az egy büdös, koszos, teleszemetelt pöcegödör, tele mérges gázokkal és szmoggal. Kösz de, akkor inkább a karosszék, megfulladni otthon is meg lehet... :)

  • wxppro

    aktív tag

    válasz floatr #100 üzenetére

    a lapost kevésbé kell hűteni lévén h az összes áramkör teljes terhelés melletti hődisszipációja alacsonyabb az asztali gép idle állapotában malmozó cpujáénál.

    Ezt ugye nem gondolod komolyan? Mutassak Neked load-92 fokos cpu-t Acer laposban...? :K

  • Depression

    veterán

    válasz wxppro #116 üzenetére

    Álomvilágot arra értettem, hogy mindenki maga döntheti el, hogy milyen melót választ.

    A szmog és hangzavar meg leginkább téged érinthet, nem mindenki él a nagyfaluban. :)

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Depression #118 üzenetére

    Inkább hagyjuk. Mutass nekem egy olyan helyet itthon, ahol nincs szemét, nincs bűz, jó a levegő. Mert szerintem egy sincs. Mindenhol az autók bűzét szívod be, teljesen mindegy, hol élsz...én is csak ide költöztem, vidékről, azt gondolod, hogy ott jobb a helyzet? Dehogy jobb. Akik otthon maradtak, ugyanarra panaszkodnak mint én itt. Ott sem kevesebb az adott területre eső szennyezés, meg az autók száma, és nem jobb a levegő sem. Ez van, mi tettük ilyenné, úgyhogy most szívhatjuk, szó szerint...

  • Rickazoid

    addikt

    Remek, megint drágábbak lesznek a notebookok. Tablet?? Mi köze annak egy notebookhoz, hol van az ahhoz képest? Egy nagyra nőtt okostelefon, telefonfunkció nélkül, agyon butított operációs rendszerrel. Ideje lenne valamelyik notebook gyártónak ezt kimondania. A normális kijelzőméretet, a valódi teljes értékű operációs rendszert és a fizikai billentyűzetet semmi sem pótolhatja, hiába a tabletek, ez csak egy divatcikk, azért ilyen kelendő.
    Ideje lenne azt a bizonyos oktatást elkezdeni az iskolákban, meg átalakítani, hogy gondolkodni tanuljon a gyerek, ne elfogadni a sok szart, amit a képébe tolnak, mert ha a mostani gyerekek is ilyen naivak lesznek felnőve, rossz lesz nekünk.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Rickazoid #120 üzenetére

    Azért jók ezek a tabletek.
    Pl. van olyan, hogy a fejed fölé teszed, és a kék eget látod rajta... :W

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #115 üzenetére

    "De azt szerintem be lehet látni, hogy az ilyen ember semmit nem biztos és önálló megfontolásból vesz, egy desktop géppel max. ugyanúgy mázlival vagy külső segítséggel találja el a preferenciáit, mint bármi mással."

    És szerintem pontosan ezt mondjuk mi is. Pontosan ez az oka - részben(!) - annak, hogy olyan sok mai fiatal laptopot vesz. Mert sokszor maga se tudja mit is szeretne és mire használni. Azt viszont látja, hogy trend a laptop vásárlás - mivel az elmúlt 5 évben jelentősen csökkent az ára a ~ 10 évvel ezelőttihez képest - így hát ő is azt veszi.
    Plusz szerintem - csak szerintem - megmaradt az emberekben az a 90-es évek végi, 2000-es évek eleji kép, amikor csak a menő nagypénzes üzletemberek engedhették meg maguknak a laptopot. Részben ez (is) táplálja azt a tudatot, hogy a laptop menő, trendi.

    Szóval egyetértek, hogy nem önálló megfontolásból veszi a hozzánemértő a laptopot, hanem legtöbb esetben pontosan azért, mert fingja sincs hozzá.
    És ezért van az ha netán megkérdez valakit, aki egy kicsit is hozzáértőbb, akkor - ahogy a mi példánk is mutatja - sok esetben (ha nem a legtöbb-ben) az derül ki, hogy az illetőnek sokkal jobban megéri az asztali PC, mint a laptop.

    "Az egész összehasonlítás ott téves, hogy kizárólag egyéni igények alapján lehet állást foglalni abban, hogy kinek mire mi a fasza."

    Ebben is egyetértünk. Sőt, szerintem már pár hsz-szel korábban is írtam / írtuk csak más megfogalmazásban.

    "Csak asztal, meg karosszék kell hozzá."

    Ja, meg monitor, meg egér, meg billentyűzet. Meg tápkábel x idő elteltével.

    "mégpedig azért, mert utána elviheted az asztalról."
    Egyetértek, viszont a monitort meg a billt többnyire nem viszed vele.
    Ettől függetlenül értem mire gondolsz. A laptop mobilizálható, az asztali kevésbé.

    [ Szerkesztve ]

  • misx

    senior tag

    válasz Dany007 #122 üzenetére

    "Részben ez (is) táplálja azt a tudatot, hogy a laptop menő, trendi."

    Mint a mindentudó képernyőnyomkodós telefon. Ismerősöm egy giccses S5230-ra dobta el a fasza SonyEricsson telóját (Walkman, 2MP, stb.). :W

    "Szóval egyetértek, hogy nem önálló megfontolásból veszi a hozzánemértő a laptopot, hanem legtöbb esetben pontosan azért, mert fingja sincs hozzá."

    Nagyobb baj, hogy a hozzáértőbbet meg sem kérdezik, mi a véleménye. Én úgy vettem noteszt, hogy tudtam mire képes (az adatokból) és hogy az nekem jó lesz-e. Egyébként nagyon tudom utálni, ha valaki semmit nem ért a számítástechnikához, de azért teszi az észt. Az ilyenek vesznek ránézésre dolgokat, meg elhiszik amit a bolt odaír (pl. ATI 4550 - kiváló grafikai teljesítmény játékokban - 2011-es szórólapban! :DD ). Én sem vagyok informatikus, de ha már én rakom össze / telepítem a gépet magam, akkor már csak nem lehetek hülye hozzá. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz misx #123 üzenetére

    Erről jut eszembe egy plusz adalék...
    ... hogy manapság már egy teljesen hozzánemértő ember is képes felmenni az internetre (suliban, munkahelyen, rokonoknál vagy akár havernál) és józan paraszti ésszel utánakeresni a kívánt terméknek. Uram bocsáss utánakérdezni egy fórumon mielőtt bármit is vásárolna.
    Így manapság már nem az megy, mint ~ 10-15 éve, hogy anyunak van egy informatikus ismerőse és majd tőle megkérdezzük mit kell hogyan... hanem fogja magát az ember, felmegy a netre és utánanéz, legyen akármilyen suta is hozzá, annyi esze kell(ene), hogy legyen, hogy megkérdezi egy fórumon ha már maga nem is ért hozzá.
    Innentől kezdve hiába nem ért hozzá, lehetőségek tárháza sorakozik fel előtte, hogy biztosra menjen. Aki viszont ezzel sem él és nem is ért hozzá az sajnos IJ.

    Csak, hogy visszakanyarodjak egy kicsit a témához, a tablet egy marha nagy újdonság. Az átlagember számára talán kicsit futurisztikus külsővel és kezelőfelülettel. És mint tudjuk nagyon sok a "techbuzi" ember, aki képes már csak ezért is megvenni a tabletet, mit sem törődve az ésszerűséggel.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #122 üzenetére

    sok mai fiatal laptopot vesz

    Sok mai fiatal azért vesz laptopot, mert az ingázáshoz az a fasza, így a felsőoktatásisok igen nagy része vásárol ilyet, de a pályakezdők, éppen költözők, egyéb okból ingázók szintén.
    Azt se felejtsük el, hogy sokan úgy gondolkodnak - és többnyire igazuk van -, hogy az igényeiket egy 130-150K-s notebook kielégíti, nem akarnak 3D modellezni, vagy Crysis 3-at futtatni, sőt: a lehetőség sem kell nekik erre. Ellenben vonzónak érzik a mobilitást, ami jár egy laptoppal. Plusz szerintem a legtöbb ember (a hozzá nem értők) dzsunka szinten tényleg a legnagyobb szemétdombbal szoktak találkozni, így számukra egy rendes brand olyan vonzó, mint egy bronxi csövesnek a Central Park West.
    Olyan családokban, ahol sokan és egyszerre is használnak gépet, szintén nem szokás 2-3-4 asztalit venni, és felesleges is.

    Plusz: egy laptopot szétrohadásig, vagy legalább 4-5 évig simán el lehet használni. Az én jelenleg 9 éves Compaq-om még mindig el tudna látni bármit, ami egy egyszeri embernek otthonra kell.
    Ennyi idő alatt a PC modularitása is megy a szemétbe, mivel arhitekturális változások miatt max a használtpiacon találsz alkatrészt.

    Szóval egyetértek, hogy nem önálló megfontolásból veszi a hozzánemértő a laptopot, hanem legtöbb esetben pontosan azért, mert fingja sincs hozzá.

    Én azt mondtam, hogy a hozzánemértő asztali gépet is így vesz, vagyis semmivel nem találja el jobban az igényeit egy asztali géppel, mint egy notebookkal, tekintve, hogy egyikről sincsen fingja. A laptopot legalább trendinek érzi.

    Ja, meg monitor, meg egér, meg billentyűzet. Meg tápkábel x idő elteltével.

    Oké. Nem mintha egyetértenék pl. a monitor szükségességében, de mondjuk legyen igazad, mindez ott van az asztalon. De ezek után MÉG MINDIG felemelhetem a notebookot, és elvihetem máshová. Az asztali gép meg továbbra is az asztalon fog maradni.
    Ilyen téren kár hasonlítgatni, mert a végeredmény az, hogy az egyik tud valamit, a másik meg nem, és pont.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #125 üzenetére

    "Sok mai fiatal azért vesz laptopot, mert az ingázáshoz az a fasza"

    Oké, ez igaz. De akkor minek vesz / venne még mellé tabletet is?
    Mind1, ettől függetlenül igaz. Ahogy az is, hogy a "mai fiatalok"-ban benne van az is aki nem ingázik.

    "Olyan családokban, ahol sokan és egyszerre is használnak gépet, szintén nem szokás 2-3-4 asztalit venni, és felesleges is."

    Amíg otthon laktam nálunk otthon 3 gép volt. Egy az enyém, egy a hugomé, egy meg anyámé. Az enyém mondjuk sokba került, de a másik két gép ára nem érte el egy jobb laptop árának a felét.

    "Ellenben vonzónak érzik a mobilitást, ami jár egy laptoppal. Plusz szerintem a legtöbb ember (a hozzá nem értők) dzsunka szinten tényleg a legnagyobb szemétdombbal szoktak találkozni,"

    Igen, épp ezrét veszik meg a leggagyibb akcijós Euronics-es vagy Tescos laptopot, ahogy asztalit is ebből a kategóriából... :(

    A többiben egyetértek : )

    szerk:
    "Ennyi idő alatt a PC modularitása is megy a szemétbe, mivel arhitekturális változások miatt max a használtpiacon találsz alkatrészt."

    Ennyi ideig a PC-t is simán el lehet használni. Plusz időközben lehet fejleszteni - amennyiben szükséges-! És használtan ahhoz legalább lehet kapni alkatrészt olcsón.
    Tehát amit írtál az nem von le semmit egy asztali gép értékéből vagy használhatóságából.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #126 üzenetére

    Ennyi ideig a PC-t is simán el lehet használni. Plusz időközben lehet fejleszteni - amennyiben szükséges-! És használtan ahhoz legalább lehet kapni alkatrészt olcsón.
    Tehát amit írtál az nem von le semmit egy asztali gép értékéből vagy használhatóságából

    Azt kell belátni, hogy az átlagember nem keres az aprón. Ő vagy bemegy egy nagyobb boltba, vagy bemegy egy kisebb boltba. Jó esetben megkérdezi egy ismerősét, aki még jobb esetben ért is valamit a dolgokhoz.
    Ő megveszi az egybegépet, aztán meg reméli, hogy nem megy tönkre a frászba. Kis szerencsével kihúzza évekig, aztán vagy amiatt, mert egy szoftver/munkafolyamat már nem megy, vagy mert beszarik valami, kidobja/odaadja a rokongyereknek, és vesz egy másikat - ha van rá fabatka. Más esetben marad, ameddig tényleg fel nem robban a gép.

    Az összes kérdés szerintem arra vezethető vissza, hogy ez egy IT fórum, itt az emberek vagy profik, vagy hobbisták, vagy legalább lelkes amatőrök. Semmi, de semmi közük (közünk) nincsen az átlag felhasználóhoz.

    A barátnőm 30 percig tud válogatni a samponok és tusfürdők között, én meg csak lemegyek a boltba, bedobom a szokásosat és kifizetem. Amit meg kell érteni, hogy a legtöbb ember ugyanígy van egy számítógéppel. Aki meg van olyan szerencsés anyagilag, hogy divatozzon, az meg örüljön neki, én is boldog lennék, ha brahiból behúzhatnék magamnak egy tabletet. Akinek meg tényleg kell - vagy úgy gondolja, hogy tényleg kell -, az meg vegye meg, ő tudja. Mi nem.

    Ahogy az is, hogy a "mai fiatalok"-ban benne van az is aki nem ingázik.

    Na, szerintem ott relatíve kevesen is vesznek notebookot.

    Igen, épp ezrét veszik meg a leggagyibb akcijós Euronics-es vagy Tescos laptopot, ahogy asztalit is ebből a kategóriából...

    Nem azt mondtam, hogy jót fog venni, hanem azt, hogy ő a branding miatt úgy fogja gondolni, hogy jót vett. Ha szerencséje van, rendes a boltos vagy van ismerős, akkor meg még igaza is lehet :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #127 üzenetére

    A dolog ott kezdődik, hogy bemész a hiperbe, és ahogy pár évvel ezelőtt asztali gépeket lehetett kapni, úgy most leginkább csak laptopot. Reklámban, szórólapon mit lát? Amiről tud, azt keresi.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Morden24 #125 üzenetére

    Ez teljesen így van. Aki nem ért hozzá, az az asztali gépet sem a valós igények szerint veszi meg magának. Mondjuk annyival kiegészíteném, hogy talán egy asztalival nem lőhet annyira mellé, illetve ha mellé is lő, később olcsóbban korrigálhatja, mintha egy laptoppal tenné ugyanezt.
    Persze, extrém eset előfordulhat, mint pl. az egyik rokonomnál, aki szintén saját szakállra vett asztalit úgy, hogy előtte semmilyen gépe nem volt. Aztán mikor a gyerek játszani szeretett volna komolyabb játékkal, és elkezdtek engem nyaggatni videókártya-bővítés miatt, kiderült, hogy sem AGP sem PCI-E foglalat nincs az alaplapon... :W
    A másik véglet apám, Ő is összerakatott magának egy gépet netezni, pénz nem számított, hát olyan is lett a masina. 4GB ram, 650W táp, Quad proci, meg valami brutál VGA, amivel talán 3D mozifilmeket szerkesztenek... :DDD Hetente egyszer bekapcsolja, aztán megnézi a neten, hogy hol olcsóbb a cement meg a sóder... :W
    A tágabb családban van laptop is, ami már két éve el sem lett mozdítva az asztalról, az indok: kicsi a gyerek, ne rángassa a kábeleket. Tesóméknál szintén ezért van laptop, hogy a kábelek ne kössék helyhez, viszont amióta bekerült a lakásba, azóta ott van a nappaliban egy kisszéken a kanapé előtt... :) És természetes a töltő zsinórján úgy kell átlépkedni, mert ha beleakadsz, lerántod a lapost a székről...

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #128 üzenetére

    Nyilván.
    Mondjuk egyébként lehet, hogy ezért keresztre feszítenek itt mindjárt, de szerintem a legtöbb ember igényét egy hordozható gép sokkal jobban kielégíti, főleg, ha nulláról kell építkezni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #130 üzenetére

    Ha a pénz nem annyira szűk keresztmetszet, nyilván jobban jár mindenki, ha nem kell minden szirszart huzalozni/dugogatni -- itt kezdődik a laikus problémája legtöbbször.

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #127 üzenetére

    Mostmár nem is értem min vitázunk :) Többé-kevésbé ugyanazt mondjuk csak más megfogalmazásban.

    Az első bekezdéshez:

    Ez mind elmondható az asztali PC-ről és a laptopról is. Talán annyi a kül., hogy asztalinál van esély az aprón keresgélni.
    De ahogy egy asztalinál is reméli az egyszeri júzer, úgy a laptopnál is reméli, hogy a gari lejárta után se lesz gond.
    Ezen nincs mit tovább ragozni.

    "Na, szerintem ott relatíve kevesen is vesznek notebookot."
    Hugom összes b.nőjének laptopja van... ahogy kollegák nagyrészének is. Tipikus Euronicsban megláttam egy 100k-sat és megvettem : ) Szóval én nem ezt tapasztalom.

    Szóval kb ennyi. Nyilván itt a fórumon nem is azt vitatjuk meg, hogy mi miért veszünk laptopot vagy asztalit... Szerintem többnyire általánosságban beszélünk a dolgokról, mintsem a saját közösségünkre értve.
    Persze ennek talán soha nem lesz vége, mert mindent az egyén igényei és/vagy pénztárcája határoz meg.

    edit:

    "ezért keresztre feszítenek itt mindjárt, de szerintem a legtöbb ember igényét egy hordozható gép sokkal jobban kielégíti, főleg, ha nulláról kell építkezni."

    Egyetértek, amennyiben az ár is megfelelő. Sokakat eltántorít a ~ 40-50 ezres monitor ár, amiért már lehet noname 22-24-es fullHD-t kapni.
    Így ránéz a 100k-s notira és hoppá, abban már van kijelző is, így azt olcsóbbnak látja.
    De abban tényleg van valami, hogy az átlag igényeket egy hordozható gép, meg merem kockáztatni akár netbook is kielégíti!
    Viszont talán az elsődleges szempont még mindig az ár. (viszont a fent említett monitoros félreértésből adódóan sokaknak tűnhet olcsóbbnak egy netbook)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #132 üzenetére

    Ez mind elmondható az asztali PC-ről és a laptopról is. Talán annyi a kül., hogy asztalinál van esély az aprón keresgélni.

    Ez notinál akkor elsődleges probléma, ha már akkor is kifutó volt a modell, amikor megvetted. De egyébként ott is lehet találni sokmindent, akkor van baj, ha az alaplap, vagy valami rá integrált dolog leheli ki a lelkét.
    Viszont ami a vicces, hogy ha egy sok éves PC-ben az alaplap leheli ki a lelkét, akkor az többnyire az egész gép cseréjével is jár. Ilyenkor szokott a tulaj pislogni, mint hal a szatyorban, amikor a boltban közlik vele, hogy az új alaplaphoz megtarthatja a vinyóját meg az odd-jét.
    Szóval szivola mindkét oldalon tud ám lenni - az átlagfelhasználó számára szinte ekvivalens mértékű, bár utóbbin egy korrekt support sokat javíthat. Egy hozzáértő számára persze pont a noti korlátoz, neki egyszerűbb aprót böngészni, vagy folyamatosan fejleszteni.

    Amúgy más:

    lehet noname 22-24-es fullHD-t kapni

    Izé, az milyen? Csak azért kérdezem, mert ki az az elmebeteg állat, aki 40-50K-ért ilyen bóvlit vesz, amikor márkás 22-est (1080-asat) lehet kapni 30-40 környékén, de 24-es is beszerezhető már 60-as magasságban :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #133 üzenetére

    Hát nemtudom, de ahogy én látom elég sokáig húzza 1-1 tokozás típus a piacon.
    A 478-as intelt is igen sokáig láttam. (na most néztem utána)
    Viszont, hogy valami aktuálisat is mondjak argep.hu-n Socket 478-asból 143 féle van. Ami már fogalmam sincs milyen régi... 775-ösből pedig majd 5000(!) Több, mint i5 és i7 típusokhoz való.
    Én pedig a 775-ös lapomat ~ 4 éve vettem, és már akkor se számított újnak!
    Szóval nem teljesen helytálló, hogy 4-5 év után már nem kapsz hozzá boltban alkatrészt csak használtan. Szerk.: szóval az a 4-5 év inkább 8-10 évnek felel meg.
    A 478-as Prescottomat akkor vettem amikor 21 éves voltam (sacc/kb), akkor se volt már új, mert előtte 1,7-es cerka volt benne, vagyis ~ 6 éve.

    "Ez notinál akkor elsődleges probléma, ha már akkor is kifutó volt a modell, amikor megvetted."

    Ez meg szerintem PC-re és notira is egyaránt érvényes lehet.

    "Izé, az milyen?"

    Most hétvégén láttam az Aldiban (Lidlben?) :DD
    Asszem valami Medion márkájú 24 colos FullHD monitor ~ 40-50 körül volt az ára.

    "mert ki az az elmebeteg állat"
    A hozzánemértő átlagjúzer akikről mit itt beszélgetünk már pár órája :D

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz wxppro #129 üzenetére

    Ezért írtam én is, hogy ha valakinek tényleg kell a mobilitás, az úgysem tehet semmi mást, minthogy lapost vesz.. De minden más esetben az asztali a nyerő választás. Ha valaki mind a két megoldás előnyeit ötvözni akarja, és semmiképpen nem jó neki az "erős asztali + gyenge notesz" felállás, akkor rengeteg pénzért vehet nagyon erős laptopot + dokker + monitor + kutyafüle... de ez nem mindenkinek opció, és nem is biztos hogy igazán előnyös.

    http://itcafe.hu/tema/re_a_tabletek_miatt_nem_trendi_a_notebook/hsz_99-99.html

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • foleba

    csendes tag

    Ok, hogy jönnek az újabbnál újabb és egyre kisebb kütyük, de az áruk azért nem gyenge! Mire az ember megteheti, hogy vehet magának egy notebookot, addigra kimegy a divatból (már ha van, aki követni akarja - mert én nagyívben tojok rá, csak jól jönne egy notebook). Szóval, amit most kinéztem, az a Rossignol a HP-től: http://on.fb.me/fVOkFS http://on.fb.me/h97Gmt http://on.fb.me/g9pmTm Azért nem karcsú ára van, de tkp. muszáj befektetnem, mert a munkámhoz kell.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz attila9988 #135 üzenetére

    Ez így van. Mondjuk könnyen meg lehet becsülni, hogy x userből hánynak van ténylegesen szüksége a mobilitásra. Megdöbbentően kevésnek ahhoz képest, amennyi lapos használatban van.
    Elég, ha mondjuk körülnézel frekventált helyeken, ahol mindenféle ember megfordul. Azért nagy valószínűséggel megbecsülhető, hogy pl. 1000 emberből hánynak van gépe, és ezek közül hány szaladgál lapossal. A hibaszázalékot azok adják, akik otthon felejtették... :DDD
    Biztos van valahol egy statisztika arról, hogy kb. mennyi mobil eszköz (nem telefon) van használatban. Ezek százalékos aránya az általad látott, ténylegesen mobil eszközt használók arányával összehasonlítva szerintem elég érdekes képet adna. Én úgy saccolom, hogy kb. 10 mobil eszközt használóból ténylegesen csak 2-nek van rá szüksége.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #137 üzenetére

    Azért azt se felejtsétek el, hogy a notebook töredéknyi helyét foglalja az asztali gépnek... Sokaknál ez is szempont lehet.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #138 üzenetére

    Ez nekem nem szempont, sőt, ha mondjuk ilyen megfontolásból van laposod, akkor szinte nem nyersz semmit.
    Van egy sarok nekem a lakásban, ami az asztali gép miatt van. Ott van minden, ami kellhet, cd-lemezek, nyomtató, külső eszközök, hangcucc, stb. Ha a laposodat asztaliként használod, akkor ezek a dolgok ahhoz is kellenek, ergo a "kis helyen elfér"-dolognak semmi értelme... :N

  • Dany007

    veterán

    válasz wxppro #137 üzenetére

    Az a gond, hogy ezt így sajnos nem lehet megsaccolni.

    Nemtudod azt megcsinálni, hogy beállsz egy plázába, aztán nézed, hogy adott napon hány ember futkározik laptoppal a kezében : ) Nem adna reális eredményt.
    Sokaknak csak munkába kell, ergo szórakozni nem hordja magával. Sokaknak meg csak a sulihoz kell, ergo csak suliba be és ki hordja magával...
    Szóval megszámolni ezt így mocskosul nehéz.

    Továbbá az a legnagyobb probléma, hogy nem lehet objektíven megítélni kinek van rá szüksége és kinek nincs. Mért? Mert ha akarok én is kitalálok mindjárt 3 indokot amiért szükségem lenne laptopra, de valójában tudom, hogy nincsen :)
    Én pl azt mondom, hogy egyetemet eddig is sokan végeztek el notebook nélkül. Sőt, merem állítani, hogy most is el lehetne végezni :D Viszont egy notival - többek szerint - könnyebb. Sokban megkönnyíti a jegyzetelés stb...
    De ettől függetlenül nem szükség, csak plusz kényelmet ad.

    Isten ments, hogy hülyeséget beszéljek, de szerintem laptopot az utazó ügynököknek, terepen dolgozó mérnököknek és hasonlóknak találták ki, nem pedig diákoknak meg irodai dolgozóknak. Aztán ahogy csökkent az ára egyre több ember számára elérhetővé vált.

    Tehát a lényeg, hogy nem a feltétlen szükségesség hozta, hogy minden 2. egyetemistának laptopja van, hanem a kényelem és az ár.
    Asszem egy bejegyzésemben töltöttem fel egy képet, egy 98'-99'-es chip magazinból.
    Egy laptop reklámoldal látható rajta.
    Namármost egy akkoriban átlagos laptop ára ~ 350-400.000 forinttól kezdődött. El lehet képzelni, hogy ez mekkora pénz és nem csak most, hanem a 12 évvel ezelőtti árakhoz képest is! Na azokhoz meg kész vagyon!
    Viszont(!) akiknek tényleg szüksége volt laptopra az akkoriban is megvette!

    Egyébként egyetértek abban, hogy kb. 10-ből 2 embernek van ténylegesen szüksége a mobilitásra... Csak itt nagyon nehéz a tényleges szükséget meghatározni.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Dany007 #140 üzenetére

    A tényleges szükség és a laptopot használó user szükséglete sajnos nem mindig ugyanaz, azért van több lapos, mint amennyire valójában szükség van. A tesóm példáján ez egyszerűen lekövethető, Neki azért van, hogy ne legyen sok kábel, és a lakásban bárhol lehessen használni. Ezzel szemben, mint említettem, évek óta egy kisszéken van a gép a nappaliban, és a töltőjének a vezetéke majdnem térdmagasságban húzódik a konnektor felé, mert az meg messze van. Vagy kikerülöd, vagy átléped, esetleg lerántod a gépet, ha beleakadsz és nem csúszik ki időben a csati a töltőaljzatból.
    Vagyis Ő a fenti okokkal áltatja magát, miközben éppen arra nem használja, amiért állítólag vette. Nem viszi sehova még a lakáson belül sem, és az az egy szem kábele is forgalmi akadályt képez. Szerintem nem egyedüli a példája.

  • Dany007

    veterán

    válasz wxppro #141 üzenetére

    Persze, hogy nem egyedüli példa. : )
    Hugom szintén laptopot vett magának. Hiába mondtam, nem tudtam rábeszélni asztalira.
    Ott van az íróasztalán azóta is!!! Egy centit nem mozdította, és amikor megkértem, hogy hadd vigyem el Tunéziába, akkor meg nem adta mert valami baja lesz.... :D
    Szóval tudom nagyon jól, hogy mire gondolsz.
    Csak az a gond, hogy ezzel nem lehet érvelni, mert bárki ki tud találni akármilyen légből kapott indokot...

    Én is biztos vagyok benne, hogy a laptop tulajok 80%-nak semmi szüksége sincs a mobilitásra... De nem lehet nekik megmagyarázni... Ahhoz túl menő és túl trendi a laptop, hogy beismerjék.

    Első körben meg kéne határozni, hogy mi az amit tényleges szükségnek nevezünk. De ez meg minden embernél más és más lehet így bukta...

    Szal érted, én milyen jogon mondom meg, hogy az xy egyetemistának szükséges-e a mobilitás vagy sem.
    Mert elvileg simán nélkülözhető. 1-2 szak kivételével hagyományos módon is meg lehet lenni az egyetemen, ahogy eddig is megvoltak.
    Mégis meglehet magyarázni, hogy az miért szükséges...

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Dany007 #142 üzenetére

    Persze, nehéz ügy meghatározni ezt a dolgot. De végülis, ha pl. engem nem érint, vagy nekem nem okoz érdeksérelmet, tőlem mindenki arra költi a pesóját, amire csak akarja. Szerencsére a feleségem, meg a gyerek nem ilyen, a lányt meg sikerült észérvekkel meggyőzni... :)

  • Suker10

    aktív tag

    válasz attila9988 #135 üzenetére

    A legjobb az, amikor kijelenti, hogy neki csak böngészésre kellene a gép. Aztán csodálkozik, hogy a legújabb játékok nem futnak rajta megfelelően, mert közben arra is lenne igény. Vagy rögtön úgy kezdi, hogy tanuláshoz kell, de játékra is legyen alkalmas és persze mindez olcsón. :F Ha egyszer játszani akar rajta és folyamatosan hálózatról megy a gép, akkor mi értelme van? Azért, mert látta az újságban, hogy most van olcsón hordozható gép. Utána hozzák javítani, mert tönkrement az alaplap a terheléstől, miközben az ágyban használta. :D Hiába mondod, hogy ez melegszik és alig van szellőzés. Neki az a kényelmes és ő ott szeretne. Hallott már valaha ergonómiáról? Egy táblánál is ez van. Hiába mondják, hogy a kéznek természetes az a mozgás, valójában sokkal megterhelőbb, mert nincs megtámasztva és hosszabb használat esetén jóval fárasztóbb az agy számára pl. egy egérhez, vagy billentyűzethez képest. Ezeket az eszközöket valójában nem szabadna hosszabb ideig használni, mert súlyos gerincproblémákat okoznak. Persze, ezt nem említik meg a reklámokban, nekik nem fontos az emberek egészsége. Az lenne az ideális, ha az állandó munkahelyen nem használnának hordozható gépeket, mivel az ergonómiai előírásokat szinte lehetetlen betartani és legtöbbször nem 1-2 óráról van szó. Asztali gépnél is elég nehéz csökkenteni ezeket a hatásokat, de egy hordozhatónál fokozottabban jelentkeznek, egymást erősítik. Vannak helyzetek, amikor elkerülhetetlen a használatuk (pl. amikor ki kell menni valahová és ez az egyetlen mód), de ebben az esetben lényegesen rövidebb ideig tart.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #139 üzenetére

    Mivel nincs notebook-m, így ez nálam nem szempont, viszont soha se próbáld meg beleképzelni magad mások helyzetébe, mert közelebb vihet a megoldáshoz... ;]

    Ha valaki helymegtakarítás miatt választ notebook-t, akkor annak valószínűleg max egy egér van rádúgva, meg valamiféle hangfal... Máris megspórolta a monitor, számítógépház helyet... (a bill-t nem írom, mert annál picivel több helyen fér el a notija...) Arról nem beszélve, hogy így egy sokkal kisebb íróasztalon is elférsz, ha kell a helye, akár el is rakhatod... :Y

    Egyébként leegyszerűsítve azt mondtad most, hogy ha asztaliként használod a notebook-t ugyanannyi helyet foglal, mint az asztali... Biztos a felhasználástól megnő a tömege és a térfogata... :DDD Még ha csak a házat veszem ki a képletből is, máris rengeteg helyet spóroltál... :U

    Ha meg akarsz érteni más nézőpontokat a sajátodon kívül, próbálj meg kicsit nyitottabb lenni és gondolkodni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #145 üzenetére

    Azta. Gondolkodni még tudok, már bocs, azért írtam azt, amit.
    Igen, a kiegészítőkkel együtt ugyanannyi helyet foglal, ha asztaliként használod. Mert az asztali gép attól az, hogy fix helyen van, tehát kell neki egy asztal, vagy egy hely, ahonnan nem pakolgatod el állandóan, mert macerás. És ha már ez a hely illetve az asztal funkciója, akkor olyan mindegy, hogy egy notebook, egy asztali gép, vagy egy zsebszámológép van rajta. Effektíve ezeknek a készülékeknek egymástól eltérő nagyságú a helyigénye, de ha egy olyan helyen használod, ami direkt erre a célra van, és képes mindegyik készülék elhelyezésére, akkor nem ugyanakkora helyet foglalsz el a lakásból erre a célra? Dehogynem. Egy számítógépasztal nem lesz attól kisebb, hogy notebook-ot teszel rá, és nem lesz nagyobb sem, ha asztali gépet. A hangsúly a használat módján van, nem a gépek méretén.
    Azt hittem világos, mire gondolok.
    Feltételezem, ha Te mondjuk laptopot teszel egy számítógép asztalra, valószínűleg az asztali gép üresen maradt helyén nem fogsz bögréket tárolni, vagy más, oda nem való dolgot.
    Ha minden használatkor előszeded, majd elpakolod, akkor máris valóra válik és értelmet nyer az ok, amiért laposod van, és nem hagyományos géped. Ha soha nem mozdítod el a helyéről, és rá van dugva mindenféle kiegészítő, amit egy asztalira szoktak, akkor asztaliként használod, és azért nem mozdítod el, mert az a hely azért van, ergo egy asztali géppel is megoldható lenne. Vagyis, hiába kicsi és kompakt a géped, a használat módja miatt ugyanakkora helyet foglal, mint egy asztali. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #146 üzenetére

    Még mindig abból indulsz ki, attól, hogy fix helye van egy notinak, ugyanakkora tárolóra fogod tenni, mintha asztalid lenne, holott a notinak lényegesen kisebb a fizikai mérete, kisebb tároló is megteszi, ergo máris nyertél egy rakás helyet. Attól, hogy mindkettőt fix helyen használod számtalan módon tudod kialakítani a munkaállomásod, így butaság kategorikusan kijelenteni, hogy ettől ugyanannyi helyet fognak foglalni. Főleg akkor, ha tényleg a helytakarékosság miatt veszel notit.

    Ha notim lenne, tuti a legkisebb asztalt venném meg, míg most ha simán a monitorom elé tenném a billt már az több helyet foglalna el, mint egy noti... :U (2 15"-s notit simán el tudnék helyezni az asztalon és akkor még a gép helye és a felette lévő tároló teljesen üres lenne... ezt hívnák helypocsékolásnak)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • mdk01

    addikt

    válasz wxppro #129 üzenetére

    A másik véglet apám, Ő is összerakatott magának egy gépet netezni, pénz nem számított, hát olyan is lett a masina. 4GB ram, 650W táp, Quad proci, meg valami brutál VGA, amivel talán 3D mozifilmeket szerkesztenek... :DDD Hetente egyszer bekapcsolja, aztán megnézi a neten, hogy hol olcsóbb a cement meg a sóder... :W

    Hát ez qrva nagy....:DDD

    Engedelmeddel berakom berakom aláírásba talán nem szólnak a három sor miatt.

  • mdk01

    addikt

    válasz Polllen #147 üzenetére

    Az asztalon akkor is kell egy 1méter átmérőjű félkör alakú hely hogy normálisan elférjél rajta attól független hogy most monitort egeret bill.t tartasz rajta vagy csak egy notit. Az asztal alatt a gép meg akárhol elfér azt oda rakod ahol hely van.
    Na mind1 végülis az tény hogy a noti helytakarékosabb de nem annyival mint amennyivel kevesebb a térfogata, egy komplett PC térfogatával összehasonlítva.

    [ Szerkesztve ]

  • kovgab

    aktív tag

    válasz floatr #3 üzenetére

    Hát a notinak a kompakt mérete is lehet szempont, mondjuk egy albérletben ahol nincsen hely kiépíteni egy "parancsnoki központot", csak lecsukod és letakarod, vagy táskában tárolod ha nem kell. Ezzel szemben a tablet meg azt ígéri, hogy konkrétan a zsebedből szeded elő bárhol bármikor.

    Ká Úr

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #147 üzenetére

    Oké, ez is egy szempont és elfogadható, legalábbis részemről. Mondjuk nekem így desktoppal is a lehető legkisebb asztalom van, szóval tényleg nem nyernék helyet egy lapossal.
    Azért indulok ki abból, hogy ugyanakkora tárolóra helyezném a fix notit, mert hiába kicsi maga a gép, a perifériák ugyanakkorák lennének. Nyomtató, hifi, egy csomó lemez, stb., ezeket nem tudom lezsugorítani.

    (#148) mdk01, okés, a szerzői jogok átruházva... :K Szerintem mehet a három sor, nekem régebben négy volt, és akkor szóltak, meg lecsíptek belőle egyet. Meg ha jól tudom (éppen miattam) limitálták is az aláírás hosszát, így a rendszer nem enged többet beírni, de próbáld ki... :K

    (#150) kovgab ezt én is így látom, ha nem fix helye van, hanem tényleg helyhiány miatt vették, akkor aláírom a létjogosultságát... :K

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #152 üzenetére

    Nekem egyszer albérletben ennél volt kisebb asztalom... :) Havercsaj tesco gazdaságos számítógép asztala volt, kb 1-1 arasszal volt szélesebb két oldalt, mint a bill, a monitor előtt éppen elfért az egér és természetesen a számítógépház már csak azt asztal mellett... :D mélynyomó meg az asztal másik oldalán.

    Amúgy simán lehet mindig redukálni a helyigényt, csak akarni kell. :)


    mdk01

    nem az arányokról beszélgettünk - még ha nem is értek veled egyet -, hanem arról, hogy kevesebb helyet igényel -> helytakarékosabb, mint az asztali megoldás.

    Amíg az ember egy tágas szobában ül egy nagyobb asztal mellett, lehet fel sem merül benne, hogy az egész kóceráj mennyivel kisebb helyen is elférne úgy, hogy nem megy a kényelem rovására. És a noti az asztalihoz képest "új" távlatokat nyit, ha helyet akarsz spórolni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Suker10

    aktív tag

    válasz kovgab #150 üzenetére

    Akkor egy jó nagy zseb kell. :DD
    Néha még a telefonok is túl méretesek ehhez. Így viszont már két eszközt viszel magaddal.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #153 üzenetére

    Az én asztalomnál a por miatt van fent a desktop, lent is van egy ugyanilyen tartórész, de ott 3x annyi port szed össze a ház a szűrőbetétek ellenére. Sajnos így a cd-k a polcra szorultak, pedig a tartón, ahol most a gép van, frankó rések sorakoznak egymás után cd-tokokra méretezve. Szóval valamit valamiért, ez is a kis hely átka...
    Tudom, most az fog jönni, ha laposom lenne ugyanezen az asztalon, akkor oda tudnám rakni a desktop helyére a cd-lemezeket... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #155 üzenetére

    Pedig eddig is pont arról beszéltem, hogy pl. ha a helyedben lennék és notim lenne, nem ilyen asztalom lenne... ;] Ergo nem is így tárolnám a lemezeket... :P

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • arnyekxxx

    veterán

    a noti vásárlók jelentős része egy aprónak tűnő ám lényeges szempontot kihagy a döntés meghozatalánál. Az ember a gép használata közben mindig a monitort lesi. Na ez az ami az összes olcsó (és nem olyan olcsó) laptopban borzalmas. Alul felül sötétedés, 0 színhűség, borotválkozáshoz is használhatóan csillogó felület és ezt bámulja folyamatosan. Egy középkategóriás laptopban is ócskább kijelző van mint egy teszkogazdaságos leértékelt hulladék asztali monitor.

  • vadsuhanc

    csendes tag

    én megoldottam ezt a kérdést:
    van egy ütős asztali gépem, lcd tv-re kötve, meg egy Asus eeepc700-am. Arra hogy msnezzek, meg netezgessek arra tökéletes. Ha valami nagyobb téma kell, játék vagy BR-es film akkor meg ott az asztali. Ilyenformán nincs is office az asztalimon csak a kicsin, de pl photoshop meg csak a nagyon van. Meglehet találni az egyensúlyt a kettő között. A tabletet meg belekombinálom hamarosan az asusba.12k huf egy érintőpanel hozzá. kell ennél több?
    Ebben a formában ajánlom mindenkinek: asus eee700 2G, egyjónagy SDHC-t beleolcsón, egy érintőpanel az ebayről-> tablet&netbook egyben. Ha meg bánt h miért olyan csecse a galaxy tabon az android-> Adroidx86, "hibátlan" cucc.

Új hozzászólás Aktív témák