Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misx

    senior tag

    válasz Dany007 #122 üzenetére

    "Részben ez (is) táplálja azt a tudatot, hogy a laptop menő, trendi."

    Mint a mindentudó képernyőnyomkodós telefon. Ismerősöm egy giccses S5230-ra dobta el a fasza SonyEricsson telóját (Walkman, 2MP, stb.). :W

    "Szóval egyetértek, hogy nem önálló megfontolásból veszi a hozzánemértő a laptopot, hanem legtöbb esetben pontosan azért, mert fingja sincs hozzá."

    Nagyobb baj, hogy a hozzáértőbbet meg sem kérdezik, mi a véleménye. Én úgy vettem noteszt, hogy tudtam mire képes (az adatokból) és hogy az nekem jó lesz-e. Egyébként nagyon tudom utálni, ha valaki semmit nem ért a számítástechnikához, de azért teszi az észt. Az ilyenek vesznek ránézésre dolgokat, meg elhiszik amit a bolt odaír (pl. ATI 4550 - kiváló grafikai teljesítmény játékokban - 2011-es szórólapban! :DD ). Én sem vagyok informatikus, de ha már én rakom össze / telepítem a gépet magam, akkor már csak nem lehetek hülye hozzá. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #122 üzenetére

    sok mai fiatal laptopot vesz

    Sok mai fiatal azért vesz laptopot, mert az ingázáshoz az a fasza, így a felsőoktatásisok igen nagy része vásárol ilyet, de a pályakezdők, éppen költözők, egyéb okból ingázók szintén.
    Azt se felejtsük el, hogy sokan úgy gondolkodnak - és többnyire igazuk van -, hogy az igényeiket egy 130-150K-s notebook kielégíti, nem akarnak 3D modellezni, vagy Crysis 3-at futtatni, sőt: a lehetőség sem kell nekik erre. Ellenben vonzónak érzik a mobilitást, ami jár egy laptoppal. Plusz szerintem a legtöbb ember (a hozzá nem értők) dzsunka szinten tényleg a legnagyobb szemétdombbal szoktak találkozni, így számukra egy rendes brand olyan vonzó, mint egy bronxi csövesnek a Central Park West.
    Olyan családokban, ahol sokan és egyszerre is használnak gépet, szintén nem szokás 2-3-4 asztalit venni, és felesleges is.

    Plusz: egy laptopot szétrohadásig, vagy legalább 4-5 évig simán el lehet használni. Az én jelenleg 9 éves Compaq-om még mindig el tudna látni bármit, ami egy egyszeri embernek otthonra kell.
    Ennyi idő alatt a PC modularitása is megy a szemétbe, mivel arhitekturális változások miatt max a használtpiacon találsz alkatrészt.

    Szóval egyetértek, hogy nem önálló megfontolásból veszi a hozzánemértő a laptopot, hanem legtöbb esetben pontosan azért, mert fingja sincs hozzá.

    Én azt mondtam, hogy a hozzánemértő asztali gépet is így vesz, vagyis semmivel nem találja el jobban az igényeit egy asztali géppel, mint egy notebookkal, tekintve, hogy egyikről sincsen fingja. A laptopot legalább trendinek érzi.

    Ja, meg monitor, meg egér, meg billentyűzet. Meg tápkábel x idő elteltével.

    Oké. Nem mintha egyetértenék pl. a monitor szükségességében, de mondjuk legyen igazad, mindez ott van az asztalon. De ezek után MÉG MINDIG felemelhetem a notebookot, és elvihetem máshová. Az asztali gép meg továbbra is az asztalon fog maradni.
    Ilyen téren kár hasonlítgatni, mert a végeredmény az, hogy az egyik tud valamit, a másik meg nem, és pont.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák