Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    Én meg nem egyedül élek :DDD Amellett meg jövünk-megyünk, aztán így talán egyszerűbb is az "IT-részleget" magunkkal hordani.

  • madgie

    titán

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    Negyedannyira nincs olyan jó képe egy százezres monitornak sem, mint egy azonos árú plazmának (vagy kétszer annyiba kerülő LCD tévének). Nekem mindkettő van, talán egy filmet néztem azóta monitoron, mióta van normális tévém. Egyébként szerintem még egy notin is kényelmesebb volna egy két órás mozifilmet megnézni, mint az asztali PC előtt görnyedni, csak hát ugye a notebook-ok 90%-nak borzasztó kijelzője van.

    Szerk: talán nincs olyan kényelmes széked, ami kényelmesebb volna a három személyes kanapémnál :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alchemist

    addikt

    válasz attila9988 #32 üzenetére

    Nem mellesleg a noti azért lassabb is, sokszor nem is kevéssel.

    Egy Sandy Bridge i7-es laptop SSD-vel a legtöbb esetben gyorsabb, mint egy 2-3 éves, jó átlagos asztali gép. :)
    Persze meg kell fizetni, de ma már nem az a probléma, hogy "minden laptop lassú".

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • devast

    addikt

    válasz attila9988 #47 üzenetére

    Én is anno vettem egy notit, csak a különbség az, hogy én arra vettem amire való: hordozni. Aztán arról is leszoktam, mert túl nehéz ahhoz, hogy csak úgy poénból cipeljem, célirányosan meg ritkán használtam. Aki a fogyasztással kacérkodik... Végy asztaliba egy olcsó processzort, egy olcsó alsókategóriás vga-t, fejeld meg egy notebook vinyóval, meg egy 15"-os lcd-vel (lol), és máris kb ott vagy fogyasztásba (max 10-20W-al több) mint egy notebook, fele annyiért.
    Vannak egyesek, akik a mobilitás kedvéért sokat hajlandók mind teljesítménybe mind anyagilag beáldozni, a notebook nekik való. Akinek mobilitás kell. És mint páran említették előttem, itt jött be a marketing gépezet... ma már az ember ha új pc-t vesz, állítom 70-80% notit fog vásárolni. És ennek a rétegnek a 95%-ának semmi szüksége nincs a mobilitásra, csak azért vesz olyant, mert belesulykolták a reklámok, az eladók, stb a marketing gépezet. Bármit el lehet adni az embereknek, tényleg bármit.
    Az elmúlt 6-8 évben meg nem a marketinget kellett volna nyomni a gyártóknak, hanem fejleszteni a terméket. Egy 5 éves konzumer cuccnak kb 3 órás üzemideje volt, egy mai örül ha megüti a 2-őt. Súly dettó... ugyanannyi mint 5 éve.

    [ Szerkesztve ]

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #32 üzenetére

    Meg ne haragudj, de miért kell kétségbe vonni mást?

    Mindenkinek más a gépe, a Tiéd ennyit eszik az Övé meg amannyit. Nekem állandóra van kötve egy mérőm, és monitor nélkül eszik a gép üresjáratban 245-250W-ot. Ha játszok, egyes játékoknál simán 500W felé megy a fogyasztás. Ez mind konnektor felől mérve, mert számomra ez az érdekes, nem az, hogy ez meg az a lapka csak 13.5W-ot eszik.

    Szóval tudom, mit beszélek, és szerintem más is amikor arról van szó, hogy mennyit fogyaszt a gépe.

    Én ezért szereztem be egy laptopot, hogyha nem játszok, akkor arról netezek, mint most. Tabletre, vagy netbookra nem szívesen cserélném, csakhogy a cikkhez is köze legyen. :B

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #32 üzenetére

    Már nem azért, de ha "olyat teszel" a négymagos gépeddel, akkor az nem 100W környékén fogyaszt.

    Sectumsempra - For Enemies

  • floatr

    veterán

    válasz attila9988 #98 üzenetére

    Ismét egy távgyógyítós megmondás...
    Nem szar, egyik sem. Bár gondolom az fel sem merül abban az okos fejedben, hogy a lapost kevésbé kell hűteni lévén h az összes áramkör teljes terhelés melletti hődisszipációja alacsonyabb az asztali gép idle állapotában malmozó cpujáénál. Bár kétségtelen, hogy a prociventi lehetett volna kicsit halkabb, ha nagyon elkezdek válogatni anno, de vehettem volna brand gépet lapos árában is, de akkor megint csak miről beszélünk.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #103 üzenetére

    Megint elmondom: akiknek erre van szükségük, azoknak a kevesebb bizony több, hiába kardoskodsz állandóan.

    Egy tablet még a kisebb subotiknál vagy netbookoknál is jóval mobilisabb. Egy olyan embernek, akinek az elsődleges funkció a netezés (mondok egy tipikus példát: anyám, akinek a számítógép nem gépelni, fórumozni, msn-ezni, videószerkeszteni meg játszani kell, hanem kizárólag internetezni), annak az utimate gadget.

    A billentyűzet meg felesleges példa. Minimális összegért lehet venni BT-s billentyűzetet, ha valakinek néha szüksége van arra, hogy nagyobb mennyiséget gépeljen vagy IM-ezzen. Dokkolók is vannak.

    Nyilván regényt nem ezen kell írni, de aki konkrétan ilyen céllal veszi, az hülye. Ahogyan az is hülye, aki fenntart egy feleslegesen nagy teljesítményű eszközt, amikor vannak az igényeihez jobban illő lehetőségek is.

    Már fentebb írtam, és te tipikusan az vagy, aki ezt nem hajlandó megérteni (nem bántásból): az emberek nem azért cserélik le teszem azt a desktopjukat notebookra, vagy vesznek egy tabletet, mert ezek általánosan, minden tekintetben jobb eszközök lennének, hanem azért, mert az ő konkrét céljaiknak jobban megfelelnek.

    Miért fáj az neked, ha valakinek nem kell a 150W-s asztali gép?

    (#102) attila9988: Itt ugyan érdemes lenne kicsit jobban belemenni a brandekbe, mert erős színvonalbeli különbség van közöttük, de remélem azt nem akarod állítani, hogy egy átlagember, vagy még jobb egy átlagos kisker dolgozója áltálnos szinten hozza azt a minőséget, amit egy normálisabb brand gyártó? Itt most nem az árról vitatkozunk, utóbbiban szinte mindig a dzsunka nyer.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #108 üzenetére

    Nekem azzal van bajom, ha valaki nem tudja hogy neki mi is kell, és nem az igényei határozzák meg hogy mit vesz.

    Nem értem, azt állítod, hogy a desktop PC vásárlók körében ilyen nincsen?

    A bt billentyűzetnek nem sok értelmét látom egy asztalra fektetett, vagy térden egyensúlyozott tablet esetében.

    Lefekteted magad elé és pá, vagy nekitámasztod a párnának, esetleg egy könyvnek. Hiába vagy szarkasztikus, a nagy büdös helyzet az, hogy a dolgok, amiket te abnormálisnak próbálsz beállítani, nagyon is könnyen használhatóvá, sőt mitöbb, magától értetődővé válnak akkor, amikor az ember használja őket.
    Ez megint nem a desktop ellen szól.

    Egyrészt ÉN hozom azt a minőséget

    Én ezt megértem, és az autószerelőm meg nyilván nem jár szervizbe, a fodrászom gyerekeinek meg az anyjuk vág frizkót. A tiedhez hasonlóan remek példák, amikor a globális piacot próbálja valaki leképezni :)

    Másrészt láttam már egy csomó gányolt brand gépet is.

    Ez tuti igaz, ezért is mondtam, hogy brand és "brand" között óriási különbség van. Viszont átfordítva a te mondatodat: én meg alig láttam olyan dzsunkát, ami nem gányolt lett volna. Nyilván van nem olyan is :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #106 üzenetére

    Az biztos, hogy a pénz nagyobb szempont jelen helyzetben, mint bármikor.
    Persze mindezt a "mindenki igényeit kiszolgálandó" eszközök mögé bújtatva.
    Ugye nem kell sorolnom... mp3 lejátszó, mp4 lejátszó, okostelefon, GPS, netbook, notebook, PC, X-Box / PS, Nintendo DS és persze tablet. Persze mindezt úgy adják elő, hogy "neked" minderre szükséged van. Holott ha ésszerűen optimalizáljuk az igényeket, a valós igényeket, akkor azokat voltaképp a felsoroltak közül kettő teljes egészében kielégíti.

    Amúgy összességében egyetértek azzal amiket írsz. Furcsa vagy sem de én is hasonlóan látom. Sőt, ugyan azokat tapasztalom ismerősi körökben. Tőlem is sokan kértek már tanácsot számítógép ügyben. Az elmúlt 1-2 évben úgy jönnek hozzám, hogy milyen notebookot vegyenek? Nekem is első kérdésem az, hogy mennyit akarod cipelni? Válasz 90%-ban meglepett képpel az, hogy "hova cipelném?" Puff. Itt jön a fejbeverős szmájli : )

    Abban is teljesen egyetértek, hogy minden az igényektől függ. Van aki tényleg igényli a mobilitást, viszont nagyon sokan vannak, akik csak trendből vesznek laptopot.
    Szal ha felderítjük a valós igényt és asztali gép mellé esik a választás, akkor - sok más előny mellett - az sokkal jobban skálázható, mint egy előre összerakott notebook.

    Egyébként ágyon fekve nem lehet normálisan, de kényelmesen semmiképpen sem gépet használni. Rengeteget próbáltam ~ 10-15 percenként forgolódnom kellett - egyik oldalamról a másikra - mert az egyik kezem mindig elgémberedett. Hason fekve se túl kényelmes gépelni. Ölben fogva is csak meghatározott ideig. Arról nem beszélve, hogy az egér sem megy tökéletesen minden felületen.
    Összességében tehát - hogy ne ragozzam túl, pedig lenne még mit - egy laptop használatának kényelme közelébe sem ér egy asztali PC (~ 22-es monitor, billentyűzet, egér, + karosszék) nyújtotta kényelméhez. Nyilván nem a kényelem a szempont egy laptopnál!
    És ahogy írtad is, lehet venni a laptophoz is monitort, egeret, billentyűzetet, meg fel lehet tenni az asztalra stb... de akkor megint ugyanott vagyunk...

    Asztali gép fogyasztásával kapcsolatban Arpee kollegámat - IRL kolléga :) - ajánlom figyelmedbe. [link]
    Nincsen gagyi gépe, és idle 65Wattot fogyaszt, játék közben pedig alig több, mint 110Wattot. És, ez egy olyan gép amint netezik, HD filmeket néz, TDU szintű játékokkal játszik, Photoshopban, Corelben, Illustratorban grafikákat tervez, valamint InDesignban kiadványt szerkeszt, nyomdai előkészít. TV néz gépről, valamint filmeket rögzít.
    Ja, és mindezt egy olyan kis házban, olyan ventikkel és passzív hűtéssel, hogy a vinyómozgáson kívül semmi hangja nincsen!

    Szóval ő nagyon jó példa arra, hogy ha valaki akarja akkor ki lehet hozni egy minden területre alkalmas asztali PC-t is úgy, hogy keveset fogyasszon és mocskosul halk legyen.
    (persze ehhe azért érteni is kell. Árpi nagyon sokat foglalkozott azzal, hogy megtalálja a megfelelő teljesítmény / fogyasztás arányú alkatrészt, ugyanezt a hűtéssel is)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #111 üzenetére

    Mint mondtam, nem szarkasztikus képzelgéseket kell írni, ahol mindig mindenben a leginkább negatívat találod meg, hanem ki kell próbálni. Ha meg nem akarod/tudod kipróbálni, akkor fogadd el a lehetőségét annak, hogy bizony nem mindenki kínlódik, szenved és vágyakozik egy desktop után, aki éppen tabletet vett ;)

    (#112) Polllen:

    A párnának támasztós, illetve magad elé fektetős dolgot csak azért mondtam, mert én konkrétan gépeltem iPhone-on ezzel az említett pozíciókban :)

    Én személy szerint jelenleg nem gondolkodom táblán, mert nekem a notebook és a smartphone jelenleg teljesen elég, szóval csak brahiból lenne jó - már ha lenne olyan, amit megvennék, de most még nincs.
    Viszont azon erősen gondolkodtam, hogy anyámnak a korosodó subnotija helyett vennék egyet, de iPad-en nincsen Flash, Tab meg nem gyerebe, egyéb kínai androidos dzsunkákkal meg "kíméljenek" viszonyban vagyok. Majd eccer esetleg :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • wxppro

    aktív tag

    válasz attila9988 #135 üzenetére

    Ez így van. Mondjuk könnyen meg lehet becsülni, hogy x userből hánynak van ténylegesen szüksége a mobilitásra. Megdöbbentően kevésnek ahhoz képest, amennyi lapos használatban van.
    Elég, ha mondjuk körülnézel frekventált helyeken, ahol mindenféle ember megfordul. Azért nagy valószínűséggel megbecsülhető, hogy pl. 1000 emberből hánynak van gépe, és ezek közül hány szaladgál lapossal. A hibaszázalékot azok adják, akik otthon felejtették... :DDD
    Biztos van valahol egy statisztika arról, hogy kb. mennyi mobil eszköz (nem telefon) van használatban. Ezek százalékos aránya az általad látott, ténylegesen mobil eszközt használók arányával összehasonlítva szerintem elég érdekes képet adna. Én úgy saccolom, hogy kb. 10 mobil eszközt használóból ténylegesen csak 2-nek van rá szüksége.

  • Suker10

    aktív tag

    válasz attila9988 #135 üzenetére

    A legjobb az, amikor kijelenti, hogy neki csak böngészésre kellene a gép. Aztán csodálkozik, hogy a legújabb játékok nem futnak rajta megfelelően, mert közben arra is lenne igény. Vagy rögtön úgy kezdi, hogy tanuláshoz kell, de játékra is legyen alkalmas és persze mindez olcsón. :F Ha egyszer játszani akar rajta és folyamatosan hálózatról megy a gép, akkor mi értelme van? Azért, mert látta az újságban, hogy most van olcsón hordozható gép. Utána hozzák javítani, mert tönkrement az alaplap a terheléstől, miközben az ágyban használta. :D Hiába mondod, hogy ez melegszik és alig van szellőzés. Neki az a kényelmes és ő ott szeretne. Hallott már valaha ergonómiáról? Egy táblánál is ez van. Hiába mondják, hogy a kéznek természetes az a mozgás, valójában sokkal megterhelőbb, mert nincs megtámasztva és hosszabb használat esetén jóval fárasztóbb az agy számára pl. egy egérhez, vagy billentyűzethez képest. Ezeket az eszközöket valójában nem szabadna hosszabb ideig használni, mert súlyos gerincproblémákat okoznak. Persze, ezt nem említik meg a reklámokban, nekik nem fontos az emberek egészsége. Az lenne az ideális, ha az állandó munkahelyen nem használnának hordozható gépeket, mivel az ergonómiai előírásokat szinte lehetetlen betartani és legtöbbször nem 1-2 óráról van szó. Asztali gépnél is elég nehéz csökkenteni ezeket a hatásokat, de egy hordozhatónál fokozottabban jelentkeznek, egymást erősítik. Vannak helyzetek, amikor elkerülhetetlen a használatuk (pl. amikor ki kell menni valahová és ez az egyetlen mód), de ebben az esetben lényegesen rövidebb ideig tart.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

Új hozzászólás Aktív témák