Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #115 üzenetére

    "De azt szerintem be lehet látni, hogy az ilyen ember semmit nem biztos és önálló megfontolásból vesz, egy desktop géppel max. ugyanúgy mázlival vagy külső segítséggel találja el a preferenciáit, mint bármi mással."

    És szerintem pontosan ezt mondjuk mi is. Pontosan ez az oka - részben(!) - annak, hogy olyan sok mai fiatal laptopot vesz. Mert sokszor maga se tudja mit is szeretne és mire használni. Azt viszont látja, hogy trend a laptop vásárlás - mivel az elmúlt 5 évben jelentősen csökkent az ára a ~ 10 évvel ezelőttihez képest - így hát ő is azt veszi.
    Plusz szerintem - csak szerintem - megmaradt az emberekben az a 90-es évek végi, 2000-es évek eleji kép, amikor csak a menő nagypénzes üzletemberek engedhették meg maguknak a laptopot. Részben ez (is) táplálja azt a tudatot, hogy a laptop menő, trendi.

    Szóval egyetértek, hogy nem önálló megfontolásból veszi a hozzánemértő a laptopot, hanem legtöbb esetben pontosan azért, mert fingja sincs hozzá.
    És ezért van az ha netán megkérdez valakit, aki egy kicsit is hozzáértőbb, akkor - ahogy a mi példánk is mutatja - sok esetben (ha nem a legtöbb-ben) az derül ki, hogy az illetőnek sokkal jobban megéri az asztali PC, mint a laptop.

    "Az egész összehasonlítás ott téves, hogy kizárólag egyéni igények alapján lehet állást foglalni abban, hogy kinek mire mi a fasza."

    Ebben is egyetértünk. Sőt, szerintem már pár hsz-szel korábban is írtam / írtuk csak más megfogalmazásban.

    "Csak asztal, meg karosszék kell hozzá."

    Ja, meg monitor, meg egér, meg billentyűzet. Meg tápkábel x idő elteltével.

    "mégpedig azért, mert utána elviheted az asztalról."
    Egyetértek, viszont a monitort meg a billt többnyire nem viszed vele.
    Ettől függetlenül értem mire gondolsz. A laptop mobilizálható, az asztali kevésbé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák