Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz wxppro #62 üzenetére

    Ez mondjuk nem tartozik a tárgyhoz, bár én nem érzem zavarónak azt, ha valaki olvas a metrón. Ha teszem azt minden nap utaznod kell, akkor semmi meglepő nincsen benne, hogy erre a holtidőre szokásaid alakulnak ki (olvasás, zenehallgatás, rádió, aktuális napilap átnyálazása).

    Nem igazán sorolnám egybe a kihangosítóval történő zenehallgatással, mert az, ha valaki olvas a buszon, az nem zavar, ha a muzsikát bömbölteti, az annál inkább, és ez szerintem egy eléggé objektíven megállapítható különbség.

    A többi meg egyéni életvitel kérdése, van, akinek munkából, tanulmányokból, akármiből kifolyólag sokat kell utaznia.
    Amit a szervezésről írsz, az meg szintén csak annyi, hogy talán neked ezek a dolgok könnyen mennek, mert mindent fejben tartasz. Good for you.

    Amúgy egy szót nem írtam a tabletekről :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz wxppro #67 üzenetére

    Akiknek ez nem megy, Ők a tipikusan mindenhonnan elkéső, egy nap alatt váltsuk meg a világot jellegű emberek, akik külső segítség nélkül, de inkább azzal sem tudják tartani a maguknak felállított napi programot.

    Személy szerint nem értek egyet. Én örülök, ha van egy eszközöm, ahol az információ összefogódik (nekem ugyan ez nem egy tablet, hanem egy smartphone, de a lényegen nem sokat változtat). Nem az a lényeg, hogy meg tudjam nézni az agendában, hogy 13:50-kor hol a helyem, hanem az, hogy mellette továbbolvasással, gombnyomással elérhető az összes többi adat is (személyek neve, telefonszáma, mailcíme, akármi). Ez szerintem legalább annyira, ha nem jobban függ a munkád, illetve életviteled természetétől, mint attól, hogy mennyire vagy elkésős. Az én tapasztalatom azt mutatja, hogy a notórius későknek tökmindegy, hogy fejben van-e az időpont, vagy egy külön készülékben. A notórius későknek vagy jellemhibájuk, vagy foyamatos pechjük van.

    az én szememben szimplán tiszteletlenek másokkal az ilyen viselkedéssel...

    Nem mindenki dolgozik otthonról, és szabja meg saját maga, hogy mennyi az elvégzendő munkamennyiség, vagy éppen azt, hogy mikor és hová kell mennie.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Depression

    veterán

    válasz wxppro #116 üzenetére

    Álomvilágot arra értettem, hogy mindenki maga döntheti el, hogy milyen melót választ.

    A szmog és hangzavar meg leginkább téged érinthet, nem mindenki él a nagyfaluban. :)

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • attila9988

    őstag

    válasz wxppro #129 üzenetére

    Ezért írtam én is, hogy ha valakinek tényleg kell a mobilitás, az úgysem tehet semmi mást, minthogy lapost vesz.. De minden más esetben az asztali a nyerő választás. Ha valaki mind a két megoldás előnyeit ötvözni akarja, és semmiképpen nem jó neki az "erős asztali + gyenge notesz" felállás, akkor rengeteg pénzért vehet nagyon erős laptopot + dokker + monitor + kutyafüle... de ez nem mindenkinek opció, és nem is biztos hogy igazán előnyös.

    http://itcafe.hu/tema/re_a_tabletek_miatt_nem_trendi_a_notebook/hsz_99-99.html

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #137 üzenetére

    Azért azt se felejtsétek el, hogy a notebook töredéknyi helyét foglalja az asztali gépnek... Sokaknál ez is szempont lehet.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dany007

    veterán

    válasz wxppro #137 üzenetére

    Az a gond, hogy ezt így sajnos nem lehet megsaccolni.

    Nemtudod azt megcsinálni, hogy beállsz egy plázába, aztán nézed, hogy adott napon hány ember futkározik laptoppal a kezében : ) Nem adna reális eredményt.
    Sokaknak csak munkába kell, ergo szórakozni nem hordja magával. Sokaknak meg csak a sulihoz kell, ergo csak suliba be és ki hordja magával...
    Szóval megszámolni ezt így mocskosul nehéz.

    Továbbá az a legnagyobb probléma, hogy nem lehet objektíven megítélni kinek van rá szüksége és kinek nincs. Mért? Mert ha akarok én is kitalálok mindjárt 3 indokot amiért szükségem lenne laptopra, de valójában tudom, hogy nincsen :)
    Én pl azt mondom, hogy egyetemet eddig is sokan végeztek el notebook nélkül. Sőt, merem állítani, hogy most is el lehetne végezni :D Viszont egy notival - többek szerint - könnyebb. Sokban megkönnyíti a jegyzetelés stb...
    De ettől függetlenül nem szükség, csak plusz kényelmet ad.

    Isten ments, hogy hülyeséget beszéljek, de szerintem laptopot az utazó ügynököknek, terepen dolgozó mérnököknek és hasonlóknak találták ki, nem pedig diákoknak meg irodai dolgozóknak. Aztán ahogy csökkent az ára egyre több ember számára elérhetővé vált.

    Tehát a lényeg, hogy nem a feltétlen szükségesség hozta, hogy minden 2. egyetemistának laptopja van, hanem a kényelem és az ár.
    Asszem egy bejegyzésemben töltöttem fel egy képet, egy 98'-99'-es chip magazinból.
    Egy laptop reklámoldal látható rajta.
    Namármost egy akkoriban átlagos laptop ára ~ 350-400.000 forinttól kezdődött. El lehet képzelni, hogy ez mekkora pénz és nem csak most, hanem a 12 évvel ezelőtti árakhoz képest is! Na azokhoz meg kész vagyon!
    Viszont(!) akiknek tényleg szüksége volt laptopra az akkoriban is megvette!

    Egyébként egyetértek abban, hogy kb. 10-ből 2 embernek van ténylegesen szüksége a mobilitásra... Csak itt nagyon nehéz a tényleges szükséget meghatározni.

  • Dany007

    veterán

    válasz wxppro #141 üzenetére

    Persze, hogy nem egyedüli példa. : )
    Hugom szintén laptopot vett magának. Hiába mondtam, nem tudtam rábeszélni asztalira.
    Ott van az íróasztalán azóta is!!! Egy centit nem mozdította, és amikor megkértem, hogy hadd vigyem el Tunéziába, akkor meg nem adta mert valami baja lesz.... :D
    Szóval tudom nagyon jól, hogy mire gondolsz.
    Csak az a gond, hogy ezzel nem lehet érvelni, mert bárki ki tud találni akármilyen légből kapott indokot...

    Én is biztos vagyok benne, hogy a laptop tulajok 80%-nak semmi szüksége sincs a mobilitásra... De nem lehet nekik megmagyarázni... Ahhoz túl menő és túl trendi a laptop, hogy beismerjék.

    Első körben meg kéne határozni, hogy mi az amit tényleges szükségnek nevezünk. De ez meg minden embernél más és más lehet így bukta...

    Szal érted, én milyen jogon mondom meg, hogy az xy egyetemistának szükséges-e a mobilitás vagy sem.
    Mert elvileg simán nélkülözhető. 1-2 szak kivételével hagyományos módon is meg lehet lenni az egyetemen, ahogy eddig is megvoltak.
    Mégis meglehet magyarázni, hogy az miért szükséges...

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #139 üzenetére

    Mivel nincs notebook-m, így ez nálam nem szempont, viszont soha se próbáld meg beleképzelni magad mások helyzetébe, mert közelebb vihet a megoldáshoz... ;]

    Ha valaki helymegtakarítás miatt választ notebook-t, akkor annak valószínűleg max egy egér van rádúgva, meg valamiféle hangfal... Máris megspórolta a monitor, számítógépház helyet... (a bill-t nem írom, mert annál picivel több helyen fér el a notija...) Arról nem beszélve, hogy így egy sokkal kisebb íróasztalon is elférsz, ha kell a helye, akár el is rakhatod... :Y

    Egyébként leegyszerűsítve azt mondtad most, hogy ha asztaliként használod a notebook-t ugyanannyi helyet foglal, mint az asztali... Biztos a felhasználástól megnő a tömege és a térfogata... :DDD Még ha csak a házat veszem ki a képletből is, máris rengeteg helyet spóroltál... :U

    Ha meg akarsz érteni más nézőpontokat a sajátodon kívül, próbálj meg kicsit nyitottabb lenni és gondolkodni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #146 üzenetére

    Még mindig abból indulsz ki, attól, hogy fix helye van egy notinak, ugyanakkora tárolóra fogod tenni, mintha asztalid lenne, holott a notinak lényegesen kisebb a fizikai mérete, kisebb tároló is megteszi, ergo máris nyertél egy rakás helyet. Attól, hogy mindkettőt fix helyen használod számtalan módon tudod kialakítani a munkaállomásod, így butaság kategorikusan kijelenteni, hogy ettől ugyanannyi helyet fognak foglalni. Főleg akkor, ha tényleg a helytakarékosság miatt veszel notit.

    Ha notim lenne, tuti a legkisebb asztalt venném meg, míg most ha simán a monitorom elé tenném a billt már az több helyet foglalna el, mint egy noti... :U (2 15"-s notit simán el tudnék helyezni az asztalon és akkor még a gép helye és a felette lévő tároló teljesen üres lenne... ezt hívnák helypocsékolásnak)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • mdk01

    addikt

    válasz wxppro #129 üzenetére

    A másik véglet apám, Ő is összerakatott magának egy gépet netezni, pénz nem számított, hát olyan is lett a masina. 4GB ram, 650W táp, Quad proci, meg valami brutál VGA, amivel talán 3D mozifilmeket szerkesztenek... :DDD Hetente egyszer bekapcsolja, aztán megnézi a neten, hogy hol olcsóbb a cement meg a sóder... :W

    Hát ez qrva nagy....:DDD

    Engedelmeddel berakom berakom aláírásba talán nem szólnak a három sor miatt.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #152 üzenetére

    Nekem egyszer albérletben ennél volt kisebb asztalom... :) Havercsaj tesco gazdaságos számítógép asztala volt, kb 1-1 arasszal volt szélesebb két oldalt, mint a bill, a monitor előtt éppen elfért az egér és természetesen a számítógépház már csak azt asztal mellett... :D mélynyomó meg az asztal másik oldalán.

    Amúgy simán lehet mindig redukálni a helyigényt, csak akarni kell. :)


    mdk01

    nem az arányokról beszélgettünk - még ha nem is értek veled egyet -, hanem arról, hogy kevesebb helyet igényel -> helytakarékosabb, mint az asztali megoldás.

    Amíg az ember egy tágas szobában ül egy nagyobb asztal mellett, lehet fel sem merül benne, hogy az egész kóceráj mennyivel kisebb helyen is elférne úgy, hogy nem megy a kényelem rovására. És a noti az asztalihoz képest "új" távlatokat nyit, ha helyet akarsz spórolni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz wxppro #155 üzenetére

    Pedig eddig is pont arról beszéltem, hogy pl. ha a helyedben lennék és notim lenne, nem ilyen asztalom lenne... ;] Ergo nem is így tárolnám a lemezeket... :P

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák