Új hozzászólás Aktív témák

  • Theor

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni hardver ügyben.
    Synology rs816 vagy rs818+ ban gondolkodtam de horror árban van és gondoltam megcsinálnám Xpenologyban, de nem vagyok benne biztos, hogy a kigondolt konfig jó e, kompatibilis e. Dedikáltak szeretném futtatni.
    Amire használva lenne, az 4K és fhd filmek tárolása, streamelese a tvkre, 6-7 kamera rögzítése, képek tárolása, time machine

    Két verzió, 2-2 alaplap :) Proci egyelőre alap ha kell majd később bővitem.
    A sok Disk miatt kell a 6db sata, de még ez se elég. Illetve kellene még bele hálokártya is, hogy min 2 de inkább 4 LAN port legyen LAGban.

    1. ASROCK B250 Pro4 Vagy ASUS PRIME B250M-K, INTEL Pentium G4500T 3.00GHz processzorral
    2. ASROCK B360M Pro4 vagy ASROCK H370M-ITX/ac, INTEL Pentium Gold G5400 3.70GHz processzorral
    8gb ddr ram

    Terv:
    M.2 SSD a cachenek
    2x4tb RAID0 a filmeknek
    3x2tb shr1 a kényes adatoknak, ami majd külső hddre/cloudba is lesz mentve
    Pci sata bővítőkartyán (pl. DELOCK Mini PCIe I/O PCIe teljes méretű 2 x SATA 6 Gb/s, nem tudom kompatibilis e) 2x2tb raid1 a 6-7 kamerának

    Kell e nekem ilyen konfig? A plex oldalán néztem hogy a 4K transzkodolashoz 12000pont körül kell, amiket néztem procik olyan 3500 körül vannak. Vagy elég nekem egy olyan konfig ami a topik összefoglalóban van? Az alaplap és a proci 2x annyi mint egy integrált processzoros.

    Előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák