Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Fernet #113110 üzenetére

    Van összehasonlítási alapom PC és konzol között, mivel mindkettőn játszom.

    Új játékok árában a konzol tényleg drágább, de a lemezest például el lehet adni (a digitálisat nem), míg PC-n semmit nem tudsz eladni, ha nem tetszik rajta marad a nyakadon. Ezért például hamar megjelennek a PC-s árakkal vetekedő használt lemezesek is.

    De digitálisat is gyakran akcióznak, Gold vagy PS Plus előfizetéssel további kedvezmények is elérhetők, illetve jár havonta pár ingyen játék is (amik végleg a gyűjteményedbe kerülnek, de játszani csak aktív előfizetés mellett lehet velük, kivéve az X360-as címek, amik nulla forintos megvásárlásnak számítanak, ezek Gold nélkül is játszhatók). Az általános vélekedés szerint az Xbox-hoz járó ajándék Gold játékok értékesebbek, mint PS4-en (ahol nem 4, csak 2 cím jár, a többi PS3-ra és Vita-ra jár).

    PS4-en a régiókkal való zsonglőrködés macerás, Xboxon gyerekjáték, így ha a világ túlvégén olcsóbb egy játék... érted na. :) Xboxon nincs régiózár, kulcsos oldalakról vásárolt kódok simán beválthatók, PS4-en van régiózár (amire figyelni kell). Gold előfizetést is tudsz venni itt a Hardveraprón megbízható eladótól jóval a hivatalos magyar ár alatt.

    Az EA Access nagyon jó kezdő pakk, de én például hamar kinőttem és nem újítottam meg egy idő után. De az elején nagyon hasznos és amúgy baromi olcsó (főleg évesben).

    Ha szereted a régi klasszikusokat, akkor a visszafelé kompatibilis Xbox 360 címekből rengeteg van és folyamatosan bővül a lista.

    A kontroller teljesen szubjektív. Én az Xboxost sokkal jobban szeretem. Van aki a PS4-est szereti jobban, van akinek meg teljesen semleges (én meg tudom szokni a Sony-t is, mivel évekig PS2-vel játszottam, de az Xbox kontroller nekem akkor is kényelmesebb).

    Az Xbox mellett szólhat még a jobb letöltési sebesség. PS4 sajnos hektikus, sokszor beragad nagyon alacsony sebességen és a hajad kitéped, mire leszedni azt a nyomorult 70 gigát.

    Az Xbox ezen generációja alapvetően nagyon halk (PS4-nél is a Slim lett halk, Pro brutális orkánt tud csapni maga körül). A One X hangjáról még nem tudunk semmit. Az Xbox One S fogyasztása ráadásul nevetségesen alacsony (a PS4 Slim sem sok).

    Én azt mondom, hogy a One S mellé szerintem a PS4 Slim-et lehet odatenni, azzal van tényleg párban. A többi csak ízlés kérdése.

    Ha a lányod nem fakad sírva, mert néha egy játék meg-meg röccen vagy nem megy akkora felbontáson, mint PS4 Pro vagy Xbox One X konzolokon, akkor inkább az Xbox One S és a PS4 Slim közül választanék, mert oda akkor tök felesleges a PS4 Pro. Ha meg az a cél, hogy néha te is odaülj PC-s fejjel, akkor PS4 Pro, azon végig tudsz tolni nagyon jó exkluzív címeket, míg az Xbox-exkluzív fogalma már nem létezik, inkább Microsoft-exkluzív (Xboxra és PC-re is jönnek, ráadásul elég csak egyszer megvenni a "Play Anywhere" címeket, játszhatod mindkét platformon, ezzel is oszlanak a költségek (így már megint nem annyira drága, mint az PC-s fejjel elsőre tűnik)).

    Szerintem platformként és hardverként az Xbox jobb. De ha van jó PC a háznál, én PS4-et vennék mellé (de csak az exkluzívok miatt), de a döntés a tiéd. :)

    ---------

    (#113109) mobal: A PS4 Pro zabálja a kilowattokat, de őszintén szólva annyira nem érdekel. Nálam nem megy éjjel-nappal a gép, két-három naponta van időm bekapcsolni 2-3 órára a konzolt, nem számottevő amit beleteker a villanyórába. Amúgy nálam is fontos szempont ez, de inkább az asztali gépemnél, ahol tényleg van mit lecsípni és többet is pörög.

Új hozzászólás Aktív témák