Új hozzászólás Aktív témák

  • hgeri998

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van nekünk egy UPC Connect Box-unk valamint egy Tenda AC10U( [link] ) router-ünk. A Connect Box modem üzemmódban van, a Tenda pedig sugároz egy 2,4 GHz és egy 5 GHz WiFi hálózatot külön-külön.
    Nemrég vettem egy Xiaomi MI 10 telefont és az a probléma, hogy az 5 GHz hálózatot nehezen találja meg és ha megis találja és felcsatlakozik akkor egy idő után magától lecsatlakozik róla(lezárt képernyőnél és használat közben egyaránt előfordul).
    A telefon a router-től körülbelül 10 cm-re van.
    Az 5 GHz hálózaton van egy IPad 7 és egy Samsung Smart TV valamint tesztként kipróbáltam egy Xiaomi MI 9T Pro-val amik gond nélkül csatlakoznak és csatlakozva is maradnak.
    A telefonnak a 2,4 GHz hálózattal semmi problémája nincs.
    Utánanéztem az interneten és találtam párt beállítást amit megcsináltam: reseteltem és újraindítottam a router-t, újraindítottam a telefont, elfelejtetettem vele a hálózatot és újrakapcsolódtam, váltottam a router-en csatornát(36-40-44-48) és frekvenciát(20-40-80) de semmi se segített.
    Egyedül akkor nem kapcsolódott le ha kikapcsoltam a jelszóvédelmet.
    A teszt kedvéért bekapcsoltam a Connect Box-on az 5 GHz WiFi-t amire gond nélkül csatlakozott és rajta is maradt.
    Szerintetek mi lehet a probléma? Ennyit tud a router és ideje lecserélni? Vagy a telefonnak lehet valami baja?
    A válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Mit ír ki a Windows Vista, amikor lefagy? - Astala Vista!

Új hozzászólás Aktív témák