Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyulus76

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

    Nemrég költöztünk nagyobb lakásba, és meg kellene oldanom, hogy a nappaliban lévő NAS-t kellő gyorsasággal elérjem a hálószobába telepített asztali PC-ről. A lakás kétszintes, szintenként kb. 70 m2. Jelenleg egy TP-Link TL-WR1043ND routerem van. A wi-fi vétel elfogadható az egész lakásban, de a sávszélesség telefonon mérve azért nem olyan nagy. Az alsó szinten, a router közelében 38 Mbps, az emeleti hálóban 32 Mbps körül van. A net amúgy 70 Mbps-os.

    Mivel időnként a NAS-on kellene dolgoznom (nagy méretű fotókkal, videókkal), ezért fontos, hogy a PC és a NAS között legalább 2-300Mbps sávszélesség biztosítható legyen. Sajnos UTP-t nem tudok a PC-hez húzni, nem akarom szétfúrni a lakást, a kábelcsatornát meg szeretném mellőzni.

    Vettem egy TP-Link AC1300-as powerline kitet, de úgy tűnik, ez gyenge lesz nekem, kb. 50 Mbps-mal tudok írni a NAS-ra.

    Wi-fi-vel milyen eszközök jöhetnének szóba, amelyekkel nem horror áron megoldható lenne a feladat? Gondoltam rá, hogy egy combosabb router, a PC-be meg egy wi-fi kártya vagy stick működhetne.

    Minden javaslatnak örülnék. Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák