Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv mindenkinek!
    Van egy problémám a hálózattal. Először leírom milyen eszközökkel van probléma
    -alaplapi hálókártya: As-Rock M3A785GM-LE/128M alaplapon Realtek RTL8111DL vezérló (pci-e, gigabit)
    -oprendszer: Windows XP SP3

    probléma a következő:
    Win telepítés után felkiáltójeles az alaplapi vezérlő. Driver telepít, hiba marad. Eszköz töröl reinstall, letilt visszakapcs, trallala-sallala, semmi. Fix IP megadása után viszont minden patentul működik ami 192.168.1.2, mert szerinte az 1.1 már foglalt. Ami azért is fura, mert még a kábelt se dugom beléje. Namost így megy is megminden még net is van PPPoE-s modemmel. De most jött a nagy buli. Ma megpróbáltam elékötni egy routert. Míg fix IP-s volt a kütyü addig minden működött, de az internet nem. Ha viszont rábízom a DHCP-re az IP kiosztást és visszaállítom automatikusra az alaplapi LAN IP-jét (hogy a DHCP ki tudja osztani a megfelelő címet) akkor megint a régi história, bukik minden, felkiálltójel, nincs lan baromi sok idő míg a win rendesen feláll, mert még buzgerálja a lan-t amivel a bajok vannak.
    Valakinek ötlete van ilyesmire?
    Minden alaplap driver telepítve van. Majd a hiba kiküszöbölésére próbáltam, hogy a realtek oldaláról leszedtem a sajátjukat, de azzal is ugyan ez a probléma.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák