Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv. Szeretném a segítségeteket kérni egy apró problémában.
    Volt 4 vinyóm a gépben, amiből a két régebbit már ki akartam venni, mert kicsik is voltak, meg régiek is. Helyettük betettem egy nagyot 2db partícióval. Az a gondom, hogy a két partícióhoz nem lehet betűjelet rendelni. Illetve lehet, csak egy reboot után nem marad meg. Minden reboot után a lemezkezelőben újra hozzá kell adni a betűjelet, hogy elérhetőek legyenek. Ilyenkor működik, de Eszközkezelőben ha megnézem a vinyók köteteit a tulajdonságlapon, ott mindegyik partíciónál ott van a betűjel, csak ennek a vinyónak a partícióinál nincsenek.

    Mit lehet ezzel kezdeni? Gondot jeleent, mert néha a gyerek kapcsolja be a gépem és Ő nem ért hozzá annyira, hogy betűjeleket osztogasson ki, viszont a játékai meg ezen a vinyón vannak.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sfdrakex #22096 üzenetére

    Az a baj, hogy nincsenek meg. Ezt is ki akartam már próbálni. Ezen kívül ugye próbáltam a sima lemezkezelőből, mert ugye minden boot után kell. De próbáltam Paragon-ban is.
    Valahogy ki kéne ganajozni a "listát", de azt se tudom, hol keressem.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #22099 üzenetére

    Regeditben néztem. Ott a listában 'E' meghajtó szerepelt, de 'F' nem. Pedig mindkettő ez a két partíció lenne.
    Az 'E'-t minden esetre kitöröltem, de nem oldotta meg.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #22100 üzenetére

    Még mindig fennáll a probléma és nem találok megoldást rá. Az se számít, ha olyan betűjelet állítok be a partíciónak, ami még soha nem volt kiosztva egyetlen meghajtóhoz sem. Ha újraindítom a gépet, ennek a két partíciónak az újraindítás követően nincs betűjele.

    Erre nincs valakinek valami ötlete?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #22111 üzenetére

    Még egy kis adalék: HD Tune-ban amásik két - egyébként jól működő - vinyónál az info-nál megjelennek a partíciók, de a hibásan működőnél semmi. Ott teljesen üres. Pedig meg van a két partíció.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv újra.
    Korábban írtam, hogy a Windowsom újraindítás után nem ad betűjelet az egyik vinyómon található két partíciónak. Lemezkezelőben látszik, így minden indítás után a betűjelet hozzá kell adni.
    Neten kutakodtam és láttam, hogy másnál is volt ilyen probléma. Már több lehetőséget is kipróbáltam.
    Próbáltam más betűjelet adni
    A 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices'-nél kitöröltem a két partícióhoz kapcsolódó 'DosDevices' bejegyzéseket.
    Próbálkoztam azzal is, hogy a 'Diskpart'-al kinéztem a lemez ID-t és a partíciók 'kezdetét', majd hexa formában újra hozzáadtam a regisztrációs adatbázishoz. Sajnos semmi eredmény

    Arra felfigyeltem a Diskpart-nál, hogy ehhez a két partícióhoz, ha a partíciók részleteit nézem, akkor az "Infó" oszlopban azt írja, hogy "Rejtett". Nem tudom, hogy ez mit akar jelenteni, mert a többi vinyó partícióinál nem írja. Azt biztos nem jelentheti, hogy a partíció rejtett, mert nem az. Ezt megnéztem Paragon Hard Disk Manager-ben is és ott nem jelölte őket rejtett partíciónak.

    Mivel nem próbálkoztam még a LLF-on kívül. Esetleg hogyan tudnám azt elérni, hogy a Windows indítása után valami script - vagy nem tudom, mi - újra kiossza a betűjelet a két partíciónak, ha már maga a Windows nem képes rá.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #22401 üzenetére

    Közben kilistáztam Diskpart-ban a kötetek információit és külön a két partíció adatait is:

    A képen látszik, hogy a két partíciónál azt írja, hogy nem rejtett, de a kötetnél az 'Info' oszlopban azt írja, hogy 'rejtett'.

    Egyébként azt is írtam korábban, hogy a vinyó tulajdonságlapján az Eszközkezelőben a köteteket be lehet listázni, de például a 'HD Tuner' 'Info' lapján ez a két kötet nem jelenik meg.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #22402 üzenetére

    Nos. Meg is válaszolom magamnak a kérdést.
    Eddig egyszerűen elkerülte a figyelmemet pár dolog. Már legalább 2 hete küzdöttem ezzel a problémával.
    És valóban ott volt a probléma, hogy a kötet rejtett volt és nem a partíció.
    Hihetetlen, hogy mennyire egyszerű volt a megoldás, csak eddig ez valahogy elkerülte a figyelmemet, pedig már tényleg szinte mindennel megpróbálkoztam. Az volt a hibám, hogy nem tettem különbséget a 'PARTÍCIÓ' és a "KÖTET' között

    Leírom, hátha valakinek esetleg segít.
    Tehát, ha valakinek a gép bekapcsolása után a Windowsban nem jelenik meg valamelyik 'partíció' annak ellenére, hogy a lemezkezelőben ott van, csak nem kapott betűjelet, akkor indítson egy parancssort:

    'Futtatás' -> 'CMD'

    A parancssorban:

    DISKPART (Enter)

    Ezzel elindítjuk a Diskpart segédprogramot. Ezután ezt a prompt-otlátjuk:

    DISKPART>

    Na innen tovább:
    DISKPART> list volume

    ez kilistázza az összes kötetet. Ha valamelyik 'INFO' oszlopában azt látjuk, hogy 'Rejtett', akkor:

    DISKPART> select volume 'X' (az X a problémás kötet száma)

    ezzel kijelöltük az adott kötetet, majd:

    DISKPART> attributes volume clear hidden

    Ezzel töröltük a 'Rejtett' attributumot, és ezzel készen is vagyunk. Ezután már kiléphetünk a parancssorból.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Nem tudom, hogy találkozott-e valaki ilyen problémával (szinte biztos), de az a gondom, hogy egy Win7 telepítés és néhány egyéb progi felrakása után valami blokkolja néhány program hozzáférését az internethez.
    Volt fent Avast, de leszedtem, mert azt hittem, hogy az a bűnös.
    De konkrétan olyan dolgokat blokkol, mint például a DirectX frissitő. Csak irogatja, hogy inicializál és semmi.
    Több progi pedig, ha rányomok az online frissítésre, akkor hibát dob, hogy nem éri el a szervert.
    Tűzfalat alaphelyzetbe is állítottam és semmi eredménye.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #37742 üzenetére

    Nem találom, hol lehet a hiba.
    Adatkapcsolatban van küldött 414 Byte, de nincs fogadott. Tűzfalat már kilőttem és nincs semmi, amit én felraktam volna olyan program, ami blokkolhatná a kapcsolatot. dxwebsetup nem hajlandó frissíteni. Csak "inicializálás" a végtelenségig.

    Nem jött ki valami olyan "javítás" mostanában, ami tévesen ilyet művelhet?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz micafighter #37747 üzenetére

    Firefox igen. IE nem.
    Torrent megy.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz micafighter #37747 üzenetére

    Nem találok semmit. Routeren semmi nincs tiltva, tehát az kizárt. Pláne azért, mert a másik gépen működik minden.
    Ahol a probléma van, ott nem webhelyekre és hasonlókra korlátozódik a dolog. Internet Explorer-ben semmi oldal nem jön be akkor sem, ha az internet beállításoknál mindent kinyomok, ami akadályozhatna.
    Tehát itt a dolog Programokra vonatkozik.

    Ami bizosan nem megy: IE, DirectX frissítés (dxwebsetup), Utóbbinál a kapcsolatot nézve van küldött adat, de nincs fogadott. És még pár program.
    Egyes programokat feltelepíteni sem lehet feltehetőleg ugyanezért, hogy kommunikálni szeretnének.de erre nem vennék mérget. Pl. Nitro PDF, LogMeIn is megakad a telepítéssel.

    Firefox, Avast, Thunderbird, amik biztosan mennek. Bár az Avast-ot leszedtem, mert feltételeztem, hogy esetleg az blokkol, de nem oldotta meg.
    Más nem igazán lett felrakva a gépre.

    TinyWall fent van, de ha kikapcsolom, akkor sem történik semmi és ez korábban is fel volt rakva. Windows tűzfal letiltva, de semmi.

    Az IE közvelenül a Win7 felrakása után még működött, mert azzal töltöttem le a legújabb Firefoxot is.

    Azután persze az összes Win7 frissítés/javítás fel lett rakva, de nem tudom, hogy kimondottan ez után bolondult-e meg, vagy nem, mert nem figyeltem. De fura, hogy 3 napja semmi frissítés "nem jött"

    Nem tudom, mi blokkolhat.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Lenry #37759 üzenetére

    A probléma után IE-ből nem. Interneten kotorászva megoldás, vagy ötlet után Firefox-ban elmentem Microsoft oldalakra. Telibe nem próbálkoztam, de több microsoft oldalt megnyitottam.
    IE-ben a google sem nyílik meg.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Lenry #37761 üzenetére

    Gondoltam, hogy valami ilyenre gondoltál. De mint mondtam, nem csak olyan programokkal van gond, amik microsoft szervert szeretnének elérni. A LogMeIn és a NitroPDF telepítéskor azt hiszem, hogy frissebb változatot keres saját magából. A LogMeIn, mivel interneten alapuló alkalmazás, ezért a működéséhez is szükség lenne az internetre, ezért megérteném, ha nem rakná fel magát. A NitroPDF mondjuk nem az, de úgy nem próbáltam még felrakni, hogy teljesen megszakítom az internet kapcsolatot. Lehet, hogy akkor felmenne. Mert lehet, hogy a kapcsolatot észleli és vár a válaszra a szerverről, ami soha nem érkezik meg a blokkolás miatt. Na ezt majd este kipróbálom, bár sokat nem fog javítani a helyzeten.
    De ez minden estre legalább el fogja árulni, hogy a kapcsolat hibája miatt nem lehet felrakni, vagy van valami más kínja is.

    Bármilyen ötletet szívesen fogadok. Újra felraknám a Win7-et, de az is lehet, hogy valamelyik frissítése a problémás és akkor a reinstall nem nagyon fogja megoldani a gondot.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #37758 üzenetére

    Odáig jutottam, hogy Internet Explorernél és dxwebsetup-nál is fogadott adat van. 414 Byte fogadott adat van. Mindig. Küldött semmi.

    Nem tudom, hogyan ellenőrizzem, hogy mi blokkolhat.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Felakadtam. Win 7 X64. Létre szeretnék hozni egy felhasználót, de nem engedi. Feldobja, hogy '"A megadott fióknév érvénytelen" mivel nem tartalmazhat ilyen meg olyan karaktereket'.
    Csak az a gond, hogy semmilyen speciális karaktert, se nagybetűt, sem ékezetes karaktert nem tartalmaz(na) a név.

    De muszály lenne másik fiókot létrehozni, viszont így nem tudok, mert semmilyen nevet nem fogad el.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #45608 üzenetére

    Nos. Létre tudtam hozni a másik felhasználót 'net user'-el. Viszont a probléma, amiért - újra - létre akartam hozni nem szűnt meg. Az alap problémám az, hogy a rendszergazdai fiók ugyan tökéletesen működik, viszont a másik fióknál - ami egy általános felhasználó - a Windows Intéző (explorer.exe) rendszeresen elszáll valami hibával és csak annyit dob, hogy "A Windows Intéző újraindul". Megnéztem a rendszernaplót és elég változatos dolgokat találtam, amiket kimazsoláztam:

    A hibát okozó alkalmazás neve: Explorer.EXE, verzió: 6.1.7601.22467, időbélyeg: 0x52463305
    A hibát okozó modul neve: msxml6.dll, verzió: 6.30.7601.18431, időbélyeg: 0x5332e759
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x00000000000022df
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x2f4
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d01b473d39da25
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Windows\Explorer.EXE
    A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\System32\msxml6.dll
    Jelentés azonosítója: c2392101-873b-11e4-b7aa-005056c00008

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    A hibát okozó alkalmazás neve: WinMail.exe, verzió: 6.1.7600.16385, időbélyeg: 0x4a5bca09
    A hibát okozó modul neve: msxml6.dll, verzió: 6.30.7601.18431, időbélyeg: 0x5332e759
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x00000000000022df
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x1668
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d01b487b12fbec
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Program Files\Windows Mail\WinMail.exe
    A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\System32\msxml6.dll
    Jelentés azonosítója: b995c2a4-873b-11e4-b7aa-005056c00008

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    A hibát okozó alkalmazás neve: SearchProtocolHost.exe, verzió: 7.0.7601.22276, időbélyeg: 0x513968cf
    A hibát okozó modul neve: msxml6.dll, verzió: 6.30.7601.18431, időbélyeg: 0x5332e759
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x00000000000022df
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0xd3c
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d01b487bf78006
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Windows\system32\SearchProtocolHost.exe
    A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\System32\msxml6.dll
    Jelentés azonosítója: c2b749f0-873b-11e4-b7aa-005056c00008

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    A hibát okozó alkalmazás neve: taskhost.exe, verzió: 6.1.7601.18010, időbélyeg: 0x50aee9f3
    A hibát okozó modul neve: msxml6.dll, verzió: 6.30.7601.18431, időbélyeg: 0x5332e759
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x00000000000022df
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0xb74
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d01b48ac7e8729
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Windows\system32\taskhost.exe
    A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\System32\msxml6.dll
    Jelentés azonosítója: ebc6e019-873b-11e4-b7aa-005056c00008

    Ezek így zsinorban jöttek elő már akkor, amikor beléptem a fiókba. Annyi a különbség a korábbihoz képest, hogy most már semmi nem jelenik meg a képernyőn, csak a háttérkép. Sem ikonok, sem tálca, semmi. És kb. 2 percenként feldobja az ablakot, hogy "A Windows Intéző újraindul". Azt látom, hogy mindenhol az 'msxml6.dll' a ludas, de a redszergazdai fióknál nincs gond.

    Azt kell hozzátennem, hogy a rendszergazdai fiókkal nincs semmi baj. A másik fiókot egy hete hoztam létre és tegnapig semmi baj nem volt vele. Azt a fiókot nem én használom. Viszont a hiba miatt már töröltem a mappájával együtt és új felhasználót hoztam létre, de ugyanaz a hiba.

    Win7 X64

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #45609 üzenetére

    Erre esetleg valami tipp?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Sziasztok.

    Lenne egy problémám, amiben szeretnék segítséget kérni.
    Win 7 64bit van a gépemen. Dirty Windows legújabb integrált, mert nem akartam szívni a frissítésekkel és ráadásul az előző, sima telepítővel is voltak gondjaim, szinte ugyanaz, mint ezzel is.

    Felrakás után minden működött rendesen és fel tudtam rakni minden programot, amit kellett. Majd ugye következtek a Windows Update frissítések. És most nem tudom, hogy ennek hatására, vagy valami más miatt, de utána gondok voltak a Windows Installerrel. Több msi-s programot nem tudtam felrakni a gépre illetve volt olyan program, ami felment és működött is, de pl. start menüben az ikonjára kattintva nem a program indult el, hanem a program Windows Installeres telepítése.

    Meglesve például az egyik ilyen alkalmazás parancsikonjának tulajdonságait ott ez szerepel:

    "Cél típusa: Alkalmazás (telepítés az első használatkor)"

    Pedig ez a program már a felrakása után elindult rendesen és a windows indításakor ott volt az óra mellett. Előfordul, hogy a windows indítása után néhány alkalmazás - amik egyébként be vannak állítva, hogy a window indításakor automatikusan elinduljanak - ikonja nem jelenik meg az óra mellett. De teljesen változatos formában, hogy épp melyik nem. Ilyenkor gondolom, hogy fut a háttérben, csak az ikon nem jelenik meg és ilyenkor, ha szükségem van a beállítására, akkor a Start menüben rákattintok az ikonjára.

    Álljon itt példaként a játékvezérlőm (Saitek X52) profilszerkesztője. A "Profiler" automatikusan indul a Windows-al. De néha ilyenkor nem jelenik meg az ikonja az óra mellett, amire rákattintva szerkeszteni lehetne a játékvezérlő profilokat. Ok. Feladatkezelőben ott van a "Profiler.exe", tehát valóban fut. Elindítanám a Start menüből a "Profiler" ikonra kattintva, erre elindul a teljes programcsomag Windows Installeres telepítője és "felrakja" a programcsomagot. A telepítés alatt nem jelennek meg gombok, csak "lefut" a telepítő aztán bezáródik. De akárhányszor is kattintok az ikonra, mindig a telepítő fut le. és az ikon tulajdonságaiban a fenti "Cél típusa: Alkalmazás (telepítés az első használatkor)" szöveg látható.

    A másik probléma azzal van, hogy néhány program, amit szeretnék felrakni, az a "Visual C++ 2005" változatot is felrakná. Ebből a X86 és X64 változat is fel van telepítve. Viszont azok a programok mégis fel akarják rakni, ami ugye nem lenne baj, de ennek telepítése egy ponton megszakad és kéri, hogy tallózzam be a "vcredist.msi" helyét. Ez ugye nincs meg és, ha a meglévő "vcredist2005_x86.exe" telepítőből kicsomagolom és betallózóm, akkor kidobja, hogy a hely nem tartalmazza a telepítőcsomagot, vagy valami ilyesmi.

    Tud valaki segíteni?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz #85154688 #46146 üzenetére

    1 hete raktam fel. És ezért fura, mert ugye egyébként mikor felraktam és feltelepítettem rá mindent, amire szükségem van, akkor ment minden rendesen. A problémák az előző win7 felrakásakor is a frissítések telepítése után kezdődtek. Az a win 7 ráadásul csak egy mezei SP1-es, 32bites volt. Valamelyik frissítőcsomag lehet a hibás, amit a Windows Update rak fel. És ezzel nem az a baj, hogy nem tudom, hogy melyiket szedjem le a meglévő rendszerről, hanem sokkal inkább az, hogy nem tudom, melyiket ne engedjem felrakni reinstall után.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Sanyikaaa #46155 üzenetére

    Csak egy tipp: Nem lehet, hogy az alaplapod kezd haldokolni? Esetleg kábelgond?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv.

    Helyproblémával küzdök és nem értem. Az a gondom, hogy, ha végigmegyek a C meghajtón és megnézem, mennyi helyet foglalnak a könyvtárak, akkor 50GB jön ki, de mégis csak 1 giga szabad hely van a 85GB-os partíción. Csak két rendszermappa tartalma ismeretlen (ezek ugye a 'PerfLogs' és a 'System Volume Information'). Ezeken kívül minden mappa tartalmát/méretét meg tudtam nézni TotalCommanderben. Természetesen az elfoglalt 50 Gigában benne van az ominózus 'winsxs' mappa is a maga 11 Gigájával.

    Újratelepítésen kívül mit tudok még csinálni?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz LonGleY #48474 üzenetére

    Sajnos ezeken már túl vagyok. :-(

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz LonGleY #48476 üzenetére

    Végül újra raktam a Windows-t. Nem értem egyébként, hogy miért lehet, hogy 32 bites Win7-el ilyen soha nem volt. Ott nem fogyott fokozatosan, pedig ugyanaz a build, csak 32 bites.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv.

    Segítséget szeretnék kérni.
    Van egy olyan gondom, hogy egy régi játékkal szeretnék játszani, de hangproblémákba ütközöm. A játék Glide Wrapper-el megy. Ugye itt nincs gond és fut is a játék, csak az a baj, hogy Win7-ben a keverőben mindig némítva indul. Ha ALT+TAB kombinációval kilépek az asztalra és kikapcsolom a némítást, már nem tudok visszalépni a játékba. A hang megjön, de képileg maradok az asztalon. Nem róhatom fel a játéknak, hogy nem tudok visszalépni, arra viszont nem jövök rá, hogy miért némítja a hangot, mikor elindítom.

    Nem tud valaki valami megoldást arra, hogyan lehetne mondjuk tiltani egy adott programnak, hogy hozzáférjen a hangerőszabályzóhoz, vagy esetleg van valami lehetőség, hogy a keverőben egy adott program hangerőszabályzójánál a némítást rá lehessen állítani?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55855 üzenetére

    Nos. Odáig eljutottam, hogy NirCmd-vel működik a dolog. Roccat IskuFX billentyűzetem van és az egyik makrózható gombjára akartam beállítani, hogy az adott alkalmazás némítását lehessen feloldani. Sajnos azonban a billentyűzetem szoftvere nem fogad el, csak sima parancsot mindenféle kapcsolók és argumentumok nélkül. CMD, vagy BAT fájlt viszont lehet futtatni vele, így csináltam egy CMD-t benne a NirCmd paranccsal. A gond viszont az, hogy ha a játékban rábökök a beállított billentyűre, akkor elveszi a fókuszt a játéktól, és "kilép" az asztalra, hogy futtassa a CMD-t, viszont innen meg ugye már megint nem lehet visszalépni a játékba.

    Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ne vegye el a fókuszt a játéktól?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz brd #55864 üzenetére

    Az utóbbit még lehet, hogy megpróbálom. Bár AutoHotkey-el ment a dolog, a leg nagyobb poén az az volt, hogy valamiért nem vette le a némítást, míg egyszer rá nem kattintottam, amivel ugye ugyanott voltam, ahol a part szakad.

    Tehát AutoHotkey-el megcsináltam a scriptet. át is konvertáltam egy EXE-nek. Ezt beállítottam a billentyűzetem egyik gombjára. Elindítottam a játékot, hogy a process megjelenjen és a keverőben is megjelenjen a hangerő csúszkája a játékhoz. Hogy nyomkodtam a billentyűzeten az adott gombot, szépen kivette a némítást. Jöhetett a második menet, mivel eddig is, ha már a játék menüje futott,. akkor ki lehetett venni a némítást, de utána jött menüből egy küldetés indítása, ami már ugye használja a wrappert. Elindítva a küldetést ugye megint lenémított. Nyomkodom a gombot és semmi. Taszkot váltok az asztalra, nézem a keverőt és le van némítva. Nyomkodom a beállított gombot és semmi nem történik, nem veszi ki a némítást. Rákattintok egérrel, akkor persze igen és onnantól már megy az adott gombbal is, csak ez így semmit nem ér, mivel pont azt kéne elkerülni, hogy a játékból taszkot kelljen váltani az asztalra, mert utána már nem lehet visszalépni a játékba.
    Szóval egyelőre itt tartok most. :(

    Az egyébként tényleg így van, hogy semmit nem lehet megadni, ha csak egy EXE, vagy CMD, vagy BAT van beírva, azt lefuttatja, de, ha van mögötte bármi kapcsoló, vagy bármi, akkor már nem.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Fire/SOUL/CD #55866 üzenetére

    1997-es játék egy moddolt, aktualizált változata.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Fire/SOUL/CD #55868 üzenetére

    Privátban elküldtem a linket, viszont közben végül sikerült a Bat to EXE Converter-el készítenem egy exe fájlt, amivel végre rendesen működik.

    Köszönöm a segítséget. :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55869 üzenetére

    Na van itt még gond, bár nem tudom, hogy ezt a dolgot hová is soroljam, mert nem tudom eldönteni, hogy a játék hibája, vagy a Windows-é.
    Mert ott van az a régi játék, ami ugye annyira régi, hogy még nem lehetett benne kiválasztani, hogy milyen eszközzel szeretnék játszani. Illetve 2 opció van: Billentyűzet vagy joystick. Ez ugye elvben azt jelentené - a régi megoldásokhoz híven -, hogy van egy joystick a gépen és kész. De mivel ez ma már nem állja meg a helyét, ezért adódik is a gond, mivel 2 játékvezérlő is a gépre van dugva, plusz ott van a VJoy. Ez összesen három játékvezérlő. Elvben ezek a játékok ugye az elsődleges játékvezérlőt használnák, amit a Win7-ben nagyon okosan ki is találtak, hogy a játékvezérlők beállításainál be lehet állítani, melyik legyen az alapértelmezett ("Válassza ki, melyik eszközt szeretné használni a régebbi programokkal"). Ott be is van állítva, amit szeretnék, de a játék mégis valami mást használ. Arra nem jöttem rá, hogy mit, de nem azt, amit beállítottam.

    Elfelejtettem volna valamit? Vagy nem tudom.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz brd #55876 üzenetére

    Végül csak az maradt. DFGT kihúz, VJoy meg kettő volt (már nem tudom, mihez). Egyet eltávolítottam, eltűnt a másik is.
    Most megy a jó öreg F22 TAW. :-)

    Egyébként a kiosztása teljesen fix. Nincs állítási lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Werkly #55883 üzenetére

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Werkly #55885 üzenetére

    Úgy nem tudod leszedni vele, hogy Te választod ki, melyik csomagokat szedje le. Csak azt tudod beállítani, melyik termékhez (Windows 7, 10, office, stb). De a frissítéseket külön-külön szedi le. Szétdobja külön könyvtárakba. Gondolom, azért kérdezed, mert ki akarod választani, mi maradjon meg és mi ne. Ezt gond nélkül megteheted, mivel a KB számot is odaírja mindegyikhez. A hátulütő csak az, hogy, ha kijelölöd a terméket, akkor ahhoz minden frissítést leszed, tehát előre nem tudod kijelölni, melyiket ne szedje le, csak ha már lejött az összes, akkor tudod törölgetni az egyes csomagokat.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv.

    Bele futottam egy olyanba, hogy egy önkicsomagoló telepítő lefuttatása után nem látszik a mappa, ahová kicsomagolta magát. Az az érdekes, hogy, ha újra elindítom és megadnám ugyanazt a mappát neki, mint korábban, akkor ott a programban látszik, mint létező mappa tele tartalommal, de intézőben és Total Commanderben sem látszik. Ha a telepítőben a tallózóban rábökök a törlésre, akkor rákérdez, hogy a Lomtárba szeretném-e dobni. Ha igen, akkor sem látszik a lomtárban sem. Nem értem.

    Az alábbi képen baloldalon kiemelve látszik, hogy ott a mappa és már van ott tartalom, míg a jobboldali intéző ablakban nem látszik az adott mappa. (A mappa neve ugyanaz lenne, mint az EXE fájlé, de probáltam más névvel is)

    Rendszergazdaként vagyok bejelentkezve teljes hozzáféréssel és a rejtett mappáknak is látszódnia kéne.
    Ha a tortán, ha intézőben létrehozok egy mappát és azt jelölöm ki a telepítőben célnak, akkor a telepítés után az a mappa is láthatatlan lesz. Csak a telepítőben látszik, ha újra elindítom és behozom a tallózó ablakot a cél kijelöléséhez.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák