Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #22402 üzenetére

    Nos. Meg is válaszolom magamnak a kérdést.
    Eddig egyszerűen elkerülte a figyelmemet pár dolog. Már legalább 2 hete küzdöttem ezzel a problémával.
    És valóban ott volt a probléma, hogy a kötet rejtett volt és nem a partíció.
    Hihetetlen, hogy mennyire egyszerű volt a megoldás, csak eddig ez valahogy elkerülte a figyelmemet, pedig már tényleg szinte mindennel megpróbálkoztam. Az volt a hibám, hogy nem tettem különbséget a 'PARTÍCIÓ' és a "KÖTET' között

    Leírom, hátha valakinek esetleg segít.
    Tehát, ha valakinek a gép bekapcsolása után a Windowsban nem jelenik meg valamelyik 'partíció' annak ellenére, hogy a lemezkezelőben ott van, csak nem kapott betűjelet, akkor indítson egy parancssort:

    'Futtatás' -> 'CMD'

    A parancssorban:

    DISKPART (Enter)

    Ezzel elindítjuk a Diskpart segédprogramot. Ezután ezt a prompt-otlátjuk:

    DISKPART>

    Na innen tovább:
    DISKPART> list volume

    ez kilistázza az összes kötetet. Ha valamelyik 'INFO' oszlopában azt látjuk, hogy 'Rejtett', akkor:

    DISKPART> select volume 'X' (az X a problémás kötet száma)

    ezzel kijelöltük az adott kötetet, majd:

    DISKPART> attributes volume clear hidden

    Ezzel töröltük a 'Rejtett' attributumot, és ezzel készen is vagyunk. Ezután már kiléphetünk a parancssorból.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák