Keresés

Aktív témák

  • CsatiZsol

    tag

    Sziasztok!

    Boldog tulajdonosa lettem egy W7 pro-nak előtte W7 Ultimate-t használta 7100-ás buildet a teszt első napjától az utolsóig. Az ultimate telepítésekor is cumiztam egy darabig a lan driveremmel, de most teljesen meg vagyok lőve. Egy Abit IN9 32X MAX WIFI lapom van 680i nforce csipszettel. A gyári lemezen kapott driverek egyáltalán nem érnek semmit, és ahonlapról letölthető verzió is sajnos csak 2007-es viszont az ultimateben ezzel már meg tudtam oldani a gondot...

    Tegnap este szívogattam a témával és nem megy, ha valaki hasonlóval találkozott már és tudna segíteni a LAN beindításában az nagyon sokat segítene, mert onnantól kezdve már ugye w7 gyönyörűen összeszedi a drivereket, csak addig szenvedés.
    Valamint a másik bajom, hogy leállításkor a Samsung F1 750GB vinyóm ronda kattogó hangot hallat, amit eddig nem tett, és a HDD Sentinel szerint 100%-os a vinya, erre is kérek ötletet.

    Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

    Üdv Zsolt

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    válasz Fire/SOUL/CD #21889 üzenetére

    Szia!

    Mert még nem néztem... :B
    Hálás köszönet remélem működni fog.

    Üdv Zsolt

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    Sziasztok!

    Eredeti Windows 7 Professionalom van még mielőtt valaki elkezd leoltani és csak eredeti szoftverek vannak a gépen szóval a kalóz verziókból adódó problémákat egyből skippelhetjük is. (Tudom hülye vagyok sokak szerint de aki kalóz szoftvert használ gondolkodjon néha el azon hogy neki hogy esne ha ellopnák a munkáját amivel pénzt akart szerezni...)

    Tegnapi nap folyamán többször is előfordult, hogy a gépem játék közben (Age of Conan) kidobott asztalra és megjelent egy hiba üzenet a tálca mellett miszerint "A ***.** (nvidia megfelelő sorszámú drivere) képernyőillesztő nem reagált majd sikeresen helyreállt...".
    A játék teljesen le is fagyott csak a játék újra indítása után volt hajlandó futni.
    Gondoltam hátha driver gond... a mivel a w7 által letöltött drivert használtam.
    Le is szedtem szépen az nvidia.com-ról a megfelelő drivert, uninstaláltam a windows által felrakottat és feltettem az nvidia-tól letöltöttet. Ez nem segített... Gondoltam nem gond majd ma újra rakom a rendszert és az talán megoldja... de addig idegesítettem magam, hogy a Conan-t még tegnap újra tettem és patcheltem, de ez sem segített.
    Utána prbaként SC2-őztem kicsit, azzal nem volt semmi gond.

    Ma reggel szépen nekiálltam újra rakni a gépet ami sikerült is, driverek frissítések bla-bla-bla felment.

    Aztán elindítottam Conan-t és megint jelentkezett a hiba. Megnéztem SC2-vel és most már az sem megy.

    Megint újra tettem az egész gépet Conan-t most fel sem raktam SC2-őt indítottam megint jelentkezett a hibe és most már ott tartok, hogy a windows bebootol, belépek és utána csontra fagy az egész gép.

    Néztem VGA hőmérsékletet 45 fok, CPU mind a 4 mag 41-45fok. 1 körös vízhűtéssel hűtöm a gépet ettől nem is nagyon szokott eltérni a hő még terhelés alatt sem láttam 60 fok felett egyik adatot sem, és a víz is kellemes szokott lenni nem forrósodik a rendszer.

    Várom a válaszokat és előre is nagyon köszönöm a segítséget.

    Üdv Zsolt

    U.i.: Tudom hosszú lett de gondoltam leírok mindent amit tapasztaltam.

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    válasz Sub-ZeRo #26890 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ. BISO default meg volt, Conan kb 2 éves MMO, szóval fejlesztik, legfiresebb driverek DX patchek megvoltak és sajnos nem csak Conan alatt jelentkezik a probléma hanem más játék alatt is, valamint már a windowsba belépés után is fagy a gép sajnos. :O

    Kiszedés visszarakást megpróbálom.

    Üdv Zsolt

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

  • CsatiZsol

    tag

    válasz cigam #26893 üzenetére

    Szia!

    Semmi nincs húzva inkább a stabilitás érdekel, ha nagyobb teljesítmény kell akkor veszek nagyobb eszközt vagy játszom alacsonyabb részletesség/felbontással.
    Nincs aktivált plusz mag (Intel Core 2 Quad 6600) a ramokkal elvileg semmi gond 3,5 órája megy a memtest rajtuk (notiról írok).
    Táp egy Enermax Liberty 550W-os táp nem hiszem hogy ezzel lenne a gond, de megnézem.
    Vinyó hibátlan S.M.A.R.T. szerint.

    Kivettem a VGA-t megmozgattam, ezután már a POST képernyő is kockásan töltődött be, szerintem VGA nyekk lesz... csak furin kezdődött.

    Köszönöm az ötleteket.

    Üdv Zsolt

    Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

Aktív témák