Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz bpx #8264 üzenetére

    Gondolom a Virtual Machine Additions-ra gondolsz, azt pedig rögtön felraktam, ahogy feltelepült az XP. Viszont frissítések közül semmit sem raktam fel, csak az Sp2 van fent. Ez lehet esetleg gond ?

    VMware sokat fejlődött, virtuális gépen is egész jól használható a 3D, szóval ha kell hozzá, akkor érdemes megpróbálni
    Már abban is van 3D támogatás ? Én eddig úgytudtam csak a VirtualBox próbálkozott vele, és ott már megy is néhány játék vele, de a tökéletestől még nagyon messze van.

    én a virtuális gépnek adok 1 magot (E8400)
    Gondolom a VMware-nél ezt alapból be lehet állítani. MS Virtual PC-nél persze nem, max. a taskmanagerben piszkálhatom át.
    De a legfontosabb különbség, hogy a te procid támogatja a hardveres VT-t !
    Márpedig nekem kezd az sejtésem lenni, hogy ez óriási különbséget tud okozni.
    Mivel most jutott eszembe, hogy egy Pentium D 920-on (ami ugye még Netburst-os, de támogatta már a VT-t) is teljesen jól futott az MS Virtual PC-s XP egy Vista hosttal.
    Ezen a 2.2-es Core 2 Duo-n meg lassabb...
    Ez akkor már csakis a hardveres VT hiánya miatt lehet.
    Vinyó is okozhat egy kis különbséget, de ekkorát azért nem.
    Meg ez egy új 2,5"-os, az meg egy most már 4 vagy 5 éves 3,5" "modell" (Samsung 250GB) volt.
    Hogy elmenne a francba az Intel, hogy miért nincs már benne kb. minden procijában a VT. :W

    dunc
    Az lesz elöször, ha végre ma délután megkapom a telepítőt...

    De mondjuk egyébként is érdekel a VT, úgyhogy ezért is érdeklődök ennyire most.
    Aztán a legjobb lenne, ha ehhez mégsem kellene...
    Az asztali gépemre is raknék, bár az már sajnos elég régi darab (P4 2.8 Northwood - legalábbis az lesz benne néhány nap múlva már, és 1GB DDR). Asszem ramot még mindenképp vennem kell, ha akarom is valamire használni a VT-t. De leginkább egy új gépet kéne. :(

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák