Keresés

Aktív témák

  • PetyaKmet

    csendes tag

    válasz RedAnt #4 üzenetére

    Sziasztok!

    Előszőr is köszönöm a válaszotokat!

    Előszőr egy cég weblapját szeretném eltárolni rá, úgy hogy azt mások is elérjék. (tehát www.cegnev.hu beírása után megjelenjen a weblap amit az én gépemen tárolok.
    Való igaz, hogy tanulni szeretnék ebből, mert semmit nem tudok erről a szerverépítésről.
    Van egy P2-es gépem, 30 gigás vinyóval. erre menne rá a weboldal.

    ezt írod:
    ''- aztán jönnek a szoftver-dolgok. Debian 3.1 került rá, most lehet hogy ubuntut tennék. És a webszerverhez: apache, php, mysql. Ja és egyben router is a gép.''

    Te hol találtál leírást, hogy hogyan kell rátenni a szoftvereket? Mi az az ''ubuntu''? Honnan lehet e szoftvereket letőlteni? Az az igazság, hogy még soha nem telepítettem linuxot., és hát eléggé szájbarágósan kéne elmagyarázni... :) Mit jelent az, hogy ''egyben router is a gép''? (azt, hogy ebben a szerverben két hálókártya van, ami megosztja a netkapcsolatot egy másik géppel is? )

    ezt írod:
    ''- nem kell fix ip-cím. A dyndns.com-on regisztráltam egy aldomaint ingyen, és leszedtem a kliensprogramot, ami frissíti az adatbázisukban az ip-címem, így mindig rám mutat.''

    Erről van valami leírás, mert ezt nem igazán értem... Mi az a dyndns? Ha ezt megcsinálom, akkor egy idegen eléri a weblapot (www.cegnev.hu címen?)

    A domain név most van regisztrálás alatt. Ha elkészűl a regisztrálás, mit kell tennem, hogy a domain név az én gépemen levő weblapra mutasson?

    Tényleg kezdő vagyok, de érdekel a dolog. Hálás vagyok, ha válaszoltok!

    Üdv: Péter

  • PetyaKmet

    csendes tag

    válasz RedAnt #8 üzenetére

    Sziasztok!

    Természetesen nem fogok kérni pénzt a tárhelyért. Csak a tanulásomat, tapasztalatszerzésemet szolgálná. A cégnek csak pár oldalból álló statikus lapja van, elég egyszerű.

    Nem teljesen értem ezt a mondatot: ''a dyndns nálad akkor nem érdekes, ha lesz saját domained.''
    Nekem még nincs domain nevem. A cég bízott meg azzal, hogy regisztráljak egyet nekik.
    A domain nevet egy fix ip címre kell irányítani? (A szolgáltatom a fibernet dinamikusakat ad.) Egyébként meg mit csinál ez a dydns gyakorlatilag? Mi a funkciója? Mire jó?

    Lehetne ezen a szerveren levelezőrendszert is üzemeltetni? Ha mondjuk a cégvezetőnek az a kívánsága, hogy a maílcíme kis.pista@cégnév.hu legyen, akkor ez megoldható?

    Még egy kérdés:
    Milyen internetcsomagot válasszak ahhoz, hogy ez a gép aránylag gyorsan kiszolgálja az igényeket, (gondolom itt a feltőltési sebesség számít)?
    Mini(256/64), Midi(512/128), Multi(1024/256), Maxi(2048/256), Mega(3072/384)

    Köszi a hozzászólásotokat!
    Péter


  • PetyaKmet

    csendes tag

    válasz RedAnt #15 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Azért még keresgélek a neten , hátha találok magyar leírást. Nem adom fel!

    Egyébként mi a különbség a domain név (www.cegnev.hu) és a hostnév közt? Akkor lehetséges lenne, hogy annál a cégnél, akinél regisztráltam, be lehet állítani, hogy az én (dinamikus ip című) szerveremre mutasson a domain név?

Aktív témák