Új hozzászólás Aktív témák

  • #04535040

    törölt tag

    válasz tibor23 #3346 üzenetére

    Nem értek a softver cseréhez, soha nem próbáltam....

    Sztori:

    Előre vetítem: tudom hol kell a telefon menüjében a barangolást bekapcsolni. :DDD

    S9-em van, telekomtól vásárolt, független, TMH rom-os: egyik slotban voda másikban Telekom sim.
    Átléptem a magyar-román gúnyhatárt. Jönnek az üdvözlő üzenetek: roamingban vagyok.
    Telekom sim román telekomra, vodafone sim román vodafonera áll.
    Telekom sim szépen működik, mind 4G-n, mind 3G-n.
    Vodafone sim: válaszidő 20ms, feltöltés 4G-n 20Mbps, 3G-n 5Mbps. Letöltés: mind 4G-n, mind 3G-n 0,2Mbps.
    Telefon újraindítom-ugyanaz. Sim kártyát felcserél-ugyanaz a hiba. Kiveszem a telekom sim-et, és csak voda simmel próbálomk: hiba ugyanaz.
    Felhívom a magyar voda ügyfélszolgálatát: nem vagyok korlátozva, és látják, hogy van bőven netem. Tegyem másik készülékbe. Betettem egy másik TMH-s rom-os készülékbe (csak ilyen volt nálam): hiba ugyanaz. Visszahívom a vodát: lehet, hogy meghibásodott a sim-em, amikor visszajövök Magyarországra cseréltessem ki.
    Legalább 30 bázisállomás és 100 Km megtett úttal roamingban, kijelenthető, hogy nem az összes helyi bázisállomás hibásodott meg.
    Kértem egy román vodás sim-et szállásadómtól: betettem a telefonomba-azzal jó a letöltés- 20-30Mbps 4G-n, 7 Mbps 3G-n....
    Visszatettem a saját kártyáim. Még babráltam kicsit a telefonommal.....meg akartam nézni egy videót böngészőből (firefox, chrome, opera...) nem tölt be...betölt, majd 1másodperc múlva ismét tölt....
    Megnyitom a youtube-ot: és gyönyörűen lejátssza a videókat, 1080p-ben. Pedig 0,2 Mbps-el nem kellene.

    Volt nálam egy feltöltős vodafone tuti sim. Net nem volt rajta: rendeltem rá. Megint csinálom ugyanazokat a műveleteket: a letöltés ügyanúgy 0,2 Mbps.
    Rákényszerítem a telekomos sim-et a román voda hálóra: 4G-re nem enged fel, de a 3G-n a letöltései sebesség 5 Mbps....vagyis nem 0,2.
    Megállapítások:
    - nem a telefon antennájával van baj
    - nem a román vodával van baj van baj
    - nem a magyar vodafone előfizetés van korlátozva, mert "tuti"-val is ugyanaz a hiba
    - nem vodafone sim hiba

    Kértem a szállásadómtól egy telefont kölcsön. Egy LG-t adott, mindenféle szolgáltatói rom-októl menteset.
    És ....mind a két magyar vodás sim-mel (előfizetés és tuti) hasít a net 20Mbps-es letöltéssel.

    Megállapítás: a telekom a TMH-s szoftverből valamit "kifelejtett" ami miatt a magyar vodafone sim kártyák roamingban hibásan működtetik a 8443-as portot (a YT videók 1080p-ben futottak a saját appból indítva-ez ha jól tudom más porton működik).

    A telefonomon a legelső android volt. Kerestem egy wifit, és lefrissítettem a telefont (volt legalább 10 frissítés).
    Minden egyes frissítés után megismételtem a tesztet. A hiba ugyanaz volt: 0,2Mbps vodás kártyával a letöltés roamingban.

    Ahogy átléptem a határt, a saját hálón ismét jó volt a vodafone sebessége.

    Soha többet nem akarok szolgáltatós rom-os telefont!

Új hozzászólás Aktív témák