Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #24128 üzenetére

    Nem mellesleg az utóbbi 3év PC-fejlesztése 1-az-1ben a VGA-ról szólt. Ha vki anno beruházott egy i5 2500k-ba és egy jó tuninglapba, máig nem kellett a cpu-lap-ram triót bolygatnia. Uni VGA-blokk esetén elméletben a kör felnyitása nélkül pöröghetett végig egy rendszer 2011 óta...

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Joshi

    titán

    válasz t72killer #24128 üzenetére

    Abszolút nem értek veled egyet. :( Ha minden vga-t akkor akarsz megvenni amikor megjelenik akkor rengeteg lóvét dobsz ki az ablakon ugye nem kell mondanom hogy miért. Na már most amikor én vettem a 290-es kártyámat már jó fél éve a piacon volt, viszont fc blokkal együtt 125k-ért meg tudtam venni 2014 februárjában amikor nagyjából ennyiért lehetett újonnan kapni egy ref 290-et. Természetesen használtan de még garival viszont pont az fc blokk árát spóroltam meg azzal hogy kicsit vártam. Tudatosan ez is volt a célom.
    A processzorok teljesítménye pedig nagyon is változott az általad említett 2500k óta csak ha te pont egy olyan játékkal játszol amihez nem kell a kraft akkor ezt nem veszed észre, de ettől még vannak programok amik igénylik az erőt. Most programok alatt játékokat is értek adott esetben.
    Aztán ott van a vga eszetlen csere-beréje. Miért is kell egy felső kategóriás vga-t félévente cserélni? Ha valamit akkor ezt nagyon nem vágom. A játékok nagy része tele van felesleges parasztvakítós grafikai effektekkel amiket ha okosan visszább veszel, szinte semmi vizuális élményről nem fogsz lemaradni. És akkor ott tartunk hogy 1-2 évig simán használhatsz egy vga-t fc vizesblokkal bukta nélkül.
    Na ilyenkor szokott lenni olyan válasz hogy nekem ez a hobbim és muszáj cserélgetni a vga-kat mert kíváncsi vagyok mit tud stb. Akinek ennyi pénze van az ne sajnálja az fc blokkra a lóvét ha már vizezi a rendszerét.

    Természetesen jó alternatíva lehet egy univerzális blokk ez nem vitás viszont az eszmefuttatás az nem állja meg a helyét.

    Más téma, szerintem vedd számításba a Fractal Design Arc XL házat is mert a 750D jóval drágább és nem sokkal kisebb. ;)

  • DigitXT

    félisten

    válasz t72killer #24128 üzenetére

    jól jön az extra tuningpotenciál
    Ez érdekes kérdés... Én pl. SOHA nem húztam VGA-t.
    Oké, hogy az EVGA megtette a refhez képest gyárilag,
    de ennyi. És iszonyat jó cuccos a mai napig: kár, hogy
    értékét vesztette.* A 970 ugye elgondolkodtató ár/érték
    arányban, mert nagyjából(?) az 580SLI szintjén van, és
    hadd ne mondjam, mennyivel kevesebbet zabbant be...

    Okés, úgy is nézhetjük, hogy hadd fűtsön a gép, itt van
    a radi a lábamnál, és jön a tél: kellemest a hasznossal.

    *: egyik ~200K volt, másik alig 150. Ma érhetnek 50-et?

Új hozzászólás Aktív témák