Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz Zamma #38174 üzenetére

    Nem reg szoltak be nekem is a regi telom miatt. De minek csereljem le ha mindent tud amit kell? Mert 2 Mpx-el tobbet tud a kameraja egy 5x annyiba kerulonek?! :N

    #nincsbennetarcsi

  • KROK640

    veterán

    válasz Zamma #38174 üzenetére

    Igen, ez jó meglátás.
    Emlékszem, hogy a 2000-es évek első felében volt egy haverom a Tóni. Akkoriban ugye egy 1-2 éves gép rendszerint elavult volt, és nekem általában az kihívást jelentett, hogy nagyjából naprakészen tartsam a gépem. A Tóni (meg akkoriban kb mindenki, még az is aki az akkor hivatalosan még nemlétező HEDT platformon mozgott) szintén küzdött ezzel, és pénzt nem kímélve ő is igyekezett lépést tartani, több kevesebb sikerrel. Igen ám, csakhogy Tóninak volt egy másik nagy hobbija, az pedig a Hi-fi. Elképesztő pénzeket tudott belelocsolni, a hi-fire mindig éppen kellett még 1-200 ezer ft, és akkor nah már teljesen tökéletes lesz. A vájfülűnek kikáltott szakértő haverokkal pedig egymásra licitálva versenyeztek kié a drágább és a nagyobb rendszer, állították hogy ők hallják a különbséget még egy 500 és 600 ezer ft-os rendszer között is, ha pedig hallottak egyszer egy millióst, akkor azalatt nincs megállás. A ásik, hogy ment a nagy lossless zenetárolgatás (10-20-30GB-os HDD-k korában) így HDD-re is ellehett klteni az isten pénzét, én meg jót röhögtem a magamban, hogy mp3-at használva a 2×20GB HDD is mindenre is elég (pl 2001-ben). (egyébként akkoriban én is beszálltam kicsit az erősítős deckes hangfalas világba, de egyrészt láttam, hogy ez egy feneketlen pénznyelő, másrészt a szülők és a szomszédok miatt még egy 10 ezres rendszert sem tudtam kihasználni, így pár hét után inkább eladtam az egészet).
    Aztán Tóninak lett egy autója is, és akkor jött az auto Hi-fi és "streetracing" vonulat, onnantól az autó is feneketlen pénznyelő lett... (egyébként ekkortájt kezdett gépfejlesztés terén lassan lemaradni). Én meg egyik oldalról irigyeltem, hogy 1-1 hobbijába éves szinten annyit tud beleölni amennyiből én megélek + a gépre költök, másik oldalról sajnáltam, mert neki ezt bel is kell tennie. Épp ezért mondjuk 100 ezer ft egy ilyen embernek nagyon nem ugyanaz mint nekem volt akkoriban. (hozzáteszem 2000-es évek első fele)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • eszakas

    senior tag

    válasz Zamma #38174 üzenetére

    Ez így igaz. Viszont ebben ludasak a szoftver fejlesztők is. Mivel egy böngésző futtatásához is kell már 1Gb videó memória. Tehát mindenki a fogyasztók kárára gazdagszik, csak ebben a legóban a kisembereknek kell okosan rakosgatni a kockákat, hogy ne egyszerre keljen minden kockát cserélni. Ezért mikor megveszel egy pl egy VGA kártyát már el kell kezdeni gyűjteni a másikra. Én 4-év 5 hónapot gyűjtöttem rá :) . Ezalatt platformváltás is volt a PC vonalon. De azt kell mondanom hogy nagyon szép a grafikája a The Last of Us Part I-nek.

    Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

Új hozzászólás Aktív témák