Új hozzászólás Aktív témák

  • theporcupine

    tag

    válasz jjeahh #4820 üzenetére

    Mivel ezek a kamerák nem támogatják, igazából mindegy. (GH4-ben már van valami, de nem jöttem rá, hogy tudom használni.) Csak azért írtam, mert felmerült, hogy a profik hogy csinálják. Nekik biztos egyszerűbb. A timecode egy hh:mm:ss:ff (frame) futó időkód, amit profi hang és videóeszközök is tudnak kezelni és össze is lehet az összes eszközt szinkronizálni (egyeztessük óráinkat...) és utána érthető módon a szerkesztésnél, ha a szoftver is támogatja, már nem kell foglalkozni ezzel a problémával túl sokat, mert a felvétel tartalmazza a szinkronizált időt. Azért, ha jól be vannak állítva a kamerák órái, az is segíthet valamit, de a finomhangolás pontos frame-re marad manuális a hullámformák alapján, ahogy már előttem leírták. (De pl. GH3, GH4 hangja el van csúszva a képhez képest, csak mert miért ne.) Érdemes valami jó munkamódszert kialakítani, mert sok időt el lehet tökölni vele, ha sok kis felvételt egyesével kell beigazítani manuálisan. Ezért gondolom, hogy érdemes lehet nem leállítani a kamerát, hanem pl. egy számot egyben felvenni, mert akkor csak egy igazítás kell. Illetve, ha elcsúszik lassan a kép meg a hang, azt is ki lehet tapasztalni, hogy milyen időközönként kell igazítani a vágószoftverben egy-egy framet, ha kell. A vagdosás meg gyorsan megy, csak jó érzék kell (ok, itt is vannak szabályok, mint a fotózásnál), hogy mikor melyik kamera képe kell. Persze, ha az operatőrök jó alapanyagot adnak. :)
    Én ugyan elég mást csinálok, mert animációkhoz rakok hangot és zenét, és azt még melósabb beállítani a képhez. De érdekel(ne) ilyesmi is. Én is csak az eddigi nézelődéseimre alapozom a gondolataimat a témáról. Régebben volt egy esemény videózásom, de be is tojtam és a másodikat el sem vállaltam, pedig haveri alapon volt, nem fizetős dolog.
    Edina ütősőkön játszik? Nagyon multifunkciós. :)

    https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Új hozzászólás Aktív témák