Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Vettem egy kínai Colorchecker-t, amit vki linkelt itt és azzal játszadozom most.
    Próbálom összehozni a kínai akciókamerámat a telefonommal.
    DR-ben a Color Match palettát használva a varázslat elmarad, sőt talán még ront is egy-egy színen.
    X-rite Legacy módban és Rec.709 minden. Nem tudom miért de match előtt némely szín közelebb van a képen a táblán a célhoz, mint match után. Pl. cián/kék a fekete felett jobb oldalon match után világos "babakék" lesz 21% különbséggel. Match előtt meg kb stimmelt szemre. :F

    Nem hogy match-elni nem tudom a két képet, de még önmagában véve is érdekes eredményeket ad.
    Kézzel állítottam fehéregyensúlyt a tábla alsó sorára, minden egyes patch-en külön-külön mintavételezve a master curve-ön - figyelve a waveform-ot. Majd Hue vs Hue-ban odaforgattam az egyes színeket a nekik megfelelő négyzet irányába.
    Ezután némi szaturáció és kontraszt állítás után a két képen a tábla kb megegyezett, de maga a kép nem.
    Mi van ilyenkor, amikor a tábla szerint ugyanazt kéne látnom, de egész egyszerűen más színek vannak a képeken?

    Ez gondolom már a kameráknak az egyedi tone mapping-jei, amivel nem lehet mit kezdeni, vagy igen?
    Mert jelenleg ott tartok, hogy kidobom a Colorchecker-t, mert nem jó semmire. Eddig is szemre kellett match-elni és ezzel együtt sincs könnyebb dolgom. :F
    Vagy hol rontottam el?

    De közben rátaláltam egy "Shot Match" nevű funkcióra a jobb klikk legördülő menüben, ha kiválasztok pár clip-et. Állítólag különböző jeleneteket match-el össze. Persze ez sem varázslat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák