Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3498 üzenetére

    Abba a hibába esel a vallások terén, hogy te tudományos módszereket szeretnél, de erre általában Isten fityiszt mutat, mert bár fontos a tudomány, de van, amire a tudomány sem képes...
    Én nem meggyőzni akarlak, amikor pld a Biblia első könyvéről beszélek, csak megmagyarázom, hogy hogyan lehet pld értelmezni Spurgeon mondását... és minő véletlen teljesen koherens a két dolog... Istennek ez a válasza arra a nem tudományosan megfogalmazott megjegyzésedre, hogy a prédikátor ki akarja mosni Istent:
    Spuregon mondása aranyos. De az egész dolog amit mondani akarsz vele (és mondani akart Ő) pusztán annyiról szól hogy próbálja kimosni azt a nyilvánvaló tényt hogy egyértelműen nem látható Isten csodatevése, és ezért mindenfélét, pl az emberek jóakaratú cselekedeteit, Istennek tulajdonítják, és példának ragadják Isten tevékenykedésére

    A vitamódszered elléggé arrogáns. Egyrészt lepocskondiázod a vitapartnered, hogy mennyire nem érti a dolgokat, másrészt te is sületlenségeket állítasz, és ezt magadnak el is fogadod tudománys érvként, pedig csak levegőben lógó kijelentések....
    Önmagában nem baj, ha ennyire bízol a kijelentéseid, állításaid hitelességében, de kicsit talán szerényebben....
    Én nem estem abba a hibába, hogy a valláson belüli érvekkel akarok igazolni bármit... egyszerűen arról van szó, hogy Isten leghitelesebben a Biblián keresztül mutatható be, ezért is idéztem.... közelében nem volt ez a rész bárminemű tudományos tény igazolásához vagy cáfolásához.

    És meint elköveted azt a hibát, amire már korábban is célozni akartam, hogy az Isten segítségét leszűkíted a jólétre. Ebben él a mai ny. európai világ... kerüli a szenvedést, mintha az önmagában rossz lenne.
    Ne érts félre, én sem az ellenkezőjét hirdetem, nem akarom a szenvedést isteníteni, és én is kerülöm, amennyire lehet... De például a felnőttéválásomhoz nekem is kellett apám halála. Halálával nem csak kevesebb lettem, hanem a több is. De nem akarom ezt részletezni, mert alapvetően én is szenvedéskerülő vagyok.... de (és ez megint nem tudományos tény cáfolata :) )Pál apostol pld akkor írta a legszebb levelét, amiben az örömről írt, és tényleg sugárzik leveléből a az öröm és a békesség, mikor börtönbe került.... és abban az időben a börönök eléggé tré helyek voltak, enni akkor kaptak, ha vittek neki, betegség, kosz, reménytelennek látszó jövő....
    Hála Istennek fültanúja voltam olyan bizonyságtételnek, ahol egy asszony arról beszélt, hogy elvesztette mindkét lábát balesetben, de nem tudja tragédiaként megélni, mert megnyerte Krisztust.... és ebből az asszonyból hosszú évek óta árad az élet szeretete...

    Nem vitának szántam ezeket a történeteket, mivel nehéz úgy bármit is cáfolnod, vagy magyaráznod, hogy nem ismered ezeket az embereket....

    A dogmák pedig pont azért születtek, és azért fontos a logikus felépítés, hogy ne lehessen bibliai igazságokat félrértelmezni, félremagyarázni.... Nem arra születtek, hogy cáfolják a tudományt, vagy hogy meggyőzzön nem keresztényeket.....

    A hivő ember nem tudományos bizonyításokra alapozza hitét, hanem az Istennel való személyes kapcsolatra.... Itt megint egy párhuzam következik, de nehogy továbbvidd annál, mint amit én el akarok mondani vele:
    A személyes kapcsolatot Istennel tekintheted olyabá, mint amikor szerelmes vagy valakibe... Bármennyire is tudományos beállítottságú vagy, de nem kezded igazolni, teszteket futtatva beskálázni, hogy mennyire szeret a párod. Nem fogsz tudományos bizonyítékot sem keresni hozzá, de ennek ellenére biztos vagy benne, tudod, sőt ki is mernél állni a világ elé, annyira biztos vagy benne... de hol a tudományos bizonyíték?

    Én egy eléggé tudományos oldalról vizsgálódó ember voltam Istennel kapcsolatban... én is pont a bantu négerek éhezéséről beszéltem hívőknek, meg a sok szenvedésről..... meg még sok másról...
    De a személyes kapcsolat Istennel mindent felülírt. Nincs szükségem bizonyítékra, mert léte nem kérdéses, nem fogom másoknak tudományosan igazolni, mert én sem hittem volna el anno....

    Egyébként minden évszázadban voltak tudósok, és kevésbé tudósok, akik aztán nagyon megaszonták, hogy a tudomány ílyen meg olyan hatalmas eredményeket ért el, és határ a csillagos ég, és kiderült, hogy létezik relativitás (klasszikus fizika apostolai a saját dugájukba dőltek), kiderült, hogy nincs éter, ami közvetítené az elektromágneses jeleket, kiderült, hogy létezik levegő, pedig nem is látható, és kiszippantva öszatart két vasfélgömböt, kiderült, hogy a Föld nem lapos stb.... A kor legjobb tudósai próbálták cáfolni ezeket a maguk korában, és többségük meg volt győződve arról, hogy a a szakterületükön majdnem mindent tudnak....
    Ez legyen tanulság számodra, mikor a tudomány hatalmas eredményeivel, a felhalmozott tudással jössz.... ami ma alaptétel, lehet, hogy holnap már primitív modell lesz csupán....
    Az emberi tudás véges, nem látunk pld térben sem el a világür akár csak kicsiként is értelmezhető szegletébe sem, nem jutottunk ki még csak épp a naprendszerből.... minimális tudással rendelkezünk.... infinitézimálisan kevéssel....
    De ezzel én nem akarom a meglévő tudást degradálni, mert fontos, és soha ilyen tudásmennyiség még nem gyült össze a földi civilizációnk során, mint most.... de ez nem hatalaz fel arra, hogy kijelentsük, hogy amit nem érzékelünk, az nem is létezik....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák