Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #3098 üzenetére

    Komolyan örök életed lesz ? :DD Ezt ugye csak képletesen értetted?
    Nem, nem értettem képletesen. Jézus legyőzte a halált, és mindatok, akik befogadkják őt, és hisznek benne, örök életet kapnak mellette.

    Fura dolog, de ma már nem mindenki hisz el mindent csakúgy. Szerintem nem fura... én sem tartom magam hiszékenynek. 24 évesen a a villamosmérnöki diplomám évében tértem meg, 24 évig hidegen hagyott Krisztus...

    De visszatérve, láttál ismertél, beszétlél már olyannal, aki örökké élt? Biztos vagyok benne, hogy nem. Ha a halálod utáni életre gondolsz, akkor megint egy olyan Jolly Jokert használsz, amit szintén nem lehet bizonyítani. Ez így nemér :) Hát még mennyire nem fog ez a válaszom tetszeni. A Biblia két halálról beszél. Akik újjászületnek Krisztus hitben csak egyszer fognak meghalni, azok, akik nem hisznek benne kétszer. A második halál lesz az, amit az örök élet ellentéteként kell értelmezni...
    A válaszom, igen beszéltem olyanokkal, akiknak örök életük van, és néhányan közülük [I]már meghaltak, de nem ez a vég számukra és számomra sem... Elég furán hangzik, de elhiszem ezt a dolgot is Jézusnak, mert már régóta ismerem öt, és még soha nem hagyott cserben, ebben sem fog...

    Tudod, ha Isten tényleg olyan hatalmas, mindenható, akkor tudja nagyon jól, hogy minden egyes ember mit gondol, mit érez a szíve legmélyén! Nem kell templom. Nem kell ima. Semmisem kell, csak ami belűlről fakad. Templom és az ima, nem Isten miatt kell, Ő elvan ezek nélkül is. Miattunk kell. A közösség az, ahol emberek lehetünk és a közösség az, ahol a másik szemében, mosolyában, szavaiban, keze munkájában testet ölthet, materializálódhat Isten...

    Tudod réges régen, nagy fény csóva előzte meg az angyalok eljövetelét. Legalábbis hasonlóan írták le, mivel én is olvastam ezzel kapcsolatos könyveket : )
    Manapság ezt a jelenséget hívják ufóknak. Hogy változnak az emberek, nem?
    Arra is gondolni kéne, hogy a sok csodatétel, amit az irdatlanul hiteles biblia leír, az nem 100%, hogy csoda. És az idők folyamán a történet torzulhatott annyit, hogy tényleg csodának tűnjön.[/I]

    Nos, már megint a csoda oldaláról közelíted meg a dolgokat. A hívő ember nem így teszi. Valahol a világban elterjedt tévhit, hogy az ember csoda láttán válik hívővé. A csoda soha nem szerez önmagában hitet. Ennek sok oka van, de kiemelek kettőt. A kétkedő meg tudja magyarázni a csodát, sőt úgy is, hogy végső esetben már nem is természettudományos magyarázatot kreál, hanem egyenesen az ördögnek tulajdonítja a dolgokat. A bibliai időkben sem hittek Jézusnak a csodák hatására, vagy ha igen, akkor a kereszt tövében elfordultak tőle... de voltak kegyes emberek, akik egyenesen ördöginek tekintették Jézus tetteit.
    A másik, hogy én is azért tértem meg, mert Isten kapcsolatot keresett velem. A lényeg nem a csoda, hanem a kapcsolatban rejlik. Ami persze maga a csoda, de nem látványos, nem egetrengető, max az életemet....

    Sajnos a Hívő emberek igencsak elvakultak. És ezt minden értelemben lehet venni. Most ez egy nagyon általánosító, és közhelyekkel teli mondatra sikeredett... aki ilyet állít, elvakultabb annál, mint akit ezzel vádol...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák