Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Hakudoshi #3092 üzenetére

    Semeddig nem tartana neki erőszakkal helyreállítani a rendet még azokkal is, akik elutasítják, de Isten nem ilyen.
    Félek, hogy túl teológiai síkra terelem a beszélgetést, ha azt próbálom elmagyarázni, hogy miért nem tökéletes a kapcsolat az Isten és a megtért hívő ember között.
    Én azt gondolom, hogy a tökéletes kapcsolathoz új világ szükséges, de Isten egyelőre ebben a világban akarja azokat az embereket tartani, akik megtértek. Egyrészt azért, hogy mások is megismerhessék Isten szeretetét általuk, másrészt nekem személy szerint fontos, hogy lássam, tudjam, hogy minden nap rá vagyok utalva Istenre, miden nap szükségem van rá az életemhez, nem pedig egyszeri beavatkozással mindent helyretett...
    Biztos van ennél összeszedettebb válasz is, de két kialvatlan éjszakázás után a harmadik estéjén csak ennyire tellik :)

    Mégsem történik semmi, mégsem érzékelünk semmit az egészből, és évezredek alatt sem sikerült senkinek felmutatni a legkisebb bizonyítékot sem, hogy valóban úgy van, ahogyan az a Biblia tanítja. Pedig egy mindenható és végtelenül jóságos istentől nem ezt várná az ember...

    A lényeg az utolsó tagmondatod vége... Az ember úgy áll az Istenhez, hogy elvár tőle valamit, közben elfeledkezik arról, hogy Istennek lenne elvárása felé.
    Amíg elvárásaid vannak felé, addig te nem fogsz megtapasztalni semmit vsz.
    Évezredek alatt számos "bizonyíték" született és születik ma is... én is számos ilyet megéltem, többek között a saját és a feleségem megtérését is.... nem igaz, hogy nincsenek bizonyítékok, csak azek nem az elvárásokkal érkezőknek szólnak....

    Én akkor is elégedett lennék, ha nem lenne ajándékba kapott örök életem, mert jó olyan baráttal élni, mint Jézus.... itt a földön is, töredékesen és időnként homályosan....
    Az örök élet pedig jó dolog, és nem örök unalom... de ez más történet....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák