Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Saphirahick #16824 üzenetére

    "Namost, ha nem is top-down de egy 212 EVO 2 ventivel sztem elég jól hűti. 60 fok fölé max szimuláció közben engedem egy kicsit, de ez nagyon ritka, leginkább 55 fok alatt van. Most perpill játék közben 48, tehát kétlem hogy túl tudna melegedni."

    Pont az ilyen rövidlátó, korlátolt gondolkodású userek (már ne haragudj) miatt vették ki a nagyobb FX-eket a listából, ugyanis nem csak a CPU-t kell hűteni. Ott van a lapon a feszültségellátó részleg (FET-ek, kondik, tekercsek). Minél többet fogyaszt a CPU-, annál jobban melegszik az ott. A gyári hűtő (top-down) légáramlata ott térül el, turbulenciát okoz, és hűti a tekercseket, NYÁK-ot, FET-eket (igen, a FET-ek hűtőbordája maga a NYÁK)... Nálad meg szépen elmegy felette a levegő, és a kritikus, hűtendő pontokon szépen áll a légtömeg, nincs légáramlat, nincs hűtés. Szimuláció közben, mikor már egy 10 percet futott, fogd csak meg a kis ujjaddal valamelyik tekercset (kis sötétszürke kocka). Ha nem ég rá a bőröd az ujjadról, akkor jó. Ha forró, akkor gond van.

    Megírja a support, hogy milyen esetben nincs gond, erre meg le mered írni, hogy az enyém nem olyan, de jó lesz. :(((

    A lap nem nyírja ki a memóriát. Nekem még szándékosan sem sikerült, nagyon-nagyon ratyi minőségű RAM-ot kinyírni. (CSX szutyok, DDR3, 2,3V DRAM fesz, 3 nap prime95 blend folyamatosan). Nem fagyott, nem hibázott, nem ment tönkre. Pedig ott az tényleg melegedett, és tényleg nem kapott hűtést. Mérgemben letakartam papírral, hogy túlmelegedjen, de akkor sem ment tönkre. Szándékosan nehéz tehát kinyírni egy RAM-ot, a lap meg véletlenül még kevésbé valószínű, hogy kinyírja.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák