Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Intruder2k5 #24865 üzenetére

    Felelősen gondolkodó fogyasztó szerintem nem hagyja bekapcsolva a KORLÁTOS ERŐFORRÁST használó eszközt, ha nem használja -- ez tisztán kulturális kérdés.
    Bő húsz éve volt szerencsém ezzel először szembesülni, az igencsak nemzetközi TEMPUS-ERASMUS-ösztöndíjam hónapjaiban. Folyamatos volt a feszültség a nyugati és a keleti diákok között a víz- és áramfogyasztás miatt. A németek, hollandok, svédek, stb. akkor kapcsolták be a vízmelegítőt, ha hivet akartak melegíteni -- a keleti blokk gyermekei viszont nem ritkán bekapcsolták, hadd melegedjen, aztán egy fél óra múlva, amikor már biztosan jó forró volt, használtak a felmelegített mennyiségből valamennyit, aztán vagy kikapcsolták a melegítőt, vagy nem. A nyugatiak nem égették a villanyt a szobájukban, ha nem voltak ott -- a keletiek gyakran igen, hiszen nem fizettünk a villanyért.

    Egy korlátos erőforrás igénybe vételekor a társadalmi felelősségvállaláson túl szerintem nehezen támadható valamilyen fogyasztásarányos fizetés alkalmazása -- az ezzel ellentétes véleményeket egyszerűen nem tudom komolyan venni. Szerintem épen elég baj az, hogy átalánydíjas a korlátlan net -- legyen egy határ, ami fölött a többlethasználó fizessen is többet!

    Persze más lenne a helyzet, ha éppen dúskálnánk az erőforrásokban -- csakhogy baromira nem ez a helyzet, baromi nagy luxusnak tartom a következmények nélküli pazarlást. Attól, hogy SZABAD, még nem feltétlenül ETIKUS.

    Az internetadó tervezetét mindemellett hatalmas baromságnak tartom, szemben a használatarányos díjakkal.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák