Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nimda

    addikt

    válasz Tigerclaw #9654 üzenetére

    A megallapitott letszam negyzetmeterenkent tul nagy, vagy kreativan szamoljak, emellett senki sem nezi hogy betartjak-e, senki sem nezi, hogy a tavolsagot barki betartja-e nem csak a bolton belul, de mar a penztarnal sem.

    A pénztárnál még meg lehet oldani, hiszen ha pl. mindenki bevásárló kocsira lenne kötelezve, akkor magunk elé tolva máris meglenne nagyjából a távolság. De az, hogy egy élelmiszer üzletben arra várjak, hogy pl. a mami odébbálljon, ha kell valami a polcról, na az életszerűtlen.
    A létszám meg annyi amennyi. Sok időt nem tartózkodunk az üzletben, de ha még várni is kéne a másikra, na az megnövelné az esélyét a fertőződésnek (bár van egy maszkunk is, ami elvileg véd). Főleg, hogy vannak akik még mindig nem szeretik a gyorsabb önkiszolgáló pénztárakat (szinte mindig üresek).
    Ha kevesebb embert engednének be, mitől lenne jobb a helyzet, ha a bolt előtt várakoznának egymás nyakán a sorba? Csak a vita és a türelmetlenkedés menne.

    Mikor volt idosek savja, akkor meg volt valami rend a kaoszban.

    Na ez volt a legértelmetlenebb intézkedés. Főleg mikor az idősek bármikor bemehettek az idősávon kívül is.

    Szerintem a fő probléma (most) nem az üzletek, hanem a tömegközlekedés. Ott aztán van tumultus bizonyos járatokon, főleg az első ajtós kordon miatt (nem csuklós buszokon). Viszonylag sokáig vagyunk összezárva egy út alkalmával, egy viszonylag szűk helyen. + az M3 -as metró kispesti szakaszát, újabban mindig lezárják a hétvégeken, mikor most lett felújítva :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    válasz Tigerclaw #9654 üzenetére

    A létszám/m2 szerintem is sok, nálunk a közeli LIDL-be 140 főt, a piacra több mint 600 főt engedhetnek be egyszerre. Szerintem békeidőben sem szoktak ennél többen lenni...

    Ezt a létszámot alhangon le kellene felezni.

    És ezt kellett volna egy éve is bevezetni már. Mostanra talán a legtöbben már eljutottak volna oda, hogy nem érdemes minden nap az egy szem reggeli kakaós csigáért boltba járni - és hogy érdemes tudatosan, hosszabb távra vásárolni - már aki teheti.

    szerk: áttettem offba

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák