Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    senior tag

    válasz j0k3r! #9180 üzenetére

    szerintem siman elkepzelhetö, több helyen olvastam hasonlot

    "Személy szerint én egyelőre nem vagyok arról meggyőzve, hogy ez lesz a jövő (nem véletlen van DTLA-m)."

    ezt ugy értelmezem, mintha azt mondanad: DTLA-t arra tartod jónak*, ha lemegy a hosszu hozam (infla is, ok, okozat), es akkor arfolyamnyereseg a kötvenyen (lemenö kötvenyhozam => korabbi magasabb hozamu kötveny arfolyama felmegy)

    ugyanakkor, mintha erre :"magas lesz az infláció (3-4%), szintén magas lesz a nominális GDP (4-5%), ami reál értéken nézve ugye nagyjából 0-1% éves növekedés" a helyzetre annyira nem tartanad jonak DTLA-t

    tenyleg nem ? mennyire nem ? milyen esellyel nem ?

    illetve * : jonak, csak arra az esetre, ha lemegy a hosszu hozam ?

  • attiati

    veterán

    válasz j0k3r! #9180 üzenetére

    Az lesz a kisebb csoda, ha a következő 5 évben nem eszkalálódik valamelyik probléma (=black swan).

    Így a kérdésedre tök őszintén: passz.
    Gáz van a kötvénypiacon. Jobban nő az adósság, mint a GDP.
    Fed visszavette az irányítás pár hónapja. Ha egy lehetőségük van rá, akkor vissza akarnak térni a negatív reálkamatokhoz (és a politikusok is.)
    Ami magasabb növekedést és magasabb inflációt okoz.
    Passz, hogy lesz e reálnövekedés.
    A kötvény tulajdonosoknak is engedni kell a negatív reálkamatot.

    Jaksity-nál okosabbat mondani nehéz, linkeltem az írását pár napja. Aztán úgyis mindent felülír, ha történik valami nagy.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz j0k3r! #9180 üzenetére

    Nekem a jósgömböm elég ködös lett, én nem teljesen értem az általános piaci optimizmust az elmúlt fél évben, de főleg pár hónapban. GDP mégse nő annyira, dezinfláció megállt, kamatok ugyanúgy historikusan viszonylag magasan, ráadásul a hosszú oldalon kúsznak megint felfelé rohamosan eladósodó állam mellett. Tőzsdét/kockázatos eszközök árfolyamát mégse nagyon érdekli ebből semmi. Jó magasra került a befektetők ingerküszöbe az elmúlt években úgy tűnik.
    Hogy ilyen ellentétes folyamatok mellett pár éves távon mi lesz? ¯\_(ツ)_/¯

    A költségvetési hiány, ami gyakorlatilag a COVID óta konzisztensen nagyon magas, biztosan nem tartható fent örökké, az egyértelmű, mint írtátok is előttem. Ezt nyilván nem csak mi látjuk a konyhából, hanem mindenki. Szerintem a kötvénypiac azért toleráns ennyire, mert mindenki átmeneti választási költségvetésként tekint a jelen helyzetre, azzal számol, hogy választások után majd be lesz húzva a nadrágszíj. (Bár érdekes módon a részvénypiacot ez nem izgatja). Ha nem lesz, megy tovább a pénzszórás és berágnak a kötvényesek, akkor mondjuk kva kellemetlen lesz DTLA-t tartani. :B

    Stílusos fináléja lenne persze a ZIRP érának ha úgy egyenesedne ki a hozamgörbe, hogy egy meredek hosszú kamat rallyval állna bele a kötvénypiac (meg aztán minden más) a padlóba, de azért nem lenne természetes a mosolyom, hogy "én megmondtam". :DDD

Új hozzászólás Aktív témák