Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz joghurt #38 üzenetére

    Oké, ebbe annyira nem látok bele. Csak halvány fogalmam van a szoftverfejlesztésről, épp csak annyi, hogy értsem miről beszélsz. Viszont fogyasztóként nekem még sosem volt rossz tapasztalatom a neves gyártók termékeivel, ellenben a kínai terméktámogatás a nulla felé konvergál. Itt nem is igazán komplex OS fejlesztésére kell gondolni - mert az sose lesz tökéletes -, hanem már ott el van baltázva a kínai, hogy a beágyazott hardvereik funkcionalitása is alig-alig üti meg az elégséges szintet. Pl. amikor a kínai cuccod nem hajlandó BT-n párosodni, nem találja meg az eszközt, ha meg is találja nem tud kapcsolódni, stb. Ha vmire nincs támogatás a vásárláskor, akkor arra fixen nem is lesz megoldás mondjuk egy kínai akciókamerán. Ha szürkében vetted, akkor meg szaladhatsz a pénzed után. Kínai mobillal nekem ugyan nincs tapasztalatom, de az egy elég nagy ipar, hogy ott azért már legyenek fejlesztők. De a kisebb embedded SoC-ok piacán, mint mondjuk akciókamera, kínai Android-os eszközök (minden, ami nem telefon), stb. csak a szívás van. Ezekkel csak kínlódni lehet, hiába van alatta next-gen SoC - ugyanaz, mint a Galaxy S99-ben... Míg mondjuk veszel egy Sony fejegységet a kocsiba a kínai Android-os helyett, ott nem lesznek ilyen problémáid, hogy a mikrokontroller FW-je alfa verziós vagy a hardver is bugos PCB szinten, és a funkcionalitás is közel 100%-os lesz egy nagy gyártónál.

    Most a kontextusból annyit vettem ki, hogy míg a Teslának jó a szoftvere, addig a többi autógyártónak gagyi. Ha ez így igaz, akkor én a Tesla mellett teszem le a voksom, még akkor is ha a Mercedes-nek jobb az összeszerelési minősége.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz joghurt #43 üzenetére

    És minek?
    Ott a műszerfal, benya, vízhőfok, sebesség, fordulatszám.
    És pár visszajelző, snitt.
    A többire érdemben mi szükség, hogy elvonja a figyelmet? App? Mit, minek...? :F Vezetés közbe? Vagy hogyan?

  • Reggie0

    félisten

    válasz joghurt #43 üzenetére

    En azt sem tudom elkepzelni, hogy mit kene mobilappon nezegetni, ami annyira hianyozna...

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz joghurt #43 üzenetére

    Az én példámban a "neves gyártó" az elektronikai szórakoztató ipar, nem az autó ipar.
    Autó iparnak a szoftverfejlesztési részleg viszonylag új építésű lehet. Nem is értem miért bajlódnak vele. Microsoft/Alphabet se áll neki autót fejleszteni zéró autós múlttal. :N

    Szóval az én érvem annyi, hogy ha a felsorolt gyártók szoftvere szar, akkor én távol tartom magam tőle, mert az én élettapasztalatom, hogy a jó hardver semmit nem ér ha szar a szoftver. Ellenben egy középszar hardver csodákra képes kiváló szoftverrel. Ezt egy járműre persze nehéz ráhúzni ugyan, ahol a gépészetnek nem sok köze van a szoftverhez. Viszont végfelhasználóként nekem a funkcionalitás elsődleges fontosságú. Anélkül nincs miről beszélni. Az, hogy utána a kocsi kiesik alólam, az már legyen egy másik probléma! Posche-t se veszek, ha nincs pénzem szervizelni. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák