Új hozzászólás Aktív témák

  • #76896256

    törölt tag

    Sziasztok!

    Péter_55 vagyok, múltkor írtam ide, csak nem sikerül belépnem abba a profilomba.

    Tovább kutakodtam, hogy mely módszerek lennének a leghatékonyabbak, és a (tervezett) tanulási programomat megreformáltam, mégpedig így:

    -Csak nagyon kevés nyelvtant tanulok egyelőre

    -"Input módszer": Az érdeklődési köreimbe tartozó könyveket olvasok (akár regény, akár tech, mindenfélét) - közben szótárazok, kiírom az idegen szavakat

    -Youtube videókat nézek felirattal, zenéket hallgatok, miközben olvasom a szövegüket - közben szótárazok, kiírom az idegen szavakat

    -Mondatalkotás (Saját magam próbálok meg összerakni különféle mondatokat, amik éppen eszembe jutnak)

    -Effortless English - Ezt hallgatni fogom napi másfél órát

    Ami még pluszba jöhetne, az a kifejezések tanulása, mondjuk napi 10 új kifejezés, de fogalmam sincs hogy melyik könyvből kéne. Például Czifra Éva könyvekből vagy Kreatív Angolból?

    Így jó lesz, ez elég? Napi 2 órát tudok rászánni a tanulásra, hétvégén többet. Vagy ti hogy tanulnátok a helyemben, ha lenne napi 2 órátok rá és A1-es szinten vagytok?

    Ami érdekelne még engem az egy olyan tankönyvcsalád/szoftver, ilyen all-in-one angol cucc, ami kezdő szinttől a felső szintet célozza meg, és nem áll meg B2-nél, és ajánljátok ti is.

    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák