Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz tomazin #546 üzenetére

    250 ezres bejelentettnel kaphat azert jo nyugdijjat. Nemcsak minimalberren vannak szurkemunkasok....

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Integra

    titán

    válasz tomazin #546 üzenetére

    én azt gondolom hogy semmi sincsen a mai világban ingyen.
    rendszerváltáskor pedig a magyar nép erre szavazott.
    én nem jajolok, hanem keresem a megoldást a problémákra.
    és sokszor a megoldás büdös és nem tetszik, de ettől még megoldás.

    ''Azzal meg,h nem fizeti be amit be kellene majd a nyugdíjnál veszi észre,h hoppá minbéren voltam egész életemben dőzsölés volt most meg kapom a minimálnyugdíjat(ha nem így van javítsatok ki)''

    ez alapján azt hiszem hogy te is úgy gondolod hogy nem helyes aki minimálon dolgozik. és most nem a kényszer minimálosokra gondolok, hanem akik egyéni vállalkozók és csak minimált fizetnek maguk után be. tény és való, hogy ezek az emberek abból tudnak később megéln, ellenni egy hónapban amit félreraktak. mert a nyugdíjból tuti nem.
    rengetegen ezt gondolják és így csinálják, meg számlát vesznek 10%ra és így tovább.
    nem tudom sajnálni a rövidlátóságuk miatt őket, a gond csak az, hogy mikor eltelik pár évtized és előjönnek a gondjaik mert amikor lehetett volna lehetőségük spórolni, céltartalékot képezni, akkor nem tették meg... és akkor megint az államra hárul a feladat, hogy gondoskodjon róluk

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák