Keresés

Aktív témák

  • vbbb

    őstag

    üdv!

    Általában milyen az ügyfélszolgálata a t-kábelnek? Sajnos nemsokára váltanom kell tvnetworkről, és csak ez az 1 szolgáltató kínál viszonylag megfelelő áron lannetes csomagot.
    1Mbps/128Kbps csomagért 4900Ft-ot kicsit sokallok...ráadásul akcióban...azt sem értem, hogy miért nem raktak egy köztes csomagot? Ezután már rögtön 4Mbit/s jön 8ezerért amire semmi szükségem...egy 2Mbps símán beférhetett volna....hmmm

  • vbbb

    őstag

    válasz Gregorius #883 üzenetére

    Neked legalább van választási lehetőséged...nekem meg nincsen sajnos.

  • vbbb

    őstag

    válasz Gregorius #886 üzenetére

    Szegeden, itt ők az uralkodó szolgáltató sajna...

  • vbbb

    őstag

    válasz Rick4 #889 üzenetére

    Megrendeltem neten az Optimumot, elég lesz az nekem...melóhelyen 8 Mbps-es...ha kell valami lerántom itt... :)
    Nézegettem a többi szolgáltatót is, de lannetet a t-kábel ad egyedül...elbaszott egy környék. Adsl meg nem kell...ez van...ezt kell szeretni!
    Felfele bármikor lehet módosítani ugye?

    [Szerkesztve]

  • vbbb

    őstag

    válasz Rick4 #893 üzenetére

    Vodafonnál, T-onlinenál a 3G, 5G internet adatkorlátos...nem tudom hol olvastad, hogy korlátlan lenne... :) A t-online-ét használjuk is itt a cégnél, annak 2GB a korlátja egyébként...

    ''A szolgáltató jogosult az elôfizetést a Vodafone Internet 5G tarifacsomagra átváltani és számlázni ha az elôfizetô fájlcserélô alkalmazást használ és a tárgyhavi forgalma meghaladja az 5 Gigabájtot (extrém használat). A Vodafone fenntartja magának a jogot arra, hogy az akciót módosítsa, felfüggessze, megszüntesse. A szolgáltatás a Vodafone Mobil Internet lefedettséggel rendelkezô területeken érhetô el: lefedettségi térkép. Az ÁSZF az akcióban kötött elôfizetésekre is érvényes. További információk és feltételek: Részvételi Feltételek, ÁSZF, www.vodafone.hu.''

    A tvnetworknak csak mikros netét (esetleg adsl) lehetett volna elérni aminek a kiépítési díjja 10 000Ft, a készülék bérleti díjja 2000Ft + 5500Ft = 7500Ft...ezért kaptam volna egy 1536/128Kbps sebességű netet...vicc
    A t-online 7900Ft-ért ad 4Mbps/256Kbps...

    Mindent megnéztem amit csak lehet, elhiheted... :)

    Tipp:
    [link]

  • vbbb

    őstag

    válasz Rick4 #895 üzenetére

    az te csak gondolod...

    3g_internet_szabadon_de_meg_is_szivhatom
    [link]


    ''nem teszünk különbséget illegális és nem illegális fájlcserélés között. Technológia/átviteli protokoll alapon történik a szűrés.'' - mondta Zarándy Pál. Igaz a feltételek nem rendelkeznek a nagy volumenű http illetve ftp forgalomról, ami azt jelentheti, hogy nem elsősorban az illegalitás kiszűrése a cél, hanem egyszerűen a komoly hálózati terhelést okozni képes p2p technológia száműzése.''(vodafone)

    Ha pl.: demokat, update-ket...stb. szedek le a netről akkor is fájlcserélésnek számít...vodaFUCK

  • vbbb

    őstag

    válasz Rick4 #897 üzenetére

    én meg pont arról beszélek, hogy ha http-ről töltesz le (nem ftp, nem dc++) többször az már nekik hálózati ''leterheltséget'' okoz...ez lehet akár egy online megvett és letöltött DVD-s játék....ergo extreme felhasználónak minősülsz miután meghaladtad az 5GB-t....ennyi.

    ''a feltételek nem rendelkeznek a nagy volumenű http illetve ftp forgalomról, ami azt jelentheti, hogy nem elsősorban az illegalitás kiszűrése a cél''

    én ezt így értelmezem...aki akarja próbálja ki, majd meglássuk kinek lesz igaza :DDD

    [Szerkesztve]

  • vbbb

    őstag

    1.Online megrendelés megvolt
    2.Egy hét után szóltak telefonon, hogy kéne a tulajdonosi beleegyező lap
    3.Bevittem nekik, null szerződés megköt, 1 napra rá postán értesítés a kiépítés lehetőségéről
    4.30 nap a bekötési idő...ez volt kábé 6 napja
    5.Várok türelemmel.. ;)

  • vbbb

    őstag

    No nekem ma bekötötték volna reggel fél kilenckor ha nem dolgoznék akkor... :DDD
    Most várok az újbóli hívásra, mert nekem csak délután jó... :)

  • vbbb

    őstag

    Be jó az új előfizetőknek, 4 400 Ft-ot fizetnek az Optimum csomagért...aki meg korábban belelépett az meg pengetheti a 4 900 Ft-ot...kibaszás! :(((

  • vbbb

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, lehet valaki belefutott már:

    Ha elköltözöl, és műszakilag nem tudják biztosítani a hűségnyilatkozatban vállalt csomagot akkor kell büntetést fizetned szerződés szegésért? Mert egyszer a Tvnetwork-nél volt ilyen gondom, viszont ott nem problémáztak ezen. A T-Home-nál meg ezt a választ kaptam ami nem teljesen tiszta:

    (Ja, és amikor telefonon a rendelés közben megkérdeztem a supportos emberkét az azt mondta szerinte nem kell fizetni.)

    "A kedvezményes áron megkötött, 1 éves elkötelezettséggel járó Kábelnet Easy, Happy vagy Medium előfizetés lejárata előtti előfizetői felmondás, illetve az előfizetői kötelezettségszegés, valamint az Előfizető érdekkörében felmerülő ok eredményeképpen történő szerződés megszűnése esetén a Szolgáltató az Előfizetőt a Magyar Telekom Nyrt. T-Home internet szolgáltatására vonatkozó mindenkor érvényes Általános Szerződési Feltételek díjtáblázat-függelékében szereplő díj fizetésére kötelezheti, mely Happy csomag esetén 36000 Ft.

    Az áthelyezéssel kapcsolatban az Általános Szerződési Feltételekben foglaltak a mérvadóak.

    Áthelyezés:

    Előfizető tudomásul veszi, hogy a szolgáltatás műszakilag meghatározott helyeken nyújtható.

    A szolgáltatás hozzáférési pont áthelyezésére � a szükséges műszaki feltételek fennállása esetén � közös megegyezés alapján, külön díjfizetési kötelezettség mellett nyílik lehetőség. E megegyezésnek természetesen feltétele, hogy a szolgáltatás az új helyszínen létesíthető legyen. Ennek hiányában a szolgáltatási pont áthelyezésére nincs lehetőség.

    A Szolgáltató az Előfizető áthelyezési igényének beérkezésétől számított 15 napon belül köteles az előfizetőnek visszajelezni.

    A Szolgáltató a fenti határidőn belül az áthelyezési igényt�indoklással együtt�elutasíthatja, amennyiben annak műszaki vagy gazdasági akadálya van, illetve az az Előfizető díjtartozása vagy egyéb szerződésszegése miatt nem lehetséges.

    Amennyiben a Szolgáltató az áthelyezési igényt elfogadja, köteles azt a visszajelzéstől számított legrövidebb időn�de maximum 60 napon belül�teljesíteni.

    Amennyiben a Szolgáltató az áthelyezési igényt elfogadja, de az áthelyezés mégsem teljesíthető, az Előfizető ez irányú nyilatkozata esetén�a Szolgáltató értesítésétől számított� 15 napon belül a szerződést a feltételes kedvezmények elvesztése nélkül felmondhatja. Felmondás hiányában a Szolgáltató köteles a szolgáltatásnak az áthelyezést megelőző feltételek szerinti nyújtására és jogosult a szolgáltatás további számlázására.

    A Szolgáltató jogosult a jogviszony szüneteltetésére a visszajelzés dátumától kezdve az áthelyezés megtörténtéig.

    A fentiek értelmében, amennyiben a szolgáltatás áthelyezésére műszaki okok miatt nincs lehetőség, és a szolgáltatás, előfizetés megszüntetése mellett dönt, akkor szerződésbontási díjat számlázunk ki Önnek.

    No most akkor mi is van? :F

  • vbbb

    őstag

    válasz vbbb #1729 üzenetére

    T-Kábel Általános Szerződési Feltételeinél meg ez van:

    8.5. Áthelyezés

    Ha az előfizető az előfizetői hozzáférési pont helyét a
    szolgáltató földrajzi szolgáltatási területén belül
    változtatni kívánja (áthelyezés), a szolgáltató köteles azt
    a kérelem beérkezését követő 30 napon belül teljesíteni.
    Ezen határidő be nem tartása esetén a szolgáltató
    kötbért köteles fizetni, melynek összege minden
    késedelmes nap után az áthelyezés díjának egyharmada.
    A szolgáltató a kötbér összegét az áthelyezés teljesítését
    követő 30 napon belül átutalja az előfizető részére.

    Áthelyezés esetén a műszaki körülmények alapján az
    előfizetőhöz
    kihelyezett kábelmodem/multimédiás
    terminál adapter cseréje vállhat szükségessé, melyet a
    szolgáltató külön díj felszámítása nélkül elvégez. Ilyen
    esetben az előfizető kötelezettséget vállal arra, hogy az
    áthelyezés előtt
    használt
    kábelmodemet/adaptert
    üzemképes, sértetlen állapotban visszaszolgáltatja a
    szolgáltatónak, ellenkező esetben a szolgáltató átalány-
    kártérítés felszámítására jogosult, a jelen ÁSZF
    vonatkozó mellékletében meghatározottak szerint.

    Az áthelyezési díj összege az 5. sz. Mellékletben
    található. Nem lehet a jelen pontot alkalmazni, ha
    egyidejűleg az előfizetői szerződés átírását is kérték. Az
    előfizetői hozzáférési pont áthelyezése és átírása
    kölcsönösen kizárják egymást

    Ha az áthelyezés jelen pontban foglaltak szerinti
    végrehajtásának műszaki feltételei hiányoznak, a
    szolgáltató az előfizetőt a teljesítési időpont
    megjelölésével (év, negyedév) értesíti, az áthelyezés
    kérelmezésétől számított 15 napon belül. Az előfizetői
    hozzáférési pont megszüntetésétől az áthelyezés
    teljesítéséig az előfizetői jogviszony szünetel.

    Az áthelyezési kérelem beadásakor az előfizető köteles
    megadni, hogy a szolgáltatási hozzáférési pontot mely
    címre kéri. Amennyiben az áthelyezési kérelem
    beadásakor az előfizető a létesítési címet megadni nem
    tudja, a szolgáltató az áthelyezési igényt 60 napig tartja
    nyilván. Ezt követően az előfizetői szerződés
    megszűnik.

    Szó nincs díjfizetésről...

    Megnéztem a tvnetwork Általános Szerződési feltételeit is, nagyjából ugyan ez van ott is...lehet a szolgáltató dönti el önkényesen fizettet avagy nem?

    [ Szerkesztve ]

  • vbbb

    őstag

    válasz T-online #1732 üzenetére

    Az én kérdésemre nem tudod véletlenül a választ? Kell fizetni avagy nem?

  • vbbb

    őstag

    Hali!

    A szolgáltatás szüneteltetése beleszámít a hűségnyilatkozatba? Mármint az idejébe...

    köszi

Aktív témák