Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, hol lehet megnézni Budapesten, pontosan(!) hol szolgáltat a t-home?

  • Boond

    addikt

    Jófejesek ezek a telekomosok :D

    100-asnetnél a 15 a garantált, 61 az egész jó arány...
    Majdnem mondtam neki, hogy igen, benzint is úgy tankolok, hogy 100 km-re, és elmegyek vele 15 km-ert az nagyon jó :D

    Helyette mondtam neki, hogy itt eleve 30-as net volt arról váltottam 50-re, és minden mindig fullon ment. (pedig időközben átírták 15-re az elérhetőt(honlap), és akkor kerestek meg és mondták ezzel nem kell foglalkozni van már 50- és tényleg fullon volt). [azóta MÁR 100-as is elérhető, és csak ott engedélyezik, ahol erre tényleg van lehetőség). Értem én hogy van esetleg veszteség, na de azért ha kb a fele hiányzik, akkor vmi tuti nincs, rendben bekötve/ változtatva.

    Múltkor vmelyik ügyfélszolgálatos azt mondta vmi nicns rendben nálunk 64mb/s van, a hálózat meg 62-őt bír... akkor hogy lehet erre 100-as netet engedélyezni, nem felelőtlenség? Vagy szerintetek előbb engedélyezik utána fejlesztik? nem értem :D

    Most ezt a Boondingot, akkor hogy is lehet megoldani meg csinálni?
    Az oszlopon kell vmi működniük, és behúzni a házhoz igaz? vagy tovább is kell vmit?

    Másik erre lehet boondingot kötni? nem kell másik eszköz hozzá?

    http://krizzyla.blogspot.hu/2012/11/zte-zxdsl-931dii.html
    [link]

    És ha ezt bekötnék, arról nem kellene értesíteni, vagy jelen lennem, hogy egyáltalán műveltek vmit?

    Az eszközben vhol látni,hogy van bloonding aktív funkció/bekötés??

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #90962 üzenetére

    "Úgy lehet 60-as vonalon 100-as csomagot adni, hogy kiadnak 2 vonalat -> Bonding."

    Ez eddig rendben is lenne, de a telefonban az ügyintéző most és hónapokkal ezelőtt is állította, hogy, meg történt a bonding. Szerintem pedig nem, és az ok , hogy most is ugyan annyit mérek mint amikor beállították a 100-as csomagot, két kattintással a ügyfélszolgálatnál.

    Ha Bonding lenne, akkor vmi sebbegésbeli eltérést kellene tapasztalni, mert az kizárt, hogy rákötöttek még 1-et (hova mikor egyáltalán méltóztattak szólni?), és még sincs változás, sebességben.

    1. Vagy nem csináltak semmit.
    2. Vagy rosszul csináltak vmit/ fél munkát végeztek.

    " majd nálad az EDK-ba,"
    Minek a rövidítése az EDK?

    " a bemenő kábelt általában cserélik hozzá UTP-re és bonding képes végberendezés kerül kihelyezésre, melyből egy típus van a T-nek ZTE H368N."

    Tehát akkor az van amit én állítók. Az ügyfélszolgálatos nyomja a vakert, hogy a gépen látja, hogy volt Bondling. Miközben nálam semmi változás nincs. Az egy érpár maximuma, jön sebesség mérés esetén, még gb-képes ruter esetén is.

    + Nem az általad írt ruterem van.
    Hanem: zte-zxdsl-931dii - Erre azt mondta Bonding képes, de akkor ez kamu megint.

    "(Ha lesz is szerelés szerintem csúszásban lehetnek az ünnepek miatt.)"

    Ez szeptemberi váltás. Októberben kérdeztem rá, kb 1 hónappal később. Csináltak egy hiba jegyet, ellenőrzést, és a hálózaton mindent rendben találtak.

    Elfogadtam, lévén 54 mb/s-es ruterem volt.

    DE most van már gigabit képes, és semmi változás, az ég világon, ergo Vki nagyon kamuzik össze vissza.

    Megint nyitottak egy hiba jegyet végig ment, minden rendben jött az sms néztem.

    Pedig még említettem is az ügyintézőnek a ruterem, és mondta, hogy be van kötve Bondling képes.
    De én nem fogom látni, nem tudok utána nézni, higgyel el neki.../ átirányított egy műszaki kollégához, mert nem értem be ennyivel.

    ők kb ugyan ezt mondta meg nyitott egy hiba jegyet, ami ugyan azt adja mint októberben.

    Hiába mondtam, nekik hogy küldjenek már egy szerelőt/ szóljanak neki.

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #90969 üzenetére

    Ez mondjuk most bennem felvetett pár kérdést... a falban vajon milyen kábel megyen? :D

    Amúgy érdekes, felhívtam őket mivel lezárult a hibajegy, jah megint a 50% sebesség, stabilan az amúgy jó ám :D

    A rendszer már jónak értékeli...

    - A mostani ügyintéző, amúgy pont ellenkezőjét mondta nem volt Bonding, mert ahhoz ki kellett volna menni szerelőknek.. ami nem volt.

    Átkapcsolt... ott meg közölték ilyen "szolgáltatást" nem lehet megigényelni, plussz hova akarok 100 megánál blondingolni nincs feljebb...

    De elvileg 72 órán belül jelentkezik a szerelő... remélem holnap vagy pénteken :D

  • Boond

    addikt

    válasz mamusz11 #90970 üzenetére

    Hát nem tudom, de nekem csak vezetékes tel+ net van T-től, és A 100-net 400-al volt olcsóbb szeptemberben, mint a 30-es amiről februárban váltottam 50-re (az 50 200-al volt több a 30-nál kb.).

    Azóta meg ugye van, 5% áfa, így furcsa, ha nőttek az árak... De lehetnek törvényi változások...

    Áh, nálad akkro az lehet pl drágulás oka, hogy 3 szolgáltatás helyett már csak kettőt veszel igénybe.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #90985 üzenetére

    Egész pontosan, itt már elérhetővé vált a 100-as net, korábban ugye már volt, már létesítve az előfizetés, jó rég.
    Mikor neten lett rendelve, ígérték, majd jelentkeznek... aztán nem.

    Most meg beakarják magyarázni, hogy minden rendben. :D
    Hát majd kiderül... a második ügyfélszolgálatos, legalább nem kamuzott, hanem egyből mondta, hogy igen igazam volt nem volt itt még senki. Viszont akihez tovább küldtek az meg nagyon nem vágta mit akarok én...

    kiváncsi leszek 72 órán belül lesz-e jelentkező...
    Egyébként igen köszönöm az infóidat, a rutert is említettem, hogy az nem képes rá.

    "Kiépítették egy érpáron, mert hagyta a rendszer,"
    Pontosabban, nem építettek ki semmit, mert eddig is így volt. Csak átraktam 50-ről 100-asra. És majd jelentkezünk...

    Most meg én futkározzak, meg érjem el, hogy jöjjön ki vki...

    A legjobb "a rendszer nem engedte volna a 100-ast, ha nincs bonding kiépítve."
    A másik meg teljesen az ellenkezőjét mondja... 3-adiknak fogalma sincs, hova akarok én még 100-as netnél bondingolni, nincs tovább...

    De nyitva hagyták, elvileg küldenek vkit...

    "Plusz nem köthetsz két évre szerződést, eszközvásárlás nélkül,"

    Nem tudom mikor jött be ez a szabályozás, de nekem februárban lett 50-re váltva, augusztus -el meg kb 100-as-ra. És két év határozott, telefon(vezetékes)+net, Nincs készülék vásárlás.

    Ezzel ráérek 2 év múlva foglalkozni... hogy smint...

    "(#90989) madle"
    Hát nálunk ez elvileg, bevezetési promóciós ár. De nem biztos, mert az 50-es is olcsóbb volt, mint amit én februárban kötöttem, amikor mondta az ügyintéző augusztus végén.

    (#90992) raider21
    Nekem is ezt akarják dumálni, jó az a ötven-6-7-8-9-60...

    De ha ígérték, hogy kijönnek, és csinálnak vmit akkor tartsák már be :D
    Amúgy is a feltöltés miatt érdekel a dolog...

    Maradna a Vectoring
    Ez egyébként mi csoda?

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91002 üzenetére

    60 max le és 18 kb a fel, jó esetben.

    50-es csomagnál 47-48 körül volt a le, és 15-16 max kb volt a fel.

    Amúgy megnéztem mert úgy láttam, azt írtátok itt, hogy az nem mind1 hány érpár van a telefon kábelen, ami a falból jön az 4 eres, aztán egy leválasztó/hosszabbító, ami régen ketté osztotta a tel/netet, most már csak a dsl-ben, meg a line-ban van kábel... innen már csak 2 ér megy tovább a zte-be.

    Tehát akkor ha jól értettem fent, akkor ez a 4 eres ami be van kötve, ez jó, a ruterbe is ilyen kellene. De ha még össze is kötném, akkro sem lenne változás, mert a zte nem tudja kezelni? vagy?

    #91003) Fecogame

    Attól még a feltöltésed nőhet.

    Nekem elvileg 5 mb volt a 30 megánál, és elvileg az 50 megánál is így kellene, papírforma szerint, aztán mért 15-16ot kb, 1-2 nap után.

    250-nél gondolom azért már jóval több lehet a feltöltésed, még ha papíron nem is írják.

    #91005) Impair1980, Budapest Telekommal mérj.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91011 üzenetére

    Nem tudom miért írod le újra elsőre is értettem, hogy nem tud.

    Ezt inkább a telekomosoknak mond, akik arról akarnak meggyőzni, hogy minden frankó, meg hova akarok blondingolni stb.

    Már pedig 1. eszközt kellene cserélniük, ki kellett volna jönniük, de szartak rá.
    2. Én érdeklődtem de mivel a ruterem nem volt 100-as net képes, a saját, így nem tudtam mit kezdeni velük.
    3. Most már van új ruter, saját, és látom, hogy az égvilágon semmi változás/ hajlandóság. Ezért kénytelen vagyok utána járni, és elérni náluk, hogy végre küldjenek ki egy szerelőt,a sok szarakodás meg távolról megnézzük helyet...

    De lehet megunom azt fogom és bejelentem hibára, hogy nem megy a net a rutert meg áramtalanítom.

    Anno ezt javasolta az egyik szerelő x éve, amikor képtelenek voltak a sima adsl (8/1) modemet cserélni 15 mb-es nethez valóra.

    Elvileg most jön szerelő, vagy jelentkeznek 72 órán belül...

    És azért érdeklődők itt, hogy tudjam mi a helyzet. És kamuzzanak össze vissza.

    Amúgy van egy 2x2 (azaz 4) érrel rendelkező, telefonkábel ez jön a falból, megy egy splitterig amit dsl/tel-ra osztotta régen a kábelt... ezzel mérve, alacsonyabb picit. (így 2 eres tel kábel megy a zte-be.

    Most kipróbáltam a 4 erest, direktbe ruterbe(zte), azzal jobb a net 1-2 mb/s-el kb talán. Viszont úgy nincs tel.

    Ergo, ha lenne bonding simán hozná a 100-as netet, a hálózat... Erről votl szó a megrendeléskor is, de azóta sem csinálták, és most már ideje lenne.

    AZ EDK-ra meg még mindig nem írtál semmit, hogy mi a franc az, pedig szerintem kérdeztem.

    Nem pörgök ezen, informálódom. Mert látom az értetlenkedést, és a fejetlenséget a T-nél.

    Múltkor pl T pontok jártak le ugye, bementem a T-s üzletbe, és elküldtek a búbánatba, hogy nekem nem jár, vásároljam le neten.

    Megtettem volna, de nem tudtam, mert nekem neten nem jó, nem tudtam volan felhasználni, felhívtam akkor az ügyfélszolgálatot, kaptam vmi normálist, aki igazolta, hogy nekem van igazam, és jóváírta a számlán a pontokat, mert nem tudtam már felhasználni.

    Most 2 ügyfélszolgálatossal beszéltem tegnap. Egyik váltig állította, hogy nekem blonding van, különben is az 50%, az nagyon jó a rendszer szerint. Ellenőrizni persze nem tudom, higgyem el amit mond.

    - Kérésre tovább vitte az ügyet csináltam egy ellenőrzést, amin kijött amit mondtam kb az előző csomag, sebessége, meg egy pici.

    A köv ügyfélszolgálatos, egyből mondta, hogy igazam van, nem volt nálam semmi ilyesmi, mert ahhoz szerelőnek kellett volna kimenni, az pedig nem volt. Tovább küldött egy kollégához, az meg megint az elsőt fújta, hova akarok én blondingolni mikor 100-as netem van, Csak épp azt nem érti, meg hogy papíron, mert elfelejtettek kijönni azóta is.

    Van két opció elfogadom amit mondanak, vagy jelzem a problémát, és tudok tényeket is mondani, a miért nem jó-ra.

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91011 üzenetére

    "A sebességes dologban pedig ne vezesd félre a kollégát, koaxon pontosan annyi a feltöltés, amennyit papíron (weboldalon írnak)."

    Akkor lehet. Nekem nem koax-on jön.

    De az vicces volt amikro februárban 50-es nettel, 2 nap után 15 mb/s-es netem min volt, holott a régebbi 120-as ügyfélnek csak 10 mb/s upja van/volt.

    Időközben kiderült, hogy optikán meg simán 100-nál van 50-es up is. 50nél meg 25.
    Ismerős speedtest képei voltak a bizonyítékok. Tehát az valós, hogy nem feltétlenül annyi ami oda van írva.

    Nálam jó esetben 100-nál lenne egy 30 ha duplázódik kb min.

    Azt az összefoglalót belinkelhetnéd nekem.

    #91012) KaiotEch, nálunk 50 a legkisebb...

    "Csakhogy a másik szolgáltató nem ad Hobby díjcsomagot, 5000 perc telefonálás és az összes 30-as,"
    Hoppá plussz esetén, bármely normál számot ingyen hívod, 100 percenként megszakítod, és csak havídíj van.

    Amúgy lehet megoldható, nem tudom ,hogy telefon egyiktől net másiktól? Vagy az annyira nem?

    "Na nehogy 2017-2018 -ban valaki még D-Link DSL-360R modemet használjon!?! :("
    Pedig sokan vannak így szerintem.

    Unokatesóm visszasírta a talán 10 mb-es netet, mert nem akar digitális telefonra váltani. Mondtam neki, te nem vagy normális. 100 mb-es netet kapsz annyiért vagy még olcsóbban mint amennyiért a 10-megásért fizetsz. + tuti van felár, mivel nem létező csomag már.

    Másik rokonnál most szívtak azzal, hogy 50-es lett a min net, és ugye ezzel digitális telefon, ami 22-e óta nem volt nekik.

    Náluk is ilyen 360-as modem lett cserélve. De ők csak szimplán neteznek semmi kül.
    Szerintem nagyon sokan vannak akiket nem is érdekel a nagyobb net.

    #91019) DJ. Ru$y
    Mondjuk a Tp-inknél elvileg van olyan amibe 3/4-g kártyát vagy mást tudsz belerakni... de gondolom az sem lenne járható út.

    #91021) Livius v

    Tény, hogy az 5000 percet kb senki nem használja. Viszont párszor korábban telefonáltam annyit, hogy jó pár ezressel emelkedett a számla, hosszabb mobilos, nem 30-as számmal való beszélgetés után...

    Ez is olyan dolog, hogy ki mennyire használja, attól függően érheti meg.

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91023 üzenetére

    Igen voip, ahogy mondod. A szűrőt, kihagyhatnám tény és való, az azért van még itt, mert így hosszabb a kábel...

    Viszont hiába voip a telefon, akkor sem volt a 4 érrel telefon, nem világított pedig csak a line-ből a ruterbe csatlakoztattam. Tehát csak 2 érpárral képes funkcionálni a tel, még akkor is, ha az ugye a dsl-ből jön nem a tel részből (splitter). Vagyis a splitter másik felén csak a dsl-nél van kábel. A telefon kábel külön megy, a ruterből, a telefonba...

    Viszont, ha végre ideér a szerelő, akkor persze kilehet hagyni itt is a splittert, ha cserélné megfelelő hosszra a kábelt + akkor ezt a telefonos gondot is gondolom megoldja, vagy nem tudom.

    EDK, így már értem, akkor az elehet a pont előttünk lévő oszlopban lesz talán. Hát igen ezért kellene hozzá szerelő... De ha még ezt meg is csinálták, mondjuk anélkül hogy szóltak volna, akkro sem jó a ruter ugye...
    szóval mindenképp oda lyukadunk ki, hogy kell vki aki megnézni... ezt nehéz a t-nél elérni, és csak sok körre sikerül.

    Nem a szerelőnek mondok tényeket, hanem az ügyfélszolgálatnak elsősorban, a szerelő remélem érti a dolgát... De az ügyfélszolgálatosokon előbb át kell jutni ugye...

    Ezt értem én hogy kell szabad érpár is.
    De a fáradságot nem vették, hogy szeptember óta hívjanak. online lett rendelve, mondták majd fognak szólni, azóta semmi. A net persze attól a pillanattól át lett váltva, csak épp a ígért blonding hiányában nem éri el azt amit elérhetne/ kellene.

    A lényeg a lényeg, én nem az ügyfélszolgálattal akarok cseverészni arról, hogy az 50%- ami amúgy is meg volt csak 50-es csomagnál ugye 100%, az jó-e vagy sem. 50-nél nyilván jó, 100-nál nyilván nem, főleg. Hogy azt elintézték, hogy átkattintották 2 perc alatt, de kijönni, helyszínre, megnézni mi van, az már elfelejtődött...

    - De ahogy látom nem egyedi eset, unókátésoméknél telefon nem votl 22-óta, ígérték, hogy jönnek, aztán semmi. Én meg türelmesen vártam, rendes voltam, 1 hónap után kérdezem, semmi... most meg azért már ideje lenne, erre pontot tenni szerintem. Azért mindennek van határa.

    oszlop kábel ruter stb megnézése az már elmaradt. Ezt akarom elérni, ez szerintem jogos igény.

    " ha most egy T-s szerelő megy ki hozzád, akkor nem fog létesíteni, mert azt alvállalkozók csinálják, ergo majd kiadják a következő cégnek, aki ezt megcsinálja"

    Jó akkro kinek kell jeleznem a problémát, hogy elmaradt a teljesítés, második fele tőlük, ha nem a T-nek????

  • Boond

    addikt

    Amúgy még a 25 is jobb mint a tízen valamennyi, de megkockáztatom, ha két kábelt kötnek rá, akkor akár duplázódhat is, lehet picit fölé mennek, én így számoltam 30 körüli értékkel de 25 is jó.

    Mind1 így vagy úgy de végére járok...

  • Boond

    addikt

    válasz KaiotEch #91030 üzenetére

    Balaton körül nem városban is van gigás net. Meg több helyen is van kisebb településben 50-100-as ez is terület függő.

    (#91031) DJ. Ru$y

    A lényeg, hogy haladjon a projekt... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz kentucky #91040 üzenetére

    Asszem a te posztjaidat láttam, találtam meg, mikro kedvencekbe raktam ezt a topicot... csak addig nem akartam ide írni, míg nincs meg a technikai háttér, (megfelelő saját ruter).

    De vissza fogok olvasni :)

    És végül megoldódott?

    #91042) Gabesz87
    többek között ezért nem kell iptv elég votl a próba hónap még amikor kitalálták...

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91053 üzenetére

    Ha Archer c7-esed van (v4-nél legalábbis)
    Van iptv menüpont is.

    Csak gondolom nem fogják engedni, hogy a tp linkről mennyen :D
    Szolgáltatói eszközről kell feltételezem.

    Hm még ip telefon is van ott szürke opcióként :D

    Hmmm

    SŐT egyedi MAC címet is adhatsz neki, jól gondolom,hogy ez esetben a szolgálatói rutert akár kiválthatná a saját eszköz is? Mivel a Mac címre szűr a telekom?

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz xdpeti0 #91143 üzenetére

    Saját eszközről érdemes a wifit és a hálózatot kezelni, akkor elkerülhetőek ezek a gondok.

    De ha már itt vagyok egy kérdés, tegyük fel adott egy 4 eres telefonkábel, ami megy a ruterbe.
    Digitális voip telefon van már ez esetben, ha jól értem akkro a telefon a neten jön igaz? Ergo, ha vna 4 ér azaz 2-2 pár, akkor azt elvileg lehetne teljesen a netre fordítani, jól értem?

    (feltéve, ha be van húzva és kötve így a házba)

    Azért érdeklődőm, és kérdezem, mert 2 telefon és egy net van nálunk.

    Egyik vonalon csak telefon, ez régi kb amióta bevezették a telefont azóta van.

    A másik új, az 2005 környékén került kiépítésre, bekötésre, mikor az internetet szélessáv hozták be, kezdtek el szolgáltatni... ez 4 eres ez a kábel, ment róla egy analóg telefon, és egy internet. Ez ha jól értem, akkor azt kellene jelentse, hogy 2-2 ér pár be van/volt kötve, mert 2 kellett a telefonnak, és 2 kellett a netnek.

    Most viszont, hogy már digitális a vonal, csak egy 4 eres kábel van, ami meg a splitterbe - ami még hátra maradt, és kábel rövidség miatt használva van, onnan megy egy 2 eres kábel tovább a zte t-s ruterbe, ami nem boondingképes eszköz.

    A tel kábel, ami a telefonba megy, az ugye megy tovább, a ruterből, a telefonba. Ha világit a voip van telefon ha nem akkor nincs.

    Kipróbáltam múltkor, hogy közvetlenül a 4 eres kábelt kötöm a zte-re, és kihagyom a splittert (aminek amúgy a dsl részéből menne tovább egy 2 eres kábel 4 helyett)

    Ebben az esetben a voip nem világított de net volt. azt nem néztem van-e vonal, mert feltételeztem nincs tel vonal.

    A kérdésem az lenne, hogy, ha kapnék egy bonding képes eszközt, és ezt a 4 eres kábelt 2-2re osztva, csatlakoztatnák, egy megtelelő bondingképes ruterbe, akkor nekem 2 érpáron azaz 2x2őn jönne a net, és a telefon is üzemelne? (lévén az netről jön nem kell neki külön sáv ha jól gondolom, mint ahogy a iptv-nek sem kell külön érpár, max a netből vesz el).

    - Természetesen ezt úgy értem, hogy ha a házba is be van vezetve a 4 érpár, az utcáról.

    Ebben az esetben nem is kellene nekem akkor az oszlopról plussz helynek lennie.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz xdpeti0 #91146 üzenetére

    Nyugodtan vehetsz, csak úgy kell beállítani, hogy a t-s ruter csak a kapcsolatot vegye fel, a többit a saját ruterted intézze. Nekem is így van amióta, kizárólag csak szolgáltatói eszköz csatlakozhat a hálózatukra közvetlenül...

  • Boond

    addikt

    válasz andrew911 #91167 üzenetére

    Hát nem tudom de nekem mikor hozták a T-s cuccot mindjárt mondtam mi a helyzet, és szó nélkül be lett állítva.

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91168 üzenetére

    "Régen az analóg és ADSL korszakban, a szűrőnél vált szét a 2 ér "Internet"-re és "Telefon"-ra."

    Ezt nem vágom, ennyi erővel akkor simán lehetne itt is 2 eres kábel, 1 telefon egy net. Nem kellett volna erre 4 eres kábel.

    Nah mind1 már tegnap meg akartam nézni a padláson, de lebeszéltek róla... honlap szerintem mindenképp utána nézek... mert zavar a dolog...

    " Attól, hogy 4 eres a vezeték 2 ér volt belőle használva."
    Ettől még lehet, hogy 4 ér van bekötve... Ellenkező esetben totál felesleges 4 eres vezeték. A másik résznél sincs 4 eres mert minek. Ez lenne a logikus... de utána nézek mi van.

    Legalább 2-3 kábel jön min az oszlopról be, szóval a 2 telefon valószínüleg, hogy 2 külön kábel lesz.

    Nem hiszem, hogy ugyan az lenne, mert ez két külön vonal. Sok mindenből kettő van, pl az áram is külön van, annak is két órája van.

    Igen az oszlopon előttünk van egy fehér doboz.

    "Nem ritka, hogy bonding esetén kell légkábelt is cserélni, és, attól függetlenül, hogy 4 eres kábeled van, lehet az is kidobják és UTP-t húznak helyette."

    Ezt most annyira nem vágom, de akkor, feltételezve, hogy 4 eres a kábel, ahol be van húzva. Az blondingképes lehet? Még ha esetleg kábelt is kell cserélni, a házig? (úgy vélem, ha cserélni kell, akkor sem kel több hely, mivel csere...)

    Még mindig nem görcsölök.
    Nekem is nyilván az lenne a legegyszerűbb, ha kijönne egy szerelő, de a T sajnos nem olyan vállalkozás, ahol ilyen egyszerű lenne.

    Mint korábban írtam, kissé káosz van egyik ezt mondja másik azt mondja 3.ik megint mást. Most ha felhívom őket negyedszer megint egy negyedik verziót fogok hallani, Ezt már unom, és inkább amennyire lehet utána járok, és utána zargatom őket, hogy de ez van de az van de így van ergo, méltóztassanak már kijönni.

    Itt vki nem rég írt pm-et, hogy 5 hetes masszív "vitája" volt a t-vel mire végre kijöttek, és megcsinálták neki.

    " Ha megy ki szerelő, ez az ő feladat megoldani."
    Igen lenne, de nem hajlandóak erre. Mindig vmi, beidegződés, sztereotípia alapján mondanak vmit.
    Más ismerősnél nem volt telefon ott is váltig állították ők csesztek el vmit, közben kiderült, hogy nem a központnál csesztek el vmit, + náluk is kábelezni kell. De az is hetek volt mire eljutottka odáig az ünnepek miatt is.

    " Hidd el, ha szar minőségű az a 4 eres kábel örülni fogsz, hogy kicseréli UTP-re"
    ez igaz, csak jöjjön már ki vki, és ne elvontan ez lehet az lehet, áh az biztos nem.

    Nem egy olyan esetet hallani...

    + saját tapasztalat is, a modememet addig nem cserélték ami 8/1-es volt míg végül a telefont be nem jelentettük hibára, és ott mondta a szerelő, nyomd le az áramot stb, utána kijön vki...

    Sajnos ez van néha kerülő utak kellenek. Ehhez meg pontosabban szeretném tudni, érteni.

    Mert nem szeretném ha lerázna.

    - Amúgy kábeltv-nél is, végül kiderült, hogy igen az erősítővel van gond... amire gyanakodtam...
    persze egyik helyen jó votl a jel, másiknál már nem, nagyon nem.

    De ott legalább egyből kijöttek, és készségesek, rendesek voltak... Igaz nem is a T-hez tartozik...

    "És nem osztanak semmit 2-2-re, egy 4 pines kötődoboz kerül az ő előírásaik szerint a bejövő kábel végére, amiből egy sima 4 eres kábel megy a bonding-os HGW-be."

    Azt honnan lehetne tudni, hogy a bejövő kábel akkor, 4 eres? És be van-e kötve?

  • Boond

    addikt

    válasz andrew911 #91170 üzenetére

    Az más... lehet, de nálam nem így van, mielőtt jött a szerelő elment a net, és csak akkor lett mikor bekötötte, mert annak a címéhez votl kötve a netcsatlakozás, ergo, hiába raktam volna oda a saját ruterem, ami nem modem ráadásul, azaz nincs telkábel csatlakozása, nem tudtam volna mti kezdeni, mert nem tudott volna kapcsolódni a t-hez...

    De ez jó pár éve volt több mint 2 év az is biztos. inkább 3-4 min.

  • Boond

    addikt

    válasz andrew911 #91176 üzenetére

    Lehet nem tudom, azt tudom, hogy anno adsl modem volt később ezt cserélték adsl+-ra.

    És amikor váltottam talán 30-as netre, akkor mielőtt kijött a szerelő, az előtt 1-2 órával elment a net, a konkrétan minden működött, semmi sem volt változtatva, de nem engedett továbbra már csatlakozni, mindig hibát dobott, talán vmi 500 valamennyit nem tudom, egyszer volt hasonló jelenség, amikor elvágták egy autópálya építkezésnél a gerinc vezetéket.

    Akkro rá is kérdeztem a szerelőnél, ő mondta, hogy igen, azért nem votl net, mert a központban beállították az eszköz (mac?) egyedi azonosítóját, és csak azt fogadja el a t rendszere. Ezért nem tudtam már a modemmel/ saját rutetrrel csatlakozni, ez az oka.

    Azóta lehet változott a dolog, meg biztos ki lehet játszani...

    De ez anno így volt nálam.

    A telekom kütyüje után viszont megy a ruter rendesen azzal nem volt már gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91179 üzenetére

    "Azért lehet ott 4 eres kábel, mert egy időben azt húztak be,"

    Értem, akkor esélyes, hogy 4 eres, és azzal lehet boonding... vagy, behúznak egy utp-t helyette a házig. Tehát akár kivitelezhető is, kevés macerával.

    Ergo, akkor lehet az első ügyfélszolgátalisnak is igaza, a 4 érrel/blondiggal, meg a másodiknak is, mert sem szerelő sem képes ruterem nincs.

    Ergo mindenképp javasolt lenne elérni, hogy vki kijöjjön így vagy úgy és helyszínen mérje fel, mint ahogy azt én szeretném, ne íróasztal mellől.

    "A második telefon előfizetéshez kellett esetleg még 2 ér, de azt írod az teljesen másik kábel is megy."
    Valószínüleg igen, eleve több évtized van a kettő között. Meg több jön be.

    "Ha az oszlopról bejövő kábel minimum 4 eres,"
    thx, akkor ha így van kivitelezhető. Igen tudom nem mindig írom valószínüleg jól, de értitek mire gondolok.

    A bonding-ot nem is akarok én létesíteni, csak a kábelnek akarok utána nézni, milyen hány eres stb. Ennyit még meg tudok tenni. :)

    Utána max zargatom őket, amíg rá nem szánják magukat, kijönni a helyszínre...
    De akkor legalább esélyes, hogy ez a feltétel adott, és ők is nyugtázzák, esetleg elkezdenek intézkedni.

    Ilyesmit nem csinálok, viszont van ismerős aki villannyal foglalkozik, és pont tőle hallottam a napokban, hogy konkrétan a T az egyik ügyfelének azt mondta "oldja meg maga a kábelezést utána jönnek", na már most akkor az ő cége csinálta a kábelezést, amit a T-nek kellene normál esetben...

    De nem szándékozok erre megkérni senkit.

    A nagy kérdés itt a HA...

    Amúgy én úgy látom, egyre inkább, hogy a T marketing céllal emelt sebességet, gyorsan. De a vállalásait teljesíteni nem tudja... vagy nem akarja.

    A legegyszerűbb az lenne, ha behúznának még egy légkábelt, de gondolom az drága, meg egyéb... optikát meg nem hiszem, hogy egy hamar látnánk erre felé...

    Igazából az a véleményem, hogy akkor kellene nekik új csomagokat elérhetővé tenni, ha technikailag is tudják garantálni a feltételeket, vagy van rá mi hamarabbi fejlesztési terv.

    Mert az, pl hogy van papíron 100, de a valóságban mondjuk fejlesztést nem is terveznek... az igen durva lenne...

    Akkor nem kell élesíteni a csomagot.

    Ja ja ilyen kötöttek most unokatestvéreméknél, szét bontották a kábelt vagy vmit, hogy külön legyen a net és a telefon. 2 - 2 érre... de náluk nincs bonding... mert csak 50-es netet kaptak, ami az új alap csomag lett...

    értem.

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91181 üzenetére

    Akkro mikor ezt hozták, amit leírtam, #91180 akkor lett viop, analóg telefon helyett + 15-ről 30-as net kb.

    Mind1 a lényeg az, amit írtam, ha az nincs pl tönkre megy, és gyors cserélném modemre, addig is legyen net, nem menne, mert nem fogadná el a központ.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91186 üzenetére

    Az egy dolog ha él, de ha pl csak 60-at tud kb a rendszer és nincs blonding ,vagy nem jönnek ki, akkor sokat érsz vele.

    " Akkor megmondják, hogy ők ennyiért csinálják meg, vagy csináltasd meg mással, ezt megint ne keverjük ide."

    Tudomásom szerint csak simán be kellett volna húzni/ cserélni padlásnál semmi extra... Lehet egyedi eset, de valszeg annyira nem mert utána gondolkodtam el azon hogy hasonlót máshonnan is hallani, más cégtől.

    Ez sima net volt a fenti történetben.

    "Az, hogy elakadt a dolog, vagy a rendszer nálad engedte egy érpáron, és ezért nem akarnak kimenni, ez sajnos a rendszer hülyesége. "

    Itt inkább hanyagság meg egyéb feltételezés áll.
    Nem tartom túl korrektnek, ha azt mondják kijönnek, és az eddigi tapasztalatokkal ellentétben b*** rá. Sőt nem hajlandóak ki küldeni embert, hogy megnézze mi is a tényleges helyzet. Nekem ezzel a hozzáállással van bajom. Központ mért 66-ot nem tudom azt hogyan nekem 60-62 max.

    "szabad port a központban, szabad érpár a főkábelen, amin a jelenleg használt érpár is van. Utóbbi kettő a nagyobb hátráltató tényező nyilván."

    Épp ez az, hogy akkor hirdetek ilyent ha min folyamatban van ennek a megoldása, mert pl ha nincs, akkor nem csak velem szúrnak ki, hanem mindenki mással is aki váltana/ váltott.

  • Boond

    addikt

    A GINOP 3.4.1-2015 keretében újgenerációs hozzáférési és/vagy körzethálózat kiépítésére támogatást nyert a Magyar Telekom Nyrt. az alábbi járásokban:

    A projekt tartalma:
    Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése. Határidő 2018 augusztus
    "A projekt tartalma:
    A fejlesztések során a Magyar Telekom optikai, réz, valamint HFC
    alapú hálózatot fejleszt az adott járásban."

    Ebben az esetben ez konkrétan mit jelent? Mit takarhat, technikailag?

    Gondolom ennek a fejlesztésnek az oka, hogy idén(2017-ben úgy értve) megjelent az 50-es és a 100-as csomag is, utóbbi csak bondiggal lehetne.

    Ha pl műszakilag kevés a rendszer a bondinghoz/ 100-as csomaghoz (egy ér pár 60-61 mb), akkor szerintetek várható, hogy akár egy új légkábelt kihúznak? (ahol kevés/ esetleg betelt)

    Vagy ez nem illik bele a fejlesztésbe?

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    Nekem is eszköz cserével járna a 100-as, de azonnal aktiválták, szerelő azóta sem volt.

  • Boond

    addikt

    válasz enginev3.0 #91233 üzenetére

    Igen nekem anno szeptemberben azt mondták, hogy ez már él, most kattintotta át.
    Igaz a történethez hozzátartozik, hogy én 50-ről váltottam 100-ra, de ami azt illeti, már 30-ról 50-re is 1 kattintás volt, csak az még üzletben lett intézve.

    Ahhoz nem kellett eszköz csere.
    A bondinghoz kellene / szereléshez, de azzal meg nem foglalkozik/zott senki.

    Amúgy azt mondták, hogy majd 14 nap után keresnek, mert online annyi türelmi idő van, ha meggondolod magad utána lép életbe a szerződés vagy ilyesmi... 1 hónap/hónapok után sem semmi..

    "A te eseted teljesen más, ott a központban is kell dolgozni, meg oszlopon."

    Ahhoz hogy tényleg, legyen 100-as net való igaz.
    De ahhoz, hogy átrakja a csomagot, ahhoz csak 2 kattintás volt, mikor telefonon más ügy kapcsán, beszéltem egy ügyintézővel. Akkor láttam, hogy van száz, és kérdeztem. És tényleg ment is egyből a jelenlegi sebességgel...

    Más kérdés, hogy azóta sem történt több változás... akkor azt gondoltam, nálam a hiba, mert hát 54 mb/s ruter... ugye 1 hónappal később felhívtam őket, és mondták náluk jó ők mérik a sebességet...

    Én elhittem megnyugodtam. És vettem új rutert... aztán jött a "meglepetés".

    És úgy látom ez nem igen fog változni... jó esetben még, idén fejlesztenek, azaz félbe hagyták, rossz esetben szívás van, mert szarnak rá. Csak a marketing meg legyen...

    Szeptemberig kiderül...

    enginev3.0-nak csak ONT-ot kell cserélni és a technológia sem ugyanaz.

    Ez is rendben van. De kétlem, hogy az "átrakás, egyik csomagból másikba, az különbözne a kettőnél ;)
    Valószínüleg ugyan olyan a rendszer.

    A különbség az ami nálam hiányzik, a fizikai csere/szerelés, hogy ne csak papíron legyen 100-as net.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz enginev3.0 #91257 üzenetére

    Ja nagyon szerencsés vagyok cirka 10-11-12 mbn/s el nöt a le, és 1-2-3-al max a fel :D

    50-hez képest...

    Mivel hiányzik a másik ér pár... amúgy nekem nem kell eszköz csere.

    Amikor az eszköz csere volt több éve, akkor meg úgy volt, hogy volt net, aztán egyszer csak elment :D
    jött a szerelő, és beállította a dolgokat. modem ki, új zte több funkciós ruter be - ez már tudott a netre csatlakozni.

    Viszont Bondingra képtelen ez az eszköz. Azt el hiszem, hogy amúgy tudná a 100 megát csak a vonal nem önmagában.

    Szóval vagy fejlesztés keretében húznak még egy kábelt az oszlopra, vagy szívás lesz, ha amúgy nem megoldható.

    Amúgy ráadásul péntek este volt amikor a 100-as netre lett állítva. 20-21 között. Az önmagában 2 kattintás volt.

    A technikai része más kérdés...

    De ha bírja a vonalad, akkor csak be kell üzemelned az új cuccost és menni fog.

    Ez a futáros kiküldés ez amúgy új módi :D

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91261 üzenetére

    Akkor úgy fogalmazok, nálunk sosem votl ilyen szereld magad. De lehet azért, mert több dolgot kellett csinálni egy szereld magadnál, pl amikor a jelenlegi eszközt kihozták, akkor a központtal kellett ledumálnia dolgokat, meg beállítani az eszközt.

    És talán ha nem lenne ez az új modi, nem tom, talán kevés a szerelő, vagy ez egyszerűbbnek tűnt. Akkor bondiggal kapcs sem kellene, mindenek utána járni.

    Egyébként pont adsl+ (adsl2 vagy mi volt a neve) modem óta, volt az, hogy hiába mondta az ember, hogy ki kellene cserélni az eszközt T-s üzletben is voltam anno. Nem foglalkoztak vele, sőt "vegyél magadnak", volt a válasz a T-s üzletben...

    A megoldás végül egy T-s szerelőtől, volt aki egy másik telefon vonallal talán beázás vagy franc tudja, mi volt kint. "fel kell hívni őket mondani, hogy nincs net, lenyomni az áramot, hagyni, had fusson a diagnosztika, és mivel nem jutnak semmire majd küldenek vkit".

    - És tényleg.
    Pedig előtte vagy fél évig, hiába szólt az ember jelentette be stb...

    De úgy látom ezek a dolgok nem változnak... nagyon...

    (jah akkor jön fel a szerelő, meglátja a modemet, hát ezért van lassulás, mindjárt hozza is a másikat pár perc volt.) Semmilyen modemet nem kellett venni...stb...

    Azért néha azt látom, nem állnak a helyzet magaslatán...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz baluponthu #91300 üzenetére

    "gyakorlatilag ami log rajta..." nézzük csak, 5-7-8 9(!) eszköz... az azért kemény.

    Nálam a saját gigás ruteren, ami 2 sávos, jó ha 2-3-max 4 eszköz van egyszerre...

    De igaz nekem nem ilyen a t-től kapott eszközöm.

    De amúgy tényleg az a durva, hogy egyre több eszköz mehet/használja a hálózatot...

    És vmelyik cégnél az is a szlogen azért adunk több netet, hogy ne szenvedj hiányt, több eszközt tudj használni... mintha a t-nél is ez lenne...

    Nem tudom de az 5 ghz az elvileg kisebb hatótávval megy...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91309 üzenetére

    adsl/xdsl-nél is van.

    legalábbis az tárcsáz.. az enyém meg a többit intézi...

    (#91310) vpeti22 nem valószínű, hogy akkor már korábban ajánlották volna...

    De nálunk lehet az a szintű, hogy van már 100-as de nincs vonal, nem tom nem volt időm bogarászni...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz Cyberpunk #91329 üzenetére

    Regisztrálj egy Mega.co.nz fiókot, küld el a mappa linkjét, és kész :)

    De ha ők is csinálnak meg is tudod velük osztani, belsőleg, mint egy mappát, sőt jelzi is, ha új képet raksz fel.

    - Ez még csak a tárhely része ezen kívül videó, adudió, és chat formájában is van lehetőség kommunikációra pl mindenféle sallang nélkül működik telefonon pc-n egyaránt.

    50 gb tárhely van ingyenesen.

  • Boond

    addikt

    válasz baluponthu #91339 üzenetére

    Nah ez érdekes...

    Kérdésem:

    Akkor ha lesz 100 -as net blondingképes eszközzel, akkor nem megoldható az, hogy ez a cucc feljelentkezik, a hálózatot meg a wifit a saját ruter kezelje?

    Vagy nálam ilyesmi probléma nem áll fent (xdsl elvileg)

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91347 üzenetére

    A kérdés lényege, hogy msot van egy szolgáltatói eszköz, az csatlakozik netre mert csak az tud.

    Viszont ezen kívül mást nem csinál. A hálózatot, és a wifit mind a saját kezeli. (adsl/xdsl vonalon)
    Ez ha jól tudom nem Passthrough, mivel a t-s cucc jelentkezik be.

    Akkor a lényeg ugyan úgy tudom használni majd a dolgokat, ha cserélik a t-s eszközt?

    A régi ruterem, az biztos nem jelentkezhetett fel, lehet nem is tudta volna, nem tudom. Mert ugyan úgy megy mint a réginél a rendszer.

    Telefonhoz is kell vmi gondolom, mert az is a t-s ről megy.

    "Saját router-t használok bonding-os HGW mögött."
    akkro a hálózatod minden arról megy, nem a t-s eszközt használod gondolom.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91351 üzenetére

    Amúgy voip mintha lenne a tp link archer c7-ben is... vagy legalábbis ilyen beállítás, mert csatlakozó az nincs :D

    Aha értem, és akkor a te rutered lanjába van kötve a t-s eszköz? ÉS megy úgy is a telefon?
    (már ha van neked az is).

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91356 üzenetére

    Nekem is a zte lan1-ből megy a saját ruter wan portba, a saját ruter lan portjába meg a pc meg ilyesmi.

    szóval akkor ugyan az. Annyi a különbség, hogy nekem a t-s tárcsáz be.
    nálad pedig nem.

    De ha nem, tárcsáz nálad a t, csak úgy "van"... akkro is megy a telefonod ezek szerint a t-s cuccal.

  • Boond

    addikt

    válasz jbl #91366 üzenetére

    Ezzel már én is elégedett lennék, jó az uppja :)

    Miért kellett 1,5 hónapot várni?

  • Boond

    addikt

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy hűség nélkül, és 2 év hűséggel is ugyan annyi az ár, a telekomnál. pl vezetékes internet, akkor mégis mi a különbség, miért éri meg 2 évre kötni?

    Az egyévnél, látom van némi kedvezmény, de már ott is csak pár hónapig.

    Illetve, ha vki telefonos megérésesre módosít, majd az mennyivel lehet jobb ajánlat?

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #97673 üzenetére

    Az összefoglalóban olvastam, a "weboldalon kiirt árak, nem valósak, telefonon ennél jobb ajánlatot is kaphatsz"

    Nekem két éves van ha jól emlékszem... de kb hasonló áron lehet, most mint akkor az új szabályozás... de majd utána nézek, még úgyis eltart egy darabig...

    köszi.

    készüléknél mennyi a kedvezmény, hány % kb? Bár valószínüleg az felejtős...

  • Boond

    addikt

    Ha már valaki volt olyan jó, és törölte a hsz-em, akkor legalább azt írjátok meg, van olyan akinél már elérhető a History2? Mert én azt olvastam folyamatosan kapcsolják be, vagy csak 7-étől?

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    Most akkor az rtl-t visszalehet nézni vagy sem? mi lett ennek az eredménye? múltkor volt itt kérdés, nem is olyan régen...

    Másik kérdés, van aki használja az rtlmost-ot vagy az új rtlmost+ szolgáltatást? Bármelyik műsort vissza lehet nézni vagy mi a korlátok?

  • Boond

    addikt

    válasz tobias40 #110658 üzenetére

    Hát még mindig jobb, mint nekem 100helyett 50 kb :D le :D
    Nem is értem mire használnád ki a gigabit-et? Nem elég a 600?

    A feltöltésnél már viszont nagyon nem mind1, hogy 220 vagy 400 (bár nekem még a 10%-a sincs nagyon meg a 220-nak :D :( )

    Én pár éve felhívtam őket, és vmilyen belső technikusok emeltek a vonalkihasználtságán vagy ilyesmi. De mostanra nem vagyok kelőbbre semmivel...

    "(senki ne csinálja :DDD )"
    Jah olyan mint a Győzike show, senki sem nézi, mégis rekordokat dönt :DDD

    Roli27, és hol a History2 ebből a felsorolásból?

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz tobias40 #110664 üzenetére

    Azért az durva ha 1000-ből csak 200 up van meg. De lehet, hogy technikai okai vannak. De majd aki ért hozzá leírja, miért lehet ilyen.

  • Boond

    addikt

    válasz #78121280 #110667 üzenetére

    De Telekomhoz,bekerül, a food networkot fogja váltani egyik csomagnál...

    Vagy mi ez az archív? Akkor?

    Díjmentesen biztosítjuk számodra!

    "IPTV-előfizetőként díjmentesen biztosítjuk számodra egyes televízió műsorok utólagos megtekintését 3 napig. Az Archív TV-szolgáltatás elérése díjcsomagfüggő."

    Így már értem...

    "Mondom nem ez zavar hanem az hogy felét tudja le és ötödét fel,azért ez nem korrekt."
    Nálunk papíron 100-as net van, közben meg valójában 50+ kicsit plussz. DE már azt is visszavették, mert kiég a hálózati csomópontoknál vagy mit tudom én a kábel..

    "Főleg elvekkel van baj de ez már az én gondom,sztem más sem örül annak ha az előfizetése ennyivel kevesebbet tud!"
    Hát én örülnék ha annyit tudna :D :D

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz #78121280 #110661 üzenetére

    Nah de feljebb az új csatorna kiosztást kérdezte, nem az archív-t :)

    Az automatikus, vagy kell vmit csinálni is hozzá?

    "Nem egyről beszélünk!"
    Már rájöttem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák