Új hozzászólás Aktív témák

  • solena

    tag

    válasz fecus #87383 üzenetére

    Japp, cirka két éve kaptak azok a tanárok laposokat, akik a laposért cserébe vállaltak digitális képzésen való részvételt (EFOP-3.2.4-16, "Digitális kompetencia fejlesztése"). Az akkor kitöltött IKER kompetenciának megfelelő "tudású" lapost kaptak. Aki semmit sem tudott (IKER0-1), az kapott HP-t (i3-mal (6. gen), 8GB RAM, 256GB SSD), a közepes (IKER2-3) Lenovót (i5 (6. gen), szintén 8GB RAM, 256GB SSD), és aki azért vágta (IKER4), vagy vezető volt, Dellt (i7 (6.gen, annak ellenére hogy a típusszám alapján azt gondolná az ember, hogy minimum 7.gen-es, amikor rájöttem, ledobta az agyam az ékszíjat...), 8GB RAM, 256GB SSD).

    Amivel a legtöbb gond volt, míg foglalkoztam ezekkel, azok a Dellek. Egy éven belül cirka 20 gépet kellett lejelentenem kijelzőhibára, és kiderült róluk, hogy csomóban szar, refurbished, vagy csak szimplán noname dzsunka kijelző volt, és kapott bele szervizkor normálisat (az orrom előtt szerelték, mert kiszállásos történet). A lenovókkal volt a legkevesebb baj (egyet kellett újrahúzni lemezképből), és nagyon masszív a megjelenésük, a HP meg... szeretett a bios megdögleni, sokszor kellett resetelni, és mikor a kezembe került egy ilyen, f*stam, hogy eltöröm, mert annyira meh a szerelésük, ócska műanyag hulladék a borítás...

    De visszatérve a tanarakra: sok tényleg nem vágja, és a projekt keretében beharangozott képzésekről sem tudom, hogy megvalósultak-e az első évben (a képzési dolgokat olyan gyorsan ráztam le magamról, mint kutya a vizet, eleve a projektes dolgokért nem kaptam lóvét, ezt már nem varrták a nyakamba), és szerintem amikor beharangozták a digitális oktatást, erre építettek (csak Csongrád megye egyik felében majdnem/cirka 1000 lapos lett kiszórva). Ha megvalósult, akkor azért kéne működnie ennek...

    Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

Új hozzászólás Aktív témák