Új hozzászólás Aktív témák

  • sketchifun

    senior tag

    Én nem vagyok boltos, de leírom a mai sztorimat.

    Elmentem a közeli városba, hogy a törött CPU hűtőmet, vagyis a tartóját egy cseredarabbal helyettesítsem. Két bolt van. Nevezzük A, és B boltnak. Alapvetően használt érdekelt volna, újat úgyse nagyon kapok S478-ra. Bemegyek A boltba, udvariasan köszönök. Látom, a lelkem PH!-t böngész, rokon lélek lehet. Megkérdezi miben segíthet. Mondom neki, hogy S478-as, pántos hűtéshez kellene a műanyag konzol, vagy pedig egy komplett hűtés. Tudom, hogy szervizelnek, biztos van itt valami döglött gép, amiből kibányászható lenne. Közli velem, hogy nincsen bontott Intel gépük, az AMD az S478 korában sokkal népszerűbb volt, és nekik csak az van, ritkán jön hozzájuk 10 éves Intel gép. Ja, biztos azé szerzett a Celeron ilyen patináns nevet a processzorvilágba, mert keveset adtak el belőle. Mindegy, tekintsünk el tőle. Erre felajánlja, hogy tud nekem adni full újat. Élből mondom, hogy nem érdekel, nem adok 4-5 rongyot, hogy egy csöves 3Ghz-es P4-et hűtsek. Kimentem, átbattyogtam B boltba. Természetesen ott sem volt használt. Hát mondom akkor kénytelen leszek újat venni. Megkérdeztem, valami Spire hűtést mondodd, 11.999 FORINTÉRT! MIIII?! Rögtön mondtam, hogy annyit a büdös életbe nem adok érte. De ez a legolcsóbb. Akkor se adok érte annyit. Inkább megyek a konkurenciához. Megfordultam, és hozzám szólt a pultos pasas, hogy egyezzünk meg. Menjek át a másik boltba, és ha ő olcsóbban tud nekem adni új hűtést, akkor ezt a Spire hűtést azon az áron fogja adni. Viszont ha nem tud olcsóbbat mondani, visszajövök és megveszem. Mondom üsse papucs. Átbattyogok, megkérdezem, mennyi a legolcsóbb S478 hűtés. Pötyög a gépén, guberál a nagyker listáján, számológépet megpüföli, majd közli, 12.900 Ft. Na meg az öreganyátok térde kalácsát. Hazajöttem, mert felírtam ezt a Spire hűtést, mondom azé megnézem már árgépen, mennyiért vesztegetik ezt a webshopok. A legolcsóbb ár 4600Ft volt. De tudom, hogy B bolt Pixel nagykertől szokott rendelni. Kis utánajárással megkaptam a nettót. Hát behugyoztam, mikor rájöttem, hogy 100%-os haszonkulcsal dolgoznak. Inkább nem gépezek. :DDD

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák