Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz letoltobeze #56061 üzenetére

    Bár én nem Dockerből futtatom, de véleményem szerint mindegy, hogy hol fut ha a kliensen beállítható a felhasználó amihez társítva van, szerintem igen, akkor is be tudod állítani.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • McAdam6

    tag

    válasz letoltobeze #65413 üzenetére

    Úgy látom tud SqueezeLite-t, én megpróbálnék egy Logitech Media Servert feldobni dockerben.

  • blakey

    titán

    válasz letoltobeze #65420 üzenetére

    Khadas VIM3L HTPC edition + Khadas tone board

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • poirot

    senior tag

    válasz letoltobeze #65419 üzenetére

    Logitech Media Server

    https://sourceforge.net/projects/lmsupdate/files/DSM6.x/

    A megfelelő spk-t letölteni, és manuálisan telepiteni. Átvette egy másik cég a fejlesztését.

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz letoltobeze #65431 üzenetére

    Nem is a khadas maga ami jól szól, hanem inkább a hozzácsatlakoztatott Tone Board DAC. Nálam pl. egy Raspberry PI 3B+-on van egy HifiBerry DAC és a rendszer maga a PI-on a Volumio.

    El Psy Kongroo

  • letoltobeze

    aktív tag

    válasz letoltobeze #65413 üzenetére

    Sziasztok, akkor leírom, hogy (eddig) mire jutottam:
    A SOtM sMS 200 nem tud közvetlenül megosztott könyvtárat elérni a Synology/xpenology rendszerű NAS-okról.
    Én ezt erőltettem, mert úgy tűnt hogy lehet, de nem.
    A NAS-on be kell kapcsolni a DLNA szolgáltatást. Na ezt nem értettem én meg (pedig volt aki utalt rá) de egy internetes cikk leírta, hogy ENÉLKÜL NEM FOG MENNI.
    Mediaszerver letőlt - beállít - és tadááám! működik.
    Köszi a segítségedet mindenkinek! :R :R :R

  • Magnat

    veterán

    válasz letoltobeze #65450 üzenetére

    Szia,

    fura, pedig elvileg tudnia kéne, senkinek sem működik v hol olvastad, h nem támogatja?

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz letoltobeze #65454 üzenetére

    Az hogy nem tudsz mountolni pl. mpd-ben synology megosztást az user error. Menj át a Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért topikba.
    Nagyon nem mindegy, hogy dlna vagy cifs/nfs megosztást használsz.

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • Magnat

    veterán

    válasz letoltobeze #65454 üzenetére

    Én nem látom ebben a cikkben, hogy konkrétan ez az eszköz nem megy máshogy és nem neked nem hiszem el, hanem az volt a kérdés lényege, h te nem találtál rá megoldást vagy hivatalosan megerősítették-e vhol, h ez a funkció nem működik az eszközben. (Mondjuk azért volt már rá példa a világtörténelemben, h vki egy napot szórakozott valamivel és valaki más mégis talált rá megoldást, ezt meg te hidd el nekem :) )

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • dkess

    őstag

    válasz letoltobeze #65485 üzenetére

    Szerintem félreérted Mezga Aladár ezen mondatát: "Nagyon nem mindegy, hogy dlna vagy cifs/nfs megosztást használsz.".

    Kezdjük azzal, hogy teljesen igaza van. Azonban a DLNA nem jobb vagy rosszabb, mint pl. a CIFS/NFS/WebDAV stb. stb. - hanem más.

    Ugye utóbbiak általános célú fileátviteli protokollok. A DLNA viszont teljesen más. DLNA -nak rengeteg célja, funkciója van. Az egyik például az, hogy pont a file átviteli protokollokból eredő galibákat kikerülje - ezt "elfedje" a felhasználó elől. Például: a médiaforráson beállítás alapján csak a SMB2 és SMB3 van bekapcsolva (SMB1 és egyéb protokol nem). A felhasználó ezen (pl. biztonsági megfontolásból stb.) nem is akar változtatni. A lejátszó eszköz meg mondjuk csak SMB1 -et meg NFS -t támogat. Akkor máris nem fog működni a dolog ... Sokan itt meg is állnak kb. és semmilyen médiatár funkció nem csatlakozik a DLNA szerverhez és egyszerűen csak arra használják a dolgot, hogy egy fileátviteli protokolloktól független könyvtárszerkezetet lássanak és abban tallózva játszanak le bármit. Ez Synology -nál önmagában csak a 'Médiaszerver' használata. Azonban, ha a 'Audio Station' és/vagy Video Station' adatbázisát is integrálod a ehhez, akkor a netről leszedett metaadatok és képek alapján rengeteg egyéb lehetőség is megnyílik illetve más a felhasználói élmény (pl. file nevek helyett a filmek magyar címeit látod, borítóképek, csoportosítás album, előadó egyebek alapján stb. stb.)

    - aztán egyéb dolgok - pl. autentikáció és jogosultságkezelés. Ez mindkét irányban - pl. "túl sok" van avagy "túl kevés". Most csak az egyikre példa (a mellett, hogy jelszavakat eleve nem kell megadni) - azt senki sem szeretné, ha mondjuk a gyerkőc a médialejátszó vagy TV távirányítóját megkaparintva elkezdene bőszen file -okat törölgetni a zene állományainkból. Persze folytatni lehet azzal, hogy meg lehet szabni, hogy DLNA -n mi jelenjen meg és mi nem. Ez utóbbival kapcsolatban van egy általános funkcionalitás, de vannak olyan "elborult" dolgok is, hogy egy DLNA szerver például saját felhasználói jogosultságokat támogat, amihez eszközöket lehet rendelni. Ezt "megbutítani" szülői felügyelettel vagy egyéb szűrőkkel és ezzel megoldani, hogy pl. a gyerek TV -jén és/vagy mobiltelefonjára (azaz a DLNA szerver szabályozza, hogy az adott lejátszó felé mit mutat meg) mondjuk nem jelenik meg az otthoni háziporesz vagy éppen a Napalm Death nevű "örökbecsű" zenekar diszkográfiája ...

    - szerepkörök. Magyarul írom, mert egyszerűbb: pl. szerver, lejátszó, távirányító stb. Csak file átviteli protokollokkal ugye rá vagy bízva a lejátszó készítőjének implementációjára. Itt viszont van egy teljesen általános funkcionalitás. Pl. szerver: NAS egyik DLNA szervere, lejátszó: pl. húgomék TV -je (másik háztartás - interneten keresztül). Távirányító pl. a mobilom. Azon böngészek illetve indítok lejátszást (film, zene, bármi). Nézhetem a telefonon (pl. zenét akarnék hallgatni vagy filmet nézni buszon) - ekkor a telefonom lejátszó is egyben. Amint kilököm arra a TV -re (filmet vagy zenét) akkor a lejátszó a TV lesz. Hangsávot (akár Dolby Atmos) vagy feliratsávot váltok. Ja ez működik pl. egy németországi hotelben is. Szerinted ott akarnék autentikációval (felhasználó/jelszó megadás egy hotel TV -n?), HTTPS konfigurálásával bajlódni. Avagy hogy milyen fileátviteli protokollt támogat a TV illetve milyen formátumokat. Á dehogy ...

    - kompabilitás. amennyiben a lejátszó nem támogat bizonyos formátumokat avagy éppen bitrátát és/vagy mintavételezést, vagy nem ismer bizonyos csatornakiosztást vagy valamilyen kodeket (mondjuk DTS -t). Semmi gond - a rendszer felismeri és teljesen automatikusan olyan formára konvertálja át, amit a céleszköz ismer.

    - Médiatár funkció. Ezt korlátozottan érintettem fentebb. Más oldalóról megközelítve viszont úgy is felmerülhet a kérdés, hogy melyik eszközön szeretném a médiatárat illetve annak kezelését. Pl. lehet NAS -on. Ez lehet Audio Station/Video Station/Plex/Emby akármi. Avagy szeretném, hogy egy másik eszköz legyen - pl. egy Kodi egy PC -n (ez csak példa). Utóbbi esetén fileátviteli protokollokkal érdemes közvetlen hozzáférést adni a Kodi -nak és majd az felépíti a saját adatbázisát (ebben a Kodi nagyon jó - mármint a fileátviteli protokok kezelésében. A WebDAV megoldása pl. nagyon jó ...). A Kodi -nak vannak olyan "elvetemült" megoldásai is, hogy pl. az adatbázist átveszi mondjuk Plex -től és ekkor csak egy "frontend" -ként funkcionál ...

    És itt van a kutya elásva. Te mit szeretnél? Az eszközöd médiatárazzon (akkor a file átviteli protokoll beállítása lesz a nyerő és a NAS csak adatforrás) vagy a NAS -on az egyik DLNA megoldás médiatárazzon és DLNA -n menjen a lejátszás (sőt a fentebbiek alapján ezt is lehet butítani, hogy csak egy könyvtárszerkezetet mutasson benne a file -okkal). Én az utóbbira szavaznék. Mellé egy mobilapp -al. Ez lehet a DS Audio is - helyi hálózaton működik csak. Mobilon böngészel, lejátszási listát állítasz össze és közben megy a zene a lejátszón. BubbleUPnP -vel meg bárhol megy. Akár olyat is tud, hogy a helyi hálódon levő DLNA szervereket (amelyikeket kiválasztod) egy idegen helyszínen ledobja a helyi LAN -ra - kb. mintha a NAS -od ott lenne ... :) Aztán TV -n egyebeken tudod böngészni illetve lejátszani. Én mondjuk nem így szoktam, hanem ahogy írtam fentebb telón böngészem, aztán átküldöm.

    Vegyük észre a DLNA lehetőségeinek mindössze milyen apró részét említettem feljebb. A lehetőségek azért jóval tágabbak ...

  • dkess

    őstag

    válasz letoltobeze #65498 üzenetére

    Két program kell: Médiaszerver és Audio Station. Ezek legyenek telepítve NAS -ra.

    Médiaszerver

    Általános beállítások fül:

    Hálózati interfész: itt állítsd be azt a LAN csatit, melyen szeretnéd, hogy szórja az áldást. Nálam például kettő is van és két külön hálózathoz is csatlakozik - úgyhogy adott esetben nem mindegy ...

    A többi (nyelv, DLNA menü stílus ilyesmi) maradhat alapértelmezésen - majd idővel kísérletezgethetsz.

    Böngészési beállítások fül:

    Itt a felső rész lehet ízlés szerint. A zene megjelenítésnél speciel nálam a 'Szám - Műsör' van

    Ugyanakkor a jelölőnégyzeteknél maradjon minden jelöletlen - kivéve:

    - 'Audio-/videofile -ok borítóképének megjelenítése' (és alatta egy csomó file név konvenció állítható módon). Ez hasznos. Itt láthatjuk, hogy amennyiben egy album könyvtárában van 'cover.jpg' (stb.) nevű kép, akkor pl. MP3 -ak esetén ezt használja minden számhoz (ha nincs, akkor azt egyenként ami a ID3 -ban van) - FLAC és DSD -nél pedig ugye szó szerint ezt adja ki mobiltelóra/lejátszóra illetve web -en is látod,
    . 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' - amennyiben a filmek illetve Video Station nem érdekes, akkor ne legyen pipa. Egyébként igen. A zenékkel (fotókat most hagyjuk) kapcsolatos ezen beállítást nem itt - hanem majd a Audio Station -ben kell megtennünk.

    DMA kompatibilitás fül:

    Első körben minden maradhat jelöletlen - ugyanakkor nézz körül milyen opciók vannak.

    Itt ami érdekes - az legalul az 'Eszközlista' gomb. Itt az egyes eszközöket tiltani lehet (ugye eggyel feljebb meg az új DLNA eszközök csatlakozását lehet tiltani, de azt ugye nem jelöltük). Ami izgalmas még a jobbszélső oszlop, ahol lenyílólistából profilokat állíthatunk.

    - TV -ket, Blu-ray és "filmlejátszókat legtöbbször állítani kell, hogy 100% -san működjön (pl. e nélkül lehet, hogy működik csak nincs borítókép vagy nem megy a feliratválasztás ilyesmi ...),
    - Android eszközökre az 'Android eszközök' -et szoktam állítani,
    - a csak zenelejátszókra pedig általában jó az 'Alapértelmezett profil'

    Persze végignézegetheted, hogy mik vannak ...

    Audio Station

    Jobb oldalt felül 'Beállítások' gomb.

    Jogosultságok fül: itt alapvetően azt láthatod, hogy akár a web -es felületen a Audio Station -nel kapcsolatban vagy a mobil app -ban (DS Audio) az egyes felhasználóknak milyen jogosultságai legyenek. Itt bőszen lehet kivenni a pipákat akinek nem szeretnéd. Magadnak persze mehet minden jogosultság (admin -nak meg alapból minden van).

    Dalszöveg plugin fül: Jó van az úgy ahogy van. Amennyiben akarsz, akkor adsz hozzá továbbit ...

    Opciók fül: Figyelem - ez csak a böngészőből lejátszást érinti - a DLNA -t nem. Alapvetően kódolást nem kell beállítani. Böngészőből lejátszáskor ugye nemcsak a PC -n lehet hallgatni zenét, hanem kiküldöd DLNA -n a lejátszódra. Kipróbálhatod - én nem használom.

    CUE -t, ha használsz, akkor legalul azt bepipálod ...

    Személyes könyvtár fül: Elméletileg be lehet állítani, hogy minden felhasználónak legyen személyes zene mappája és ami oda kerül az feldolgozásra kerül meghogy csak a sajátjukat lássák vagy a megosztott zenéket. Én ezt nem használom. Nálam van egy mindenki számára elérhető több mappás gyűjtemény amit mindenki elér és majd jól nem hallgatják azt ami nem érdekli Őket ... A Video Station logika teljesen más - de ez ugye nem tárgya ennek az írásnak ...

    Speciális fül: Itt semmi nincs kipipálva és szerintem Neked sem kell majd. Legalul itt is lehet választani DLNA hálózati interface -t (ugyanaz, mint a Médiaszerverben nálam - egyébként a Video Station -ben is állítható külön).

    Most ugrik a majom a vízbe - az indexelési mappák beállítása.

    Vezérlőpult - Indexelési szolgáltatás (egy fül van csak)

    Itt a Miniatűrök minősége lehet normál illetve alul a Videoátkodólás mobileszközök számára lehet bepipálva.

    A lényeg felül: 'Indexelt mappa' gomb

    Figyelem itt csak fotókat és zenéket állítunk (most csak zenéket). A videókat a Video Station -ben intézzük !! ...

    'Létrehozás' gomb. Kezdjük azzal, hogy alul csak a 'Zene' opció legyen bepipálva. Aztán tallózzuk be a mappát. Legfelül adhatunk nevet neki ami eltér a mappanévtől - aztán OK. Amennyiben elrontottuk, akkor szerkesztés vagy törlés és elölről.

    Nálam például két indexelt zene mappa van?

    - 'lossless' mappa - a neve: Lossless Music (típusa: Zene)
    - 'lossy' mappa - a neve: Lossy Music (típusa: Zene)

    Végeztünk, akkor elkezdi vadul tekerni a HDD -ket. Indexeli mappákat, szedi netről a zene adatokat, gyártja a miniatűröket. Egyébként itt lehet az 'Újraindexel' gombot is később nyomogatni, de kvázi felesleges, mert automata módon működik és ráadásul azonnal.

    Használd egészséggel ...

  • dkess

    őstag

    válasz letoltobeze #66068 üzenetére

    Igen, működik így is a dolog - azonban ekkor csak a DS Audio mobilapp -ból vezérelve és csak akkor, ha a NAS+mobil+lejátszó is egy LAN -on van ...

    Nekem ez több okból is nem elég - pl.:

    1.

    Nemcsak audióra használom a Médiaszervert, hanem videóra is (Video Station adatbázisa integrálva van). Bár mobileszközös nézésre a DS Video elég (LAN -on belül még TV-re is lehetne küldeni) illetve az Emby (egyébként ennek a DLNA szerver részét is bekapcsolva hagytam) nagyjából majdnem mindent lefed.

    Ugyanakkor van a háztartásban olyan régi Panasonic TV (50GT60) amin pl. van működő Netflix, YouTube, megy a képernyőtükrözés, de Emby/Plex nincs. Így, ha nem akarok mobillal szórakozni, akkor marad a DLNA ...

    2.

    Audio. Hasonló az ok, mint a video végén. A zenelejátszómon (N-50A) van kijelző. Ilyenformán sokszor nincs kedvem mobilt előkapkodni, hanem a saját távjával (akár a készülék kezelőszerveivel) simán böngészek/lejátszok, mindent csinálok.

    3.

    Távoli felhasználás. Használok BubbleUPnP Servert NAS-on. Ez igényli más DLNA szerver(ek) jelenlétét. Ezeket alapul véve tud pl. klón DLNA szervereket saját LAN -ra vagy idegenre (autentikált HTTPS -el interneten keresztül) letenni. És/vagy a mobilappjával a világ bármely pontján tudok videot nézni, zenét lejátszani akár külső eszközre (TV, zenelejátszó stb.) továbbítani. Egy-két gombnyomással bármire. Hangsávváltással, feliratválasztással igény szerint (akár a TV -n is amire kiküldöm), beletekerés, pause, stop akár mobilról akár az idegen TV -n szabályozva akár. Temérdek beállitási lehetőséggel.

    Olyannyira rászoktam ennek a mobilapp -jára, hogy nemcsak idegen helyszíneken, hanem otthon is ezt használom inkább a DS Video, DS Audio (bár ezek is fenn vannak) vagy éppen az eszközök (TV, AVR, zenelejátszó) mobilappjai helyett is ...

    Úgy emlékszem a gapless lejátszást a Audio Station -ben lehetett. Most nincs előttem, de lehet hogy lejátszó eszközönként külön lehet állítani. A BubbleUPnP -n renderer -enként (lejátszó eszközönként) lehet állítani. Ami biztos, hogy nálam mobileszköz nélkül is és a lejátszóról is böngészve megy a gapless - meg azzal is (bármelyikkel) azaz mindenhogy ...

    @bigdaddy,

    Persze jó lesz úgy is ...

  • dkess

    őstag

    válasz letoltobeze #66102 üzenetére

    MinimServer -t melyik JAVA verzióval próbáltad? Amennyiben nem megy az egyikkel, akkor próbáld meg a másikkal is. Ezzel (is) egyébként megy a gapless lejátszás elméletileg.

    Utánaolvasgatva ( [link] ) azt írja, hogy: "Supports gapless playback when streaming to a web browser (original files only) and AirPlay speakers".

    Namost kipróbáltam Audio Station -el és DS Audio -val (ugye ahogy írtam lejátszásra nem használom egyiket sem):

    - DLNA - valóban nincs gapless,
    - AirPlay: hibátlan gapless ...

    Pfff ... hogy DLNA -ra nem oldotta meg a gapless -t Synology a saját progjamjaira. Nem tudom a lejátszód támogat-e AirPlay -t esetleg adott esetben AirPlay -t használva lesz gapless Synology lejátszóval is.

    Net -es fórumon rákeresve írják, hogy amennyiben kikapcsolod az audio transzkódolást, akkor lehet ... Nos, nem (illetve csak a böngészős lejátszásnál, de az meg minket nem érdekel).

    Akkor mi marad? Hát, hogy nem Synology -t használunk lejátszásra ... :) Itt is több úton indulhatunk el:

    - pl. ahogy írtam saját zenelejátszóról (N-50A) vagy akár AVR -ről (ez is Pio) lejátszva minden bűvészkedés nélkül gapless alapból a Synology Médiaszerver -ről lejátszva. Amennyiben van más eszközöd kipróbálhatod ... A Te lejátszódnak nincs kijelzője, ha jól tudom. Saját mobilapp -ja van? Azzal szerintem menne ...
    - Esetleg másik DLNA szerver - pl. MinimServer -el lehetne próbát tenni. Ugyanakkor ahogy írtam a Syno saját DLNA szerverével is megy a gapless, ha nem Synology alkalmazással játszod le a zenét ...
    - Más mobilapp -ot használsz zenelejátszásra - azaz nem a DS Audio -t ... Van bőven választék ilyen-olyan cast -oló progiból. A gapless -t van ahol külön kell állítani renderer (lejátszó) függően, van ahol alapból azzal megy. Van ami együttműködik majd e téren a lejátszóddal - van ami nem.

    Egyébként lehet ez is benne volt, hogy hamar leszoktam a DS Audio -ról ... :)

    Egyébként azt sem kérdeztem, hogy a zenelejátszód támogat gapless lejátszást? Amennyiben nem, akkor (nem fejezem be a mondatot) ... Esetleg azon nem kell avagy lehet beállítani gapless -el kapcsolatos dolgokat?

  • dkess

    őstag

    válasz letoltobeze #66139 üzenetére

    Nagyon szívesen! Welcome to the gapless world! :)

    Igen, ráadásul amikor így LAN -on játszol le zenét, akkor tulajdonképpen DLNA Remote szerepkörben üzemel - azaz nem megy át rajta a stream. A DLNA Server -t (ami most a NAS) utasítja, hogy játssza le a zenét a DLNA Renderer -en (ami a zenelejátszód).

    Menni fog az automata transzkódolás is. PL. amennyiben DSD -t játszanál le mobiltelón (Local Renderer) akkor felismeri, hogy abban nincs DSD dekóder és max. 16 bit/352,8 KHz -et tud (vagy a dupláját) és ilyen Wav -ra konvertál. Átlököd a lejátszóra (abban van DSD dekóder), akkor vált DSD -re. Kikapcsolod a WiFi -t a mobiltelón (azaz megy mobilnet-re), akkor egyből felismeri és pl. vált MP3 -ra megadott bitrátán (ha így állítottad be, de természetesen lehet bármi - avagy mobilneten is a natív formátum). Mindezt akár teljesen automatikusan, DLNA Server vagy éppen Renderer specifikusan a legutolsó bit -ig aprólékosan beállítva/szabályozva. Azaz a beállítása lehet körülményes (az alap beállításai is egész jók) - a használata már teljesen automata. A körülményessége is inkább abból jön, hogy egészen "elvetemült" dolgokat lehet beállítani igény szerint ... :) Azt mondom első körben a klienssel barátkozz kicsit. Állítgasd és streamelj mindent (videót is), mindenről, mindenre első körben LAN -on belül - szokd egy kicsit a használatát. Aztán végigmehetünk a beállításain is akár -csak ne legyen az, hogy írok valamit aztán azt se tudod merre keressed ... :)

    Megijedni nem kell, ahogy rájössz a logikájára, akkor teljesen magától értetődő lesz ...

    Itt lenne egy kérdésem, hogy milyen port-forward -ot állítottál be - hiszen még nincs is semmi feltelepítve? :) Elöljáróban a mobilappban a 'More'/'Settings'/'Internet access with BubbleUPnP Server' menüponton belül fogjuk majd beállítani a távoli elérést. Nézd meg csak itt mennyi beállítás van. Aztán majd a szerveren. Igen, a távoli eléréshez kelleni fog majd az alábbi "level 2" -es szint elérése (azaz NAS -ra telepíteni a szerver -t) ... Kis kedvcsináló:

    Szerk.: addig is ellenőrizd, hogy nem vagy-e szolgáltatói NAT (cgNAT) mögött és amennyiben ott lennél, akkor kérd ki magad onnan. Azaz kérj publikus IP -t - fix IP nem kell. Fix IP hiányában kell DDNS - ez legyen beállítva. Amennyiben HTTPS -t akarsz (és akarsz), akkor az LE tanúsítvány is legyen meg, beállítva. Ne ezekkel kezdjük majd az eszmecserét ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz letoltobeze #66170 üzenetére

    Az előző hozzászólásod alapján ezek szerint nem volt teljesen tiszta nekem, hogy meddig jutottál. Akkor fenn van a BubbleUPnP Server is - szuper. Egyébként a kliens magában is működik - csak LAN -on belüli használat esetén nem kell a szervert telepíteni például (én a mobilappot már jóval a Synology -s idők előtt is használtam már - az nem mostanában volt már).

    Az előző hsz -em végén találhatóak ("ddig is ellenőrizd, hogy nem vagy-e szolgáltatói NAT (cgNAT) mögött és amennyiben ott lennél, akkor kérd ki magad onnan. Azaz kérj publikus IP -t - fix IP nem kell. Fix IP hiányában kell DDNS - ez legyen beállítva. Amennyiben HTTPS -t akarsz (és akarsz), akkor az LE tanúsítvány is legyen meg, beállítva.") rendben vannak? Különösen a publikus IP cím és a DDNS az ami nagyon kellene nekünk ...

    Egyébként, ha a fentebbiek rendben vannak akkor a képernyőképeden levő portokat (HTTP és HTTPS) kell forwardolni a NAS IP címére (aminek DHCP -n foglalt IP címe legyen célszerűen). Ezeket a portokat a grafikus felületen nem tudod módosítani. Ezt a configuration.xml -ben ( [link] ) lehet megtenni igény szerint. Igazság szerint akár maradhat ez az alapértelmezettek is és az egyéb itt található paramétereket sem szükséges módosítani. Én történetesen mindkettőt módosítottam és a port -forward -ot is annak megfelelően állítottam be.

    Amit esetleg megnézhetsz a DSM -ben. Lett egy 'bubbleupnp' nevű daemon felhasználód. Fontos - ennek a felhasználónak nem kell semmilyen engedély semmilyen mappához illetve semmilyen hozzáférés egyetlen alkalmazáshoz sem ...

    A 'Network and Security' fülön tudod megadni azt a felhasználónevet és jelszót amit pl. a mobilappban kell beállítani a 'More'/'Settings'/'Internet access with BubbleUPnP Server' menüpontban. Legyen kellően biztonságos a jelszó (+felhasználónév) és ne legyen semmi köze (ne hasonlítson) semmilyen DSM felhasználóhoz. Ugyanakkor persze nem árt, ha meg tudoid jegyezni ... A mobilappban ugye számos kapcsolatot megadhatsz - javaslom legyen mindjárt kettő - egy a HTTP -nek és egy a HTTPS -nek. A linkmegadásnál értelemszerűen ügyelni kell, hogy a HTTP vagy HTTPS -nek megfelelő portot add meg ...

    A jelölőnégyzetek közül javaslom csak ezt pipáld be: "Allow to access the server from the Internet". Ugye ez lenne a célunk. A többit nem kell - azaz pl. nem akarom menedzselni internetről a szervert illetve azt sem szeretném, hogy log -okkal árasszon el ...

    A 'Media Servers' fül. Itt minden a LAN -on található Média szerverhez beállíthatod, hogy:

    - távolról (interneten keresztül) el akarod-e érni az adott szervert (az egyszerűség kedvéért ezt mindegyikre beállítottam),
    - akarsz-e az adott médiaszerverhez proxy szervert lerakatni a LAN -ra. Ez számos előnnyel jár - ugyanakkor én nem állítottam be. Ennek oka, hogy a mobilapp is tud "proxy -kat dobálni LAN -ra", ha éppen otthon vagyok akkor ott, ha máshol akkor ott. Ráadásul ezt könnyen tudom ki-bekapcsolni ...

    A 'Media Renderers' fül ( [link] ), akkor érdekes, ha a "LAN -on szeretnél bohóckodni". Ez leginkább akkor érdekes, ha pl. van(nak) Chromecast eszközök, OpenHome illetve mulri-room dolgokkal szeretnél foglalkozni. Itt minden renderert személyre tudsz szabni.

    Itt olyanokat is be lehet állítani például, hogy a Chromecast -okból DLNA kompatibilis eszközöket "varázsoljon". Azaz egycsapásra minden DLNA képes eszközöd egyben Chromecast kompatibilis is lesz ... Nem kell foglalkoznod azzal sem, hogy az adott Chromecast generációk mit tudnak formátumok és egyéb terén - a szerver megoldja, hogy mindig az adott renderer által még támogatott legjobb formátumban kapja a transzkódolt anyagot. Persze, ha natívan támogatja az érintett formátumot (bitrátát, mintavételezést stb.), akkor transzkódolás nincs. Meg persze egyéb dolgokat is lehet itt állítgatni ...

    A 'Settings' fülön az 'Auto update' legyen bekapcsolva. Észre se veszed - frissítgeti magát mindenféle csilingelés nélkül. Amennyiben a change log -ot megnézed, akkor lehet látni jön azért rendszeresen ...

    A következő fülön lehet állítani a Chromecast transzkódolást illetve a GPU HW transzkódolást. Nálam mindkettő be van pipálva.

    Utolsó fülön a 'Transcode audio' meg egyebek ki vannak kapcsolva - alapból ne transzkódoljon. Úgy egyébként az ilyen foobar vezérlés meg egyebeket lehet ízlés szerint állítani.

    Amennyiben a mobilapp -al - avagy akár a fentebbiekkel kapcsolatban lenne kérdésed, akkor jöhet nyugodtan ...

    @huan, #66173

    Adj a Plex felhasználónak legalább olvasási jogot (és ennyi tulajdonképpen elég is) az érintett média könyvtárakra ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák