Új hozzászólás Aktív témák

  • Wg5113

    aktív tag

    válasz seiko #27235 üzenetére

    A 6R15 szerkezet, a 7S36 -os alapjain nyugszik. Én is sokat olvastam róla, a legtöbben valóban úgy nyilatkoznak hogy, nem komoly változás a 6R15. Olvastam viszont egy órás mester leírását ahol a két szerkezetet szétszedte és összehasonlította őket és megállapította hogy csak ránézésre hasonlítanak egymásra és az eszközölt változtatások mindegyike feljogosítja az új 6R15 elnevezésre és nem a 7S sorozat tagjai közé tartozik. Én amit tapasztaltam az az 50 órás járástartalék eredményeképpen egy egész egyenletes járás, vagyis nem annyira érzékeny hogy mennyire van felhúzva. Érdekességképpen pár dolgot leírok a reggel és este történt járáspontosság vizsgálattal kapcsolatban:
    nov.15.-én vettem és 25.-ig +42mp eltérés volt, ebből a legnagyobb eltérés +9 -2mp
    a napközbeni járás eltérése az max +2mp volt, mindig éjszaka voltak ennél nagyobb eltérések ezért az utóbbi négy napban nem számlappal felfelé teszem le éjszakára, hanem koronával felfelé és így 93 óra alatt +1 esetleg 2mp eltérést figyeltem meg. Ez persze még sokat változhat, hiszen még bejáratós. Kíváncsi vagyok hogyha sikerül összehoznod egy összehasonlítást az általam is kedvelt 2824-es szerkezettel, milyen eredménnyel végződik.

Új hozzászólás Aktív témák