Új hozzászólás Aktív témák

  • rogers

    aktív tag

    Nagy figyelemreméltó, hogy ehhez a topichoz a 12 óra alatt majd 100 hozzászólás érkezett... Ez önmagában elég bizonyíték, hogy nemcsak hardveres hanem egyéb kérdésekről is szeretnének itt beszélni az emberkék, ahogy azt többen találóan meg is megjegyezték.

    Én nagyon egyet tudok érteni azokkal, akik szeretik jobban megismerni a többieket és nem kizárólag ''biorobot'' módjára a ''Szakmáról'' beszélni. Azt megtehetik máshol is. Nagyon humánus dolog és a fórum koncepciójába is beleillik, hiszen máskülönben a ''tulajdonos'' lépne a szabad témaválaszték ellen.

    Ha már mindenáron finoman motiválni kéne az embereket a szakma felé, néhány ötletem nekem is van. (kecske&káposzta uniója...)

    1. Úgyis dúl itt a rangkórság (újonc, tag, stb...), csináljuk azt, hogy a fáradt gőz hozzászólások nem számítanak be a hozzászólás számlálóba. Ettől senkinek nem lesz baja, de az itteni ''karakterek'' jellemfejlődésének ''titulusának'' értelmet adna. Akár fa szerűen elágazó címek is keletkezhetnének, ha pl. vki sokat szól hozzá videokareszokhoz, akkor vmi arra utaló címe lehetne.
    Ez az egész csöndesen segítene orientálódni, hogy kinek mik az erősségei, miben érdemes a tanácsát kérni...

    2. Korlátozhatnánk az újoncok mindenféle ''vad'' téma felvetését, hogy a Fáradt gőzbe mondjuk csak pár nap várakozás után nyithatna témát. Ettől még szakmai kérdéseit feltheteti, csak ''lazulni'' nem lehetne. Ez is a felhígulást elkerülendő.

    3. A szakmai tartalom elősegítésre érdekében: szakmai topicokban is lehetne korlátozni a napi hozzászólások számát, mondjuk 5 v. 10 vagy amit az okosok célszerűnek találnak. Mire jó? A szakmai hozzászólások így célirányosak és célratörőek lennének, talán nem lenne annyi OFF topic, valamit eltűnnének azok az IRC szerű részek amikor félpercenként írogat egymásnak két ember, ahelyett, hogy elmászna IRCre és megbeszélné dolgot...

    Na ennyi, ezért is sokan nekem fognak ugrani, de mindegy. :D

    Jobb későn, mint még később...

Új hozzászólás Aktív témák