Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi1979

    aktív tag

    válasz rgranc #25591 üzenetére

    Ok, de ha portrézni szeretnék akkor csak az 1.4-et azaz a legnagyobb rekeszt kell választanom ahhoz hogy mosott hátteret kapjak? 5.6 meg 8-as rekesszel meg a háttér is éles lesz vagy nem? Ezen agyaltam ma egész nap hogy fél/teljes alakos portrénál Sigma 30 1.4 és 56 1.4-nél milyen rekeszt kell választanom ahhoz hogy a háttér is mosott legyen (kint). Bent adott a helyzet, vakus körülmények között 5.6 és 125s iso 100. De kint hogy lesz egész alakos portrém mosott háttérrel ezekkel az objektívekkel azaz milyen rekeszen és mekkora távolságról? Elnézést a tudatlanságomért srácok, de rég volt fényerős fixem - a nikonomhoz annó 50 1.8-am -, bár azzal igaz csak makróztam szinte. Azóta Tamron 28-75 2.8 és a zoom teljesen más mint a fix. A sony 6300 mellé pedig fényerősbe - fényerős zoom hiányában - ezek az objektívek bizonyultak a legjobbnak, bár ezek fixek és számomra teljesen más világ.

    Ma próbálgattam a 30 1.4-et lakásban, csinál olyat hogy fókuszálok, vissza is jelzi a kis körrel az élességet de olyan mintha az objektívben előre hátra mozgatna valamit hangos, mintha fókuszálni próbálna, de a téma már éles. Ez normális ettől az objektívtől? A Sigma 56 1.4 ugyan azon körülmények között nem csinál ilyet, semmi hangja a 30 1.4-el ellentétben.

Új hozzászólás Aktív témák