Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz t72killer #7273 üzenetére

    "igaz, sose vett rá a lélek szuperzoomra, de ez nekem elég durva."

    Igen, nekem is. 24-ről induló szuperzoom létére a szélek kivételével durván éles és részletes, s még a torzítás is visszafogott. ;]
    Vagy a CA-ra gondoltál? Tudtommal a CA-t automatikusan javítja a váz, tehát ez a kép kikapcsolt CA-javítással készülhetett, normál jpg-nél nem látnád. Raw-ban pedig, bármely normális program vagy automatikusan vagy pár kattintással szépen kiszedi a CA-t. Ahonnan a képet vetted, az ephotozine is kiemeli, hogy ez leginkább 24 mm-re jellemző, és mily meglepő, pont egy 24 mm-en készült képet választottál.
    Még egy kis csúsztatást, kérlek? ;]

    "a baj az, hogy SzVSz az rx100-as kompaktok zoomjának se hozza a bruttó képminőségét"

    Na ezt kötve hiszem...

    "Rögtön az alapzoom kérdésnél elakadtam, uis nincs natív 2.8-as üveg."

    Ha meg lenne, akkor az lenne a bajod, hogy drága, nagy, nehéz, aránytalan, rossz a fogás vele, stb.

    "bár az ultranagylátókat elég széleskörben használják pl tájfotósok."

    S arra ott is van a 16-35 f4, ami AF-os natív obi, méghozzá elég jó képminőséggel, azzal mi a gondod?

    P_Adam: "Egyébként itt van egy (valós) összevetés, és látható, hogy az SEL2470Z mennyivel jobb."

    Kösz, érdekes volt látni, hogy egy jobb darabot kifogva egész jó is tud lenni -- a gond csak az a nagy gyártási szórás... Ahogy az összehasonlítás készítője is megjegyzi: az első nála is csak a 28-70 szintjét tudta, ez már a második obija. Tehát lottó: vagy egy 28-70-est kapsz annál sokkal drágábban, vagy egy kellemes képminőségű, de ár-érték arányban csak épp elfogadható obit. Idehaza nem gondolom, hogy engednék csak úgy cserélgetni az obikat, hogy "ez nem elég éles"...
    Én inkább az olcsó és kis szórású 28-70-est választanám azokra az esetekre, ha kell zoom és AF, és amikor viszont ráérek szöszölni, akkor jöhetnek a manuál fixek -- magasabb képminőség, korrekt fix-sor, fényerősebb obik, a 24-70 árának feléből...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák