Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Sokszor mocorgott megint bennem hogy kellene egy kis zsebgép amikor nem hurcolom magammal a Sony+35GM kombót. Semmi zoom nem kell, amolyan dokumentálós kamera, ami zsebben elfér. Aztán eszembe jutott hogy ott a Pixel7 mobilom. Lőttem párat vele, és valami eszméletlen hulladék agyondolgozott képeket dobott ki, nem is értem miért istenítik a pixelek kameráját. Nem adtam fel, kipróbáltam a raw módot, de az sem sok jót mutatott LR-ban (csak pixel profilt enegedett rettenet színekkel). Aztán leszedtem az open camera-t, jpeg-ben már jobb de nem az igazi. Aztán kipróbáltam a RAW-ot, és LR teljesen jól működik végre, értékelhető minőség fotós szemmel is, meglepően sok tartalék van a raw-ban. Pár minta amit most lőttem: [link]
    Lényeg hogy már láttam vannak 1" kamerás csúcskészülékek (nekem 1/1.3"). Jó lenne egy 28 vagy 35mm-nek megfelelő látószöggel, egyetlen főkamerával, fényerőben meg ez a f1.8 körüli, nem érdekel ha kicsit jobban kiáll a kamera sziget. Tényleg már egy karnyújtásnyira lehetünk hogy lehet értelmes minőséget mobilból is kihozni.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák