Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    --- Figyelmeztetés ---
    Alább egy újabb .mf-féle obis poszt következik. Aki nem kíváncsi ilyenekre, görgessen tovább
    ---

    :DDD

    Az obi-park valami never-ending-story...
    m4/3-nál úgy-ahogy megállapodtam a 9-18, 20, 45 hármasával, ez bevált, ha nem is a legjobb minden helyzetben, de cserébe kicsi és könnyű; A7-nél most Sigma 17-35 f2.8-4, Tokina 28 f2.8, Minolta 50 f2, Samyang 85 f1.4-et hurcolászok magammal, jelentős súlytöbblettel.
    Az alábbi gyútávokat szeretném lefedni: ~17~20 körüli UWA, 24, 35, 85, esetleg egy 50 közé. Lehetőleg könnyebb darabok; és leginkább tájképelni szoktam, tehát jó lenne, ha a sarkok fixeknél f4-re, zoomnál f8-ra már elfogadhatóan élesek lennének.

    Első körben a 17-35-öst szeretném lecserélni, mert egyrészt nagy (82-es szűrők), másrészt ebayen AF-hibával adták el, de a lencsetagokat is elpiszkálták, nincs végtelen (még a fókuszgyűrű alatti két gyűrű végpontra állításával sem). Gondolkodom a Canon 20-35-ön, mert tesztek szerint eleve egy kicsivel élesebb, és sokkal kisebb és könnyebb (~330 g), valamint olcsó (ebayen 100-120 USD-től indul); de rég nem láttam itthon aprón, és a Sigmával befürdés után inkább kipróbálnám élőben... Esetleg valami más tipp? (FE 16-35 f4 ára miatt nem játszik)

    Gondolkoztam sokat a 24-xx zoomokon is, mert azzal 2-3-4 obi kiváltható lenne, alaposan csökkentve a méretet-tömeget, és obi-cserélgetést; még az FE 24-70 f4-en is, de aztán ránézek a tesztekre és 24 mm-es "teljesítményétől" mindig elborzadok (meg az árától is, bár az már kezd reálisabbra csökkenni a nála sokkal jobb 24-105 megjelenésével, német aprón már 550 EUR-ért is láttam, plusz akkor a 28-70-esen is túladok). Nem tudom, létezik-e valami régebbi olcsó f4, f3.5-4.5 24-70 vagy hosszabb, ami f8-on már sarkig elfogadható?

    35-re tudom, ott van a Samyang f2.8-as, talán le is csapok egyre, ha használtan beesik 200 EUR-ra; de továbbra is sajnálom, hogy miért nem csináltak egy f2-est helyette. Vagy a Canon 35 f2 (régi), csak azt ritkán látom használtan...

    A 85 f1.4-es Samyang egy egészen jó f2-es, csak ahhoz nagy és nehéz :) Jó lenne helyette valami kisebb-könnyebb, ami f2-f2.8-tól portréra, f2.8-f4-től már tájképre is használható, és aránylag olcsó (FE 85 f1.8 ezért esik ki). Ha már úgyis van elektronikus EF-adapterem, gondolkodom Canon 85 f1.8-on, azt már 70 körül ki lehet fogni, kicsit kisebb és bő 100 g-mal könnyebb.

    50-esnek jó az MD, f2.8-tól szélig éles, f4-től már sarkig; ellenben ha Canon 20-35, Canon 35 és Canon 85, akkor adná magát egy Canon 50, csak ne lennének annyira ótvarok... Talán az 50 f1.4 kb f2.8-on kezdi utolérni az MD-t...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák