Új hozzászólás Aktív témák

  • shaft72

    tag

    válasz buci_ #91 üzenetére

    Írországban betiltották a dohányzást a pubokban, úgyhogy ott már csak az ajtó előtt lehet dohányozni, a szabadban :) Kaliforniában meg csak fedett helyen :)

    Valamelyik híres színészünk mondta anno, hogy a dohányzásról nem lehet leszokni, csak szüneteltetni. Hát én is valahogy így állok hozzá ehhez a kérdéshez. Körülbelül 5-6 évig napi fél-egy doboz cigarettát szívtam el, ha ezt pénzben szeretném kifejezni, az valami milliós érték lenne... és persze önmagának sem használ az ember egy szálat se. A múltkor elmentem úszni, és rájöttem, hogy körülbelül fél percig tudok fuldoklás nélkül víz alatt maradni, akkor döntöttem el hogy talán abba kéne hagyni :))

    A fokozatos leszokás a cigizésnél abszolút nem használ, így egyszerűen félreraktam a cigit. Egy hétig bírtam így. Sokszor volt, hogy már kínzott a rágyújtási kényszer, ilyenkor kimentem a kertbe sétálni, levegőzni. Aztán jött a munkahelyemre egy új kolléga, aki a kedvenc cigimmel kínált - megdőltem :D

    Másodszorra, amikor letettem, már abszolút nem kínoztak az elvonási tünetek. Azóta sincs olyan, hogy hú, most úgy rágyújtanék... lucky I guess :). Igazából nem a cigiről nehéz leszokni, hanem arról, hogy a kávé mellé ne gyújts rá, tanulás közbe pihenés képpen ne gyújts rá, ehhez-ahhoz a cselekvéshez ne gyújts rá - ha ezeket meg tudod állni, akkor már le is szoktál. Az meg már, hogy az ember hébe-hóba elszív pár (vicces) cigit bulizás közben, sokkal kevésbé káros mintha egész nap füstölne :)

Új hozzászólás Aktív témák