Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz mahatma #2800 üzenetére

    Pontosan.
    Izé:én az anyagi oldalát nézem, pl azt hogy szeptembertől valószínűleg megitn diákbérletes leszek és az csak 2E ft.
    Nem pedig 20, mintha kocsim lenne.(szvsz havonta ennyi simán elmegy egy kocsira)
    És az a 20 perccel hosszab út +2 átszállás megér nekem 14-18 ezer forintot:U
    Akkor is amikor 170 ezret keresem, és msot is.Mikro kevesebbet.
    Mostani munkahelyem csak akkor fizetne benzinpénzt, ah akkro megyek haza amikro már csak éjszakai járatok vannak.Vagy ha vidékről járok be.Igaz ekkor taxit is fizetne.(3 hétig voltamestis, (volt hogy hajnali fél egykot végeztem), ebből egy hétig inkább jöttem éjszakaival, mint taxival)

    btype:elbeszélünk hát, mert én luxusnak tartom a havi 20 ezret csak úgy kidobni az ablakon, amikor ki lehet 6ot is:U

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz mahatma #2806 üzenetére

    Szerkesztem, emrt nem szeretek több embernek 5 hozzászólásban válaszolni.
    Általában a helyesírási hibákat is akkor javítom.De törölni ritkán szoktam a hozzászólásaimból.
    egyébként vagy levelezős vagy estis leszek.
    b-type: akkor jó:)
    Csak egy kérdés: te nem sokallod ezt a költséget?Mert én nagyon:Y És szvsz nettó 200-300 ezres fizunál is sokallanám.(Főleg ha tudom , hogy van olcsóbb alternatíva)

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz mahatma #2809 üzenetére

    Dehonnem:lakhely és iskola közt jogosít utazásra. Kivéve azt hiszem bkv-t:U
    faster lehet így ránézésre nem nagy tétel, de ilyenkor mindi g a szüleim jutnak eszembe, akik még az 5500 forintos netet sem tudják fizetni, és azért hoyg hugi ne maradjon le a többiekhez képest (bitang gazdag osztálytársai vannak, szal..) a net több mint felét én fizetem otthonra is.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Egon #2817 üzenetére

    A szagokat ne emlegesd, emrt azt a végén magamra veszem (tudják páran miről beszélek)
    egy légkondis kocsi meg min. 200 ezerrel drágább mint egy normál.
    És a régebbiekbben nem is nagyon van légkondi.(Tehát 500E ft körüliekben...)
    Járhatok ja gyalofg is , de 10 kilométert igen sokára tennék meg..
    Az összes többi problémáddal csak akkor volt gondom, ha szarul/beteg voltam.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz mahatma #2818 üzenetére

    Mint a megfelelő topicban leírtam:ahol munkaeszköz, vagy sok átszállás, vagy nagy távolság ott ne vegyétek figyelembe amit az autósokról mondtam.
    Erre mit csináltok? Csak az iylen eseteket mondjátok példának.
    Szomorú vagyok:O Mert ez tényleg félrebeszélés.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Egon #2827 üzenetére

    Nézd, azt kellene megértened, hogy (függetlenül attól, hogy neked mi okoz problémát és mi nem), két eltérő minőségi kategóriáról beszélünk, éppen ezért aki a minőségibb kaetóriát veszi, mert neki az annyira fontos, akkor azt fizesse is meg.
    Egyébként meg ha kicsit is olvastad volna mit írok, de tényleg csak egy kicsit : nem pusztán _kizárólag_ az árak alapján hasonlítottam össze. Sőt.
    De úgy látszik nem vetted észre, vagy nem akartad észrevenni, hogy kb. 10szer írtam le az adott topicban az ár/érték arányt.

    ''Mert ha mégis így teszünk, akkor minek vannak első osztályú vonat- repülő és egyéb jegyek?!?''
    AZért vannak mert vannak egyesek, akik úgy gondolják , hogy megéri nekik az adott felár a plusz kényelmet, stb.
    '' Miért nem csak Trabantok futkároznak az utakon?''
    Mert sokan nem tartják túl kényelmesnek, és balesetben is ripityára törik.
    Itt is bejön az ár / érték arány. Mert hiába olcsó, ha gáz van vele.

    Sorolhatnám még.
    De azt nem tehetem emg, hogy helyetted olvasom el figyelmesen azt , amit leírtam.
    Mert te ezt nem tetted meg.

    klímás dologhoz:mutasson nekem valaki olyna új max kétmilliós kocsit, amiben már van klíma, és jó is a kocsi. (Egyről tudok chevrolet kalos).
    Pont mostanában néztük, hogy mindenhol kb 200E a klíma felár, 1998 előtt pedig fehér holló volt a klímás kocsi.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Szeke #2831 üzenetére

    Hát bocs, az átlag magyar vidéki ember számára még épp megfizethető kategóriát néztem.
    Magyarán: suzuki swift és hasonló kaliberű kocsik...
    Tudod 2 millió forintos kocsi is már nagyon nehezen megvehető havi 80 ezres nettó fizu mellett.....
    ÉS akkor még a lakásról nem is beszéltem.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Szalma #2833 üzenetére

    Persze hogy az vagyok valamennyire, mikor látom hogy ahol munka van ott lakásom nem lesz soha, ahol meg nincs munka ott meg lenne 1-2 éven belül lakásom de minek.
    Bár én inkább a fukar szót használnám. azért az a 4-5 hónap munkanélküliség eléggé belémnevelte hogy hülyeség szórni még akkor is a pénzt, mikor bőven van.
    Ha jó idő lesz akkor szombaton lehet kimegyek ''kutyázni '' az ernyőmmel 3ashatárhegyre.

    Ja és csodálom azokat az embereket, akik tudnak boldogok lenni, tudnak felszabadultak lenni, de gondolom ezeknek az embereknek teljesültek/teljesülnek a vágyaik...
    Régen én is ilyen voltam, de kb 1 éve nem jön össze semmi igazán.
    ----**----
    Visszatérve még az anyagiasságra, én úgy gondolom , hogy az amit látok (tescoban tömött kocisk, tömött sorok) egyszerűen visszataszítóak.
    Midnen szir szart megvesz szinte midnenki, olyat is , amire nincs szüksége igazán.
    Én csak azt veszem meg amire szükségem van, és talán éppen ezért nem kesergek azon , hogy jajj ennyi pénz megy el arra, jajj megitn emelték már valaminek az árát.
    Hülyeség hagyni az emebrnek kifolyni a keze közül a pénzt. És ez nem megkeseredés (vagy irigység, merthogy annak is hihető) hanem inkábblogikus megfontolása a dolgoknak.




    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #70869248 #2836 üzenetére

    Jaja , hihetetlen miylen gázok az utak pesten.
    Vidéken a 32esen utazom gyakran, az nem vészes...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Szalma #2838 üzenetére

    Nem tudom elképzelni emrt olyan nem lesz, hoyg halom pénzem legyen.Nincs rá lehetőségem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz aesir #2843 üzenetére

    Hát te is másképp gondolnád ha rajtad kíívűlálló okok maitt kiraktak volna egy jó állásból:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz aesir #2846 üzenetére

    Hát azért én is keresgéltem, annyi pénzem viszont nem volt, hogy elinduljak külföldre.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Szalma #2857 üzenetére

    Kb még + 2-3 munkanélküliségnél én is erre a szintre jutottam volna, hacsak valaki meg nem szán:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Köszönöm szépen mélyen tisztelt ''mocskos drogosozás'' erdeyanak, hogy sikerült megint belepofáznia (sajna az az volt) egy olyan topicba amihez semmi értelmeset nem tudott (aztán végül mégis) hozzátenni. És köszönöm kalandornak , hogy a mocskolódásokat törölte.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Faster ha kérhetem ne azt a topikot offoljuk szét, ha gondolod gyere ide és dumáljuk meg ezt a ''félreértést'' .Szvsz az volt. Nem hülyéztem le senkit, csak az átlagember helyet ''normális'' embert írtam.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ide várom azokat (egon agyzuzo aesir) akik meg akarnak valamirol gyozni, mikozben latjak hoyg nem erdemes. Mellesleg szvsz olyan hogy igazsag nincs, hiszen minden egyeni nezopont kerdese. Ha nekem nem tetszik valami akkor nem tetszik.
    Hiaba mondod agyzuzo hogy finom a zoldborso,ha szerintem szar kaja, hiaba mondja egon, hoyg magyarazkodok, mikozben ő köt belém (értitek) nem fogok nektek hinni.
    Es hoyg miert nem? Mert olyan magas lóról beszéltek mintha ti lennétek az atyaúristen.Csak én meg az ilyen nagyarcúakat, nagy ívből... Semminek nézem.

    Akinek meg nem tetszika az, hoyg engem nem erdekel az, hogy jaj nekem jo legyen, annak meg a mondast ajanlom: akia kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #2981 üzenetére

    Az bőven elég. Sarkított példa volt, olyan amilyet te szoktál
    Ezt pedig figyelmedbe ajánlom
    ''De nem fröcsögök/fikázódok minden jogalap nélkül a levegőbe...''
    Szal fröcsögsz .Gratulálok .És még akkor az zavar ha magyarázkodom?

    Ez a topic pedig , ha feltűnt volna, és lettél volna oylan intelligeens, ha már rám merted mondani azt, hogy hát ha lennék olyan intelligens, szal ha lettél volna olyan intelligens, elolvasod az első hozzászólást, és akkor rájösz , hogy miért is van ez a topic.
    De hogy szavaiddal éljek, ehhez ''De igaz, ahhoz még kéne némi intelligencia...''

    Csak ezt kellett volna elolvasnod #1:
    ''Nos, bár a személyeskedést tiltja a ''ph!-netikett'', én mégis azt mondom:

    Legyen ez a hely, ahol kulturáltan, értelmesen megmondjuk valaki szemébe, ha nem szeretnénk, hogy a hozzászólásainkra reagálna, vagy tisztázzuk vele sérelmeinketet, félreértéeinket. Ahelyett, hogy más topicokat szétoffolunk.

    Tehát, ha valakinek nem teccik egy arc, hívd be a ringbe.

    Anyázásért meg harapok''


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz shaft72 #2983 üzenetére

    NEm kell kiérdemelni, abszolúte nem.
    De a bunkó beszólásokat mondogató embertől azt sem fogom elfogadni, ha épp segíteni akar.
    Ez csak annyit akart jelenteni, hogy még én lettem pszichiátiai esetnek kikiáltva (jó nem teljesen így de le lettem hülyézve keményen ), hogy engem nem érdekelnek ilyen dolgok. ÉS? Ezzel nekik tán msot rosszabb vagy nem tudom:U


    Azt fogom tisztelni aki azt -szerintem- megérdemli, és annak adok a szavára, mégha negatív is a véleménye , aki ezt normális hangnemben tudja elmondani, nem pedig a pulpitusról, mintha ő lenne a JANI.

    MI az hogy lustaság? Az hogy ezek engem nem érdekelnek? Hidd el ha pl. programozni kell , olyan vagyok mint a kisangyal. Csinálom. De ami engem nem érdekel, azzal hadd ne kelljen már foglalkoznom, még akkor sem , ha egyesek szerint ez nem illik egy nőhöz.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz shaft72 #2988 üzenetére

    Nyávogtam valahol , hogy nem értem el a célom? Nem. Akkor miről beszélünk?

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Egon #2987 üzenetére

    ''Példa: ''Aki ridikült hord (juszt se írom le helytelenül), az díszmaca''.''
    A pontos megfogalmazás így volt:
    Ridikült ÉN ? Nem vagyok én díszmaca. Ennyi volt. Sehol nem írtam írtam, hogy aki viszont ridiküllt hord, az díszmaca. Azt írtam én nem vagyok az.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #2989 üzenetére

    TAnácsokat is többféleképpen adhat az ember. Te például aki kicsit is ellenkezik veled, azzal bunkó módon viselkedsz.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Egon #2993 üzenetére

    Lehet az jön le, de akkor sem azt mondtam.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #2997 üzenetére

    Hát ne haragudj aki ilyet beszól, hogy '' ''De igaz, ahhoz még kéne némi intelligencia...'' , azt hiszem annak nincs mondanivalóm. Kérném tőled ha szorult beléd annyi intelligencia, ha már szerinted belém nem, akkor soha soha egyetlen hozzászólásomra se reagálj. OKÉ?

    Persze te olyan okos vagy, hogy nem ismered be, ha nincs igazad, lásd ezzela topikkal kapcsolatban, hogy ez a topik mire van. Csak háritasz , hogy semmi közöd ehhez a topikhoz, nem a tied.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz shaft72 #2999 üzenetére

    Az volt a baja, hogy azt mertem írni, hogy olyan emberek akik utálják az olyan kajákat amit ő ajánl, azoknak megoldás hogy kevesbbet esznek.
    Erre ő lenézően beszólt, hogy akkor mi a francnak kezdenek hozzá? Egy cseppet sem toleráns azzal, aki nem az ő elvét követi. És erre azt mondja, hogy amiatt mert szerinte ő olvasottabb tájékozottabb és szerinte hülyeséget beszélek. Na mindegy, le fogok fogyni az én módszeremmel, de ha nem sikerül elnézést kérek tőle, de nem hülyézem le a módszerét, mint ahogy ő tette az enyémmel, csupán annyit mondok, nem fogadom el.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Loretto #3004 üzenetére

    '' végső érvként közli vele, hogy (egy korábbi hozzászólása okán) tulképpen nem is fog kommunikálni vele a továbbiakban''
    MErt nincs értelme!:U Vágod?:U

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #3007 üzenetére

    Nem mondom hogy nem így van, mert tudom , hogy jártas vagy benne , csupán azt mondtam , hogy attól függetlenül még lehet más megoldás is jó. De te ezt elhárítod, illetve más emberekre alapozva mondasz olyat , hogy azt érezzem , hogy hülye vagyook és nem fog sikerülni.
    Az egészségemre pedig figyelek, s egyelőre jól vagyok. A leckéből pedig nem fogok tanulni, hiszen nem lesz miből tanulni, hiszen lecke sem lesz. Ha nem így lesz eléd állok és megmondom, tévedtem.De addig hadd higyjek már abban , amit én jónak hiszek. Nem kell a kezemet fogni, hogy ne nyúljak a kályhához mert forró, mert úgyis oda fogok nyúlni, és majd akkor kiderül az-e.

    Ja és mégvalami: sohasem kezdtem veled szemben bunkón viselkedni, az midnig csak reakció volt arra, ahogyan te viselkedtél velem.

    Egon:nekem is a nyelvemen van már egy ilyen minősítés. Sajnállak én is.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #3014 üzenetére

    '' legjobb, legtökéletesebb, LEGOPTIMÁLISABB megoldást keresed.''
    Nem.Mindig olyan megoldást keresek, amit meg is tudok valósítani.azon belül már igazad van .

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz attilam #3023 üzenetére

    'Kicsit hasonlít nekem, ez a Tildy - Agyzúzó vita ahhoz, mint amikor beteg vagy, elmész az orvoshoz, és lehülyézed, hogy neked ne írjon fel gyógyszert mert úgysem szeded be.'Rossz a hasonlatod hiszen en agyzuzot nem hulyeztem le.(Hogy is tehettem volna, hiszen jaratos a temaban, viszont a viselkedese sok esetben bunko modon tortenik.)
    A helyes hasonlat az lett volna, , hogy kicsit hasonlít nekem, ez a Tildy - Agyzúzó vita ahhoz, mint amikor beteg vagy, elmész az orvoshoz, és mondod neki , hogy orvossag nelkul gyogyitson meg,adjon valami homeopatias vagy egyeb megoldast de ne írjon fel gyógyszert mert úgysem szeded be, erre a doki lehulyez. Ahelyett hogy azt mondana, oke tedd azt, amit jonak latsz, de szerintem nem lesz eredmenye.
    Hosszu hosszu vitak aran tartunk az adott topikban most itt. Hogy oke majd meglatjuk.
    Valahogy ilyen volt a szitu. Szvsz a ketto kozt van kulonbseg:F


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Grafiqs #3025 üzenetére

    MEg arra is szukseg van, hogy az emberek emberi hangnemben beszeljenek egymassal, ne pedig lehulyezzek, megalazzak a masikat. Az ilyen esetekbol baromi nehezen lesz kompromisszum:U
    Es ez vonatkozik mind a ket topicra.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz VladimirR #3045 üzenetére

    Hát igen, aki tudja , hogy fake képek ezek, az nem lepődik meg a linken.
    Bár én ezzel arra utaltam, hogy talán kicsit sok volt a lelövöma cicát típusú hozzászólás, és emiatt raktad be, hogy gondolkozzanak az emberek kicsit el.
    Úgy tűnik tévedtem.
    Szucsi: nekem volt egy kedvenc cicusom, és vizony nagyon sajnáltam , mikor elpusztult. Mivel van otthon kitömött fácán, ezért én spec örültem volna, ha kedvelt, szeretett cicuskámmat valaki kipreparálta volna, hadd maradjon meg nekem örökre. De pár állatvédő biztos lehurrogott volna, stb.

    Egyébként meg ha valaki téged ez alapján ítél meg... Ha meg pszichomókus.. Hát fene tudja. Ilyen dolgok alapján megítélni egy embert szerintem hülyeség, sőt félrevezető.
    (Lásd hányszor siránkoztam már itt a ph-n, azt talin meg mintha tökre más ember lennék...szóval...)

    WN31RD: mivel hiányzika szerkesztve felirat, szerintem moderátor nyúlt bele a hozzászólásba

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Arnold2 #3083 üzenetére

    Bár néha én sem komáltam, de minap nagyon eszemben volt, hogy felvették-e ugyan valamelyik suliba?
    Elégg ellinkeskedte a sulit (legalábbis ahogyan leírta, hogy lehet lógni órákról) , de remélem valami csak összejött neki. Ja és én már hiányolom.:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz rii #3225 üzenetére

    Nem modnom, hogy kicsi, de ezt az ő szintjén kb illik is megírni bárkinek. (pl. nekem is:U Igaz picit lassabban, Pedig én alatta vagyok annak a szintnek).

    Egyébként nem az a nagy dolog , hogy megírta(szvsz), hanem az , hogy lett végre egy ilyen. Hogy lett egy normális ph-s kereső. Hiszen ugye csinálhat az ember nagy dolgokat, ha senki nem használja, de építkezhet kis kövekből, ha olyat csinál, ami sikeres lesz.

    Jól gondolom vlad, hogy ez en nem fogsz megsértődni?:U Nem úgy szántam.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz VladimirR #3235 üzenetére

    Tudtam , hogy félre fogod érteni, na midndegy. Azt mondtam ezzel, hogy én ezt lazán kinéztem belőled, hogy meg tudod csinálni.:U
    Na midnegy kár volt szólnom. Szavak, félreértések. (Tudom mennyi munkaórád fekszik benne , amiért minden tiszteletem, de szerintem a tökéletesítés(optimalizálás) volt nagy(obb) feldat, mitn az alap megírása. Szvsz)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    Egyébként nagyon is hálás vagyok azért amiért segítettél annak idején phpban.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    ''Általában 1-3 emberrel ment a vita'' - szereny ismereteim szerint egy ember keves a vitahoz,''
    vladimirR: értsd ''Általában 1-3 emberrel ment részemről a vita'' -> én + 1-3 .Remélem érthető így.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gondolom nem kötekedésnek szántad a ''szereny ismereteim szerint egy ember keves a vitahoz,'''' szöveget.
    Nem akartam offban írni, nem akartam kötekedően írni, ezért írtam ide, ezért írtam -bár lehet, hogy szerinted kimagyarázom magam - hogy hogyan értettem. Számolni még tudok,normál vitához tényleg min 2 ember kell , ámbátor vannak olyan emberek akik magukkal is tudnak vitázni.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Megpróbálloma hozzászólásaid figyelmen kívűl hagyni, kizárólag annak érdekében , hogy ebből ne legyen gond. Remélem sikerül.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kidus : veled sem akarok több konfliktust, hasonlóan vladhoz megpróbálok nem reagálni a dolgokra. Szvsz nagyon sokat változtál az utóbbi időben ,(nem csak én lettem rá figyelmes...) szerintem nem jó irányba, de nem szól(hat)ok bele ezen túl már. Egyelőre úgy tűnik magánéleti problémáimat(amikor vannak ) inkább magam oldom meg, eddig csak gáz volt abból ha hallgattam másokra, főleg nőkre ebben az ügyben. Elhiszem hoyg segíteni akartál, de lehet csak ártás lett volna belőle.

    Az off topicos témához:
    ''Mi van itt gyerekek, elmegyek 1 napra, és összedől a rendszer?
    Egy óráig tartott a végére érni, pedig nem olvasok lassan''

    Sajnos ez számomra egyféleképpen volt értelmezhető. Főleg , hogy vlad még meg is emlegette az aláírásod.
    Mindegy . Tegyük túl magunkat rajta, ha nem ''keveredünk'' egymás közelébe, szvsz semmi gond nem lesz.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Kidus #3249 üzenetére

    Az off topicban leírt ''jobb , hogy nem voltál itt'' dologgal kapcsolatban egy régebbi ''jogos moderálásos'' vitánk jutott eszembe, amiben -emlékeim szerint- részemről csak parázs volt a tűzre, mikor te is belefolytál (nekem szánva írásod) a dolgokba.
    Ezért nem votl rosszindulat az, amit az OT-ban mondtam. (Úgy gondolom olaj lett volna a tűzre, magamat ismerve)

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Amit érzek: Leírtam. Egyre furább vagy mostanában (bár te is azt mondod én is) .
    Ezenkívűl Vladnak is irritált már az állandó ''megmondóm a frankót '' viselkedése. (vlad kérlek ne reagálj rá, nem azért mondom , hogy belémköss,nem azért hogy én belédkössek hanem azért , hogy lássátok a véleményem) .
    Kidus én úgy gondoltam (direkt írom, így) hogy akármit is mondhatok, te úgyis be fogod védenia ''köreid'' , a ''brancsot'' , stb, ezért örültem , hogy nem voltál itt a vita pillanatában.


    Segítő szándék: mitn annak idjeén a jogos moderálásban is észrevetted ->másképp értelmez(t)em segítő szándékod, ezért nem segítően sül(t) el, sőt.. (Igen ebben én vagyok a hibás, eléggé rápörgök dolgokra)

    Zavart az is, hogy hátsó gondolatokat sejtettél nőügyes topicban történt megnyilvánulásomkor (Remélem tartós és boldog lesz ez a kapcsolatod)

    Ezenkívűl azt hiszem még az off topicos szívecskés -szeretlekes dolog zavart->szvsz ez a fórumra nem, cska és kizárólag kettőtökre tartozik .

    Mindezt azért mondom, (nem azért hogy megsértődj) , hanem lásd, hogy miért szóltam úgy ahogy szóltam, mik voltak az előzmények, és ebből mik a következmények. Egy fontos dolgot leszögeznéka végére: Mindig van oka (mégha esetleg egy félreértés is, vagy bármi) a cselekedeteimnek. Lehet ez olyan ok, hogy nem ellenem irányuló dolog ez, de hasonlóan (?ezt most félve mertem leírni, mert meglehet azt mondod, hogy milyen alapon mondom, hogy hasonlóan hozzád) hozzád ami a szívemen az a számon.

    Szvsz próbáltam korrekt, indulatmentes maradni, próbáltalak nem megsérteni, nem állt szándékomban.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Egyébként a ''halálhoz vezető út jóakarással van kiközve'' .... Ahogyan valakitől hallottam

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Kidus #3252 üzenetére

    ''ó hát a szerelem el is múlik'' De ami marad. Az sem olyan rossz:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz I_Am #3283 üzenetére

    Akkor nem csak én vettem ezt észre. Meg pár privis dumálásom alapján mások is, akiknek ha lehet, nem szeretném kiteregetni a kártyáit..
    De nem akarok megint lebaszást, egy jó nagy csattanósat a pofámba, úgyhogy vegyétek úgy meg sem szólaltam....

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Kidus #3290 üzenetére

    Engem pl zavart, de nem szóltam.Minek? Egyik moderátorral megbeszéltem, de ő azt mondta , én ezt rosszul gondolom. Ezzel lezártam a témát.. Zavarni néha msot is zavar, de megoldottam: olyankor nem írok be oda, nem reagálok , nem szólok. Megígértem valamit valakiknek. Tartom magam hozzá (még akkor is , ha közben megvannak a saját gondolataim pl. erről a ''klikkesedésről''... ).

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Kidus #3296 üzenetére

    ''Akkora probléma, hogy néha elcsattannak olyan poénok is, amiket nem értesz?''
    NEm gond ez.. Mondom, skippelek 30-50 hozzászólást. (amit a brancs lenyom)(pl.kb 2340-2470.. vagy amikor az át-beleszerkesztgetős mókák mentek) de voltak még hasonlók korábban is, és mint írtam a ezzel megoldom azt, hogy ilyesmin pörögjek....Amellett, hogy max annyiban zavar, hogy át kell pörgetnem:U

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz bobsys #3442 üzenetére

    Elfogadom más véleményét, de nem jelenti azt, hogy egyet is értek vele. ;)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz bobsys #3444 üzenetére

    '' Erre a válaszod, dehát, hogy tetszhet mikor ronda és különbenis a másik szebb''

    NEm emlékszem , hogy ilyet valaha modntam volna. (Ráadásul rengetegszer, nagybetűvel ki is emeltem, hogy nekem, vagy izlések és pofonok, vagy hogy szerintem. stb.)
    Szóval iylenre, hogy ''dehát, hogy tetszhet mikor ronda és különbenis a másik szebb'' nem emlékszem, bár nem vagyok tévedhetetlen.

    Tény, hogy napokig egyiket sem vezettem. (csak nissan almerát(1998), samará(1995)t, és hyundai ponyt(1993) ez utóbbi a jelenlegi autóm)

    Tény az is, hogy mind a daciát, mind a suzukit kipróbáltam (egyik tesztvezetés , másik divot által ) , ha csak rövid időre is.
    Többen sérelmezték, hogy pl a logan, egy éves konstrukció, bármi baja lehet, stb. Az új swift is annyi. Egyikkel előítéletesek az emberek, másikkal nem.

    Lehet másnak más véleménye, csak nekem ne próbálja meg bemagyarázni, hogy ez az autó NEKEM (nem másnak) jó.

    Várom válaszod:)


    (Egyébként a hyundai sem tökéletes, a ponymnak elmászkál az alapjárata... )





    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz I_Am #3446 üzenetére

    ÍGy van:B Konkrétan az enyémnek, máséról nem tudok.

    Bobsys: rendben ,nem olvasok a sorok közt . Bár úgy gondolom, I_am aláírása nagyon ide illik:)(Remélem nem veszed sértésnek.)
    Köszönöm, hogy tudtunk normális hangnemben ''ringelni'':

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Viszlát, kérted, hogy ide válaszoljak
    ''Kértelek, hogy ha személyes problémáid vannak, akkor azt vagy privben vagy a ring topikban. Shadow ismer engem személyesen, talán kicsit több rálátása van a dolgokra, de nagyon nem szeretném ha az irányomban érzett ellenszevedet rajta vezetnéd le. Próbálj meg felnőtt módjára viselkedni kicsit.''

    Nos, sh4dow lehet ismer személyesen, de az a hozzászólás amit leírt, arra enged következtetni engem , hogy jaj milyen nagy erkölcsi erény (holott direkt leírtam, hogy biztos totál nem érdekel senkit, hogy esetleg dolgom volt, és azért nem válaszoltam, illetve az, hogy egy komplex választ meg kell fontolni jól, és nem csak úgy ad hoc begépelni) , hogy te nem hangoztatod, hogy mennyi dolgod van. De ez nem téged, ez őt minősíti.

    A többi dologgal kapcsolatban:
    jól érzed van ellenszenv.
    Ez nem a személyednek mitn embernek szól, inkáb annak a hozzáállásnak, azoknak a gondolatoknak, amit a ph-ra írsz, amit esetleg félre lehet érteni, esetleg töbebt vagy kevesebbet lehet benne látni, mitn ami valójában. Ez persze nemcsak a te ''hibád'' , sőt.

    Viszont lehetnél bárki itt a ph-ról, alapvetően ez a mentalitás, ez a fajta magatartás zavar engem. Amolyan, hogyismondjam, ego-magasztalás . (Bármennyire is nem anank tűnik számodra )

    Ennyi.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Viszlát #3537 üzenetére

    Nem a tied, ezt azért látom. (Legalábbis úgy nyilatkoztatod ki ezeket, hogy ''Istentől'' valók ... Mivel nem ismerem á-tól cettig a Bibliát, így utána kéne nézni, és elmondani ugyanarról a véleményem nekem is)
    Volt itt ugye arról is szó, hogy szó szerint kell-e venni, vagy sem, ha igen mit, ha midnent, akkor kikre érvényesek az általam ''poénosnak'' szánt tanácsok.. Netalána mai emberre is?


    Egyébként tévedésben élsz , magával a ekreszténységgel nem lenne bajom , ha tényleg oylan lenne, ahogy Dalai Láma nevű fórumtársunk is mondja. De tőletek (pl. kymco és te) nagyon nem ezt látom , ami igencsak táplálja, és igazolja az én kis elméletemet ...

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz sh4d0w #3539 üzenetére

    MEntegetőzhetek azzal, hogy ő is nyilvánosan kérte számon többünkon, hogy rá se hederítettünk. De ennek a emntegetőzésnek nincs sok értelme. Megkérdezhette volna priváát üzenetben is, ha már nekem címezte a hozzászólást, hogy ugyanmár reagáljak reá.

    ''a hozzászólásod, amire reagáltam, igen erőteljesen sugallta azt, hogy Viszlátnak egész nap nincs semmi más dolga, mint PH!-zni, ellentétben Veled, aki vizsgázik, dolgozik, stb.''

    Hát tudod ezzel csak az a gond, hogy nem ez volt mögötte. Inkább az volt mögötte, hogy miért várja el valaki, hogy egy ilyen volumenű hozzászólásra azonnal, pár órán belül választ kapjon.


    ''Megírhattad volna egy priv. üzenetben is, hogy reagálsz, amikor lesz rá időd, de nem, ezt egy fórumhozzászólásban tetted, ami nyilvános, hogy mindenki lássa, milyen elfoglalt vagy''

    Igen meg. Ő is. Csak ellentétben a te elgondolásoddal nem azért tettem úgy, ahogy, hogy mindenki lássa milyen elfoglalt vagyok (illetve voltam, ma már ráérnék válaszolni... Meg is fogom tenni), hanem csak azért, hogy esetleg gondoljon bele, miért nem válaszol a másik. Ezt az ''együttérzést'' vagy nevezd aminek akarod, hiányolom belőle, és többetekből is. Itt lehet persze azt modnani, hogy na én sem vagyok különb, én sem tudok beleérezni mások problémájába... Na ja, csak én nem vallom magam keresztény embernek.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Viszlát #3545 üzenetére

    ''Az ember alapvetően mindig azt választja természetéből adódóan ami számára a legkevesebb erőfeszítéssel és változással jár.''

    Szerintem meg nem. Ami a legkevesebb erőfeszítéssel jár, az az, ha nem csinál semmit az ember , ha nem fordul egyik vallás felé . Ha valaki pl. teljesen a buddhizmus felé fordul, az is elég sok lemondással jár, ráadásul alapvető emberi dolgok megváltoztatásával. Ez nem hinném, hogy csak a kereszténység sajátja lenne tehát.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Viszlát #3547 üzenetére

    Azt csinál az ember amit akar.Ebben nem is korlátozza. Az már más kérdés, hogy hova jut ezáltal. Megitn a késes hasonlat jut eszembe, lehet vele embert ölni , de kenyeret szelni is. Ezt a fajta ''szabadságot'' is lehet jól és kevésbé jól vagy rosszul is használni. Egyéntől függ. Viszont mindig ok lesz az ok-okozat, a karma, az összefüggések, így azért meggondolandó mit és hogyan tesz az ember:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz deter #3556 üzenetére

    Determinizmus és fatalizmus közt félúton.
    Van az embernek szabad akarata, de az más kérdés, hogy úgy gondolom, ez csak látszólag ''szabad'' , az adott illető számára, egyébként pedig egyfajta okozat.
    Remélem jól fejeztem ki magam:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Verusnak:
    Azt kellett volna mondani, ahol sok a nem idén barnult, mert tudjuk, hogy itt a legtöbb és tudjuk azt is hogy milyen hevesek tudnak lenni.

    Nem, nem ezt kellett volna mondanom, hiszen nem ezt akartam mondani.
    Nekem több ismerősöm jön el mostanában arról a környékről : az ok egytől egyig hogy nem lehet normális, bejelentett munkát találni vagy megélni az ott adott keresetből .
    Dehogy akartam én szóbahozni a romákat. Dehogy.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #4052 üzenetére

    Csak addig is meg kell élni valamiből, amíg talál az emebr.Én is kerestem BP-n is, meg szülőföldemen is, mégis volt, hogy fél évig munkanélküli voltam. (szalag mellé elmehettem volna épp, csupán akkro meg "normális" munkát szerezni lett ovlna kisebb esélyem) .
    Aki keres az talál. Én is találtam, ugyan nem rövid idő alatt. Be vagyok jelentve, normális a bérem (az ha külön élek és mégis el tudom tartani magam) nem szenvedek hiányt semmibe,
    Ez te vagy, más meg más . De hogy élnél, ha pl. gyerekeid lennének? El tudnád tartani őket? Vagy ez amit kapsz arra elég, hogy magad fenntartsd?

    Én megitn azt veszem ki a szavaidból, hogy azért mert te erős, büszke, és hajtós vagy ezért úgy gondolod, hogy igenis ezt bárki utánad tudja csinálni. Ez szerintem nem igaz.

    Én viszont tudok olyanról, akinek viszont igenis nehézséget okoz a talponmaradás, akármennyire is tesz ellene, de ugye nemcsak önmaga van, el kell tartania még másokat is.

    hogy miért azt emeltem ki? Mert olyat akarsz a számba adni (lásd "nem kell lesajnálni" illetve ez a mondat is ) amit se nem mondtam, de ami még rosszabb : nem is gondoltam. Erre harapok .Nem kicsit, nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák