Új hozzászólás Aktív témák

  • peti_s

    addikt

    válasz gban #3465 üzenetére

    Szerintem pont hogy nagyon okosan meg lett szervezve az elnevezés. Előjött az Intel a Core2 "márkanévvel", a nép meg olyat akart, ha csak egy PDC-d, vagy esetleg egy Celeron-od volt, akk érezd magad kevesebbnek. Egy csomó ember ezért vett anno 30k-ért E4xxx-t. :) Másfelől, abból a szempontból is okos az elnevezés, hogy 65nm-n volt az E1xxx, 0,5 MB L2 Cache, az E2xxx 65nm, 1 MB L2, majd az E4xxx 2 MB L2-vel, és az E6xxx 2 illetve 4 MB L2-vel, és magasabb FSB-vel. a 45 nm-s Penryn pedig tökéletesen befoltozta a rendszert. E3xxx, kicsit jobb mint az E2xxx a VT támogatás, és a magasabb órajelek miatt. E5xxx, szintén jobb az E4xxx-nél, bár a VT-t csak a későbbi modellek kapták meg, alapjában magasabb órajellel jött ki. Majd, az E7xxx, ez nem volt minden esetben erősebb az E6xxx csúcsánál, de a 3 MB L2 Cache, és magasabb FSB verte az átlagos E6xxx-t. Majd két magon jött az egyértelmű csúcs, az E8xxx. Szerintem nagyon okos ez a felépítés, a Quad CPU-kat szándékosan hagytam ki, így átláthatóbb. :)

Új hozzászólás Aktív témák